Premium

Získejte všechny články
jen za 49  Kč / 1. měsíc

Patrové autobusy jezdí i čtyři roky po Nažidlech bez crash testů

  5:17
Od tragické nehody u Nažidel uběhly čtyři roky a dvoupatrové autobusy brázdí české silnice dál. Přestože jejich bezpečnost tehdy zpochybňovali experti i politici, dodnes nemusí tenhle typ vozů projít žádnou zkouškou převrácení. Pro běžné a stabilnější autobusy je přitom povinná.

Patrový autobus po nehodě u Nažidel - Autobus přišel o střechu, 19 lidí z horního patra zemřelo. Dvacátá oběť podlehla následkům zranění. | foto: MF DNES

"Patrové a vysoké autobusy jsou nebezpečné a na silnice nepatří. Jsou těžší a méně stabilní než běžné typy autobusů. Mohou se převrátit i z banálních příčin, třeba kvůli bočnímu náporu větru nebo prudkým trhnutím volantem. Lehká konstrukce střechy náraz nevydrží a cestující jsou při převrácení umačkáni," říká Pavel Banzet, který u Nažidel ztratil dvě dospívající děti.

Ví, o čem mluví. Po tragédii se ponořil do dokumentů a technických norem, které se k patrovým autobusům vztahují, a našel pro svá tvrzení důkazy.

"Takzvané crash testy, které převrácením vozu zkoumají pevnost jeho konstrukce, se u patrových autobusů vůbec nedělají," potvrdil Banzetova zjištění ředitel silničního odboru Josef Pokorný z ministerstva dopravy. Dokonce se nesimuluje ani převrácení vozu na bok, které je povinné pro běžné, a díky níže posazenému těžišti i stabilnější autobusy.

"Záleží tak čistě na výrobci, jak pevnou konstrukci - především střešní části - bude jejich vozidlo mít," řekl iDNES.cz bývalý ministr dopravy Jaromír Schling. Dodal, že v Česku jezdí jen patrové autobusy dovezené z ciziny.

Silná lobby autovýrobců se tvrdě brání
Po havárii u Nažidel, při níž zemřelo 19 lidí sedících v horním patře autobusu, to byl právě on, kdo nahlas vyslovil pochyby o bezpečnosti těchto vozů.

"Zatímco karoserie běžných autobusů jsou konstruovány tak, aby vydržely jakýsi náraz i převrácení, u patrových autobusů ta šance není," konstatoval Schling.

Tristní situace, která nemá v Evropě 21. století místo? Faktem je, že pevností karoserie patrových autobusů se nezabývá ani legislativa EU. Lobby autovýrobců, kterým takový stav vyhovuje, je totiž velmi silná.

"Pevnější konstrukce by znamenala velkou komplikaci z hlediska techniky. Výroba by se natolik zdražila, že jízdenku by nikdo nezaplatil," tvrdí tajemník Svazu dovozců automobilů Pavel Tunkl.

Otázku bezpečnosti vysokých a patrových autobusů jako první otevřeli experti z maďarské pracovní skupiny EHK (Evropské hospodářské komory) OSN. Ti zpochybňují vypovídací hodnotu crash testů prováděných dokonce u jednopatrových autobusů s převrácením na bok.

Málo autobusů, o to vyšší poměr nehod
České ministerstvo dopravy to dobře ví. Před čtyřmi roky si právě o tom dopisovalo s pozůstalým Pavlem Banzetem. Chtěl vědět, co s tím úředníci udělají.

"Odpovídali nám v duchu, že autobusy jsou bezpečné a vše je prý v pořádku. Pochopili jsme, že se tím nikdo zabývat nechce," vzpomíná.

Teď je prý situace jiná. "Spolu s Maďary na to v OSN tlačíme, chceme prosadit, aby se povinnost dělat crash testy vztahovala i na patrové autobusy. Současný stav, kdy pevnost konstrukce neřeší žádná norma, je problém," sdělil Josef Pokorný. Happy end však na manžele Banzetovy nečeká.

Norma, kterou chtějí české úřady prosadit, se netýká převracení autobusu na střechu, ale jen na bok. "Se zavedením testů na střechu se při jednání české strany nepočítalo, těch nehod je strašně málo," vysvětlil Pokorný.

Pomocí statistik ostatně argumentují i odpůrci přísných norem. Nehod autobusů s převrácením na střechu se prý mnoho nestává. Není divu, patrové autobusy se nevyrábějí jako housky na krámě, jde spíš o individuální výrobu. Třeba v Česku je registrováno asi 13 500 velkých autobusů s váhou nad devět tun. Z nich je dvoupodlažních pouhých 24.

Přes polovinu z nich vlastní přepravce František Hejnal, který ročně sveze kolem 120 tisíc lidí. Podle něj jsou námitky vůči nízké stabilitě a bezpečnosti těchto vozů naprosto liché. "Stabilizátory zvládnou v pohodě i nebezpečné zatáčky. Navíc konstrukce autobusů je masivnější než u karosy," tvrdí přepravce.

Maďaři se na statistiku nehodovosti podívali z jiného úhlu. Zkoumali, kolik procent patrových vozů se při havárii převrátí ve srovnání s ostatními dálkovými autobusy. Podle nich se patrové a vysoké autobusy převracejí častěji.

Za argumenty je nechuť něco řešit, tvrdí pozůstalí
Manželé Banzetovi si iluze nedělají. "Po čtyřech a půl letech se v uváděné problematice nic nezměnilo. Informace ministerstva, že Česko je velmi aktivní (aniž bychom byli informováni, co pojem ´aktivní´ v tomto případě znamená) a spolupracuje s Maďary na změně, je už téměř pět let stará - a bez jakéhokoliv efektu," reagovali na nynější postoj ministerstva.

"Odvolávat se na statistiky nebo legislativu EU je cynický alibismus, který zakrývá nechuť se tím vůbec zabývat," myslí si Banzetovi.

Jedinou šancí je podle nich administrativní opatření českých úřadů, které sníží maximální povolenou výšku vozů na 3,2 až 3,4 metru. Podobně, jako kvůli horským serpentinám zakazuje Švýcarsko na svém území jízdu autobusů delších než 15 metrů.

Podle bývalého ministra Schlinga je ale sólo zákaz dvoupodlažních autobusů nereálný. "Nemůžete nikoho takovým způsobem diskriminovat. Pokud není provoz těchto vozů omezován v jiných státech EU, těžko ho můžete omezit na území Česka," soudí Schling.

Tak ať někdo vymyslí, jak opravovat město bez uzavírek, vyzývá Hřib

  • Nejčtenější

Novinky na iDNES Premium: Každý den rozdáváme bazény za 100 tisíc Kč

Léto je v plném proudu, teploty pravidelně stoupají nad 30 stupňů a schladit se ve vodě je jistě krásná představa každého z nás. Ve spolupráci se společností Marimex každý všední den rozdáváme bazény...

15. července 2024,  aktualizováno  22.7 8:34

„Nakonec na mě plivnul.“ Nizozemec loví Češky a prodává je na gangbang

Premium

Stovky českých žen k natáčení tvrdého porna v Nizozemsku naverboval v uplynulých letech Daniël van der W. Některé znásilnil, donutil je k prostituci a hromadnému sexu, dalším nezaplatil. Příběh...

18. července 2024

{NADPIS reklamního článku dlouhý přes dva řádky}

{POPISEK reklamního článku, také dlouhý přes dva a možná dokonce až tři řádky, končící na tři tečky...}

IT problémy způsobily kolaps bank i letišť. V Evropě i jinde ve světě

Řadu zemí v pátek zasáhly problémy s počítačovými systémy. Letiště kvůli výpadku čelila potížím s odbavováním letů, vysílat ráno nemohla ani britská televize Sky News. Agentura Reuters to označila za...

19. července 2024  9:25,  aktualizováno  22:33

Můj syn Xavier zemřel, říká Musk o transgender dceři. A chce zničit „virus woke“

Miliardář Elon Musk tvrdí, že byl podveden, když dovolil svému synovi stát se transgender ženou. V rozhovoru s psychologem Jordanem Petersonem dokonce osud své dcery označil za zlo a slíbil, že zničí...

24. července 2024  11:37

{NADPIS reklamního článku dlouhý přes dva řádky}

{POPISEK reklamního článku, také dlouhý přes dva a možná dokonce až tři řádky, končící na tři tečky...}

Sto tun obilí za hodinu. Na Hané mají výjimečný kombajn, jeden z patnácti na světě

Až sto tun obilí dokáže za hodinu sklidit nový kombajn CR11 firmy New Holland, který vyjel do obilných lánů v okolí Loštic na Šumpersku. Žací lišta kombajnu může měřit až 18 metrů, což na rozlehlých...

22. července 2024  14:31

Leyenová žádá dva kandidáty do komise, muže a ženu. Síkela jí nestačí

Dva kandidáty do nové Evropské komise, muže a ženu, oficiálně požaduje od členských států Evropské unie šéfka Evropské komise Ursula von der Leyenová. Stejnou věc prosazovali ve vládě ministři za...

25. července 2024  14:24,  aktualizováno  17:40

Úspěchy policie na Moravě: rychle našla vraha z Vídně a po 20 letech i dealera

Policejní Národní jednotka cíleného pátrání zadržela ve středu na Moravě dva hledané pro závažnou trestnou činnost. Prvním z nich byl muž podezřelý z vraždy ve Vídni, kterého policisté dopadli u...

25. července 2024  17:38

Břeh daleko, ke dnu to jde rychle. Se záchranáři na Slapech, kde zasahují denně

Premium

Počty neštěstí na vodních plochách jsou markantní, přesto stále řada lidí podceňuje důležitost bezpečnostních opatření. Všímají si toho nejen záchranáři od Slapské přehrady, která se v letních...

25. července 2024

Zabila pořad 168 hodin šikana a bossing? Bylo toho víc, říká ředitel ČT

Moderátorka Nora Fridrichová po konci publicistického pořadu České televize (ČT) 168 hodin dostala nabídku na tvorbu nových pořadů. V podcastu Kontext to ve čtvrtek sdělil generální ředitel ČT Jan...

25. července 2024

Jak správně ochránit děti před úžehem? Omezte nosítka i šátky
Jak správně ochránit děti před úžehem? Omezte nosítka i šátky

Úžeh je přehřátí organismu, ke kterému dochází při nadměrnému vystavení těla přímému slunečnímu záření. Nejčastěji se projevuje malátností, bolestí...

Za celosvětový kolaps IT systémů může nečekaně absurdní chyba

Nepovedená aktualizace bezpečnostního softwaru společnosti Crowdstrike způsobila pád počítačů a serverů s operačním...

IT problémy způsobily kolaps bank i letišť. V Evropě i jinde ve světě

Řadu zemí v pátek zasáhly problémy s počítačovými systémy. Letiště kvůli výpadku čelila potížím s odbavováním letů,...

Můj syn Xavier zemřel, říká Musk o transgender dceři. A chce zničit „virus woke“

Miliardář Elon Musk tvrdí, že byl podveden, když dovolil svému synovi stát se transgender ženou. V rozhovoru s...

Ruská kráska Sofja Lebeděva šla donaha v seriálu Vikingové: Valhalla

Bývalá gymnastka Sofja Lebeděva (30) potěšila fanoušky seriálu Vikingové: Valhalla, když se v jedné ze scén nového dílu...

Sto tun obilí za hodinu. Na Hané mají výjimečný kombajn, jeden z patnácti na světě

Až sto tun obilí dokáže za hodinu sklidit nový kombajn CR11 firmy New Holland, který vyjel do obilných lánů v okolí...