Středa 19. února 2020, svátek má Patrik
 • schránka
 • Přihlásit Můj účet
 • Středa 19. února 2020 Patrik

Online reportáž

20:55

Počet domácností, které zůstávají bez dodávek elektřiny, se společnosti E.ON podařilo snížit z ranních 75 000 na méně než 500.

Zároveň byl zrušen kalamitní stav vna jižní Moravě a Vysočině. V jižních Čechách stále trvá.

18:12

Technikům společnosti E.ON se podařilo snížit dopad poruch na vedení vysokého napětí. Bez elektřiny je na jejím distribučním území již pouze 1900 z původních 75 000 postižených domácností. Podle informací, které sdělila mluvčí společnosti Martina Slavíková by přes noc mělo zůstat bez energie jen 630 odběrných míst.

17:50

Moravskoslezští hasiči vyjeli již k více než pěti stům událostí. Nejvíce jich bylo v okresech Frýdek-Místek a Bruntál. Zatím nedošlo k žádným zraněním nebo větším materiálním škodám. 

„Otevřeny jsou ještě dvě desítky událostí, jde především o odstraňování nebezpečných stromů,“ sdělil Petr Kůdela, mluvčí moravskoslezských hasičů.

17:38

Počet míst, kde stále nebyla obnovena dodávka elektřiny po silném nočním větru, klesá, aktuálně je jich po celé republice asi 59.000. Kalamitní stav kvůli výpadkům proudu ale přes zlepšení stavu nadále platí na většině území Česka.

„Předpokládáme, že většinu poruch na vedení vysokého napětí se nám podaří během dnešního dne a večera opravit,“ uvedla odpoledne mluvčí ČEZ Soňa Holingerová

17:26

Podle energetiků bylo v Moravskoslezském kraji k 17:00 bez dodávek elektrické energie téměř 4500 domácností a firem. Ráno jich bylo téměř 50.000.

15:37

Podle dat společnosti E.ON bylo kvůli následkům vichřice bez elektřiny 20 tisíc domácností. Obnovena byla zatím v zhruba polovině. Nejvíce postižených domácností je na jižní Moravě.

 • Strom, který vichřice shodila na vedení vysokého napětí ve Velké Bítěši.

  Strom, který vichřice shodila na vedení vysokého napětí ve Velké Bítěši. / Autor: E.ON

„Poprvé jsme na ostro vyzkoušeli i rozesílání aktuálních informací starostům přes informační středisko hasičského záchranného sboru. Spolupráce zafungovala na výbornou,“ uvedla vedoucí komunikace skupny E.ON  Martina Slavíková.

14:17

Pojišťovny hlásí po řádění silného větru škody za desítky milionů

přečíst článek
14:16

Na Milešovce v noci na pondělí foukal vítr o rychlosti až 175 kilometrů za hodinu. Na ústeckém Kočkově byla rychlost až 117 kilometrů za hodinu, na Klínovci 120 kilometrů za hodinu a v Nové Vsi v Horách okolo 103 kilometrů za hodinu.

„Intenzitou a množstvím nárazů jde o jev, který nastává jednou za delší období a vítr byl skutečně nadstandardně silný. Nárazy i v nižších polohách se pohybovaly mezi 25 až 30 metry za sekundu. Nejsilnější byly během nedělního večera. Nejde o nic až tak výjimečného, téměř každé zimní období dochází k takovémuto zesílení větru,“ uvedl pracovník ústecké pobočky Českého hydrometeorologického ústavu.

14:13

Jihočeští hasiči v pondělí odstraňovali vzrostlý strom, který spadl na chatku v Dolním Třeboníně na Českokrumlovsku. 

 • Jihočeští hasiči v pondělí odstraňovali vzrostlý strom, který spadl na chatku v Dolním Třeboníně na Českokrumlovsku. (11. března 2019) / Autor: Karel Hrdina, MF DNES

13:46
11.března 2019 v 13:42, příspěvek archivován: 11.března 2019 v 13:45

Starostové i obyvatelé menších obcí na jihu Čech od dopoledne počítají škody, které způsobil silný vítr. Štěstí měl majitel téhle dodávky v chatové oblasti u Římova na Českobudějovicku. https://t.co/cIi5umBdKr

13:43
 • Silný vítr vyvrátil mnohaletý buk v Zámeckém parku v Teplicích.

  Silný vítr vyvrátil mnohaletý buk v Zámeckém parku v Teplicích. / Autor: Iveta Lhotská, MAFRA

13:39

Pojišťovny mají po víkendovém řádění silného větru nahlášeny tisíce škod v odhadovaném objemu desítek milionů korun. Živel tentokrát řádil na téměř celém území České republiky. Nejčastěji jde o zdevastované střešní krytiny, spadlé stromy na domy, auta a kůlny, popadané ploty a rozbité skleníky. Pojišťovny posílily zákaznická centra a vyslaly pracovníky do terénu.

13:27

Osobní vlak najel dnes dopoledne na trase Plzeň - Alžbětín do spadlého stromu. Událost se stala mezi Zelenou Lhotou a Hamry. Nikdo z cestujících se nezranil. Provoz byl na trati zastaven.

 • Osobní vlak najel dnes dopoledne na trase Plzeň - Alžbětín do spadlého stromu. (11. března 2019) / Autor: HSZ Plzeňského kraje

13:24

Šumavskou Kvildu ochromil silný vítr. Zavřený je výběh s jeleny i vlek

přečíst článek
13:09

Noční vichřice v olomoucké zoo poškodila některé ubikace a výběhy, uteklo osm jelenů sika a daňků. Spadlé stromy blokují cesty. Zoo je zatím zavřená.

11:47

Problémy na železnici kvůli popadaným stromům trvají. Zablokované jsou úseky na páteřní trati z Prahy do Českých Budějovic a Rakouska. Vlaky stojí i na Vysočině, v dalších krajích nabírají často hodinová zpoždění. 

12:16

Společnosti E.ON se k pondělnímu poledni podařilo snížit počet domácností bez elektřiny na 20 tisíc. „Nejhorší situace je v jižních Čechách, kde stále máme 35 poruch na vedení vysokého napětí. Bez elektřiny je tu 10 600 domácností. Nejvíce zasaženými regiony je Českokrumlovsko (3 300 domácností), Prachaticko (3 000 domácností), Písecko a Jindřichohradecko,“ uvedla vedoucí komunikace skupiny E.ON v ČR Martina Slavíková.

11:43

Na Vsetínsku je k 11. hodině dopoledne kvůli silnému větru a popadaným stromům bez elektřiny ještě asi 1500 odběrných míst. Situace se však zlepšuje, ráno se tam muselo bez elektřiny obejít asi 4000 domácností. V dalších částech Zlínského kraje se vyskytují potíže s dodávkami elektrického proudu pouze lokálně.

10:53

Počet míst v Česku, kde stále nebyla obnovena dodávka proudu po silném nočním větru, klesá. Po 10. hodině jich bylo dohromady asi 142 tisíc. Kalamitní stav stále trvá.

10:51

V Krkonoších řádil orkán, stanice na Sněžce naměřila i 268 km/h

přečíst článek