Sobota 9. prosince 2023, svátek má Vratislav
 • schránka
 • Přihlásit Můj účet
 • Sobota 9. prosince 2023 Vratislav
12:00

Volební on-line reportáž končí. Děkujeme za pozornost a na shledanou příště.

11:35

Prezident Miloš Zeman poblahopřál všem zvoleným senátorům bez ohledu na to, za jakou stranu byli zvoleni. „Trápí mě volební účast. Ve všech ostatních volbách je účast mnohem vyšší. Musíme se ptát, proč lidé senátu nedůvěřují. Já mu také nedůvěřuji,“ řekl. Sám v druhém kole volit nebyl. Zopakoval, že by byl pro jednokolový volební systém.

NEDĚLE 11. ŘÍJNA

20:24

STAN a Piráti se dnes dohodli s ODS a TOP 09, že budou po dnešním první kole dále jednat v úterý odpoledne o podobě krajské koalice v Plzeňském kraji.

19:59

Nejtěsnějším rozdílem vyhrál Karel Zitterbart (za STAN) na Vyškovsku. Získal 8 231 hlasů, což bylo 50,08 procenta, a svého soupeře porazil pouze o 27 hlasů.

18:27

Nově zvolená senátorka Němcová řekla, že v kampani se snažila postupovat férově. „Věřím, že je to cesta, jak zlepšit porozumění mezi občany a politiky,“ uvedla. Ukázalo se podle ní rovněž to, že se osvědčila myšlenka společného postupu stran. „Cítím díky tomu velkou naději do volebního roku 2021,“ připomněla nadcházející sněmovní volby.

18:18

Letošní senátní volby budou znamenat propad příjmů ze státních příspěvků za mandáty hlavně pro ČSSD. Nejvíce si naopak polepší pokladna hnutí STAN.

18:10

Z pozice senátora se chce Goláň opět zaměřit zejména na ekonomická témata. „Chtěl bych pokračovat ve věcech, kdy jsem kritizoval ekonomické postupy naší vlády, rozhazování peněz, rozpočtovou nezodpovědnost,“ uvedl. Chce také pracovat na pozměňovacích návrzích týkajících se podnikaní či daňové oblasti.

18:09
18:08

Miroslavu Němcovou (ODS) po jejím vítězství v senátních volbách v poslanecké sněmovně nahradí její náhradník z parlamentních voleb, uvolněný radní Jihlavy Jaroslav Vymazal (ODS). Rád by souběžně vykonával obě funkce. „Vidím, že řada hejtmanů i primátorů zvládá zároveň i poslanecký mandát. Je to i o organizaci práce,“ poznamenal Vymazal s tím, že jde o mandát na jeden rok. 

17:55

Mým úkolem bylo zamezit vstupu populistů do Senátu, říká poražený Drápal

přečíst článek
17:55

Ve druhém kole dostal sociální demokrat Štěch od voličů zhruba o 3900 hlasů méně než v prvním kole. „Nevím, co je příčinou. Asi to, že ty volby nepovažují za tak důležité, možná že také je včera (v pátek) drobet odradilo to, že předseda vlády prohlásil v souvislosti s pandemií, s covidem, zůstaňte doma, nikam nechoďte. Možná, že to vzali doslova,“ míní Štěch.

17:49

Piráti jsou po volbách do Senátu spokojeni s rozšířením počtu svých zástupců o Adélu Šípovou a také s úspěchem dalších kandidátů, které ve druhém kole veřejně podporovali. Před rozhodováním o předsedovi horní komory chtějí pirátští zástupci počkat na návrhy kandidátů, které předloží silné kluby.

17:47

Nejvíce hlasy byl letos zvolen senátorem Kárník (za STAN), nejméně hlasy Feber (ANO), nejtěsnějším rozdílem Zitterbart (za STAN) - vyhrál o 27 hlasů.

17:44
 • Úspěšná kandidátka do Senátu Miroslava Němcová.(10.10.2020)

  Úspěšná kandidátka do Senátu Miroslava Němcová.(10.10.2020) / Autor: Jan ZátorskýMAFRA

17:43

Mám velkou radost, že jsem v tomto souboji obstál, protože si myslím, že Michael Žantovský ještě s tou silnou koalicí v zádech byl asi nejtěžší možný soupeř, kterého jsem mohl dostat,“ řekl nový senátor ve volebním obvodu Praha 5 Václav Láska. Žantovskému poděkoval za velmi férový a otevřený souboj.

17:34

Volbami zdvojnásobili své senátní zastoupení TOP 09 a Piráti. Piráti budou mít dva senátory, které navrhli, TOP 09 pět. Na znovuzvolení dosáhli oba finalisté hnutí Senátor 21. Po jednom senátorovi budou mít nově Svobodní a Hradecký demokratický klub.

17:29
 • Roman Kraus oslavuje se štábem vítězství druhého kola senátních voleb....

  Roman Kraus oslavuje se štábem vítězství druhého kola senátních voleb.... / Autor: Patrik Uhlíř, MAFRA

 • Roman Kraus oslavuje se štábem vítězství druhého kola senátních voleb....

  Roman Kraus oslavuje se štábem vítězství druhého kola senátních voleb.... / Autor: Patrik Uhlíř, MAFRA

17:27

Místopředseda senátu Milan Štěch (ČSSD) po porážce ve druhém kole senátních voleb připustil, že si půjde zažádat o důchod. „Abych nějak výrazně zachraňoval sociální demokracii, nebo se stavěl do čela úzkého vedení, to nechci. Spíš bych si chtěl užívat krás obyčejného života,“ řekl Štech.

17:25

Šípová byla do Senátu zvolena jako vůbec nejmladší, je jí 40 let a 18 dnů. O den překonala dosavadní rekord Wagenknechta z roku 2018.