Chladnokrevně zastřelil čerpadlářku, aby mohl uloupit deset tisíc korun

  0:01aktualizováno  0:01
Čerpadlářka Jana umyla dva stojany na pumpě Radius v Podhořanech na Mělnicku a vešla zpátky do benzinky za pult. Na hodinách bylo přesně 2:36 v noci a žena nestihla ani dálkově zamknout vchodové dveře, jak byla zvyklá. V tu chvíli dovnitř vběhl muž v kukle, natáhl pistoli a za běhu vystřelil. Jednou ranou pumpařku na místě zabil. Kriminalisté už tři dny pátrají po pachatelích.

Za střelcem se do čerpací stanice přihnal další maskovaný člověk zahalený kapucí, podle pohybů pravděpodobně žena. V ruce měla paralyzér a provaz. Muž ukradl z pultu kasu a žena další zboží. Uplynulo jen čtyřicet sekund a dvojice lupičů z pumpy utíká.

„Neměla sebemenší šanci, pachatel střílel prakticky okamžitě. Když jsme zpomalili záběry, je vidět, že ta druhá osoba měla v ruce paralyzér a provaz,“ říká jeden z kriminalistů.

Čerpadlářka Jana pracovala na pumpě dlouhé roky. Už před čtyřmi lety ji podle informací MF DNES přepadl v noci při službě jiný lupič. Ohrožoval ji nožem, ale tehdy vyvázla bez zranění.

Fotogalerie

K pumpě, která je stále uzavřena, jezdili v úterý celý den lidé zapalovat svíčky, pokládat květiny a vzkazy. Jedním z nich byl i šofér cisterny rafinérky v Kralupech nad Vltavou, který Janu dobře znal.

„Jezdil jsem sem pravidelně po práci, vždy kolem jedné hodiny v noci. Stejně jsem tu byl i v pondělí, tedy hodinu a půl před přepadením,“ vzpomíná. 

Osmapadesátiletou ženu popisuje jako dobrosrdečnou paní, která s ním vždy chvíli promlouvala, když si u pumpy kupoval kafe a cigarety. „Vyprávěla mi, že se chce odstěhovat do Prahy, ale její manžel odmítá, že prý chce zůstat tady a dívat se na Říp,“ vypráví.

Pachatele zachytily kamery

Policisté nyní pátrají po pokladně, kterou dvojice ukradla. Podle zjištění MF DNES v ní pravděpodobně nebyla žádná závratná suma, asi jen zhruba deset tisíc korun. Právě tolik si čerpadláři nechávali u sebe na noční směnu.

Pumpa je uzavřena, kriminalisté už tři dny pátrají po pachatelích. Záhadnou dvojici natočily kamery uvnitř benzinky – jedna je umístěna nad pultem, druhá zabírá prostor z opačné strany.

Policisté tak mají spoustu střípků, díky kterým mohou lidé vrahy poznat. Pachatelku třeba podle její zvláštní rozevláté chůze, případně šedočerveného batohu, který měla na zádech. Muž ve světlešedé mikině střílel pravou rukou, při útěku z pumpy v ní nesl hranatou kasu a pistoli měl v levé. Žena nesla dva ukradené kartony cigaret.

Přihlásily se desítky svědků

Vyšetřovatelé zatím nevědí, zda na místo přijeli svým automobilem, nebo je komplic vysadil poblíž, či přišli pěšky přes okolní pole. Pumpa je před Nelahozevsí, k nejbližším domům je to přes pět set metrů vzdušnou čarou.

Policii se ozvaly už desítky potenciálních svědků. Většina tipů se soustředila na oblečení, batoh a chůzi pachatelů. „Našli jsme dvacet podobných batohů a pětadvacet lidí, kteří mají podobnou taneční chůzi jako jeden z pachatelů,“ říká kriminalista.

VIDEO: Lupiči s pistolí zabili čerpadlářku, policie hledá dva podezřelé

Nadějně vypadal tip týkající se muže, na kterého by takový čin seděl. „Má na svědomí násilnou trestnou činnost a loupežné přepadení. Nakonec jsme zjistili, že je už měsíc ve vězení,“ doplňuje vyšetřovatel.

Policejní mluvčí Zdeněk Chalupa v úterý potvrdil, že vraždu mohl spáchat smíšený pár – muž a žena. „Kriminalisté i nadále žádají případné svědky o pomoc, zejména řidiče, kteří projížděli v pondělí kolem čerpací stanice mezi půl třetí a třetí ráno a mají v autě kameru, aby se přihlásili policii,“ uvedl mluvčí. Za vraždu dvojici hrozí od patnácti do dvaceti let vězení, případně výjimečný trest.

Majitel čerpací stanice Zdeněk Tetour, který vlastní dvě benzinové pumpy, se z tragédie nemůže vzpamatovat. „Zvažuji, že vůbec nebudeme prodávat v noci,“ řekl a potvrdil i přepadení stejné pumpařky před zhruba čtyřmi lety. 

„Vůbec nerozumím chování lupičů. Mohli si vzít, co chtěli, ale místo toho přijdou a první, co udělají, je, že zastřelí člověka. Je to obrovské neštěstí,“ uvedl Tetour.

Pumpa je stále obehnána policejními páskami a u vjezdu stojí cedule s nápisem „Mimo provoz. Promiňte“. V úterý se na místo vrátili policejní technici a propátrávali pole kolem benzinky.


Hlavní zprávy

Nejčtenější

Čtvrt milionu lidí na Letné. Budeme tu znovu v listopadu, vzkazují Babišovi

Demonstrace za nezávislost justice a lepší vládu, kterou na pražské Letné...

V Praze na Letné proběhla největší demonstrace od roku 1989. Vyvrcholila tak série protestů za nezávislost justice a...

Impozantní, píší o demonstraci proti miliardářskému premiérovi světová média

Demonstrace za nezávislost justice a lepší vládu, kterou na pražské Letné...

O nedělní mohutné demonstraci na pražské Letenské pláni informovaly všechny světové tiskové agentury i přední...

Policie vyšetřuje znásilnění dívky u Terezína, podezřelým je cizinec

Neosvětlená cesta od zastávky autobusu ke kolejím Hvězda. Právě tady často...

Litoměřičtí policisté vyšetřují případ znásilnění, které se stalo v úterý kolem poledne na poli u severočeské obce...

Pilot otočil let v půlce Atlantiku zpět do Bruselu. Do cíle to měl stejně daleko

Airbus A330-301 společnosti Brussels Airlines na letišti v Bruselu

Na první pohled je to těžko pochopitelný manévr. Pilot airbusu aerolinek Brussels Airlines v polovině trasy téměř...

Dostali se na vysněný obor. Technická chyba, přijati nejste, oznámila škola

Budova Vysoké škola ekonomické v Praze

Téměř tři stovky uchazečů o studium na jedné z fakult pražské Vysoké školy ekonomické žily přes dva dny v přesvědčení,...

Další z rubriky

Pražané chtějí dokončený okruh a novou trasu metra, zjistil průzkum

Pražský okruh (ilustrační snímek)

Ve výstavbě dopravní infrastruktury je pro metropoli prioritou především dokončení velkého i městského okruhu. Podle...

Dvorští nosorožci si ve Rwandě zvykají na akácie, vítaly je stovky lidí

Nosorožci černí původem z Jihoafrické republiky byli vypuštěni v národním parku...

Pět nosorožců černých ze safari parku ve Dvoře Králové si zvyká na nový domov ve Rwandě. Zoo je v pořádku přepravila ...

Češi jsou stejně poctiví jako Švýcaři a Skandinávci, ukázal světový test

Ilustrační snímek

Češi patří společně se Švýcary, Skandinávci nebo Novozélanďany mezi nejpoctivější národy světa. Vyplývá to z nového...

TEST PLEN: Deset miminek jim dalo pořádně zabrat
TEST PLEN: Deset miminek jim dalo pořádně zabrat

Maminky z eMimina otestovaly nové plenky Pampers z řady Premium care. Nejmenší miminka i větší batolata je podrobila důkladnému zkoumání. Prošly Pampersky zátěžovým testem?

Najdete na iDNES.cz