Premium

Získejte všechny články
jen za 89 Kč/měsíc

13:15

Vážené čtenářky, vážení čtenáři, on-line zpravodajství o komplikacích spojených s nepříznivým počasím pro dnešek končí. Děkujeme Vám za pozornost, situaci pro Vás budeme sledovat v běžném zpravodajství.

12:58
Olomoucký kraj

Redaktor MF DNES z Olomouckého kraje shrnul dopolední dění: „Hasiči řešili několik výjezdů kvůli stoupajícím hladinám řek a potokům. V obci Polom na Přerovsku klády a větve ucpaly mostek, proto hasiči museli vyčistit koryto potoka pod ním. Na Uničovsku čistili splav a v současné době monitorují stoupající hladinu Bečvy na Přerovsku.“

12:52

„Situace se dost podstatně zklidnila. Momentálně jsou všechny silnice v okrese Jeseník sjízdné. V horských oblastech se zvýšenou opatrností, ale jsou tam už jen zbytky sněhové kaše. Ještě tam doděláváme nějakou údržbu,“ uvedl dispečer. Husté sněžení zasáhlo Jesenicko a část sousedního Šumperska v pátek časně ráno a ustalo dopoledne poté, co se v horských okresech oteplilo. „Tady dole to teď přešlo do drobného mrholení z nízké oblačnosti,“ podotkl dispečer.

12:28

Dopravní situace v Jeseníkách se po dopolední kalamitě způsobené hustým sněžením zlepšuje. Sněžení ustalo a většina silnic je s opatrností sjízdných.

11:59
Kraj Vysočina

Policie přijala na Vysočině oznámení o 14 dopravních nehodách, při nichž byli podle dostupných informací zraněni tři lidé. ČTK to řekla mluvčí policie Jana Kroutilová. Dopoledne díky mírnému oteplení sníh roztál a situace na silnicích se uklidnila.

11:45
Pardubický kraj

Nečekaná sněhová nadílka překvapila ráno hlavně řidiče s letními pneumatikami ve vyšších polohách Pardubického kraje. Na Orlickoústecku na ni doplatila i posádka osobního auta Škoda Octavia a řidič linkového autobusu.

Po srážce auta s autobusem na sněhu zdravotníci odvezli tři zraněné

přečíst článek
11:30

Ve zlínské části Malenovice se ocitla pod vodou cyklostezka, strážníci na ni proto do odvolání zakázali vstup. „Situaci pečlivě sledujeme a jsme připravení na další vývoj reagovat,“ uvedl primátor Miroslav Adámek. Ve Zlíně nyní platí první stupeň povodňové aktivity, hladina řeky Dřevnice je ve výšce 170 centimetrů.

  • Ve zlínské části Malenovice se ocitla pod vodou cyklostezka (28. dubna 2017)

    Ve zlínské části Malenovice se ocitla pod vodou cyklostezka (28. dubna 2017) / Autor: MP Zlín

11:14

Hladiny řek v Moravskoslezském kraji nadále stoupají. Na říčce Polančici v ostravské části Polanka nad Odrou už vodohospodáři vyhlásili třetí stupeň povodňové aktivity, tedy stav ohrožení. Druhý stupeň je vyhlášen na řece Opavě a Ondřejnici.

Řeky na východě stoupají. V Polance platí třetí stupeň povodňové aktivity

přečíst článek
10:46
Olomoucký kraj

„Na mnoha místech v Jeseníkách jsou spadené stromy přes komunikaci, sněhové závěje, dopravní nehody, odstavená vozidla a jiné komplikace, které znemožňují či stěžují průjezd těmito oblastmi,“ varoval policejní mluvčí Petr Piňos.

10:27
Olomoucký kraj

Mnoho úseků silnic je v Jeseníkách nesjízdných, na některé cesty spadly stromy a řidiči musejí počítat i se závějemi, řekl dnes ČTK policejní mluvčí Petr Piňos. Policie nabádá motoristy, ať se na sever Olomouckého kraje pokud možno nevydávají.

10:27
Olomoucký kraj

Takhle sníh pokryl zahrady přímo v Jeseníku:

  • Takhle sníh pokryl zahrady přímo v Jeseníku (28. dubna 2017)

    Takhle sníh pokryl zahrady přímo v Jeseníku (28. dubna 2017) / Autor: Jan Malý

10:18
Olomoucký kraj

Pod sněhem se ocitlo přes noc na pátek celé Jesenicko. Silničáři ze sousedního šumperského okresu jim vyrazili na pomoc, aby přívaly sněhu zvládli. „ Přes noc nám napadlo deset až patnáct centimetrů. V terénu máme veškerou techniku,“ hlásil ráno dispečer jesenických silničářů. Nejhorší situace byla v horských sedlech jako je Ramzovksé sedlo, Červenohorské sedlo, Skřítek nebo Vidly. 

Šumperští silničáři vypomáhali především na Ramzovském sedle nebo Červenohorském sedle. Ráno začal silničářům komplikovat situaci ještě vítr. I když sněžení ustalo, museli plužit a solit horská sedla pořád dokola opakovaně pořád dokola. Přesto na šumperské straně uvízlo ve sněhu přibližně deset kamionů.

10:17
Olomoucký kraj

V Jeseníkách je kvůli hustému sněžení dopravní kalamita. Mnoho úseků silnic je tam nesjízdných, na některé cesty spadly stromy a řidiči musejí počítat i se závějemi, řekl dnes ČTK policejní mluvčí Petr Piňos. Policie nabádá motoristy, ať se na sever Olomouckého kraje pokud možno nevydávají.

10:10
Jihočeský kraj

„Na Prachaticku je nejvíc postižený Husinec, Prachatice, Vimperk a Volary. Nejhorší situace je na Lipensku, které je bez proudu celé od Horní Plané přes Černou v Pošumaví a Frymburk až po Lipno nad Vltavou, Loučovice a Vyšší Brod. Výpadky jsou i v Hořicích na Šumavě, Chvalšinách a Českém Krumlově,“ vypočítal po desáté hodině mluvčí E.ON Vladimír Vácha s tím, že bez proudu jsou i lidé na Novohradsku v Nové Vsi a Benešově nad Černou i na Kaplicku.

Dodávku proudu do tisícovek jihočeských domácností přerušily stromy

přečíst článek
10:08
Jihočeský kraj

„V této chvíli je počet domácností bez dodávek elektřiny vyšší než deset tisíc. Je to v důsledku toho, že teprve zjišťujeme na linkách nízkého napětí, kde co je. Intenzivně pracujeme na vymezování poruch, ale některá místa mohou být bez elektřiny do soboty,“ řekl mluvčí dodavatele E.ON Vladimír Vácha po 9. hodině ráno. Dodal, že počet odpojených domácností může kolísat.

Výpadky elektrického proudu postihly jižní část Jihočeského kraje. „Jde především o Volarsko, Lipensko, Českokrumlovsko, Kaplicko a podhůří Novohradských hor,“ upřesnil Vácha.

10:06
Kraj Vysočina

Dálnice D1 u Kozlova ve směru na Brno se zastavila. Na vině je sněhová kalamita:

  • Sněhová kalamita (28. dubna 2017)
  • Dálnice D1 u Kozlova ve směru na Brno se zastavila. Na vině je sněhová kalamita...
  • Dálnice D1 u Kozlova ve směru na Brno se zastavila. Na vině je sněhová kalamita...
09:58
Kraj Vysočina

„Od páteční páté hodiny ranní zasahovali hasiči na Vysočině u více než třiceti událostí v souvislosti s počasím. Nejčastěji hasiči odstraňovali stromy, které padly na komunikace a bránily tak plynulému provozu,“ uvedla mluvčí hasičů Petra Musilová.

09:52
Olomoucký kraj

Meteorologové očekávají výrazný vzestup hladiny na Bečvě na Přerovsku. Důvodem jsou deště v Beskydech i vysoké hladiny řek v sousedním Zlínském kraji.

09:41
Pardubický kraj

Mokrý těžký sníh dělá problémy hlavně na hlavních i vedlejších silničních na Svitavsku a Chrudimsku. Kolem šesté hodiny ranní se nejvíc zapotili řidiči s letními pneumatikami na silnici I/34 mez Svitavami a Poličkou v prudkém stoupání u Vendolí. Kvůli stojícím a popadaným autům v příkopu museli řidiči objíždět úsek přes Vendolí.

„Jde momentálně o největší problém v rámci kraje. Ráno tam ve stoupání uvízly kamiony. Máme tam naši techniku, ovšem má problém zpříčené kamiony objet. Devadesát procent lidí má přezuto na letní pneumatiky. S doznívajícími srážkami od jihozápadu se však situace výrazně zlepšuje. Dílčí problémy byly po ránu i v kopci mezi Trhovou Kamenicí a Rohoznou,“ řekl dispečer Správy a údržby silnic pardubického kraje Marian Cvrkal.

Řidiči by si měli dát pozor i v okolí Suchého vrchu, kde jsou silnice sjízdné se zvýšenou opatrností.

09:38
Jihočeský kraj

Cestu z Vyššího Brodu do Lipna nad Vltavou komplikují uvízlé kamiony. Zhruba 20 jich stojí v kopci od Loučovic směrem k přehradě.