Dnes (ve čtvrtek) meteorologové očekávají zataženo až oblačno, zpočátku na Moravě a ve Slezsku až polojasno a ojediněle mlhy. Během dne se od západu místy přidá i déšť, na Moravě a ve Slezsku bude pršet až večer. Na západě Čech později večer v polohách nad 700 metrů bude sněžit.
Nejvyšší teploty se vyšplhají na 8 až 12 °C, v Čechách a ve Slezsku ojediněle až k 14 °C, na Moravě místy jen kolem 6 °C a v tisíci metrech na horách kolem 7 °C.
V noci na pátek bude zataženo. Na většině území bude občas pršet, nad 700 metrů, na východě nad tisíc metrů se přidá sněžení. K ránu od severozápadu bude proměnlivá, převážně velká oblačnost, ojediněle se budou tvořit sněhové přeháňky, pod 400 metrů i smíšené nebo dešťové. Nejnižší teploty klesnou k 4 až 0 °C.

V pátek přes den bude podle předpovědi proměnlivá, převážně velká oblačnost. Ojediněle ses budou tvořit sněhové přeháňky, na horách četnější, pod 400 metrů i smíšené nebo dešťové. Nejvyšší teploty vyšplhají na 2 až 6 °C.
V sobotu bude oblačno až polojasno, na horách se místy, jinde ojediněle, vyskytnou sněhové přeháňky, pod 400 metrů i dešťové. K večeru bude od západu oblačnosti přibývat. Nejnižší noční teploty klesnou k 1 až minus 3 °C. Nejvyšší denní teploty se budou pohybovat v rozmezí od 2 do 6 °C.
Teplo vydrží do čtvrtka, pak se na hory vrátí sněžení. Nadále hrozí i silný vítr![]() |
V neděli meteorologové předpokládají zataženo až oblačno, od západu na většině území občas vyskytne déšť nebo i přeháňky, zpočátku nad 900 metrů, na východě a postupně i jinde nad 500 metrů budou srážky i sněhové. Nejnižší noční teploty dosáhnou 5 až 1 °C, na severovýchodě Čech a na Moravě místy jen kolem 0 °C. Nejvyšší denní teploty vyšplhají na 4 až 8 °C, na Moravě místy jen kolem 3 °C.
V pondělí bude oblačno až zataženo, přechodně až polojasno. Místy, od západu zejména v Čechách se budou tvořit četnější sněhové přeháňky, pod 400 metrů se bude jednat i o srážky smíšené. Nejnižší noční teploty klesnou k 1 až minus 3 °C. Nejvyšší denní teploty dosáhnou 0 až 5 °C.
Vyhlídka počasí od úterý (Štědrého dne) do čtvrtka:O svátcích bude podle meteorologů oblačno až zataženo, místy se budou tvořit sněhové přeháňky, v nížinách se bude jednat o srážky smíšené. V závěru období bude oblačno až polojasno a dešťové srážky se vyskytnou jen ojediněle. Ojediněle se také mohou tvořit mlhy. Nejnižší noční teploty dosáhnou +2 až minus 2 °C, při zmenšené oblačnosti až minus 5 °C, v závěru období místy kolem +3 °C. Nejvyšší denní teploty se vyšplhají na 0 až 4 °C, postupně 3 až 8 °C. |