Na levnou elektroniku čekaly stovky lidí

  13:52aktualizováno  13:52
Černý Most - Obchodní centrum Černý Most ovládla nákupní horečka. Davové šílenství z předchozích otevření prodejen Electro World se ale nekonalo. Nízké ceny omezeného množství elektrospotřebičů nalákaly zhruba tisíc lidí. První dvě prodejny v den zahájení přitom přijaly desetitisícové davy.

První nedočkavci před hypermarket dorazili už v pondělí. Podle zpravodaje MF DNES stálo v osm ráno před prodejnou přes tisíc lidí.

Davové šílenství z předchozích otevření se ale nekonalo. Po zahájení provozu lidé bez větších konfliktů vešli do prodejny. Tam se co nejrychleji snažili najít vybrané zboží.

Electro World leták

Nakupujete rádi v prodejnách Electro World? Všechny aktuální letáky Electro World a nejlepší nabídky z nich vždy najdete na AkčníCeny.cz.

Otevření třetího hypermarketu Electro World předcházela velká kampaň lákající na nízké ceny televizorů, videí nebo třeba počítačů a mnoha dalších výrobků.

Pražané několik dní předem dostávali do chodeb svých domů velkoformátové reklamní noviny s nabídkou elektrospotřebičů za výhodné ceny.

Ředitel sítě Electro World v České republice Jiří Řízek uvedl, že firma zajistila dostatečný počet pracovníků bezpečnostní agentury, kteří dohlíželi na hladký průběh otevření.

„Dopravní situace je zde o něco komplikovanější kvůli uzavírce mostu, ale jsme domluveni na potřebných opatřeních a asistenci i s dopravní policií,“ podotkl.

Poprvé dorazilo přes deset tisíc lidí
Otevření prvního Electro Worldu loni na podzim ve Zličíně provázelo davové šílenství. Na otevření velkoprodejny čekaly davy nedočkavců už od noci. Ráno před obchodem stála fronta deseti tisíc lidí. Lační zákazníci prorazili zátarasy a ve frontě se strhla rvačka. Záchranná služba musela zavolat pro posily. - více zde

Zatím jsem první, radoval se stařík večer Z domova si přinesl dřevěnou židli, seděl v tmavém plášti, na hlavě hnědou kšiltovku, brejle, ruku opřenou o kovové zábrany vedle sebe, v ruce igelitku s vodou a zabalenou svačinou. Čtyřiaosmdesátiletý důchodce Ludvík Holíček z Dejvic stál před nákupním střediskem Electro World už od pondělního dopoledne. „Přestal nám fungovat televizor v lednu nebo v únoru. O tomto obchodě jsme se dočetli, že ho budou koncem měsíce otvírat. Vybrali jsme si v katalogu televizor za 13 990 Korun. Jsem tady už od 10 hodin. Celou tu dobu tu sedím, čtu, zatím se to dá vydržet,“ říká důchodce. Co na to říká jeho rodina? „Manželka je v nemocnici, odpoledne jsem za ní byl, to mě vystřídal syn. Chtěl jsem původně v jedenáct večer odejít domů, ale asi si to rozmyslím a zůstanu tu do rána. Mám tu trochu vody a nějaké jídlo, co mi tu nechal syn,“ tvrdil večer odhodlaně pan Holíček. Stařík byl odhodlaný vydržet až do rána. Času na to má dost. „Jen jako důchodce si mohu dovolit čekat. Pokud jsem pracoval, tak jsem to neměl zapotřebí. Měli jsme japonský televizor Sony, koupili jsme ho před 25 lety a bez jediné poruchy běžel až do února. Pak se ztratila barva a teď se z toho line už jen mluvené slovo, je to jako rádio. Ani korunu jsme do toho nedali, a kdyby to šlo ještě opravit, možná by to chodilo dál. Ale asi už by nebyly náhradní díly, tak jsme se o to ani nepokoušeli,“ říká čtyřiaosmdesátiletý důchodce. „A víte, co je na tom nejzajímavější? Když jsem si koupil před 25 lety tu televizi, tak jsem si do dálkového ovládání koupil za dvě koruny baterku, a ta mi v tom dálkovém ovládání funguje dosud,“ triumfuje čekatel na levnou elektroniku. Čtyřiaosmdesátiletý důchodce Ludvík Holíček z Dejvic stál před nákupním střediskem Electro World už od pondělního dopoledne. (28. dubna 2003)Obchodní centrum Černý Most ovládla nákupní horečka. Nízké ceny omezeného množství elektrospotřebičů nalákaly zhruba tisíc lidí. (29. dubna 2003)Obchodní centrum Černý Most ovládla nákupní horečka. Nízké ceny omezeného množství elektrospotřebičů nalákaly zhruba tisíc lidí. (29. dubna 2003)

Autoři: ,

Hlavní zprávy

Nejčtenější

Vraha své dcery potkala v metru, sedl si přímo proti ní. Zhroutila se

Roberta Kučerová s fotografií své zavražděné dcery Reginy

Před dvaceti lety přišla Roberta Kučerová o jediné dítě. Její sedmadvacetiletou dceru Reginu nechal zavraždit Zdeněk...

Hašek titul JUDr. neměl získat. Jeho práce by propadla i jako seminárka

MF DNES získala rigorózní práci Michala Haška

Rigorózní práci, díky které Michal Hašek získal titul JUDr. ve slovenském Sládkovičově, exhejtman 7 let tají. MF DNES...

Utajená auta policie lze snadno odhalit. Jejich značky chybí v databázi

Ilustrační snímek

Policejní sledovači mají poněkud nečekaný problém. Je jím nenápadná vyhledávací databáze České kanceláře pojistitelů. V...

Liberecký podnikatel vystřelil po mladé rodině, teď mu hrozí osm let

Jiří Vařil na snímku z července 2009

Policie prověřuje incident z poloviny ledna v liberecké části Harcov. Devětatřicetiletý muž tam tehdy vyběhl z honosné...

Hmyz rychle vymírá, podle vědců do 100 let zmizí. Přírodu čeká kolaps

SOSÁNÍ. Hmyz saje nektar z květu pampelišky v lese nedaleko běloruského...

Katastroficky rychle neumírají pouze včely. Každý rok ze světa zmizí 2,5 procenta z celkového objemu veškerého hmyzu....

Další z rubriky

Škola ve Sládkovičově prověří, zda Haškovi titul JUDr. udělila oprávněně

Bývalý hejtman Michal Hašek na akci platformy Zachraňme ČSSD

Slovenská soukromá vysoká škola ze Sládkovičova, kde exhejtman Michal Hašek získal titul JUDr., překontroluje úroveň...

Ředitelé škol se vybírají podle sympatií, ministerstvo to chce změnit

Devět obcí se spojilo, aby zachránilo základní školu ve Strýčicích.

Ministr školství Robert Plaga se dostal do sporu se zástupci obcí a měst. Byl by rád, kdyby jeho úřad do budoucna mohl...

Přichází jaro. Následující čtyři týdny budou teplotně nadprůměrné

Počasí se v lednu zbláznilo. Vyšší teploty způsobují pučení stromů a probouzení...

Nezvykle teplo by mělo být především hned v nadcházejícím týdnu od 18. února. Vyplývá to z dlouhodobé předpovědi,...

Najdete na iDNES.cz