Vymyslel nazdobené jogurty. Lidé nakupují hlavně očima, říká Patrik Fuska

  15:00aktualizováno  15:00
Podnikat začal na gymnáziu. Prodával hodinky přes vlastní e-shop a díky úspěchu se mohl pustit do dalšího projektu. Zdánlivě obyčejné jogurty mění ve skoro obědové porce plné čerstvého ovoce a slaví úspěch i s nimi. Patrik Fuska je další postavou seriálu Cesty vzhůru o mladých lidech, kteří díky odhodlání a píli vynikají v oboru.

Patrik Fuska ze společnosti Můj Jogurt | foto:  Michal Sváček, MAFRA

Nedaleko vršovického Ďolíčku, kde je svatostánek fotbalistů Bohemians 1905, je malý krámek s prostým názvem Můj Jogurt. Za projektem stojí dvacetiletý Patrik Fuska, který se pro jeho otevření rozhodl zhruba před rokem. K podnikání inklinoval už jako teenager a první peníze investoval sám do sebe - začal prodávat hodinky po internetu, i když to nebyla snadná cesta. 

Fotogalerie

„Obeslal jsem snad stovku výrobců hodinek v Číně, protože je tam ten trh největší, a než mi odepsali, trvalo to dlouho. Pak se sice nějaké firmy ozvaly, ale domluva s nimi zase trvala dlouho. Nakonec se to podařilo a mohl jsem díky tomu začít prodávat. Ale neměl jsem peníze na to si někoho zaplatit, takže jsem byl programátor, markeťák, obchoďák, všechno,“ popisuje Patrik své první kroky, které vedly k tomu, aby mohl nabízet české minimalistické značky. 

Času bylo najednou víc a Patrik Fuska na internetu uviděl fotku nazdobeného jogurtu. Koupit nešel a když ano, bylo k tomu potřeba štěstí, protože většina takových produktů je od foodbloggerů, které je dělají pro sebe a své stránky.

„Vždycky jsem měl zdravý životní styl rád. Sportuji a cvičím, takže si jídelníček hlídám. Mě se ten jogurt fakt líbil a chtěl jsem, aby byl dostupný i tady. V tu dobu už byly hodinky zaběhnuté a chtěl jsem dělat něco nového. Na vysokou jsem nějak neplánoval jít, takže jsem si zjistil, co je pro takový podnik všechno potřeba,“ popisuje mladík v malém krámku v pražských Vršovicích. 

Lidé častěji vybírají hotové věci, než vymýšlejí vlastní

Že nešel na vysokou školu rodiče prvně těžce nesli, protože se neučil špatně. V podnikání ho ale podporovali, i když hlavně psychicky. 

„Věděl jsem, že na peníze od rodičů na podnikání můžu zapomenout, protože v jejích očích byla priorita stále škola. Navíc jsem nějaký kapitál měl. Rodiče tak mohli mít sice svoje názory a nesouhlasit s těmi mými, ale poslední slovo jsem díky tomu měl jen já, což bylo skvělé,“ říká Patrik.

Cesty vzhůru

Nebylo jim ani třicet a už se o nich v branži mluví. Server iDNES.cz představuje mladé lidi, o kterých v budoucnu pravděpodobně ještě uslyšíte. S každým z nich jsme strávili minimálně den a sledovali je při práci i ve volném čase. Přečtěte si, co stojí za jejich úspěchem. Je to nekonečná dřina, nebo jen talent a štěstí?

Seriál Cesty vzhůru

Víte o někom, kdo by neměl v seriálu chybět? Napište nám o něm na redakce@idnes.cz

Nápad je jedna věc, ale jeho realizace je složitější, v gastronomii dvojnásob. Potřeba je nejen povolení a splnění hygienických předpisů, ale i práce s lidmi. Původní koncepce byla, že si zákazníci budou moci vytvořit vlastní jogurt, aniž by jim do toho někdo zasahoval. Patrik Fuska brzy zjistil, že tudy cesta nevede a bude muset přístup změnit.

„Ze začátku jsem neměl ani žádné vitríny, ale jen to, že si lidé můžou svůj jogurt složit sami - od toho název Můj Jogurt. Ale zjistil jsem, že nakupují spíše očima a vyberou spíš to, co je hotové, ikdyž sestavení toho vlastního trvá pár minut. Raději si vezmou jogurt z vitríny, než aby přemýšleli nad vlastním. I za cenu toho, že tam nebude všechno, co jim chutná,“ popisuje peripetie. 

A že to není cena úplně lidová. Hotové jogurty začínají na 90 korunách a výš. Zákazníci si zaplatí čerstvé ingredience a určitou formu jedinečnosti. Nikdo jiný u nás takové jogurty zatím neprodává. 

Jogurty podle své chuti si chce namíchat zhruba 10 až 20 procent zákazníků. Doba sestavení vlastního mixu je individuální, většinou trvá ale kolem 5 minut, maximálně 10 minut podle toho, co všechno si zákazník přeje. A výběr má široký, protože obchod odebírá zboží od různých dodavatelů. Jogurty přímo z mlékáren, čokolády od cukrářů, ovoce různě podle kvality a tak podobně. Podle Patrika Fusky je ale primární kvalita, ne nejnižší cena. S čímž nakonec souvisí i vyšší cena výsledného produktu.

Rozvážíme i do firem, ale nechci být nějaký catering

Na to, jak budou výsledné jogurty vypadat, přicházel postupně. Současnou podobu sestavil poměrně jednoduše. „Zkoušel jsem se zaměstnanci a známými různé chutě, které nám nakonec sedly. Pak jsme je nafotili a zavedli do stálé nabídky a hotovo. Nic extra sofistikovaného, ale výsledek stál za to,“ popisuje.

Patrik Fuska (20)

Je mu 20 let a narodil se v Brně. Šest let vyrůstal na Slovensku, než se natrvalo přesunul do Prahy. 

Střední školu dokončil na Gymnáziu Postupická Praha a na vysokou školu kvůli svým zájmům v podnikání nepokračoval. 

Nejvíce času tráví nad vylepšováním obchodu Můj Jogurt, e-shopu s hodinkami, ale také cvičením, vařením a cestováním. 

Podnikání se věnuje od 15 let, e-shop s hodinkami založil o rok později a značku Můj Jogurt provozuje od loňského července. 

Patrik Fuska ze společnosti Můj Jogurt

Podnik plánuje rozšířit. Nejraději by se přesunul víc k centru Prahy, i když současná poloha podle něj není špatná. Jen prý nevyužívá veškerý potenciál, produktů i Patrika samotného.

„Samozřejmě bych to chtěl rozšířit, ale nechci zavážet nějaké obchodní řetězce nebo něco podobného. Jednak je to hodně spotřební zboží a za den, dva se zkazí, a pak je to také hodně složité. Od konce minulého roku jednám s firmou Rohlik.cz, která by mohla jogurty nabízet, ale je k tomu potřeba udělat hodně byrokratických věcí,“ nastiňuje plány do budoucna.

Podle zákona musí mít každý produkt etiketu se složením i datem spotřeby. To se dá v době, kdy si jogurt kupují lidé přímo v obchodě, nebo si ho sami vymyslí, vyřídit docela snadno. Pro distribuci se musí natisknout etikety a další potřebné informace pro zákazníky. 

„Díky spolupráci by ale mohly jogurty být třeba v Liberci. Jinak je ta byrokracie v gastronomii fakt náročná a asi bych do toho šel znovu, ale nedoporučoval bych to, to ne“ usmívá se nad jogurtem Patrik. 

Jak Patrik pracuje

  • Není zastáncem dlouhého vyspávání, takže spí většinou 6 hodin a budík má nastavený na pátou hodinu ranní. Každý den si ráno navaří jídlo a pak jde cvičit, zhruba pětkrát týdně. 
  • Před 9 je už většinou na prodejně a „analyzuje'' daný den - objednávky, co je potřeba udělat, koupit, opravit, obvolat... Pokud je vše v pořádku, někdy udělá rozvoz sám, někdy vyšle někoho ze zaměstnanců a sám pak může jít pracovat na počítači nebo si vyřídit nějaké schůzky. 
  • „Tak ostatně vypadá trávení mého času, pokud zrovna nejsem na prodejně, když je potřeba. Na počítači řeším emaily, marketing a reklamy, občas grafiku, inovace a ostatní, co je potřeba,“ popisuje svůj den Patrik Fuska.  
  • Párkrát do roka někam odcestuje, pokud na to vyjde čas. Rád má USA nebo místa po Evropě, která ještě nejsou tak „profláklá'' a kam moc lidí nechodí.

Nejčtenější

Nalezen po 22 letech. Zmizelého muže objevil bývalý soused přes Google Maps

Potopené auto s tělem Williama Moldta se podařilo najít díky satelitním mapám...

Trvalo to 22 let, ale pozůstatky tak dlouho pohřešovaného muže se nakonec našly díky tomu, že někdejší obyvatel Floridy...

To se nedalo poslouchat. Zaorálek odešel ze schůzky s čínským velvyslancem

Ministr kultury Lubomír Zaorálek (28. srpna 2019)

Nový ministr kultury z ČSSD Lubomír Zaorálek jednal v pondělí s čínským velvyslancem kvůli rušení koncertů českých...

Lidé létali jeden přes druhého, líčil strojvedoucí havarovaného vlaku

Kabina vlaku po srážce s kamionem na přejezdu v Uhříněvsi (6. září 2019)

Jednal rychle a pohotově. Strojvedoucí Tomáš Kadlec minulý týden u Uhříněvsi zabránil neštěstí. „Od prvního momentu,...

Známe výherce soutěže, který se vydá na exkluzivní cestu kolem světa

Barevná Indie - Taj Mahal

Sedm her velké soutěže, kterou uspořádaly iDNES.cz a CK S.E.N u příležitosti třiceti let svobody, připomnělo v průběhu...

Drama v Děčíně. Sedmnáctiletý syn shodil svého otce z balkonu, muž zemřel

ilustrační snímek

Těžko uvěřitelné drama se minulý týden odehrálo v severočeském Děčíně. Sedmnáctiletý syn zde podle policie shodil z...

Další z rubriky

Viděli jste karmínové soumraky či rozbřesky? Může za ně sopka z Kuril

V poslední době doprovázejí soumraky i rozbřesky v Česku výrazné červenofialové...

V poslední době doprovázejí soumraky i rozbřesky v Česku výrazné červenofialové barvy. Způsobuje je prach ze sopky na...

Vyloučené lokality? Jsme krátce před nepokoji, řekla poslancům Maláčová

Ministryně práce a sociálních věcí Jana Maláčová navštívila ve středu Ústí nad...

Za časovanou bombu označila před poslanci sociálního výboru takzvané vyloučené lokality ministryně práce a sociálních...

Soud potvrdil bývalému tajemníkovi SPD Staníkovi podmínku za nenávistné výroky

Soud neprojevil žádnou statečnost, prohlásil Staník po zamítnutí odvolání

Odvolací pražský městský soud potvrdil bývalému tajemníkovi SPD Jaroslavu Staníkovi roční podmíněný trest kvůli...

Střed Brna už nebude magistrálou, zásobování se omezí jen na ráno

Vjezd do parkovací zóny v centru Brna už například v Rašínově ulici začínají...

Brno připravilo novinky, které se týkají vjezdu automobilů do nejužšího centra města. Omezí dobu pro zásobování...

Najdete na iDNES.cz