Ochranka vyhnala kvůli nájmu VyVolené z vily

  8:47aktualizováno  15:40
Asi čtyřicet bodyguardů ráno násilně převzalo vilu VyVolených. Najal je majitel pozemku, na kterém dům stojí. Ochranka vyvedla štáb, dům museli opustit i soutěžící. Majitel už na pozemku VyVolené nechce. Tvrdí, že Prima nezaplatila včas nájem. Podle Primy vysílání z těchto prostor zřejmě končí.

"Je pravda, že 30 až 40 bodyguardů násilně převzalo vilu VyVolených a vyvedlo štáb. TV Prima situaci řeší," řekl ráno iDNES Radko Janoušek, šéfmanažer projektu VyVolených.

Asi 40 ozbrojenců se psy obsadilo areál na pražské Harfě v pět hodin ráno. "Přepadli členy bezpečnostní služby a zaměstnance vily a násilným způsobem je vyvedli z objektu. Někteří zaměstnanci odmítli odejít, přesto jim nebylo umožněno pokračovat v práci," popsala televize Prima chování ochranky ve své tiskové zprávě.

Reportér iDNES z místa kolem deváté hodiny hlásil, že ochranka do areálu v pražských Vysočanech, ve kterém vila stojí, nikoho nepouští.

Vilu museli opustit i soutěžící reality show. Před půl dvanáctou balili své věci, štáb je po poledni odvezl do hotelu Holiday Inn. Soutěžící o situaci venku nic nevědí. - více zde

Prima se pře s majitelem o nájem
"Údajným důvodem je tvrzení majitele objektu, že je naplněna ultimativní výpověď nájemní smlouvy. Mezi televizí Prima a protistranou jde o spor, zda je smlouva vůbec platná," přiblížila situaci mluvčí Primy Jana Malíková.

Prima argumenty majitele pozemku odmítá. "Rozhodně si nemyslím, že jsme jakkoli porušili smlouvu," řekl šéf televize Martin Dvořák. Televize podle něj využije k ochraně svých práv veškeré právní prostředky. - celou tiskovou zprávu TV Prima najdete zde

Podle šéfa marketingu a PR televize Prima Jana Svobody majitel pozemku, pražský podnikatel František Bušek, už nechce VyVolené na svých pozemcích. Podnikateli patří kancelářské budovy a studio, v němž se na Harfě vysílá.

Samotná vila je Primy, stojí však na Buškově pozemku. Podle dokumentu, který reportérovi iDNES ukázal jeden z členů ochranky, neplatila Prima nájem. Proto dostala televize výpověď z nájmu.

"V říjnu jsme se o dva dny zpozdili s přepsáním peněz na konto majitele, ale upřímně řečeno, byla to spíš chyba na straně banky. Pak už jsme dál posílali peníze včas a v termínu. Protistrana nám je však vracela zpět, zřejmě už z důvodu spekulace. Podle našeho právního výkladu je právo na naší straně," uvedl pro iDNES Jan Svoboda.

"Zpoždění platby nebylo dvoudenní, ale trvalo 20 dní. Splatnost byla 12. září, do 3. října ale nezaplatili a klient tedy vypověděl smlouvu. Od té chvíle považujeme tento obchodní vztah za ukončený," řekl MF DNES právní zástupce podnikatele Buška Prokop Beneš.

V dokumentu, který u vily ukazovali členové ochranky, stojí, že nájemce už od 3. října užívá nemovitost neoprávněně. Právník dodal, že jeho klient má s pozemkem svůj investiční záměr.

VyVolení na Harfě zřejmě skončili
"Nevypadá to, že by VyVolení ve vile dál pokračovali," dodal Svoboda. Také ředitel Dvořák Frekvenci 1 řekl, že vysílání VyVolených ze stávajících prostor je zřejmě minulostí.

Televize se ale podle něj bude snažit pořad dokončit. Podle Svobody se rýsují dvě základní řešení. Vedení Primy na tiskové konferenci oznámilo, že má několik nabídek na místo, kde by VyVolení mohli pokračovat. Televize následně odpoledne oznámila, že VyVolené dokončí na Slovensku. - více zde

Soutěžící reality show VyVolení museli tento týden vilu opustit už jednou. Na nedalekém staveništi se totiž našla bomba z druhé světové války. - více zde

Autoři: ,

Volby do Evropského parlamentu proběhnou v České republice 24. - 25. 5.
Volební místnosti budou otevřeny v pátek od 14:00 do 22:00 a v sobotu od 8:00 do 14:00.


Hlavní zprávy

Nejčtenější

Začalo to fotkou od moře. Následovaly výhrůžky a bezmoc

Ilustrační snímek

Tereze, dívce z malé vesnice, kde se všichni znají, bylo tehdy čtrnáct let. Večery zpravidla trávila u počítače. Hlavně...

Šesťačka vrazila učiteli facku, spolužáci útok podporovali a bavili se

ZŠ Za Chlumem Bílina

Fyzický útok proti jednomu z učitelů řeší od pátku vedení základní školy Za Chlumem v Bílině. Žákyně šesté třídy dala...

Česku hrozí povodně. Některé kraje zasáhne vydatný déšť

Obec Janská u České Kamenice

Česku hrozí povodně. Některé kraje zasáhne velmi vytrvalý déšť. Český hydrometeorologický ústav vydal v úterý dopoledne...

Ženy v ponorce. Námořníci si o nich vedli seznam plný sexuálních oplzlostí

Americká ponorka USS Hawaii na manévrech RIMPAC 2018 u Havajských ostrovů

Pouhé čtyři měsíce trvalo, než došlo na první problémy integrace žen do amerického námořnictva. Na palubě ponorky USS...

Vláda schválila zvýšení rodičovského příspěvku na 300 tisíc korun

Premiér Andrej Babiš na tiskové konferenci s ministryní financí za ANO Alenou...

Zvýšení rodičovského příspěvku z 220 tisíc korun na 300 tisíc korun od roku 2020 schválila v pondělí vláda. „Dospěli...

Další z rubriky

VIDEO: Stíhačka s akrobatickým speciálem trénují na unikátní show

Akrobat Martin Šonka a pilot gripenu Ivo Kardoš během nácviku svého společného...

Je to jen malá ochutnávka z připravovaného unikátního vystoupení, které v sobotu 25. května na letecké základně v...

KOMENTÁŘ: Tradiční bolehlav při probírání volebních lístků

ilustrační snímek

„Koho mám proboha volit?“. Tuto otázku si před každými volbami pokládá stále více lidí. A odpověď na ní, není zrovna...

Kampaň vrcholí. Tahákem politiků je dětský den, pes i sázka na myslivce

Hnutí ANO si pro kampaň pro eurovolby vybralo mysliveckou výstavu Natura Viva....

Hnutí ANO si pro kampaň pro eurovolby vybralo mysliveckou výstavu Natura Viva. Hlavním poutákem byl ve středu Andrej...

České školství zaostává. Rozdíly mezi školami se prohlubují
České školství zaostává. Rozdíly mezi školami se prohlubují

V Česku máme jednu z nejdelších rodičovských vůbec. Matky dvou dětí stráví doma průměrně 6–8 let, přestože by se mnohdy chtěly vrátit do práce dříve. Jaké jsou u nás rozdíly v rodičovské oproti ostatním evropským zemím?

Najdete na iDNES.cz