ODS přepálila negativní kampaň. Obvinila ČSSD z čistky, která nebyla

  15:59aktualizováno  15:59
Občanští demokraté přepískli negativní kampaň proti ČSSD a hejtmanovi Vysočiny Jiřímu Běhounkovi. Povedl se jim trapas. ODS v předvolebním článku napsala, že Běhounek dělá čistky ve zdravotnictví a vyhodil ředitele havlíčkobrodské nemocnice. Jenže ředitele Víta Kaňkovského ve skutečnosti nikdo nevyhodil.

Hejtman Běhounek se nakonec dočkal i omluvy. | foto: Petr Lemberk, MAFRA

Kaňkovský v Havlíčkově Brodě dál šéfuje. "Jsem stále ve své funkci, nikdo mě do této chvíle neodvolal," podivil se Kaňkovský. Když v pátek MF DNES upozornila občanské demokraty na omyl, stáhli okamžitě článek z internetových stránek.

"Panu řediteli Kaňkovskému se určitě omluvím. V tomto případě se klidně omluvím i panu hejtmanovi za chybnou informaci, která vzešla od nás. Všechny ty ostatní informace, které v článku jsou, ukazují, že kraj opravdu nehospodaří dobře pod vedením pana hejtmana," uvedla Miroslava Němcová, která vede ODS na Vysočině do květnových voleb.

"Čistka" se nekonala

Celý článek z dílny ODS má název Socialisté na Vysočině vyhazují lidi z práce a zaměstnávají své kamarády. "Čistky nepohodlných, zaměstnávání stranických kamarádíčků a milionové platy komunistů. Tak vypadá personální politika koalice KSČM plus ČSSD na Vysočině," uvádí se v článku, jehož autorem je Petros Martakidis, okresní manažer ODS na Žďársku.

Bývalý novinář Martakidis by měl mít dobré informace ze zákulisí krajského úřadu. Donedávna totiž připravoval pro hejtmanství oficiální krajské noviny, které dostávala každá domácnost na Vysočině. Z podoby těchto novin vycházel hejtman Běhounek i další radní ČSSD velmi pozitivně. To už je minulostí. Dnes píše Martakidis pro ODS i takto: "Komunistický hejtman Běhounek (KSČ 1985-89) nezůstal v čistkách pozadu. Protože vládne krajskému zdravotnictví, odvolal ihned vedoucí odboru a nahradil ji velice rychle spřáteleným Lukášem Kettnerem."

Martakidis uznal svůj omyl ohledně ředitele havlíčkobrodské nemocnice. "Stala se chyba, za kterou se omlouvám především panu Kaňkovskému," řekl Martakidis. Za zbytkem článku si stojí. "Socialisté nastoupili na kraj, domluvili se s komunisty a předvedli personální smršť. Tam nezůstal kámen na kameni," pověděl manažer ODS.

Hejtman Běhounek omluvu kvůli Kaňkovskému očekává. "Je to lživé obvinění. Ukazuje, jak se lidé z ODS orientují ve zdravotnictví a jaké tam mají experty na tuto oblast," řekl Běhounek. Hejtman Běhounek nemá vůči řediteli Kaňkovskému žádné zásadní výhrady. "Havlíčkobrodská nemocnice patří mezi dobré nemocnice," dodal Běhounek. A o pár hodin později se omluvy zprostředkovaně dočkal. "Krajský předseda ODS Ivo Strejček se omluvil svému protějšku z ČSSD Liboru Jouklovi," oznámil Martakidis.

Negativní kampaň používá i ČSSD

ODS není jediná strana, která používá negativní kampaň. Tento styl hojně využívá i sociální demokracie. "Když vám radí američtí poradci a vidíte, jak se dělají americké volby, tak se nemůžete divit, že to bylo zaneseno i k nám," podotkl hejtman Vysočiny.

Třeba před posledními krajskými volbami vydala ČSSD noviny, v nichž přinesla nelichotivou fotomontáž tehdejšího hejtmana ODS Miloše Vystrčila s tričkem ODS mínus. Vedle byla pozitivně vyznívající fotka Jiřího Běhounka s nápisem Je čas střídat, pane hejtmane.

Občanští demokraté nyní vydávají i další kritické články na adresu ČSSD a KSČM. Zde jsou jejich titulky: Vysočina se pod vládou ČSSD řítí k bankrotu. Zdravotní sestry doplácí na oranžové rozmary. Socialisté si chtějí postavit sídlo za miliardu, je to nehorázné plýtvání. Cestáři dostali předražené sypače, ale nemají na údržbu silnic. Ani sociální demokraté nezůstávají pozadu, titulky z oranžové dílny mají rovněž útočný ráz – třeba Vystrčilovy luxusní paláce nebo Šnajdr z ODS lhal o Vysočině.

Autor:

Hlavní zprávy

Nejčtenější

Soud definitivně osvobodil policistu, který autem zastavil motorkáře

Policista Šimon Vaic je viněn z těžkého ublížení na zdraví z nedbalosti kvůli...

Policista Šimon Vaic, který čelil obžalobě kvůli tomu, že zahradil ujíždějícímu motorkáři cestu autem v roce 2017,...

Drsná vražda čerpadlářky. Postřelili ji skrz dveře a nechali vykrvácet

Čerpací stanice u Nelahozevsi ve středních Čechách je po vraždě opět v provozu....

Čerpadlářka, kterou zabili v prosinci na benzince v Nelahozevsi dosud neznámí pachatelé, se podle zjištění MF DNES...

Policie dopadla údajné vrahy čerpadlářky v Nelahozevsi

Dům ve Vojkovicích na Mělnicku, kde policisté zadrželi podezřelého z vraždy...

Policie zadržela dva podezřelé z vraždy čerpadlářky z Nelahozevsi. Informaci iDNES.cz potvrdil policejní mluvčí Zdeněk...

Útočník na pódiu pobodal starostu Gdaňsku, ten na následky zranění zemřel

Starosta Gdaňsku Pawel Adamowicz při vystoupení na charitativní akci (13. ledna...

Na starostu polského Gdaňsku zaútočil během nedělního večera muž s nožem. Stalo se tak při charitativní akci, kdy...

Tátové od rodin i gauneři. Podezřelí z vraždy pumpařky byli „známé firmy“

Dům ve Vojkovicích na Mělnicku, kde policisté zadrželi podezřelého z vraždy...

Oba měli rodinu, jeden z nich by se brzy měl stát otcem. Oba jsou z Mělnicka, kde byli známí kvůli své kriminální...

Další z rubriky

Soukup chce dobýt Evropský parlament. Z TV Barrandov zmizí jeho pořady

Jaromír Soukup na snímku z března 2016

Jaromír Soukup učinil zásadní životní rozhodnutí, píše TV Barrandov na svém twitterovém účtu. Podle Info.cz Soukup...

Kubera si u Zemana dal 16 cigaret. Vondráček si připadal jako moravské uzené

Prezident Miloš Zeman přivítal na Pražském hradě u příležitosti novoročního...

Na oběd s prezidentem Milošem Zemanem a šéfem Senátu Jaroslavem Kuberou z ODS předseda Sněmovny Radek Vondráček z ANO...

Pochodeň č. 1. Leden 1969 musí začít zdola, vzkázal Palach, než se upálil

Umělohmotná nádoba pod rampou Národního muzea, ve které si Jan Palach (ve...

Přesně před padesáti lety, 16. ledna 1969, se krátce po poledni na Václavském náměstí upálil dvacetiletý student Jan...

Najdete na iDNES.cz