Pondělí 26. července 2021, svátek má Anna
  • schránka
  • Přihlásit Můj účet
  • Pondělí 26. července 2021 Anna

PŘEHLEDNĚ: Po Praze spustí místa pro očkování bez objednání další tři kraje

  16:15aktualizováno  23. července 13:14
V Česku začalo fungovat několik vakcinačních center, kde se lidé mohou nechat očkovat proti koronaviru bez předchozí registrace. V průběhu týdne se k prvním místům, která otevřela v Praze, přidala centra po celé republice. Nová místa mají být zprovozněna i v příštím týdnu. Redakce iDNES.cz přináší jejich kompletní přehled.

Očkovací místo IKEMu v pražském obchodním centru Chodov čelilo dalšímu ještě většímu náporu zájemců o očkování bez rezervace. Čekací doba se přes den pohybovala i hodně přes dvě hodiny. (14. července 2021) | foto: Michal TurekMAFRA

1.Hlavní město Praha

Hlavní nádraží (PO-NE 7.00-19.00)

Od 12. července funguje očkovací centrum na Hlavním nádraží. Na místě se očkuje jednodávkovou vakcínou Johnson & Johnson. Očkování má na starost Fakultní nemocnice Bulovka. Očkovací místo bez registrace naleznete na adrese Wilsonova 300/8, Praha. Více informací naleznete pod tímto odkazem.

Westfield Chodov (PO-PÁ 10.00-20.00, SO-NE 10.00-19.00)

Od 12. července funguje také očkovací centrum v nákupním centru Westfield Chodov. Na místě se očkuje dvoudávkovou vakcínou Pfizer. Očkování má na starost IKEM. Očkovací místo bez registrace naleznete na adrese Roztylská 2321/19, Praha 4.  Více informací naleznete pod tímto odkazem.

OC Nový Smíchov (PO-NE 9.00-20.00)

Od 19. července funguje očkovací centrum v nákupním centru Nový Smíchov. Na místě se očkuje dvoudávkovou vakcínou Moderna. Očkování má na starost Fakultní nemocnice Motol. Očkovací místo bez registrace naleznete na adrese Plzeňská 8, Praha 5. Více informací naleznete pod tímto odkazem.

Otevřelo se další očkování bez registrace. Tentokrát na pražském Smíchově

Fakultní nemocnice Bulovka (ČT 22.7. - NE 25.7. 7:00-15.00, o víkendu 7.00-19.00)

Bez předchozí registrace se lidé mohou nechat nově naočkovat proti covidu také v pražské Fakultní nemocnici Bulovka. Nemocnice tuto možnost nabízí pouze od čtvrtka do neděle. Na každý den vyčlenila pro očkovací centrum ve svém areálu 100 volných míst.

Ve svém areálu bude nemocnice očkovat zájemce bez předchozího objednání dvoudávkovou vakcínou Pfizer/BioNTech. Očkovací místo bez registrace naleznete na adrese Budínova 2, Praha 8.

Praha 13, budova radnice (PO a ST 13.00 -18.00, ÚT, ČT, PÁ 8.00 - 13.00)

V pondělí 26. července se v Praze otevře nové očkovací místo bez předchozí rezervace v budově radnice Prahy 13. Radnice místo otevírá spolu se Záchrannou službou Asociace samaritánů Praha – západ. Podávat budou dvoudávkovou vakcínu Moderna. Zájemci mohou přijít kdykoli ve všední den během otevírací doby. 

2.Jihomoravský kraj

Brno, nákupní centrum Olympia (PO-NE 10.00-20.00)

Od 21. července funguje očkovací centrum v nákupním centru Olympia v Brně. Lidé mají na výběr ze dvou vakcín, Pfizeru a jednodávkového Johnson & Johnson. Očkování má na starost Fakultní nemocnice u svaté Anny v Brně. Očkovací místo bez registrace naleznete na adrese U Dálnice 777, Modřice. 

Brno, Janáčkovo divadlo (PO-NE 14.00-21.00)

V Janáčkově divadle v Brně se mohou dát od čtvrtka očkovat proti covidu lidé bez registrace. Příchozí dostanou na výběr z vakcín Pfizer nebo Johnson & Johnson. Očkovaní mohou získat odměnu v podobě vstupenky na kulturní akce či menší hmotné ceny. Předpokládaná kapacita centra je 1 500 lidí denně. Do dvou týdnů by se měla otevírací doba rozšířit. Očkovací místo bez registrace naleznete na adrese Rooseveltova 31, Brno-střed.

Obě dávky má téměř polovina Jihomoravanů, začíná očkování bez registrace

3.Moravskoslezský kraj

Ostrava, nákupní centrum Forum Nová Karolina (PO-NE 8.00-19.00)

Od 21. července funguje očkovací centrum v nákupním centru Forum Nová Karolina v Ostravě. Na místě se očkuje jednodávkovou vakcínou Johnson & Johnson. Provoz bude mít na starosti Fakultní nemocnice Ostrava. Očkovací místo bez registrace naleznete na adrese Jantarová 3344/4, Moravská Ostrava a Přívoz. 

V Ostravě začnou očkovat bez registrace, lidé dostanou jednorázovou vakcínu

4.Zlínský kraj

Zlín, PGS aréna (PO-NE 8.00-15.00)

Ve středu 21. července zahájilo provoz očkovací centrum pro předem neregistrované v PGS aréně ve Zlíně. Na místě se očkuje dvoudávkovou vakcínou Pfizer nebo jednodávkovou Johnson & Johnson. Očkování zajišťuje Krajská nemocnice Tomáše Bati ve Zlíně. Očkovací místo bez registrace naleznete na adrese Březnická 5513, Zlín. Provoz bude ukončen v polovině srpna. Zájemci o obě očkování na této adrese se tak musejí dostavit na první dávku nejpozději do 25. července. Poté se vakcinace přesune do areálu Krajské nemocnice T. Bati.

Luhačovice, zdravotní středisko (PO-NE 8.00-15.00)

Další středisko v kraji funguje od 21. července také ve Zdravotním středisku Luhačovice. Na místě je nabízena dvoudávková vakcína Pfizer nebo jednodávkový přípravek Johnson & Johnson. Očkování zajišťuje Krajská nemocnice Tomáše Bati ve Zlíně. Očkovací místo bez registrace naleznete na adrese Masarykova 315, Luhačovice, 2. patro. 

Uherské Hradiště, MEDICAL PLUS (PO-PÁ 8.00-15.00)

V témže dni se otevřelo očkovací centrum v Medical Plus v Uherském Hradišti. Na místě si mohou zájemci vybrat dvoudávkovou vakcínou Pfizer nebo jednodávkovou Johnson & Johnson. Očkování zajišťuje Krajská nemocnice Tomáše Bati ve Zlíně. Očkovací místo bez registrace naleznete na adrese Obchodní 1507, Uherské Hradiště, budova Residence Hradební (naproti OD Billa), vchod vedle lékárny, 2. patro. 

Ve Zlínském kraji spustí očkování bez registrace, zatím jsou tři místa

5.Olomoucký kraj

Olomouc, obchodní centrum Šantovka (PO-NE 09.00-19.00)

Od poloviny příštího týdne by mělo fungovat očkovací centrum v prostorách obchodního centra Šantovka v Olomouci. Na místě se bude očkovat dvoudávkovou vakcínou Pfizer nebo jednodávkovou Johnson & Johnson. Očkovací centrum bude ve spolupráci s Fakultní nemocnicí Olomouc. Očkovací místo bez registrace naleznete na adrese Polská 1, Olomouc. Více informací naleznete pod tímto odkazem.

Olomoucká Šantovka otevře za týden očkovací centrum bez nutné registrace

6.Královéhradecký kraj

Jaroměř, Poliklinika EDUMED (PO-PÁ 14.00-18.00)

Od 21. července funguje v Královéhradeckém kraji první očkovací místo, kde se lze očkovat proti covidu-19 bez objednání. Je v poliklinice EDUMED v Jaroměři na Náchodsku. Očkování v tomto režimu bude probíhat ve všední dny od 14:00 do 18:00 hodin, a to zatím do konce července.

Hradec Králové, Obchodní centrum Atrium a Aupark

Nové očkovací centrum pravděpodobně vznikne během příštího týdne také v jednom ze dvou obchodních center v blízkosti hlavního vlakového nádraží. „V úvahu připadá OC Atrium a OC Aupark,“ přiblížil krajský koordinátor očkování a lékařský náměstek ředitele Fakultní nemocnice Hradec Králové Jaroslav Malý.

7.Plzeňský kraj

Bez registrace se budou moci lidé nechat naočkovat také v Plzeňském kraji. Pro svou první dávku si mohou přijít do osmi míst v kraji v pátek 23. a 30. července od 8:00 do 13:00. Podle zájmu veřejnosti se oznámí i další termíny v srpnu. Více informací o očkování bez registrace na Plzeňsku naleznete zde

Konkrétně se jedná o tato místa: EUC klinika Plzeň, Nemocnice Privamed v Plzni, Zdravotní ústav v Plzni, Velkokapacitní očkovací centrum v Plzni ( přidává sobotu 24. července v čase 8-13 hodin), Domažlická nemocnice, Stod (kulturní dům), LDN sv. Anna v Plané, Sušická nemocnice a Klatovy (Kulturní dům Družba) – očkování bez registrace pouze v pátek 30. července. 

8.Pardubický kraj

Očkování bez předchozí registrace se v Pardubickém kraji uskuteční příští týden od 26. do 30. července v očkovacím kamionu před pardubickou Sokolovnou. V Chrudimské nemocnici se bude očkovat 3. a 4. srpna. Pro zájemce starší 18 let se zde bude očkovat jednodávkovou vakcínou Janssen od společnosti Johnson & Johnson. Časy očkování budou upřesněny. 

9.Středočeský kraj

Ve Středočeském kraji se v nejbližších dnech otevřou očkovací místa ve městě Kolín, Kutná Hora, Nymburk a Rakovník

V Kolíně jsou vypsané termíny na 3. a 10. srpna v Centru pro vzdělávání a péči o zaměstnance.
V Galerii Středočeského kraje v Kutné Hoře bude totéž možné 31. července a 2. a 9. srpna.
V Nymburce 28. až 31. července v Obecním domě Kokos.
V Rakovníku od 2. do 8. srpna v Masarykově nemocnici. 

Další termíny a informace o očkovacích vakcínách budou místa uveřejňovat na svých webových stránkách a sociálních sítích.

10.Ústecký kraj

V úterý se v Ústeckém kraji otevře první očkovací centrum bez registrace v obchodním domě Forum v centru města. V očkovacím místě budou používané vakcíny od společností Pfizer/BioNTech a také jednodávková vakcína od firmy Johnson&Johnson. 

Otevřeno bude denně od 9:00 do 20:30.

11.Karlovarský kraj

Karlovarský kraj začne od 7. srpna nabízet možnost vakcinace i bez předchozí registrace v karlovarské KV Areně, uvedl to na svém twitteru hejtman Karlovarského kraje Petr Kulhánek.

12.Ostatní kraje

Premiér Andreje Babiš v pondělí uvedl, že o očkovacím místě bez předchozí nutné registrace v Libereckém kraji se momentálně jedná.

V Jihočeském kraji a kraji Vysočina zatím nebyly oznámeny žádné termíny nebo očkovací místa bez předchozí registrace.

Kraj zachová velká očkovací centra, chebské se bude muset přestěhovat

V těchto a také ve všech výše zmíněných krajích samozřejmě fungují i jednotlivá očkovací centra, do kterých je nutné se předem registrovat. Seznam všech očkovacích míst naleznete pod tímto odkazem. 

Podle ministra zdravotnictví Adama Vojtěcha měla velkokapacitní očkovací centra svůj význam v minulých měsících. „Teď musíme jít více do terénu, blíže lidem a otevírat místa bez registrace. Na nádraží v Praze průzkum ukázal, že téměř 20 % lidí se k očkování rozhodlo v daný okamžik,“ napsal v úterý na Twitteru. 

Autor:

Koronavirus

Volby do Poslanecké sněmovny 2021

Parlamentní volby v roce 2021 se konají ve dvou dnech, v pátek 8. října od 14 do 22 hodin a v sobotu 9. října od 8 do 14 hodin. Ve volbách vybíráme dvě stovky poslanců Sněmovny ve 14 volebních krajích.

Kandidátky stran a koalicí:

Klimatolog varuje: Stoupne hladina oceánů a smrtící horko způsobí migraci

  • Nejčtenější

Jih Česka zasáhly bouřky se silným větrem, hasiči evidují desítky zásahů

Bouře se prohnala takřka celou jižní částí Česka, v noci na pondělí může spadnout až 80 milimetrů srážek a vítr dosáhne...

Ze sbírky na pohřeb Roma pozůstalí nedostali nic. Byl to podvod

Premium Měl mít velkolepý pohřeb. Balzamování, bíle lakovaná rakev z Ameriky, kočár tažený vraníky... Rodina Roma, který zemřel...

Čestné prohlášení ani samotest už nestačí. Ministerstvo změnilo pravidla

Ministerstvo zdravotnictví zrušilo možnost prokazovat se na kulturních či sportovních akcích nebo v restauracích...

Slovák se zasekl o výtah na televizním vysílači, zemřel ve výšce 250 metrů

Vysokohorští záchranáři se pokoušeli zachránit život šestapadesátiletému muži, jemuž se při práci na vysílači Suchá...

{NADPIS reklamního článku dlouhý přes dva řádky}

{POPISEK reklamního článku, také dlouhý přes dva a možná dokonce až tři řádky, končící na tři tečky...}

V Česku je první případ mutace delta plus. Má ji třicetiletá žena z jižní Moravy

V České republice se šíří hlavně varianta koronaviru delta, původně označovaná jako indická. Experti zachytili v...

Mlčeti zlato. Profesionální vyjednavač vysvětluje, jak jednat s dětmi či šéfem

Premium Každý člověk vyjednává v průměru pětkrát za den. Doma s partnerem, s dětmi, v práci se šéfem, s podřízenými. Radim...

Tajemství letu z Prahy do Tokia: kryli sportovce před přísnou izolací?

Premium Ten let už zaujal japonská média, napsali o něm třeba i v Indii a podrobnosti v pátek zjišťoval také americký Wall...

Česko stavělo Afgháncům školy, farmy i základny. Co z nich zbylo?

Premium Více než čtvrt miliardy korun investovala Česká republika do rekonstrukce Afghánistánu. V době, kdy naše vojenské...

  • Další z rubriky

Těhotným vakcinace neuškodí, prodělávání nemoci je horší, říkají lékaři

Premium Od června doporučuje Česká gynekologicko-porodnická společnost společně s vakcinology očkování i těhotným a kojícím...

VIDEA TÝDNE: Bezos na hranici kosmu, cyklista vybržďovač a pád do propasti

Miliardář Jeff Bezos strávil v úterý spolu s dalšími vesmírnými turisty několik minut na hranici mezi Zemí a vesmírem....

Testy odhalily 69 nových případů covidu, nejméně za sobotu od června

V Česku přibylo v sobotu 69 případů nemoci covid-19, což je skoro třikrát méně než před týdnem a nejméně za víkendový...

Česko je v očkování proti covidu pod průměrem Unie. Nejvíce jich hlásí Malta

Česká republika v postupu očkování mírně zaostává za průměrem Evropské unie. Je na 18. místě. Celkem bylo v zemi podáno...

LETNÍ SOUTĚŽ: Už jste navštívili Archeopark Chotěbuz?
LETNÍ SOUTĚŽ: Už jste navštívili Archeopark Chotěbuz?

Vkládejte svoje tipy na výlety s dětmi a vyhrávejte hodnotné ceny po celé léto. Kam vyrazit tento týden? Navštivte třeba Archeopark Chotěbuz.

Holanová: Rozvod s Šípem? Do vztahu se nám vloudila mlaďounká chybička

Rozhovor s Marcelou Holanovou vznikal v Chateau Šanov na soustředění s finalisty soutěže Muž roku 2021. Zpěvačka, která...

Královská rodina znovu pohromadě. Palác ukázal společné foto

Členové švédské královské rodiny se po delší době opět setkali. Snímek, na kterém je král Carl XVI. Gustaf (75) s...

Pornoherečka se zastřelila kvůli rakovině. Její kolega se zabil na motorce

Americká pornoherečka Dahlia Sky spáchala sebevraždu. Měla rakovinu prsu a podle lékařů poslední fáze nemoci provázely...

Opravdová vesmírná turistika začala. Bezos s hosty strávili minuty v kosmu

O něco málo více než deset minut trvala celá cesta od startu do přistání pro čtyři vesmírné turisty, kteří se v úterý...

Mlčeti zlato. Profesionální vyjednavač vysvětluje, jak jednat s dětmi či šéfem

Premium Každý člověk vyjednává v průměru pětkrát za den. Doma s partnerem, s dětmi, v práci se šéfem, s podřízenými. Radim...