Rozstřel
Sledovat další díly na iDNES.tvKandidát za ANO působí jako poslanec ve Sněmovně, ale také jako opoziční zastupitel na pražském magistrátu. Před vstupem do politiky pracoval na různých mediálních pozicích v ODS.
„Tehdy jsem monitoroval mimo jiné i ČTK. Jednou mi na obrazovce vyjela zpráva o „sarajevském atentátu,“ uvedl Nacher s tím, že informaci následně rozšířil dál. Bylo mu tehdy 24 let a nyní to chápe jako zajímavou zkušenost, ze které „těží“ i dnes.
Později působil jako tiskový mluvčí v Unii svobody. „Některé věcí bychom dnes udělali jinak, tehdy byl problém již u vzniku. Stavěli jsme na „negativním“ vymezení. Ta koaliční smlouva tehdy tak trochu ochromila demokracii. Lidé nevěděli, kdo je opozice, kdo koalice,“ řekl Nacher v Rozstřelu.
Koalice s ODS
Koaliční otázka je „na stole“ i nyní. „Upřednostnil bych koalici s ODS, pravicovou koalici,“ řekl Nacher na otázku o potenciální koalici s SPD s tím, že je „pravicově smýšlející“.
Řeč přišla i na dopravu v centru metropole, kolony, cyklopruhy a parkování, tedy otázky, které se na pražském magistrátu často řeší. „Za Adriany Krnáčové kolony v centru Prahy působily jako čistý amatérismus. Dnes se spíš vyzývá, aby lidé využívali alternativní formy dopravy. Chápu to jako dvojí metr,“ řekl zastupitel.
Složitá pozice lídra ANO
„Naše pozice je aktuálně v Praze těžká. Na jedné straně jsou takzvaní „antivaxeři“, na druhé straně lidé, kteří říkají, že máme na rukou krev třiceti tisíc lidí. Můj úkol je nyní snížit to napětí, agresi,“ řekl poslanec na poznámku moderátora Jaroslava Plesla o tom, že pozice kandidáta za ANO v Praze je nezáviděníhodná.
Bod zlomu ve volbách v Praze Nacher vytyčil na patnácti procentech. Zároveň podle něj není pravda, že by se všichni v ANO chovali jako „stádo“. „Kdyby si lidé, místo paušálních nálepek, nastudovali, co se děje ve Sněmovně, možná by byli překvapení,“ řekl.
Společná dohoda s opozicí je podle něj možná. „Jde to, je to jen o vůli,“ dodal. Řeč nalezl například i s Piráty ve zlegalizování pěstování konopí pro lékařské účely. Nesouhlasí totiž s tím, že pěstitelům nyní hrozí až čtyřletý trest.
Do budoucna si Nacher vytyčil legislativní úpravu Airbnb. Již dříve navrhoval, aby obce mohly stanovit období, ve kterém je pronajímání bytů přes Airbnb zakázáno.
Patrik Nacher je politik, ekonom a mediální poradce. Od roku 2017 je poslancem Poslanecké sněmovny a od roku 2014 zastupitel hlavního města Prahy (nestraník za ANO).
Nacher se dlouhodobě věnuje problematice bankovních poplatků. Pravidelně pořádá veřejnou anketu Nejabsurdnější bankovní poplatek. Když ho premiér Andrej Babiš v roce 2017 oslovil s nabídkou kandidatury do Sněmovny, překvapilo ho to. „Ne všichni politici jsou sběratelé funkcí,“ uvedl s tím, že ale i on působí na dvou pozicích.