Narychlo tedy sehnala asi dvacet podpisů sousedů, kteří bydlí ve stejném vchodě. "V noci je vyzvánění zbytečné a obtěžující. Musí se to řešit," apeluje Stowasserová.
Jenže zastupitelé, kterým se petice dostala na stůl, se jí vysmáli. Téma je vyloženě zaujalo, protože diskuse se protáhla na téměř půl hodiny. Mnozí si dělali z protestu legraci.
Rudolf Macháček třeba navrhoval, aby město přeložilo železnici jinam, protože vlaky na kolejích duní. A jemu že vadí poblíž domu tenisové kurty a pinkání míčků.
Jiní se Stowasserové zastávali. "Je to fakt nepříjemné. Zvonění v noci je šílený přežitek. A jestli patří ke koloritu města, tak ke koloritu patří i karbidka a můžeme tedy šňupat karbid," prohlásil Luděk Barvínek.
Pak zastupitelé debatovali, jestli lze zařídit, aby hodiny bimbaly jen ve dne. Došli k závěru, že ne, přestože se objevily hlasy, že by stačilo nastavit mechaniku a vrazit do stroje jednoduchý kolíček za pár korun.
"Podle odborníků není stroj schopen zvonit jen ve dne. Museli bychom koupit nový digitální za 160 tisíc korun," zjistil ředitel Sokolovských technických služeb Jaromír Dvořák. Zastupitel Jiří Pöpperl vtipkoval, že kolíček by mohli do hodin zastrčit každý večer sloužící strážníci.
"Já nad touto diskusí žasnu. Pokud se tím vážně zabýváme, tak chci, aby město zařídilo, že na Staré Ovčárně, kde bydlím, nebude kokrhat kohout," prohlásil zastupitel a zároveň hejtman Josef Novotný.
Nakonec při hlasování neprošel žádný z návrhů, které by vyšly signatářům petice vstříc. Barvínek marně navrhoval, aby se v rozpočtu objevily peníze na úpravu hodinového stroje. "Schvalujeme tu mnohem nesmyslnější výdaje," argumentoval. A konat se nebude ani anketa na téma, komu vadí bimbání hodin v noci.
Lenka Stowasserová je zklamaná. Zastupitelé by podle ní měli hájit zájmy občanů a ne se jim posmívat. "Je to smutné," posteskla si.