Z televize Pohoda bude Relax, na obrazovku se vrací Krampol a Novotný

  16:58aktualizováno  16:58
Televize Pohoda od pondělí změní název. Bude z ní TV Relax. Navíc ji doplní další dvě hudební stanice: Retro a Rebel. Trojice vzešla ze společného projektu podnikatele Radima Pařízka a někdejšího ředitel TV Nova Vladimíra Železného. Spolu s Relaxem se vrací také baviči Petr Novotný a Jiří Krampol.

Rebel bude vysílat zejména klipy rockových a bigbeatových skupin. Doplní je magazíny, zprávy z hudební branže, motorkářský magazín a dvakrát týdně koncert.

"Rock je moje vlastní životní filozofie, můj vnitřní svět, věřím, že televize nebude dělat kompromisy, protože to rockeři nesnáší," řekl o vzniku spolumajitel televize, ostravský podnikatel Radim Pařízek. Ten je bubeníkem legendární hardrockové a heavymetalové kapely Citron.

Radim Pařízek, bubeník skupiny Citron a podnikatel v médiích.

Radim Pařízek, bubeník skupiny Citron a podnikatel v médiích.

Pařízek do projektu přizval i magazín Spark, tedy nejčtenější měsíčník o rockové a metalové hudbě. "Budeme dělat hodinový pořad, který bude nahlížet na rockovou muziku ze všech stran," popsal spolupráci šéfredaktor Karel Balčirák. "Doufám, že nás to bude bavit a dokážeme to rozkopnout," dodal.

Televize Relax a Retro navazuje na dvě stanice, které už nyní vysílají. Relax vznikl z původně dětského kanálu Pohoda, který vysílá od loňského června (více čtěte zde). TV Retro existuje už zhruba tři roky, v srpnu ale přešla pod Pařízkovu mediální skupinu, v níž má třetinový podíl i Vladimír Železný, nově změní logo a pozmění i obsah.

Vladimír Železný

Třetinový vlastník projektu Pohoda Vladimír Železný

Stanici Retro její majitelé vystavěli jako hudební kanál s klipy zejména českých a slovenských interpretů. Televize sází spíše na hudbu 80. let a starší. Relax by měl rodinu bavit, pozvat ji na zajímavé akce nebo nahlédnout do světa módy. Studio bude mít i v jednom z největších nákupních center v srdci Prahy.

Relax v program zatím slibuje reprízu telenovely Divoký anděl a dva vlastní zábavné pořady. Hlavní hvězdou stanice bude Petr Novotný a jeho cestovatelská show Novotný za humny. Dalším pak bude Jiří Krampol, který si bude zvát hosty do estrády Krampo voloviny.

Podle Pařízka se tak na obrazovky vrací estráda. "V tom dobrém slova smyslu. Český divák je takový, jaký je a má rád takové věci. Není třeba ho obviňovat, že by se měl zajímat o inteligentnější obsah. Měl by se radovat ze života a užívat si ho," vysvětlil vizi Relaxu Pařízek.

"Nabídku od Radima (Pařízka) jsem přivítal, mám radost, že můžu dělat pořad, který mě bude bavit. Byl jsem mile překvapen, že jsme dali dohromady hosty jako Lucie Bílá a Štefan Margita. Šli do neznáma a do něčeho, o čem nevěděli, jak to dopadne," komentoval první díl Jiří Krampol.

Stanice začnou vysílat od 9. září ve čtvrtém mutliplexu a na regionální síti 7, kde nedávno ČT spustila programy Déčko a Art.

Podle Pařízka má rozrůstání počtu kanálů pragmatický důvod - rozšíření nabídky pro inzerenty. "Hlavní důvod je ekonomický. Máme spoustu klientů, kteří říkají 'já bych si k vám tu reklamu dal, ale když vy tam máte jenom písničky.' Jiní zase, že tam máme jenom krasavice, které se převlékají. Očekáváme, že takto lépe ekonomicky televize utáhneme a budeme moci nabídnout divákům kvalitnější pořady," tvrdí Pařízek.

Pařízek kromě TV Relax, Rebel a Retro provozuje také Rádio Čas a je známý ambicemi spustit Rádio Dálnice pro řidiče na D1.

Spolu s bývalým generálním ředitelem Novy Vladimírem Železným začal budovat dětskou televizi Pohoda. Železný do loňského října držel také čtvrtinový podíl Pařízkovy firmy Digital Broadcasting, aktuálně společně vlastní firmu Pohoda Top Media.

Železný ale žádnou oficiální funkci v nových televizích mít nebude. "Jsme přátelé, potkáváme se, ale pan doktor Železný nemá asi ambici jít do televize s relativně nízkým rozpočtem. Spolupráce je proto momentálně na bázi přátelství," doplnil Pařízek.


Hlavní zprávy

Nejčtenější

Bylo to hrozné, líčí turistka. Při bouři zemřeli v Chalkidiki dva Češi

Převrácený autokaravan v řecké vesnici Sozopoli, v němž zemřeli dva čeští...

Silná bouře na řeckém poloostrově Chalkidiki si ve středu večer vyžádala sedm obětí, šest z nich byli turisté. Mezi...

V penzi spolu chtěli procestovat svět. Na řecké pláži je zabila bouře

Na pláži na řeckém poloostrově Chalkidiki v noci na čtvrtek zemřeli dva Češi....

Manželé z Vysočiny si na stáří koupili zánovní obytný automobil. Chtěli procestovat Evropu, být na důchod co možná...

Bouřky, déšť a zima. Počasí kazí Čechům dovolenou v Chorvatsku

Silná bouřka provázená přívalovým deštěm v Praze (6. června 2019)

Chorvatsko je pro Čechy nejoblíbenější letní destinací, každoročně jich tam za mořem vyrážejí stovky tisíc. Na tento...

Letní radovánky v Německu. Na koupaliště raději s policejním doprovodem

Němečtí policisté dorazili urovnat jeden z násilných incidentů ve venkovním...

Teploty stoupají a s nimi i počet návštěvníků koupališť. Německo uvažuje o posílení bezpečnosti na plovárnách kvůli...

Expremiér Nečas si koupil byt. Finanční transakce však nahrávají spekulacím

Manželé Petr a Jana Nečasovi přicházejí na slavnostní  recepci, kterou...

Byt o velikosti téměř sto metrů čtverečních s terasou o výměře 37,66 metrů čtverečních v sedmém patře Rezidence Na...

Další z rubriky

Chceme delší lhůtu k odpovědi na Babišův audit, požaduje ministerstvo

Andrej Babiš v Jivně. Členové vlády dnes probírali stavbu D3 (18. července...

Ministerstvo pro místní rozvoj požádá Evropskou komisi, aby prodloužila lhůtu na vypracování odpovědi na návrh první...

V rybníku Buňkov je opět herpes virus, desítky tun ryb míří do kafilerie

Rybáři na Buňkově opět likvidovali ryby zasažené herpes virem. (19. července...

V rybníku Buňkov ve Břehách na Pardubicku se opět objevil pro ryby smrtelný herpes virus. Navíc jej veterináři odhalili...

Kdo je tady ministr? Šmarda se Staňkem se na selfie smáli teoriím novinářů

Ministr Antonín Staněk se na festivalu Colours of Ostrava setkal se svým možným...

Zatímco vládní ANO a ČSSD řeší už několik měsíců otázku výměny na postu ministra kultury, nynější ministr Antonín...

Najdete na iDNES.cz