Pátek 21. února 2020, svátek má Lenka
  • schránka
  • Přihlásit Můj účet
  • Pátek 21. února 2020 Lenka

Online reportáž

20:16

Děkujeme za pozornost, dnešní online reportáž končí.

20:15

Babiš: Nevidím důvod, abych odstupoval. Na protesty už jsem si zvyknul

přečíst článek
20:15

„Absolutně nesouhlasím s tvrzením demonstrantů, že bych já osobně nebo naše vláda zasahovala do nezávislosti justice. Nikdy jsme do ní nezasáhli a nezasáhneme. I předseda Ústavního soudu Pavel Rychetský řekl, že u nás nezávislost justice není ohrožena. Je skvělé, že třicet let po Listopadu mohou u nás lidé svobodně demonstrovat a vyjadřovat svůj názor. 

Byl to dnes pestrý proud lidí, kteří hovořili o nezávislosti justice, u toho mě posílali do kriminálu, našeho pana prezidenta do rakve, a třeba by i znárodňovali soukromé společnosti. Neuvěřitelné. Ale i tohle jsou názory, které mohou v demokracii zaznít, i když normální člověk si o nich může myslet své,“ napsal Andrej Babiš krátce před 19. hodinou. 

19:54
23.června 2019 v 16:46, příspěvek archivován: 23.června 2019 v 19:54

Děkuji vám všem, kteří jste dnes jasně řekli, že takhle to dál nejde. Nikdy po Listopadu 1989 se nesešlo na demonstraci tolik lidí, protože se také nikdy po roce 1989 nestalo, aby premiér tímto způsobem vysával peníze z kapes lidí na své „podnikání“ a ještě se jim vysmíval.

19:51

Policie na místě nezasahovala. Během krátké doby znovu obnoví provoz na ulici Milady Horákové.

19:50

Opozice demonstranty chválí, organizátorům jde podle Okamury o moc

přečíst článek
19:46

Babiš: Nevidím důvod, abych odstupoval. Na protesty už jsem si zvyknul

přečíst článek
19:30

Záchrannáři na Letné ošetřili 60 lidí s kolapsy, zvracením či drobnými úrazy. Sedm odvezli do nemocnice. Protest skončil po necelých třech hodinách.

19:25

Střet zájmů i stát jako firma. Demonstranti vysvětlují, proč byli na Letné

přečíst článek
19:19

Předseda vlády Andrej Babiš již v dřívějších hodinách řekl, že stále nerozumí tomu, proti čemu lidé demonstrují. „Myslím, že nejsem arogantní, a nemám, co k tomu říct,“ zareagoval později na slova demonstrantů o tom, že spolu s prezidentem Milošem Zemanem vytváří prostředí arogance moci. 

Babiš nesouhlasí s tvrzením demonstrantů, že by on či vláda zasahovali do nezávislosti justice. Ocenil, že je v ČR možné svobodně vyjadřovat názory.

19:19

Poslanci vzkazují demonstrantům: vytrvalost i smysluplnější věci na práci

přečíst článek
19:16

Demonstrace skončila krátce po čtvrt na osm, lidé se začali rozcházet. Událost ukončil zpěv české hymny.

19:15

Na Letné se sešlo přes 258 tisíc lidí, uvedl T-Mobile na základě svých dat. Údaje přepočetl na celou populaci. Jde podle něj o předběžný údaj, konečný odhad se však od něj nemá významně lišit. Přepočet na celou populaci vychází z podílu operátora na českém trhu. Demonstrace tak byla největší od roku 1989.

19:10

Čtvrt milionu lidí na Letné. Budeme tu znovu v listopadu, vzkazují Babišovi

přečíst článek
19:08

Na konci vystoupili všichni organizátoři a dobrovolníci Million chvilek. „Děkujeme!“ skandovali lidé.

19:07
  • Češi, kteří se v Londýně na dálku připojili k protestům na Letné.

    Češi, kteří se v Londýně na dálku připojili k protestům na Letné. / Autor: Adam Kvita iDNES.cz

Češi protestující v Londýně.

19:06
  • Češi, kteří se v Londýně na dálku připojili k protestům na Letné.
  • Češi, kteří se v Londýně na dálku připojili k protestům na Letné.
  • Češi, kteří se v Londýně na dálku připojili k protestům na Letné.

K protestům se přidali i lidé žijící v Londýně.

18:58

„Nečekejte od nás zázraky. Převezměte osobní zodpovědnost a vyberte si věc, kterou budete pro demokracii dělat vy. Závisí na vás všech,“ řekl Minář. „Jsme běžci na dlouhou trať. Připravme se a vydržme,“ vyzval občany a přirovnával snahy k dlouhému běhu.

„I když Babiš hned nerezignuje, věci se pomalu mění. Vloni nás bylo 25 tisíc, dnes je nás tu 350, možná 400 tisíc. Ptám se, kolik nás tady bude za rok,“ řekl.

18:54

Minář oznámil, že v sobotu 16. listopadu plánuje Milion chvilek opětovnou demonstraci na Letenské pláni. V neděli 17. listopadu se setkání přesunou do stovek obcí v České republice.

V případě mimořádných událostí mohou být protesty i dříve. Do listopadu mají sympatizanti demonstrací každodenní prací pokračovat v tom, co setkání nastartovala, dodal Minář.

O prázdninách není podle Mináře reálné, aby se každý týden scházely větší a větší počty lidí, jako tomu bylo v posledních týdnech. Protože ale považuje za pravděpodobné, že do podzimu se Babišovy problémy prohloubí, připravuje spolek Milion chvilek demonstraci den před připomínkou Dne boje za svobodu a demokracii. Pokud budou porušena pravidla demokratické hry, mají být další protesty dřív, například i o prázdninách, řekl Minář.

18:53

Nábřeží Edvarda Beneše bude uzavřené pro dopravu, aby lidé mohli pohodlně odjet z demonstrace. Organizátoři uvedli, že první by měli odcházet lidé, kteří žjí mimo Prahu.