Chladnokrevně zastřelil čerpadlářku, aby mohl uloupit deset tisíc korun

  0:01aktualizováno  0:01
Čerpadlářka Jana umyla dva stojany na pumpě Radius v Podhořanech na Mělnicku a vešla zpátky do benzinky za pult. Na hodinách bylo přesně 2:36 v noci a žena nestihla ani dálkově zamknout vchodové dveře, jak byla zvyklá. V tu chvíli dovnitř vběhl muž v kukle, natáhl pistoli a za běhu vystřelil. Jednou ranou pumpařku na místě zabil. Kriminalisté už tři dny pátrají po pachatelích.

Za střelcem se do čerpací stanice přihnal další maskovaný člověk zahalený kapucí, podle pohybů pravděpodobně žena. V ruce měla paralyzér a provaz. Muž ukradl z pultu kasu a žena další zboží. Uplynulo jen čtyřicet sekund a dvojice lupičů z pumpy utíká.

„Neměla sebemenší šanci, pachatel střílel prakticky okamžitě. Když jsme zpomalili záběry, je vidět, že ta druhá osoba měla v ruce paralyzér a provaz,“ říká jeden z kriminalistů.

Čerpadlářka Jana pracovala na pumpě dlouhé roky. Už před čtyřmi lety ji podle informací MF DNES přepadl v noci při službě jiný lupič. Ohrožoval ji nožem, ale tehdy vyvázla bez zranění.

Fotogalerie

K pumpě, která je stále uzavřena, jezdili v úterý celý den lidé zapalovat svíčky, pokládat květiny a vzkazy. Jedním z nich byl i šofér cisterny rafinérky v Kralupech nad Vltavou, který Janu dobře znal.

„Jezdil jsem sem pravidelně po práci, vždy kolem jedné hodiny v noci. Stejně jsem tu byl i v pondělí, tedy hodinu a půl před přepadením,“ vzpomíná. 

Osmapadesátiletou ženu popisuje jako dobrosrdečnou paní, která s ním vždy chvíli promlouvala, když si u pumpy kupoval kafe a cigarety. „Vyprávěla mi, že se chce odstěhovat do Prahy, ale její manžel odmítá, že prý chce zůstat tady a dívat se na Říp,“ vypráví.

Pachatele zachytily kamery

Policisté nyní pátrají po pokladně, kterou dvojice ukradla. Podle zjištění MF DNES v ní pravděpodobně nebyla žádná závratná suma, asi jen zhruba deset tisíc korun. Právě tolik si čerpadláři nechávali u sebe na noční směnu.

Pumpa je uzavřena, kriminalisté už tři dny pátrají po pachatelích. Záhadnou dvojici natočily kamery uvnitř benzinky – jedna je umístěna nad pultem, druhá zabírá prostor z opačné strany.

Policisté tak mají spoustu střípků, díky kterým mohou lidé vrahy poznat. Pachatelku třeba podle její zvláštní rozevláté chůze, případně šedočerveného batohu, který měla na zádech. Muž ve světlešedé mikině střílel pravou rukou, při útěku z pumpy v ní nesl hranatou kasu a pistoli měl v levé. Žena nesla dva ukradené kartony cigaret.

Přihlásily se desítky svědků

Vyšetřovatelé zatím nevědí, zda na místo přijeli svým automobilem, nebo je komplic vysadil poblíž, či přišli pěšky přes okolní pole. Pumpa je před Nelahozevsí, k nejbližším domům je to přes pět set metrů vzdušnou čarou.

Policii se ozvaly už desítky potenciálních svědků. Většina tipů se soustředila na oblečení, batoh a chůzi pachatelů. „Našli jsme dvacet podobných batohů a pětadvacet lidí, kteří mají podobnou taneční chůzi jako jeden z pachatelů,“ říká kriminalista.

VIDEO: Lupiči s pistolí zabili čerpadlářku, policie hledá dva podezřelé

Nadějně vypadal tip týkající se muže, na kterého by takový čin seděl. „Má na svědomí násilnou trestnou činnost a loupežné přepadení. Nakonec jsme zjistili, že je už měsíc ve vězení,“ doplňuje vyšetřovatel.

Policejní mluvčí Zdeněk Chalupa v úterý potvrdil, že vraždu mohl spáchat smíšený pár – muž a žena. „Kriminalisté i nadále žádají případné svědky o pomoc, zejména řidiče, kteří projížděli v pondělí kolem čerpací stanice mezi půl třetí a třetí ráno a mají v autě kameru, aby se přihlásili policii,“ uvedl mluvčí. Za vraždu dvojici hrozí od patnácti do dvaceti let vězení, případně výjimečný trest.

Majitel čerpací stanice Zdeněk Tetour, který vlastní dvě benzinové pumpy, se z tragédie nemůže vzpamatovat. „Zvažuji, že vůbec nebudeme prodávat v noci,“ řekl a potvrdil i přepadení stejné pumpařky před zhruba čtyřmi lety. 

„Vůbec nerozumím chování lupičů. Mohli si vzít, co chtěli, ale místo toho přijdou a první, co udělají, je, že zastřelí člověka. Je to obrovské neštěstí,“ uvedl Tetour.

Pumpa je stále obehnána policejními páskami a u vjezdu stojí cedule s nápisem „Mimo provoz. Promiňte“. V úterý se na místo vrátili policejní technici a propátrávali pole kolem benzinky.


Hlavní zprávy

Nejčtenější

Vraha své dcery potkala v metru, sedl si přímo proti ní. Zhroutila se

Roberta Kučerová s fotografií své zavražděné dcery Reginy

Před dvaceti lety přišla Roberta Kučerová o jediné dítě. Její sedmadvacetiletou dceru Reginu nechal zavraždit Zdeněk...

Hašek titul JUDr. neměl získat. Jeho práce by propadla i jako seminárka

MF DNES získala rigorózní práci Michala Haška

Rigorózní práci, díky které Michal Hašek získal titul JUDr. ve slovenském Sládkovičově, exhejtman 7 let tají. MF DNES...

Liberecký podnikatel vystřelil po mladé rodině, teď mu hrozí osm let

Jiří Vařil na snímku z července 2009

Policie prověřuje incident z poloviny ledna v liberecké části Harcov. Devětatřicetiletý muž tam tehdy vyběhl z honosné...

Hmyz rychle vymírá, podle vědců do 100 let zmizí. Přírodu čeká kolaps

SOSÁNÍ. Hmyz saje nektar z květu pampelišky v lese nedaleko běloruského...

Katastroficky rychle neumírají pouze včely. Každý rok ze světa zmizí 2,5 procenta z celkového objemu veškerého hmyzu....

Imigranti chtějí ve školách místo angličtiny turečtinu, Němci se bouří

Výuka islámské věrouky v německém Offenburgu.

Učme na základních školách místo angličtiny turečtinu, polštinu či ruštinu. S tímto návrhem přišla Rada pro integraci v...

Další z rubriky

Pět let dělal opak, rozzlobil Babiš opozici slovy o malém, levném státu

Předseda strany a premiér Andrej Babiš (17. únor 2019)

Slova premiéra Andreje Babiše na sněmu ANO o malém, levném státu, který nikoho neotravuje, nastartovala opoziční...

S handicapy se vypořádala na hřbetu koně, je nejlepší v republice

Dvanáctiletá Hana se „gymnastice na koni“ věnuje od sedmi let.

Na koni začala Hana Šimečková jezdit jako sedmiletá. Brala to jako terapii. Dnes je mistryní republiky v akrobacii. Ve...

Chceme malý a levný stát, který nikoho neotravuje, vyhlásil Babiš

Premiér Andrej Babiš na volebním sněmu hnutí ANO

Vládní hnutí ANO volí v neděli své nové vedení. „Chceme malý a levný stát, který nikoho neotravuje,“ prohlásil premiér...

Akční letáky
Akční letáky

Prohlédněte si akční letáky všech obchodů hezky na jednom místě!

Najdete na iDNES.cz