Úterý 19. října 2021, svátek má Michaela
  • schránka
  • Přihlásit Můj účet
  • Úterý 19. října 2021 Michaela

Paroubkův recept na úspěch? Omlazovací cvičení čínských císařů

  13:20
Jiří Paroubek měl úspěšný rok. Jako šéf ČSSD drtivě vyhrál volby a ohrozil tak budoucnost trojkoaliční vlády. A o domácnost se mu už rok stará o dvacet let mladší manželka. Jaký je jeho recept na úspěch? V anketě MF DNES prozradil, že cvičí chuej-čhung-kung, tedy omlazovací cvičení čínských císařů.

Jiří Paroubek se jako premiér na návštěvě Číny v roce 2005 oblékl do tradičního kroje. | foto: René VolfíkČTK

MF DNES už zítra zveřejní přílohu o hubnutí, jejíž součástí je také anketa mezi politiky. Jiří Paroubek na otázku, zda a jak chce zhubnout, odpověděl stručně v textové zprávě: "Už šest let cvičím chuej-čhung-kung."

Toto velmi staré cvičení pochází z dob čínských císařů a cvičili ho také mniši v klášterech, kteří se tradičně dožívali vysokého věku. Skládá se z několika masáží, jejichž popis lze dohledat i na internetu.

Například tření tváří podle autorů zlepšuje cirkulaci krve a obnovuje buněčnou aktivitu kůže. Pleť pak vypadá svěže a pružně. Po cviku nazvaném "Nebesa se obnovují" zase mizí cukání očními víčky, nervozita a psychické napětí.

Masáž s názvem "Vytlačujeme poklady země" zmírňuje sklony k mrtvici, uzdravuje ochrnutí obličeje a pomáhá při nadměrném slinění. Po "Nebeském bubnování" se zase rozjasní v hlavě a zlepší nálada, což Paroubek jistě často ocení obzvlášť při debatách v Poslanecké sněmovně. Návod na další Paroubkovy cviky si můžete přečíst níže.

1. Tři fénixové

Třete chvilku dlaně o sebe a teplými dlaněmi si zakryjte oči. Oblast očí si velmi zlehka masírujte dlaněmi, alespoň osmkrát.

Ponechte si ruce na zavřených očích, netlačte na oční bulvy. Otevřete oči a osmkrát jimi otočte ve směru hodinových ručiček a osmkrát v opačném směru. Nakonec se podívejte osmkrát nahoru a dolů - oči mějte stále přikryté dlaněmi.

Cvik osvěží unavené oči a pomáhá při přetížení očních svalů.

2. Nebesa se obnovují

Cvik následuje bezprostředně po předchozím, máme tedy ruce beze změny na stejném místě na očích.

Bříšky prstů si masírujeme nejprve místo mezi obočím - tzv. "třetí oko". Pak pokračujete v pohybu tak, že budete prsty propracovávat obočí po celé délce a vnější okraj oční jamky.

Masáž napomáhá prokrvení celé oblasti a zabraňuje vzniku vrásek kolem očí a na čele. Zmírňuje také nosní potíže, jako jsou suché nebo poraněné sliznice. Masáž očí uklidňuje vegetativní nervstvo v celém těle. Mizí pak cukání očními víčky, nervozita a psychické napětí.

3. Sledujeme ocas Fénixe

Položte si bříška rukou na spánky. Bříšky palců se masírujte osmkrát od očního koutku až k místu, kde začínají vlasy.

Pomáhá při léčbě bolestí hlavy, migrénách, bolestech trojklanného nervu a poruch vidění. Předchází vzniku vrásek kolem očí a ochabnutí lícního svalstva.

4. Tření tváří

Třete si chvilku ruce o sebe - až se zahřejí. Položte dlaně na tváře a lehce s nimi shora dolů třete. Když vám dlaně trochu zvlhnou, je to účinnější. Cvik opět opakujte osmkrát.

Zlepšuje cirkulaci krve a obnovuje buněčnou aktivitu kůže. Pleť pak vypadá svěže a pružně.

5. Vytlačujeme poklady země

Zdvihněte levou paži a položte levou ruku přes ústa. Palec přitom uzavře levou nosní dírku, ostatní prsty spočívají na pravé tváři.

Pravou rukou si podepřete bradu a jejími prsty zčásti zakryjte levou ruku. Kružte oběma rukama současně po směru hodinových ručiček okolo úst. Jen lehký tlak. Současně rytmicky stlačujte levou nosní dírku tak, abyste dýchali jen pravou. Udělejte jazykem osmkrát kruh po směru hodinových ručiček a to souběžně s pohybem rukou. Vyměňte na druhou stranu a pohyb dělejte opačným směrem.

Stimuluje akupunkturní body kolem úst a nosu. Zmírňuje sklony k mrtvici, uzdravuje ochrnutí obličeje a pomáhá při nadměrném slinění. Předchází tvorbě vrásek ve zmíněných partiích.

6. Polykání šťávy z jadeitu

Položte obě ruce na obličej tak, aby ústa i nos byly zakryty. Oba ukazováčky jsou na kořeni nosu, palce leží na lících a ostatní prsty zakrývají ústa a nos, přičemž před ústy zůstává volná úzká štěrbina.

Opište zavřenými ústy čtyřikrát po směru hodinových ručiček a pak čtyřikrát opačným směrem. Jakmile se ústa naplní slinami, spolkněte je ve třech malých doušcích.

Podporuje tvorbu slin, které natráví potravu. Sliny jsou nositelem vitální energie a mohou tedy spustit hojivé procesy v těle.

7. Úder do tváře draka

Třete si ruce o sebe, až se zahřejí. Teplými špičkami prstů si po dobu asi jedné minuty proklepávejte celý obličej. Začněte od čela a přejděte přes tváře na ústa a bradu.

Stimuluje prokrvení a aktivizuje buňky pokožky. Pomáhá při neuralgiích tváře, při ochrnutí obličeje a při záškubech obličejových svalů. Vylepšuje vzhled pokožky.

8. Nebeské bubnování

Opět si třete ruce, až se zahřejí. Položte obě ruce na uši a promněte je osmkrát bříšky rukou dopředu a dozadu. Potom si přidržte na ústech prostředníček a přitom si na něj ukazováčkem osmkrát poklepejte.

Stimuluje akupunkturní body okolo uší. Pomáhá při hučení v uších, nedoslýchavosti a zánětech uší. Když se cvik provádí několikrát denně, zlepší se nejen sluch, ale i zrak. Po tomto cviku se rozjasní v hlavě a zlepší nálada.

9. Tření hlavy draka

Zajeďte si všemi deseti prsty do vlasů, jako byste se chtěli česat. Vlasy osmkrát projeďte od čela dozadu.

Rozčesávání stimuluje akupunkturní body na lebeční klenbě a ve kštici. Opakováním mizí mdloby a zvracení, nervozita, nespavost.

Má silný uklidňující účinek.

10. Čištění nebeské nádrže

Položte si levou ruku na šíji. Třete a tiskněte levou rukou část krční páteře. Pohyb směřuje zprava doleva.Takto se třete osmkrát a vyměňte ruce zleva doprava.

Pomáhá při bolestech krční páteře a šíje i při křečích v této oblasti. Probíhají tudy energetické dráhy, zlepšuje vidění. Pomáhá i při pocitech napětí ve spodině lebeční při změnách počasí.

11. Větší úspěch

Třete si dlaně k zahřátí.

Položte si pravou ruku na levou a propleťte si natažené prsty. Třete se osmkrát nahoru a dolů. Potom si ruce vyměňte.

Poté si položte pravou ruku na vnější stranu levého předloktí tak, aby ruka doléhala na kloub zápěstí. Osmkrát se třete na vnější straně předloktí sem a tam. Poté si ruce vyměňte.

Zlepšuje hybnost kloubů a pomáhá uvolňovat energetické dráhy, které jsou na konečcích prstů. A tak může nahromaděná energie snáze odtékat.

Na vnější straně předloktí leží body, které patří srdci a trojitému ohřívači. Masáž podnítí tyto dráhy k činnosti a prospěje celému tělu.

Autoři: ,

Koronavirus

Parlamentní volby v roce 2021 se konaly v pátek 8. října a v sobotu 9. října. Ve volbách jsme vybírali dvě stovky poslanců Sněmovny ve 14 volebních krajích.

Pro STAN chci vnitro i školství, řekl v Rozstřelu Rakušan

  • Nejčtenější

Ztracenou holčičku našel hajný v lese na trávě, dívka je mimo ohrožení života

Policie vypátrala osmiletou Julii, která se v neděli ztratila na vrcholu Čerchov na Domažlicku. Německou holčičku našel...

Prezident Zeman leží na ARO. Schůzka s Babišem ve středu nebude

Prezident Miloš Zeman je v pražské Ústřední vojenské nemocnici (ÚVN) umístěn na anesteziologicko-resuscitačním oddělení...

Zeman není schopen vykonávat funkci, Senát začne řešit odebrání pravomocí

Senát zahájí proceduru odebrání pravomocí prezidentovi Miloši Zemanovi, který není schopen vykonávat žádné pracovní...

Buchty na ARO, rodina, nový šéf soudu. A Zeman řekne, co dál s vládou

Prezident Miloš Zeman podle Hradu ve středu zveřejní další postup při sestavování vlády. V pražské Ústřední vojenské...

{NADPIS reklamního článku dlouhý přes dva řádky}

{POPISEK reklamního článku, také dlouhý přes dva a možná dokonce až tři řádky, končící na tři tečky...}

Napadáte a znevažujete naši práci, ohradila se nemocnice, kde leží Zeman

Ústřední vojenská nemocnice v Praze se ohradila proti vlně „spekulací, dezinformací a bohužel někdy i útočných...

Děti zvládnou všechno, to samé ženy. Muži však nevydrží, říká expert na přežití

Premium Tři dny trvalo pátrání po osmileté Julii z Berlína, která se v neděli ztratila rodičům u Čerchova na Domažlicku. V...

Jak se rodí sebevražda. Psychiatr Höschl nejen o schizofrenii a depresi

Premium Jak velká musí být síla, která člověka dožene k tomu, že si sám dobrovolně vezme život? Jaké jsou poslední myšlenky...

Od perfekcionisty Contadora k Pogačarovi bez nepřátel. Hvězdy očima Kreuzigera

Premium Zažil vládu Contadora i Frooma, řádění Sagana, razantní nástup Pogačara. Během šestnácti let profikariéry se vedle...

  • Další z rubriky

Zabraňme paralýze země. Politici se přiklánějí k odebrání pravomocí prezidentovi

Kandidát na premiéra Petr Fiala chce zítra vyjednat společný postup stran ohledně případné aktivace Článku 66....

Prezidentovy pravomoci převezmou premiér a šéfové Parlamentu, říká článek 66

Senát zvažuje aktivaci takzvaného článku 66 Ústavy ČR, který řeší mimo jiné zbavení prezidenta pravomocí v situaci...

Následující dva týdny by měly být teplejší, na konci října bude více pršet

Do konce října bude v Česku teplejší počasí než v předchozích dnech, poté se začne zvolna ochlazovat. Celkově by...

Polovina Čechů je pro očkování dětí mladších 12 let. Je předobjednáno

Ministerstvo zdravotnictví předobjednalo 700 tisíc očkovacích dávek. Reagovalo tak na zájem o očkování pro děti ve věku...

Vysoké ceny dohnaly Bohemia Energy ke krachu. Dotkne se to téměř milionu lidí

Firma Bohemia Energy, největší uskupení alternativních dodavatelů energií v ČR, ukončí činnost a dodávky elektřiny a...

Kvůli nárůstu cen na trhu končí další dodavatelé plynu a elektřiny

V pondělí ukončí dodávky všem odběratelům po firmě Bohemian Energy další společnost, tentokrát děčínská Kolibřík...

Leoš Mareš se pochlubil šťastnou novinou. Bude trojnásobným tatínkem

Leoš Mareš (45) a jeho druhá manželka Monika (40) čekají miminko. Moderátor se zprávou pochlubil v ranním vysílání...

Přežili krizi i povodně. Dnes mají vyprodáno na půl roku dopředu

Podnikat začal Pavel Jech krátce po revoluci. Zažil vzestupy i pády, letos rodinná firma oslaví již třicet let na trhu....

Psychiatr mě sexuálně napadl, partner málem zabil, popisuje dcera Urbánkové

Dcera zpěvačky Nadi Urbánkové (82) Jana Fabiánová (42) promluvila o sexuálním napadení v ordinaci lékaře. Zavzpomínala...