Nejhorším ministrem byl podle čtenářů Kocáb. Jako jediný ve vládě zůstává

  15:46aktualizováno  8. května 14:00
Topolánkova vláda končí. Dnes ji oficiálně vystřídá Fischerova úřednická vláda. V čem byli končící ministři úspěšní? Co se jim naopak nepovedlo? Čtenáři iDNES.cz zhodnotili jejich výkony. Nejlépe si podle nich vedl ministr zahraničí Karel Schwarzenberg, nejhůře ministr pro lidská práva Michael Kocáb.

Ostupující ministr Kocáb hovoří ke shromážděným Romům na sídlišti v Krupce | foto: ČTK

Ministr zahraničí si od čtenářů vysloužil dvojku, hned za ním skončil ministr financí Miroslav Kalousek. Na třetí místo se dostal ministr spravedlnosti Pospíšil - dostal dvě minus.

Nejhůře dopadl ministr pro lidská práva Michael Kocáb, který se jako jediný objeví i v nové vládě Jana Fischera. Od čtenářů dostal za své výkony v úřadě čtyřku. Čtenáři nepovažují za dobré ani výkony Martina Bursíka (životní prostředí) a Ivana Langera (vnitro). Celková známka pro vládu Mirka Topolánka je za tři, rozhodli čtenáři.

čtenáři oznámkovali končící ministry

Jak jste byli spokojeni s prací ministrů končící vlády? Ministři dostali známky jako ve škole

Redakce iDNES.cz zároveň oslovila všechny ministry Topolánkovy vlády s prosbou, aby krátce zhodnotili své působení v resortu. Některé z odpovědí byly i na pět stránek, jiné ve dvou odstavcích. Redakce došlé odpovědi zkrátila do odstavce s názvem "čím se chlubí". Redaktoři iDNES.cz a MF DNES zároveň ke každému ministrovi napsali "redakční ale", tedy to, co se ministrům během jejich působení nepovedlo.  

Mirek Topolánek, předseda vlády

Mirek TopolánekČÍM SE CHLUBÍ: "Podle reakcí evropských premiérů a prezidentů si troufnu tvrdit, že úspěchem bylo vedení dosavadních schůzek a vyjednávání na nejvyšší úrovni," tvrdí premiér. Řídit v určených časech diskusi státníků z daleko větších a starších zemí Unie a dovést je v době globální hospodářské krize a národních tlaků na ochranu domácí ekonomiky k dohodě, to podle Topolánka znamenalo prosadit se tvrdě vedle nejsilnějších světových hráčů. Za úspěch považuje i to, že nás z předsednického křesla nesetřásla ani počáteční nedůvěra a ani nečekané krize "Gas a Gaza". "Že se to pak podařilo domácí opozici, nepovažuji za osobní neúspěch, ale spíš za projev její nezodpovědnosti vůči České republice i vůči Evropské unii," dodal.

REDAKČNÍ ALE: Před volbami v roce 2006 sliboval řadu zásadních reforem. Ze smlouvy, kterou s voliči uzavřel, ale splnil kvůli slabé vládě jen minimum. Nechal se i slyšet, že slibům sám nevěřil. Zejména zpočátku nevystupoval příliš státnicky (zdvižený prostředníček, označování Čechů za simulanty a sraby). Připustil historické fiasko pravice v krajských volbách.

Ivan Langer, ministr vnitra

Ivan Langer na konferenci OSN o drogách ve Vídni (11. března 2009)ČÍM SE CHLUBÍ: "Odstartovali jsme reformu policie, která přinesla zejména změnu filozofie. Slogan Pomáhat a chránit přesně vystihuje posun od represe k prevenci i charakter nové policie: otevřenost, komunikativnost, spolehlivost," hodnotí Langer. Mezi přínosy řadí i modernizaci - nová auta, rekonstrukci policejních služeben, připojení k internetu, stejně tak modernizaci veřejné správy (Czech Point, eGoverment). Za úspěch považuje i to, že ČR je součástí Schengenu a do USA létáme bez víz.

REDAKČNÍ ALE: Langer po volbách 2006 novinářům zpřístupnil tajnou Kubiceho zprávu. Tím de facto zapříčinil rozklad Útvaru pro odhalování organizovaného zločinu, odešlo přes 100 detektivů včetně Jana Kubiceho. Ač slíbil, že se zasadí o vyšetření událostí na technoparty CzechTek 2005, svůj slib nesplnil. Nevypořádal se s kauzou Krakatice. Bývalého detektiva Tichého zbavil mlčenlivosti až ve chvíli, kdy je jasné, že už před bezpečnostním výborem nebude moci vypovídat. Nevysvětlil pořádně, jak to bylo s jeho vazbou na mafiána Mrázka. Nepřipravil analýzu zesílení extremistického proudu, nezvládl rozpustit Dělnickou stranu. Zrušení víz do USA není jeho zásluha, větší kus práce udělal Alexandr Vondra.

Karel Schwarzenberg, ministr zahraničí

Mise ministra Schwarzenberga k vyjednání příměří v Gaze nedospělaČÍM SE CHLUBÍ: "Během českého předsednictví Evropské unii a v souvislosti s děním v Gaze se nám podařilo to, že už v nejkrizovějších dnech došlo k otevření humanitárního koridoru. Za úspěch považuji vyjednání mnoha konsenzů v rámci EU," shrnul své úspěchy ministr Schwarzenberg.

REDAKČNÍ ALE: Nepodařilo se mu prosadit stavbu amerického radaru v ČR. Tomu však zabránila především Obamova administrativa. V otázce Gazy se sice podařilo dojednat humanitární koridor, ale mediální smetanu slízl prezident Sarkozy. Z hlediska předsednictví bylo úspěchem dojednání summitu Východního partnerství, ale může ho zhatit neúčast mnoha států sedmadvacítky - tady se schopnost české diplomacie ještě ukáže.

Jiří Pospíšil, ministr spravedlnosti

Jiří Pospíšil na jednání Sněmovny (29. dubna 2009)ČÍM SE CHLUBÍ: Ministr spravedlnosti Jiří Pospíšil shrnul plusy svého působení na 4 strany A4. Zdůraznil prosazení nového a přísnějšího trestního zákoníku či dopracování občanského zákoníku, který se však zatím nedostal do Sněmovny. Zpřísněna byla pravidla činnosti exekutorů a některé justičních služby zpřístupněny on-line.

REDAKČNÍ ALE: Změnu volebního zákona k větší spravedlivosti a efektivitě Pospíšil připravoval, ale pomalu a bez dohody s opozicí. Zůstane zřejmě nerealizovaná. Na podivné zásahy Nejvyššího státní zastupitelství do kauzy Čunek a dalších si ministr stěžoval, ale výrazně nezasáhl. O dobré práci a nestrannosti je podle STEM přesvědčeno stále jen 28 procent Čechů.

Martin Bursík, ministr životního prostředí

Martin Bursík na zasedání Republikové rady Strany zelených (8. března 2009)ČÍM SE CHLUBÍ: Ministerstvo se stalo rovnocenným partnerem silových resortů, říká Bursík. Česko může nově čerpat 140 miliard z unijního operačním programu Životní prostředí. Rozjely se i masivní dotace na zateplení a ekologické zdroje pro domácnosti. Bursík prosadil novelu zákona o ovzduší, udržel ekologické limity pro těžbu uhlí. Evropský parlament posvětil zákaz dovozu odpadků do českých spaloven.

REDAKČNÍ ALE: Bursík neprosadil "vlajkovou loď" zelených - celoroční omezení páteční a nedělní kamionové dopravy. Prošlo sice vládou, ale teď s ním už nesouhlasí ani ODS. Díky části ODS Sněmovna odmítla i novelu procesu EIA (posuzování ekologického vlivu staveb). Bursík tehdy hrozil odchodem z vlády. U ledu zůstane i nový zákon o odpadech. Optikou zelených je neúspěchem i slevování z odporu k dostavbě Temelína.

Ondřej Liška, ministr školství

Ministr školství Ondřej Liška na zasedání vlády (26.1.2009)ČÍM SE CHLUBÍ: Když v prosinci 2007 usedl do křesla ministra školství po Daně Kuchtové, avizoval, že chce zvýšit platy pedagogům. Ze státního rozpočtu se mu pro ně podařilo získat 4,5 miliardy navíc. Zároveň začal řešit nízké platy školníků, kuchařek či uklízeček. Dalším jeho úspěšným krokem byla snaha o to, aby školy ve větší míře integrovaly děti s různými vzdělávacími potřebami.

REDAKČNÍ ALE: Letos v dubnu začala tzv. generální zkouška státních maturit. Učitelé i studenti jsou ale po dubnovém absolvování zkoušek nanečisto rozpačití a z příštího roku, kdy se maturity rozjedou naostro, mají obavy. S nadšením se nesetkal ani Liškův "nástřel" reformy vysokých škol (v takzvané Bílé knize se řeší školné, systém půjček či větší autonomie škol). Proti se postavila řada vysokých škol v čele s Univerzitou Karlovou.

Vlasta Parkanová, ministryně obrany

Vlasta Parkanová na testu raket v USA.ČÍM SE CHLUBÍ: Úspěchem je zkvalitnění péče o veterány 2. světové války. Terénní pracovníci veterány navštěvují a seznamují s možnostmi pomoci, byla zřízena bezplatná informační linka. "Zavedla jsem některá opatření proti korupci. Jsem spokojena, že pokročilo vybavení vojáků v misích novou technikou, zejména lehkými obrněnými vozidly různých typů," vyjmenovala Parkanová další úspěchy v křesle ministryně obrany.

REDAKČNÍ ALE: Vlastě Parkanové se nepodařilo zastavit trend klesajícího podílu výdajů na armádu vůči HDP. Ministryně také ve Sněmovně nezískala podporu pro záměr vybudovat v Brdech součást protiraketového štítu USA, který měl chránit i Evropu. To byl vzhledem k odporu opozice velmi těžký úděl. Projekt zamrzl, úřednická vláda ho řešit nebude. Končící vláda na poslední chvíli rozhodla o sporném nákupu transportních letounů CASA, které před lety generální štáb označil za nevhodné.

Daniela Filipiová, ministryně zdravotnictví

Daniela FilipiováČÍM SE CHLUBÍ: Daniela Filipiová chtěla pokračovat ve stopách svého předchůdce Tomáše Julínka a pokusila se prosadit jeho reformy. Zčásti se jí podařilo uhájit regulační poplatky, zrušeny byly jen pro děti mladší 18 let. O reformách začala debatovat i s opozicí a nezařazenými poslanci, na rozdíl od svého předchůdce se snažila také o dialog s Českou lékařskou komorou. Prosadila navýšení platů pro zdravotní sestry od letošního července.

REDAKČNÍ ALE: Ministryně byla ve funkci krátkou dobu. Zdravotnické reformní zákony vláda stáhla ze Sněmovny, aby se mohly lépe projednat a vysvětlit. Pokud by ve funkci byla Filipiová déle, možná by se to podařilo, takhle jsou zákony prozatím uloženy k ledu a není jasné, co s nimi dál bude. Nejsou zatím zcela dořešeny kompenzace pro pediatry za ušlý zisk z poplatků. Rozpaky krátce před koncem jejího úřadování vzbudilo jmenování Tomáše Julínka do správní rady VZP místo odvolaného prezidenta Svazu pacientů ČR Luboše Olejára.

Václav Jehlička, ministr kultury

Ministr Jehlička navštívil s pracovníky památkové inspekce Karlův mostČÍM SE CHLUBÍ: Ministr připomenul, že svůj úřad spravoval s rozpočtem nižším kvůli škrtům napříč resorty. Pochlubil se legislativním procesem upravujícím přechod na digitální televizní vysílání či administrativními úlevami pro majitele nemovitostí, které sice nespadají mezi kulturní památky, ale jsou součástí ochranných pásem památkového fondu.

REDAKČNÍ ALE: Jehlička definitivně pohřbil projekt Kaplického blobu na Letné. Stavbu knihovny, o níž prý se zesnulým architektem dlouze debatoval, uzavřel nekompromisním vyjádřením: "Blob nebude, nejsou pozemky a nestačily by na něj peníze." Diskusi vyvolala i oprava pražského Karlova mostu. Ze zprávy samotné Inspekce ministra kultury vyplynulo, že rekonstrukce jedné z nejcennějších památek v zemi je lajdácká a neprofesionální. Tahanice mezi památkáři, Prahou a ministerstvem se Jehlička snažil zahrát do autu. Za nedostatky lze označit i neschopnost úřadu prosadit úpravy v zákoně o kinematografii. Legislativní rámec filmového podnikání v zemi jednoznačně chybí.

Alexandr Vondra, vicepremiér pro evropské záležitosti

Alexandr VondraČÍM SE CHLUBÍ: I přesto, že si velké státy a vlivná západoevropská média nepřály český úspěch, za první tři měsíce předsednictví získala ČR respekt, pochvaluje si Vondra. Česku se podařilo dostat Rusko a Ukrajinu k jednacímu stolu a obnovit dodávky plynu. V Evropském parlamentu čeští zástupci zprostředkovali kompromisy, které zlevní uživatelům telefonů roamingové služby či sníží daně v restauracích. "Tváří v tvář největší hospodářské krizi v dějinách EU to byl náš hlas, který jako první burcoval proti protekcionismu a porušování pravidel o hospodářské soutěži," dodal vicepremiér.

REDAKČNÍ ALE: Asi nejvíce byl za dobu českého předsednictví Vondra zmiňován v souvislosti s kontroverzní plastikou Entropa Davida Černého. Vondra se od Černého nechal napálit a za umělecké dílo se posléze musel omlouvat. Mezi Vondrovy neúspěchy patří i to, že se kabinetu Mirka Topolánka nepodařilo obstát při sněmovním hlasování o nedůvěře vládě, a nedokončí tak české předsednictví. "Ale nejde jen o naši image. (...) Horší je, že jsme zároveň šlápli na nohu všem středním a menším zemím EU, které velmi stály o to, aby naše předsednictví, zpochybňované velkými státy, bylo úspěšné," uvedl již dříve Vondra.

Miroslav Kalousek, ministr financí

Miroslav KalousekČÍM SE CHLUBÍ: "Za nejdůležitější považuji důraz na stabilizaci veřejných rozpočtů a zodpovědnou fiskální disciplínu, v roce 2008 ČR také dosáhla nejnižšího deficitu státního rozpočtu za posledních 10 let," tvrdí ministr. Za významné považuje i to, že Česko vyhrálo arbitráž s firmou Phoenix Action, což prý zachránilo státu dvě miliardy, nebo snížení přímé daňové zátěže. Také vyzdvihl postup v době krize, zejména návrh na zrychlení odpisů či podporu exportu.

REDAKČNÍ ALE: Jeho ambiciózní plán na seškrtání daňových slev (například stravenek) zůstal jen u slov. Také nezjistíme, jak by se ministr nakonec vypořádal s postupující finanční krizí. Jeho resort mohl rychleji upravit rozpočet na letošní rok v souvislosti se zhoršující se finanční krizí.

Michael Kocáb, ministr pro lidská práva

Ministr v demisi Michael Kocáb vystoupil na koncertě proti neonacismu.ČÍM SE CHLUBÍ: Ministr Kocáb po své mluvčí Lejle Abbasové vzkázal, že na hodnocení jeho činnosti ve funkci ministra je příliš brzy, protože o všech důležitých počinech v jeho kompetenci se rozhoduje právě v těchto dnech. Tím má na mysli antidiskriminační zákon, který loni vetoval prezident a který se opět objevil na stolech poslanců. Sněmovna také v současné době řeší novelu shromažďovacího zákona, která by dala obcím více času na posouzení demonstrací. Současně vláda schválila návrh na stavbu památníku na místě bývalého koncentračního tábora v Letech.

REDAKČNÍ ALE: Ministr pro lidská práva nepočítal s tak krátkým časem na změnu svých představ v realitu. Proto si asi nechal delší dobu na "rozkoukání" a seznámení se s agendou svého úřadu. Mezitím ale jeho působení v ministerské funkci končí a vypadá to, že teprve během posledních týdnů chytil dech. Proti jeho návrhům se nedá namítnout nic, jejich prezentace a komunikace by se ale daly zlepšit.

Petr Gandalovič, ministr zemědělství

Ministr zemědělství Petr Gandalovič.ČÍM SE CHLUBÍ: V roce 2008 společně s premiérem ohlásil reformu zemědělské politiky. Podařilo se nastartovat proces odpoutávání českého zemědělství od minulosti spojené s komunistickým kolektivním hospodařením. Na konci tohoto procesu by měly být zejména vyjasněné vlastnické vztahy k půdě a dokončení restitucí. "To lze považovat za dílčí neúspěch odstupující vlády, protože se nám nepodařilo najít podporu pro prosazení transformačního zákona ani v rámci vládní koalice," uvedl Gandalovič v hodnocení. Za plus považuje i trvalé snižování administrativní náročnost žádostí o dotace, úspěšná je také oblast čerpání evropských dotací.

REDAKČNÍ ALE: Transformační zákon neprosadil, protože byl extrémně pasivní a nikdy ho nepřijal za svůj a zemědělské podniky (bývalá JZD) pořád dluží cca deset miliard bývalým podílníkům. Jako první polistopadový ministr prosadil větší objem peněz na pozemkové úpravy, bez nichž nemohou skoro dva miliony vlastníků půdy se svým majetkem svobodně nakládat. Jenže hned ve druhém roce z těchto peněz (2 miliardy) ukrojil osm set milionů. Tím svou rétoriku zásadně popřel. Obojí jsou pilíře konzervativní politiky, kterou s Topolánkem skutečně vyhlásili, ale od které také dost couvli.

Petr Bendl, ministr dopravy

Grémium ODSČÍM SE CHLUBÍ: Kvůli škrtům ve státním rozpočtu vznikla v příjmech Státního fondu dopravní infrastruktury více než osmimiliardová díra, která by zpomalila stavbu pražského okruhu nebo dálnice do Ostravy. Bendl přesvědčil ministerstvo financí, aby potřebné peníze uvolnilo. Odmítl pokračovat v nekonečné přetahované o páteční zákazy jízd pro kamiony. Jako dobrý argument posloužila hospodářská krize a pokles zisku dopravců. Do konce června nařídil státní organizaci, která se stará o železniční přejezdy, aby je očíslovala, v případě středu s vlakem se rychleji zjistí, kde k nehodě došlo.

REDAKČNÍ ALE: Jako krok, kterým si chtěl především zajistit oblibu, lze vnímat nařízení ministra zástupcům jeho úřadu, kteří sedí v dozorčích radách státem vlastněných firem, aby si o 10 až 15 procent snížili plat. O stejnou částku si své odměny zkrátilo také vedení Českých drah a Českých aerolinií. Odstupujícímu ministru dopravy se také nepodařilo odvrátit protest automobilových dopravců. Těm vadí, že se nepodařilo prosadit slibované zavedení slev na mýtném.

Martin Říman, ministr průmyslu a obchodu

Martin ŘímanČÍM SE CHLUBÍ: Za nejdůležitější považuje Říman dva kroky, ke kterým žádná z minulých vlád nenašla odvahu a které by od koalice se zelenými čekal asi jen málokdo. Prvním je úprava těžebních limitů v dole Bílina, která umožní pokračovat v těžbě v tomto dole, aniž by tím byli ohroženi lidé žijící v jeho okolí. Zadruhé je to zahájení kroků k dostavbě Jaderné elektrárny Temelín. K úspěchům patří i novela živnostenského zákona, která výrazně zjednodušila vstup do podnikání.

REDAKČNÍ ALE: Římanovi se nepodaří dotáhnout do konce projekt, který počítá s prodejem 11 budov ministerstva v centru města výměnou za jednu velkou na okraji Prahy, kam by se vešli všichni úředníci. Podobný krok chystala i ministerstva vnitra a obrany. Na konci března 2007 Říman nečekaně odvolal šéfa CzechInvestu Tomáše Hrudu, který měl obrovskou podporu zaměstnanců; agenturu poté opustilo 246 z 313 zaměstnanců, a to včetně celého vedení. Vedením agentury byla pověřena Alexandra Rudyšarová s tím, že se mělo do konce roku vypsat výběrové řízení na stálého šéfa. Podle posledních vyjádření ministra ale není třeba spěchat.

Petr Nečas, ministr práce a sociálních věcí

Ministr práce a sociálních věcí Petr Nečas na kongresu ODS (6. 12. 2008)ČÍM SE CHLUBÍ: Zejména vychvaluje dopad vládních reforem v sociální oblasti. Nižší nemocenská, porodné, rodičovský příspěvek nebo zpřísnění vyplácení některých dávek a příspěvků podle Nečase ušetřily do dubna letošního roku až 80 miliard. Úpravy se dotkly i zaměstnávání postižených. Ministr také prosadil o 2,7 miliardy navíc na zvýšení platů některých státních zaměstnanců. Nečas také připomíná, že vládní reformy snížily zneužívání příspěvků firmami, které zaměstnávají zdravotně postižené.

REDAKČNÍ ALE: Ministerstvo nezvládlo přechod na nový systém výplat dávek nemocenského pojištění - tedy vedle nemocenských dávek i mateřské a ošetřovného. Dvanáct procent oprávněných žadatelů (údaj k začátku dubna) na své dávky čeká déle, než stanoví zákonná lhůta (30 dní), protože správa nestíhá příval žádostí vyřizovat. Drhne také komunikace ministerstva s kraji ohledně financování sociálních ústavů a starobinců. Dotace sociálních zařízení se smrskly a peníze se posílají přímo lidem, kteří služby využívají. Teorie, že se tak zefektivní využívání těchto zařízení, se zatím nepromítla do praxe. Posledním bolavým místem Nečasova ministerstva je boj o školky. Je jich málo, volají matky.

Cyril Svoboda, ministr pro místní rozvoj

Cyril SvobodaČÍM SE CHLUBÍ: Za jeho krátkého účinkování schválili poslanci novelu, která posunuje konec deregulace nájemného ve velkých městech do konce roku 2012. Svoboda tvrdí, že je to sociálně citlivý krok směrem k 650 tisícům občanů. V rámci boje s hospodářskou krizí také ministr stihl navýšit rozpočet programu PANEL ze Státního fondu rozvoje bydlení o 600 milionů na 4,1 miliardy korun.

REDAKČNÍ ALE: Na ministerstvu pro místní rozvoj působil jen pár měsíců, nicméně sporným rozhodnutím zůstává prodloužení dlouholeté zakázky na software sledující tok peněz z EU.

Pavel Svoboda, Ministr a předseda Legislativní rady vlády

Pavel Svoboda, ministr a kandidát KDU-ČSL do eurovoleb 2009ČÍM SE CHLUBÍ: Pavel Svoboda je v chlubení umírněný, v čele rady byl totiž jen několik měsíců, kdy vystřídal svého jmenovce Cyrila Svobodu. Za klíčový a splněný úkol pak považuje nový občanský zákoník, který v dubnu rada doporučila vládě k přijetí.  "Rada je apolitický orgán, který odvádí  náročnou  právnickou  práci," uvedl mimo jiné Svoboda.

REDAKČNÍ ALE: Práce rady je možná náročná, ale až příliš "neviditelná". To neplatí jen pro Svobodu ale i jeho předchůdce. Několik právníků v tichosti doporučuje schválení nebo zamítnutí klíčových právních norem státu. Postoj pak ale prezentují ministři, kteří se spoléhají na právnický názor veřejnosti často neznámých advokátů.

Autoři: , , ,

Hlavní zprávy

Nejčtenější

Otroku, pošli výplatu. České studentky si našly na internetu novou obživu

ilustrační snímek

Bohatí cizinci začali díky sociálním sítím využívat nečekaných služeb českých vysokoškolaček. Nejde přitom o žádnou...

Kdyby každý plul jako Greta, zničí přírodu víc než letadla, tvrdí mořeplavec

Rudolf Krautschneider

Švédská aktivistka Greta Thunbergová se vydává z Velké Británie do New Yorku na jachtě, aby ostatním demonstrovala...

Slováci se baví. Trapas tiskové mluvčí vyústil ve zrušení celého odboru

SLOVÁCI SE BAVÍ: Slovenské ministerstvo kultury svérázně vyřešilo trapas své...

Slovenské ministerstvo kultury svérázně vyřešilo trapas své zaměstnankyně Barbory Palovičové z minulého měsíce. Tisková...

Do Španělska uprchlíky nepovezeme, vzkázali aktivisté z lodi Open Arms

Loď se 147 africkými migranty čekala v mezinárodních vodách asi 50 kilometrů od...

Humanitární loď Open Arms, která se 107 migranty na palubě kotví přes dva týdny u italského ostrova Lampedusa, odmítla...

Veřejná omluva. Čeští turisté podstoupili na Bali očistnou ceremonii

ČEŠI ZNEUCTILI CHRÁM: Český turistický pár při návštěvě chrámu svaté místo...

Obyvatele ostrova Bali pobouřilo video, které dokládá, že český turistický pár při návštěvě chrámu svaté místo...

Další z rubriky

Skandál kolem české firmy v Rize. Kvůli úplatkům rezignoval i primátor

Vizualizace vlaku pro lotyšské státní dráhy.

Celkem sedm lidí zatkla loni v prosinci při společné akci lotyšská a polská protikorupční jednotka. Skandál, kvůli...

Babiš: Chci, aby koalice s ČSSD pokračovala, a ať se Šmarda vzdá nominace

Andrej Babiš v Jivně. Členové vlády dnes probírali stavbu D3 (18. července...

Premiér a šéf hnutí ANO Andrej Babiš prohlásil, že nehledá poslance, kteří by jeho vládu podporovali, kdyby z ní...

Na západ a severozápad Čech se ženou prudké bouřky, varují meteorologové

Blesky nad Prahou (12. srpna 2019)

V nedělních pozdních večerních a nočních hodinách zasáhnou intenzivní bouřky západ a místy i severozápad Čech. Částečně...

Advantage Consulting, s.r.o.
TECHNIK PŘÍPRAVY VÝROBY - I ABSOLVENT

Advantage Consulting, s.r.o.
Olomoucký kraj
nabízený plat: 25 000 - 30 000 Kč

Najdete na iDNES.cz