Zalezli jste do hospody jako krysy, vzkázal Floriánovi kolega z ODS

  13:58aktualizováno  13:58
Členové ODS si vyměňují prostřednictvím internetových sítí ostré vzkazy. Například poslanec Jan Bureš vzkázal Janu Floriánovi, že si ho přestal vážit. Rozhodnutí o neúčasti na středečním hlasování totiž podle něj vzešlo z hospody, kam Florián i poslanec Tomáš Úlehla "zalezli jako krysy".

Poslanec Jan Florián | foto: ÚMČ Praha 10

"O svém postoji jste informovali novináře připraveným prohlášením a jako zbabělci jste ani Martinovi Kubovi, ani nikomu jinému nebyli schopni napsat předem SMSku. Zalezli jste jako srabi se slečnou Kloudovou do sněmovní hospody U Roury jako krysy. To je lidsky prasárna a já si tě za to přestal vážit," vzkázal Floriánovi na Facebooku odpoledne Bureš.

"Ano, psal jsem to já a víc už k tomu nemám co dodat," řekl iDNES.cz citovaný poslanec, který tři roky seděl s Janem Floriánem ve sněmovní lavici i v kanceláři.

Vzkaz, který napsal na svůj facebookový profil, poslanec ODS Jan Bureš.

Vzkaz, který napsal na svůj facebookový profil, poslanec ODS Jan Bureš.

Florián ve středu v písemném prohlášení uvedl, že se nezúčastní hlasování o důvěře úřednického kabinetu. Další den rozeslal další písemnost - informaci, že vystupuje z ODS, protože "éra suverénní a sebevědomé pravicové strany skončila" (více čtěte zde).

Bureše to rozezlilo. "To, co jsi zde napsal, to není z tvého pera, o tom mě prostě nepřesvědčíš. Jestli ti to psala slečna Kloudová, nebo pan Erva, nebo někdo jiný nevím a vlastně mi to je jedno. Pro mě to je jen snůška falešnosti a... pokrytectví," uvedl Bureš.

Gabriela Kloudová je bývalou poradkyní Mirka Topolánka, Martin Erva pracoval jako zástupce ředitele tiskového odboru na Hradě za prezidenta Václava Klause. Právě éru Topolánka a Klause ve čtvrtek Florián velebil. Naopak kritizoval Petra Nečase a exprimátora Prahy Bohuslava Svobodu, který si na svém Facebooku vystavil Burešova slova o krysách.

Martin info měl

Bureš podobný vzkaz poslal prostřednictvím internetu i Tomáši Úlehlovi z ODS. Ten byl rovněž v době hlasování mimo sál a podle Bureše byl také mezi osazenstvem sněmovní restaurace U Roury.

Úlehla mu na to vzkázal, že Kuba informaci měl: "Honzo, Martin info měl, interní věci z klubu tady není vhodné komentovat veřejně, já také dosud nekomentoval info, které se mi donášelo k mým uším, jak o mně hovoříš ve svém regionu, když jsem byl rebel, nezapomněl jsem na tvé lobbistické pozměňovací návrhy u zákona o ochraně ovzduší a související legislativy (tzv. Burešova varianta pro hlasování apod.)."

"Tvé praktiky, tvářit se jako kamarád, a pak dle toho, kde se ti to hodí, nakládat s (dez)informacemi ve svůj prospěch, a ke škodě druhých, hodnotím velmi kriticky!!! Víš, já nejsem v područí žádných domnělých kmotrů, ani nemám důvod opakovat své postoje, a to, co se včera stalo, mi rozhodně nedělá radost, naopak," dodal na Facebooku Úlehla.

Sál kromě Úlehly a Floriána opustila také Karolína Peake. Ta ve čtvrtek ráno složila funkci předsedkyně strany LIDEM.


Hlavní zprávy

Nejčtenější

Otroku, pošli výplatu. České studentky si našly na internetu novou obživu

ilustrační snímek

Bohatí cizinci začali díky sociálním sítím využívat nečekaných služeb českých vysokoškolaček. Nejde přitom o žádnou...

Kdyby každý plul jako Greta, zničí přírodu víc než letadla, tvrdí mořeplavec

Rudolf Krautschneider

Švédská aktivistka Greta Thunbergová se vydává z Velké Británie do New Yorku na jachtě, aby ostatním demonstrovala...

Do Španělska uprchlíky nepovezeme, vzkázali aktivisté z lodi Open Arms

Loď se 147 africkými migranty čekala v mezinárodních vodách asi 50 kilometrů od...

Humanitární loď Open Arms, která se 107 migranty na palubě kotví přes dva týdny u italského ostrova Lampedusa, odmítla...

Na Krétě onemocněl zájezd Čechů. Naše vina to není, brání se cestovka

Řecká pláž

Několik desítek českých turistů se na Krétě v posledních dnech nakazilo střevním onemocněním. Nyní sepisují hromadnou...

Sibiř lehá popelem, většinu požárů ani nehasí. Ekologická zkáza je obrovská

Lesní požáry v Krasnojarském kraji na východě Ruska (7. srpna 2019)

Sibiř hoří a ruští hasiči na požáry ani zdaleka nestačí. Z té obrovské masy stačili uhasit jen pouhá dvě procenta a s...

Další z rubriky

Dvacítku na mostě přes Nové Mlýny porušily za dva týdny tři tisíce řidičů

Po provizorním mostu přes Nové Mlýny už se jezdí. Sice v obou směrech, ale jen...

Na provizorním mostě přes Novomlýnské nádrže nedaleko Pasohlávek na Brněnsku hlídá od začátku srpna maximální povolenou...

Kvůli sesuvu na D8 dostalo ŘSD pokutu, dosud nedodalo potřebné důkazy

Podle odborníků z Technické univerzity Ostrava se ve svahu objevily trhliny už...

Žádá miliardu, ale samo stále nedodalo potřebné důkazy. Ředitelství silnic a dálnic proto dostalo pokutu 50 tisíc, že...

Babiš odeslal prezidentovi návrh na jmenování Zaorálka ministrem kultury

Poslanec ČSSD Lubomír Zaorálek (21. srpna 2019)

Premiér Andrej Babiš odeslal prezidentovi Milošovi Zemanovi návrh na jmenování Lubomíra Zaorálka ministrem kultury....

60 % žen předstírá orgasmus. Proč tomu tak je?
60 % žen předstírá orgasmus. Proč tomu tak je?

Na 8. srpna připadá mezinárodní den ženského orgasmu! Jak svátek vznikl a proč ženy orgasmus někdy předstírají?

Najdete na iDNES.cz