Paroubek lákal voliče na falešného Elvise, Scorpions a levné pivo

  17:59aktualizováno  19:32
Pivo za dvě koruny, dvojník Elvise Presleyho i avizovaná účast německé skupiny Scorpions, to vše zabralo, jak si šéf ČSSD Jiří Paroubek představoval. Náměstí před novou radnicí v Ostravě se při mítinku oranžových slušně zaplnilo. Přišli ale i Paroubkovi odpůrci, snažili se ho vypískat a mávali hesly jako "Volbou ČSSD volíte zadluženost svých dětí".

Předvolební kampaň ČSSD v Ostravě | foto: Adolf Horsinka, MAFRA

"Nepískejte. Chtěla jsem poprosit ty, kteří pískají, aby nepískali," snažila se svému muži pomoci Petra Paroubková, která stále vedle něj na pódiu.

Dceru Margaritu, s níž je společně s šéfem ČSSD na billboardech, v náručí nedržela. Místo toho se v přilehlých stáncích vedle klobás a levného piva rozdával časopis Maminka. Na titulní stránce s Petrou Paroubkovou a s Margaritou.

Předvolební kampaň ČSSD v Ostravě

Paroubek chtěl pískání řešit jinak. "Policie by měla konat svou povinnost," prohlásil a pokračoval v projevu.

Na mítinku zpíval voličům oranžových vedle Michala Davida a Petra Muka i falešný Elvis Presley. Toho si Paroubek s sebou přivedl, protože si odpůrci šéfa ČSSD na billboardech utahují ze slibů sociální demokracie absurdními slogany - jako třeba že Paroubek zařídí návrat Elvise či "zruší ranní kocovinu". Proto byl na mítinku vedle piva za dvě koruny k dostání i antietanol.

Předvolební kampaň ČSSD v Ostravě

Oldřich Lichtenberg, který pomáhá ČSSD v kampani, řekl, že "Elvise" sehnali sociální demokraté v Ostravě. "Nedělá to za peníze, ale ze sympatií k ČSSD, takže můžete napsat, že Elvis je sociální demokrat," vtipkoval Lichtenberg.

U některých stolků byla i petice proti poplatkům ve zdravotnictví, kterou už prý podepsalo přes 60 tisíc lidí.

Paroubka přerušovali i fandové hokejových Pardubic

"Zrušíme poplatky u lékaře, obnovíme nemocenskou v prvních třech dnech," hřímal Paroubek. Vtom ho překvapivě na chvíli zastavilo volání: "Par, Par, Pardubice." To na mítink ČSSD dorazili fanoušci hokejových Pardubic, které právě dnes bojují v Ostravě o extraligový titul. A Paroubek, aby si šplhnul u místních, řekl, že by si přál, aby Vítkovice souboj o titul ještě zdramatizovaly.

Předvolební kampaň ČSSD v Ostravě

V rukou mnohých návštěvníků mítinku byly oranžové růže, jiní si ve velkém brali koláče, další měli kolem krku šály ČSSD. Tentokrát ale nebyly oranžové, ale v národních barvách a s heslem Změna, které používal i současný americký prezident Barack Obama.

"Jsem šťastný, že je vás tu tolik," zdravil účastníky mítinku lídr ČSSD v Moravskoslezském kraji Lubomír Zaorálek. Neřešil, že je zřejmě přilákalo víc levné pivo a blížící se koncert Scorpions, kteří už měli v poledne před radnicí zvukovou zkoušku, než volební sliby. "Garantuji vám, že tentokrát ve volbách vyhrajeme," prohlásil Zaorálek.

Z mítinku ČSSD v Ostravě.

Když byli sociální demokraté na pódiu před lidmi, snažili se nedávat najevo, že je hodně znechutily aféry Miloslava Vlčka, dosavadního lídra olomoucké kandidátky, který se nakonec pod tlakem vzdal funkce šéfa Sněmovny a odešel i z volební kandidátky. (více o rezignaci Vlčka najdete zde)

Večerní koncert Scorpions přilákal několik tisíc lidí. Policisté jejich počet kolem čtvrt na osm odhadovali na pět tisíc, další ale postupně přicházeli. Možná, že právě finále hokejové extraligy, které se ve stejnou dobu hrálo v Ostravě, mohlo za to, že se nenaplnil odhad sociálních demokratů, že na německé rockové veterány dorazí 15 až 20 tisíc lidí.


Hlavní zprávy

Nejčtenější

Otroku, pošli výplatu. České studentky si našly na internetu novou obživu

ilustrační snímek

Bohatí cizinci začali díky sociálním sítím využívat nečekaných služeb českých vysokoškolaček. Nejde přitom o žádnou...

Do Španělska uprchlíky nepovezeme, vzkázali aktivisté z lodi Open Arms

Loď se 147 africkými migranty čekala v mezinárodních vodách asi 50 kilometrů od...

Humanitární loď Open Arms, která se 107 migranty na palubě kotví přes dva týdny u italského ostrova Lampedusa, odmítla...

Na Krétě onemocněl zájezd Čechů. Naše vina to není, brání se cestovka

Řecká pláž

Několik desítek českých turistů se na Krétě v posledních dnech nakazilo střevním onemocněním. Nyní sepisují hromadnou...

Sibiř lehá popelem, většinu požárů ani nehasí. Ekologická zkáza je obrovská

Lesní požáry v Krasnojarském kraji na východě Ruska (7. srpna 2019)

Sibiř hoří a ruští hasiči na požáry ani zdaleka nestačí. Z té obrovské masy stačili uhasit jen pouhá dvě procenta a s...

Vojáci přispěli rodině s nemocnou dcerou víčky. Lidé je za to kritizují

Zaměstnanci vojenského letiště Praha - Kbely s pytli víček pro nemocnou...

Zaměstnanci vojenského letiště Praha-Kbely darovali rodině s nemocnou dcerou několik kilogramů nasbíraných víček. Na...

Další z rubriky

Plaga obrací v povinné maturitě z matematiky, připravena bude za 10 let

Ministr školství Robert Plaga (4.4.2019)

Ministr školství chce zrušit povinnou maturitu z matematiky. Podle Plagova vyjádření pro regionální Deník totiž žáci...

Kauza H-System pokračuje. Premiér Babiš chce situaci řešit změnou zákona

Richard Stadler dal za domek od H-Systemu více než milion, po krachu firmy však...

Kvůli okradeným klientům zkrachovalého H-Systemu se nejspíš bude měnit zákon. Ten současný, který má odškodňovat oběti...

Policisté jako terč. Přes tři tisíce napadených za pět let, vede Opava

ilustrační snímek

Cílem fyzických útoků se stávají během zásahů i policisté. Za posledních pět let jich čelilo napadení celkem 3 180. V...

Najdete na iDNES.cz