„Pan obviněný byl ponechán ve vazbě,“ uvedl soudce Vojtěch Teslík. Rozhodnutí odůvodnil tím, že hrozí riziko, že by se Ludvík skrýval, nebo uprchl.
„Navrhovali jsme všechny záruky, to znamená náramek, kauce, záruky několika důvěryhodných osob z rodinných příslušníků, tak i mimo a písemný slib. Také jsme navrhovali uložit zákaz vycestování v podobě odebrání cestovního pasu,“ komentovala rozhodnutí soudu Ludvíkova advokátka Simona Kadlecová s tím, že Ludvík zvládá vazbu přiměřeně situaci.
„Nic moc,“ odpověděl samotný Ludvík při příchodu k soudu na dotaz novinářů, jak zvládá pobyt ve vazbě.
V případě Jansty soud minulý týden došel k závěru, že existuje riziko toho, že by v trestné činnosti pokračoval, a také jeho žádost zamítl.
„Bylo vyhověno návrhu evropské pověřené žalobkyně na ponechání pana obviněného ve vazbě, současně byla zamítnuta žádost pana obviněného o propuštění z vazby, současně bylo rozhodnuto o nepřijetí všech navrhovaných náhrad vazby,“ uvedla soudkyně Marika Zahradníčková.
Soud zamítl Janstovu žádost o propuštění z vazby, obává se další trestné činnosti![]() |
Pražský městský soud zamítl stížnosti proti vazbě u dvou obviněných v korupční kauze motolské nemocnice už v dubnu. Ve vazbě tak zůstal bývalý ředitel nemocnice Ludvík, jeho exnáměstek Pavel Budinský, advokát Miroslav Jansta a podnikatelé Petr Kysučan a Mychajlo Popovyč.
Pětici obviněných poslal Obvodní soud pro Prahu 5 do vazby koncem února, všichni proti tomu podali stížnost. Mluvčí policejní Národní centrály proti organizovanému zločinu Jaroslav Ibehej sdělil, že z celkového počtu 18 stíhaných zůstává ve vazbě i nadále pět lidí.
PŘEHLEDNĚ: Osmnáct obviněných. Kdo je kdo v kauze motolské nemocnice![]() |
Centrála obviněné stíhá za úplatkářské trestné činy, dotační podvod, praní špinavých peněz nebo za poškození finančních zájmů EU. Proto případ dozoruje Úřad evropského veřejného žalobce. Hlavním podezřelým hrozí až 12 let vězení.