Nova chystá Telku, Prima spustí Zoom. O diváky se poperou tři nové kanály

  12:42aktualizováno  12:42
Televize upřesňují své plány na rozšíření volně dostupných televizních kanálů v češtině. Nejbližší novinku pro diváky má FTV Prima. V pátek začne vysílat dokumentární stanice Prima Zoom. Po ní přijde Nova s Telkou. Ta však zatím nemá licenci. Do konce roku bude vysílat také dětský kanál České televize. Jeho název vzejde ze čtyř variant. Jejich podobu už si ČT zaregistrovala u Úřadu průmyslového vlastnictví.

Generální ředitel skupiny Nova Jan Andruško | foto: archiv TV Nova

"Vysílat začneme v pátek ve 20:00 sérií o oceánech, která premiérově poběží každý pátek ve stejnou dobu," popsal mluvčí FTV Prima Václav Mazánek.

Kompletní TV program

Prima Zoom slibuje divákům dokumentární filmy z oblasti vesmíru, přírody, dějin civilizace, historie válek či největších světových katastrof. Mimo jiné z produkce BBC, National Geographic či Discovery. Vysílat bude denně od 8:00 do 2:00.

Logo nového kanálu Prima ZOOM

Logo nového kanálu Prima ZOOM

Zoom je čtvrtým kanálem FTV Prima a televize se jej rozhodla šířit bezplatně přes pozemní digitální vysílání, kabel nebo satelit. Naladí si jej tak všichni, kteří mají pokrytí v digitálním Multiplexu 3, ve kterém už má Prima svoji stanici Love.

Kolem sedmé stanice Novy zatím není jasno

Na konci února začne vysílat také sedmý kanál TV Nova. Alespoň podle ředitele Novy Jana Andruška. Serveru iHNed.cz nedávno řekl, že se bude jmenovat Telka. Analytik strategického rozvoje Českého rozhlasu Filip Rožánek pak na svém Twitteru upozornil na nové logo zaregistrované na Úřadu průmyslového vlastnictví.

Zatím však není jasné, na jaké publikum se Telka zaměří. Neví se ani, co bude vysílat a kdy ji Nova spustí. Neupřesnil to ani Andruško, zřejmě i proto, že Rada pro rozhlasové a televizní vysílání stanici zatím na nový kanál neudělila licenci.

Logo televizní stanice Telka

Logo televizní stanice Telka

Předsedkyně Rady Kateřina Kalistová však v úterý agentuře ČTK řekla, že sedmý novácký kanál se bude jmenovat Kanál 7. Podle ní bude zaměřen na archivní pořady z oblasti dramatické tvorby, zábavy, zpravodajství a publicistiky.

Nova o licenci požádala na konci prosince, v lednu se však její udělení na program Rady nedostalo. "Licenci budeme projednávat 5. února," řekla iDNES.cz Kalistová. Padl tím původní plán, aby nový kanál začal vysílat v den narozenin TV Nova, které připadají na 4. února.

Únor však Nova může stihnout, protože udělení licence je podle Kalistové nárokové. To znamená, že když televize doloží všechny zákonem dané dokumenty, udělení je už jen formalitou.

I Telka bude bezplatný kanál, vysílat bude v Multiplexu 4.

Česká televize spustí kanál pro děti

Další letošní novinkou bude dětský kanál České televize. Jeho start je plánován na přelom jara a léta. Česká televize pro něj hledá nyní jméno, protože dosavadní označení ČT3 bylo jen pracovní. Není ovšem vyloučeno, že nakonec ČT3 televize využije. Právě toto označení si totiž v pátek 25. ledna spolu se třemi dalšími zaregistrovala jako ochrannou známku. Upozornil na to server digizone.cz, informaci je možné si ověřit ve veřejné databázi Úřadu průmyslového vlastnictví.

Tato loga pro nový dětský kanál zaregistrovala Česká televize zaregistrovala u

Tato loga pro nový dětský kanál zaregistrovala Česká televize u Úřadu průmyslového vlastnictví.

Ochranné známky zní konkrétně takto: ČT D, ČT ahoj, ČT :D. Kromě slov si Česká televize nechala registrovat i grafickou podobu značek.

Česká televize si už loni v srpnu zaregistrovala ochrannou známku ČT Juni, ale ta má pouze slovní podobu, což by napovídalo, že ČT s ní počítá například pro nový web.

Jak se bude nový kanál nakonec jmenovat, zatím televize tají. Na opakované dotazy iDNES.cz v minulých dnech neodpověděla. Další dokumenty k novému dětskému kanálu má Rada České televize projednat na svém prvním únorovém zasedání. Lze tedy očekávat, že televize další informace uvolní příští týden.


Hlavní zprávy

Nejčtenější

Vraha své dcery potkala v metru, sedl si přímo proti ní. Zhroutila se

Roberta Kučerová s fotografií své zavražděné dcery Reginy

Před dvaceti lety přišla Roberta Kučerová o jediné dítě. Její sedmadvacetiletou dceru Reginu nechal zavraždit Zdeněk...

Hašek titul JUDr. neměl získat. Jeho práce by propadla i jako seminárka

MF DNES získala rigorózní práci Michala Haška

Rigorózní práci, díky které Michal Hašek získal titul JUDr. ve slovenském Sládkovičově, exhejtman 7 let tají. MF DNES...

Hmyz rychle vymírá, podle vědců do 100 let zmizí. Přírodu čeká kolaps

SOSÁNÍ. Hmyz saje nektar z květu pampelišky v lese nedaleko běloruského...

Katastroficky rychle neumírají pouze včely. Každý rok ze světa zmizí 2,5 procenta z celkového objemu veškerého hmyzu....

Školačka utekla k IS. Teď je opět těhotná a kvůli zdravotní péči chce zpět

Britské školačky Amira Abaseová, Kadiza Sultanaová a Shamima Begumová (zleva)...

Britka Shamima Begumová přijela v roce 2015 se svými dvěma přítelkyněmi do Sýrie, aby se připojila k Islámskému státu...

Autobus v Mělníku prorazil svodidla a spadl do dvanáctimetrové hloubky

Autobus v Mělníku prorazil svodidla a spadl ze srázu do několikametrové hloubky...

Nehoda autobusu ráno omezila provoz na silnici číslo 16 v Mělníku. Autobus prorazil svodidla u kruhového objezdu a...

Další z rubriky

Exministr byl odsouzen k roční podmínce. Měl se obohatit na voucherech

Ministr pro mísní rozvoj Rostislav Vondruška na XI. sněmu svazu měst a obcí ČR

Obvodní soud Prahy 2 nepravomocně odsoudil bývalého ministra pro místní rozvoj Rostislava Vondrušku k ročnímu...

Zastal se obětí kněží a nabízí jim pomoc, dostal vyhazov z církevního soudu

Ilustrační snímek

Nová iniciativa, která pomáhá obětem sexuálního zneužití duchovními, vadí brněnskému biskupství. Jejího zakladatele...

Mráz našel poslední útočiště v Polabí. Anomálii způsobilo bezvětří

Teplotní mapa České republiky. Tmavá skvrna ukazuje chladná místa mezi...

Celou republiku ovládlo jarní počasí, zima se drží už jen u Litoměřic. V nedalekých Doksanech meteorologové naměřili...

Najdete na iDNES.cz