ilustrační snímek

ilustrační snímek | foto: AP

V průběhu týdne se citelně ochladí, na horách spadnou první vločky

  • 18
Po teplém víkendu dorazí během pondělí na území České republiky studená fronta. Ta s sebou přinese ochlazení a v horských oblastech i první sněžení. Od čtvrtka očekávají meteorologové místy přízemní mrazíky. Během následujícího víkendu se opět oteplí a teploty zase přesáhnou hranici dvaceti stupňů Celsia.

„V dalším průběhu týdne se citelně ochladí a v hřebenových partiích v horách na severu se objeví první podzimní sněhové vločky,“ uvedl meteorolog Miloš Dvořák z Českého hydrometeorologického ústavu.

Více na pocasi.idnes.cz

V pondělí bude zpočátku jasno až polojasno, ráno ojediněle mlhy. Na severu a postupně i jinde zataženo až oblačno. Na severu místy s deštěm nebo přeháňkami, srážky se během dne rozšíří na severní polovinu území. Nejnižší noční teploty 12 až 8 °C. Nejvyšší denní teploty 17 až 22 °C, na jihu a jihovýchodě až 24 °C, v 1 000 m na horách kolem 12 °C, na Šumavě až 18 °C. Slabý, přes den mírný západní až severozápadní vítr 2 až 5 m/s.

V úterý bude zpočátku velká, postupně od severozápadu proměnlivá oblačnost a místy přeháňky. Nejnižší noční teploty 12 až 8 °C, na jihu až 14 °C. Nejvyšší denní teploty 14 až 18 °C, na jihovýchodě až 21 °C. Mírný západní až severozápadní vítr 3 až 7 m/s.

Ve středu bude oblačno až polojasno a na horách místy, jinde jen ojediněle přeháňky, na severu nad 1 200 m i smíšené. Nejnižší noční teploty 8 až 4 °C. Nejvyšší denní teploty 12 až 16 °C. Mírný severozápadní vítr 3 až 7 m/s, k večeru bude slábnout.

Ve čtvrtek bude polojasno až oblačno, ojediněle přeháňky, na severu nad 1 200 m i smíšené. Nejnižší noční teploty 6 až 2 °C, místy přízemní mrazíky. Nejvyšší denní teploty 11 až 15 °C. Slabý, během dne mírný severozápadní vítr 2 až 6 m/s.

V pátek bude skoro jasno až polojasno, ráno ojediněle mlhy nebo nízká oblačnost. Nejnižší noční teploty 6 až 2 °C, místy přízemní mrazíky. Nejvyšší denní teploty 12 až 16 °C. Slabý proměnlivý vítr do 4 m/s.

Vyhlídka počasí od soboty do pondělí:

Jasno až polojasno, ráno ojediněle mlhy nebo nízká oblačnost. Nejnižší noční teploty 5 až 1 °C a místy přízemní mrazíky, postupně 8 až 4 °C. Nejvyšší denní teploty 15 až 20 °C, postupně 20 až 25 °C.

Podívejte se i na naše další živé přenosy

Sledovat na iDNES.tv