Diskuze

Stát začal vyplácet ošetřovné lidem, kteří se starají o své blízké

Od 1. června stát vyplácí ošetřovné. Dávku pro lidi, kteří se rozhodnou pečovat o své blízké. V Česku se o příbuzné v domácím prostředí stará více než tři sta tisíc lidí. Poskytnutá dávka po dobu tří měsíců odpovídá zhruba nemocenské.
Litujeme, ale tato diskuse byla uzavřena a již do ní nelze vkládat nové příspěvky.
Děkujeme za pochopení.
Foto

Píše se o péči seniorů, rodičů. Jak vypomůže stát otci, když jeho partnerka a matka prvorozeného ( 2,5 roku ) a druhorozeného ( 26 dnů ) dítěte musí být pro předčasný porod z druhorozeným dítětem dlouhodobě v porodnici a otec má nárok na tzv. paragraf v délce 12 dní ?

0 0
možnosti

Dovolená, příbuzní, chůva? Nejdřív si pomozte sám, co pořád státe starej se?

0 1
možnosti

Danuše Davidová je jednou z těch, kterým dlouhodobá OČR nepomůže ani trochu. Stejně jako nepomůže ani dalším lidem. Je to zákon k ničemu a pro nikoho, jen aby se politici ukázali, jak mají úžasné sociální cítění ....Podle tohoto zákonného paskvilu totiž musí být ošetřovaná osoba hospitalizována v nemocnici minimálně 7 dní a OČR musí vystavit lékař hned v den propuštění ze zdravotnického zařízení. Pokud vám to napíše až následný den po propuštění z nemocnice - máte smůlu. A i když splníte všechna nesmyslná omezení, tak vám to prostě neschválí váš zaměstnavatel, protože ten má rozhodující slovo. Může mi autor článku říct, jak přesně dlouhodobá OČR pomůže pomůže lidem třeba s Alzheimerem nebo rakovinou ? Když čtu ty oslavné články, jak nám stát umožnil postarat se o své nemocné příbuzné, tak se mi jen svírá ruka v pěst :-(

10 2
možnosti

Nám to pomohlo. Respektive usnadnilo situaci. Ale samozřejmě, zvládli bychom ji i bez OČR.

1 0
možnosti

Když si to vezmeme kolem a kolem, čeká nás docela velký sociální problém. Důchodců bude v následujících letech raketově přibývat a to zvláště těch, kteří se bez nějaké té externí péče neobejdou. Situace bude dokonce taková, že aby bylo možné pokrýt potřeby všech důchodců, museli by nakonec všichni lidé v produktivním věku pracovat v sociálních službách... To asi nedopadne.

1 4
možnosti

Právě proto musíme příjmat migranty. Velkou výhodou je, že na tu práci v sociálních službách nepotřebují žádnou velkou kvalifikaci, postačí jim krátkodobý kurz přímo v praxi.

1 6
možnosti
Foto

Tím vlastně, že stát začíná vyplácet podpory pro pečovatele o své blízké, nám ten stát říká, že od sám to nedokáže zabezpečit na odpovídající úrovni, natož financovat, a to i přesto, že v naprosté většině případů se jedná o lidi, co celý život pracovali a státu odváděli daně, zdravotní, sociální... a na konci jejich života se k nim stát zachová takto. Není to dobře, je to spíš smutné...

14 0
možnosti

Jenže tohle stát nezvládá nikde a s narůstajícím počtem seniorů bude jen hůř. Nejhůř to odnese právě generace, které je dnes kolem 50, ta už často nemá děti.

0 0
možnosti

Kdy stát konečně pochopí, že domácí péče tam, kde je to možné, vyjde zdaleka nejlevněji a k větší spokojenosti.

4 0
možnosti

Myslím, že to začíná chápat, a proto byly tyto příspěvky zavedeny...

2 0
možnosti

Kdo to zkusil, ví, že penězi zaplatit taková péče nelze, ale peníze jsou nezbytné.

9 0
možnosti

L41u34b29o58š 24M11a52r36e59k

17. 6. 2018 21:02

Péče o lidi, postižené stářím a demencí by měla mít státní podporu.

Lidé by si měli ale i sami spořit na důchod a tím i pomoci si naspořenými prostředky financovat případnou péči.

Rodina by pak měla dohlédnout, aby soukromě naspořené peníze pomohly postiženému a někdo je "nevytuneloval".

Někdo z rodiny například.

3 2
možnosti
Foto

Moje tchýně dopadla daleko hůře. Nejenom, že vlastní dceru už nepoznala, ale také okamžitě zapomněla, že musí na záchod a udělala to pod sebe. Žila v domku mé švakrové, ta měla v tom pokoji, kde žila její maminka, úplně zničenou dřevěnou podlahu. Po maminčině smrti tam museli všecko vytrhat a udělat znova.

Nějaký příspěvek od státu ta švakrová nikdy nedostala, posílali jsme jí sice peníze a balíky, ale takové zatížení s ošetřováním dementní osoby bychom asi neunesli.

Proto jsou ústavy pro dementy velmi nutné, ovšem, kdo tam takovou práci chce dělat?

11 1
možnosti

Manželka tam pracuje. Já bych to dělat nemohl. Ona by zase nemohla učit fyziku na gymnáziu. Buďme rádi, že jsme každý jiný. :-)

19 0
možnosti

Už léta berou členové rodiny za péči o rodiče /podle stupně.....8000-12000/. Dokonce stanovená výše nemohoucnosti může být použita na pomoc při koupání, doprovodu k lékaři....;-)

2 0
možnosti

Tohle ale není jen o penězích. Je to zároveň časově limitovaná omluvenka do práce v případě, že je váš senior například po delší hospitalizaci nebo třeba zlomenině krčku úplně z formy, je doslova potřeba ho postavit na nohy a rozchodit a nechcete jej nechávat na LDN. Pár týdnů domácí péče a rekonvalescence stačí, aby se situace znovu vrátila do normálu. Jedna z mála opravdu potřebných, smysluplných a obtížně zneužitelných dávek. Skoro se mi nechce věřit, že existuje.

1 0
možnosti

Pani a jeji manzel maji muj obdiv, ne kazdy by to zvladl..Nekteri ani nenavstevuji rodice ci prarodice v domove duchodcu ci ustavu, smutne. Zde je podpora na miste..

15 0
možnosti