Čtvrtek 1. června 2023, svátek má Laura
  • schránka
  • Přihlásit Můj účet
  • Čtvrtek 1. června 2023 Laura

Diskuse k článku

Na 500 příznivců scientologie prošlo Prahou proti psychofarmakům

Z pražského Staroměstského náměstí vyšel po poledni protestní průvod asi pěti set lidí, kteří mají výhrady k psychiatrii. Dav se zastavil u Kongresového centra, kde večer začíná 14. světový psychiatrický kongres. Akci organizovala Občanská komise pro lidská práva, kterou před čtyřmi desítkami let založila scientologická církev.

Upozornění

Litujeme, ale tato diskuse byla uzavřena a již do ní nelze vkládat nové příspěvky.
Děkujeme za pochopení.

Zobrazit příspěvky: Všechny podle vláken Všechny podle času

habit

... scientologie - způsob, jak zblbnout i bez...

...psychofarmak....

0/0
30.9.2008 11:30

Kam

Pravda o scientologické sektě

Neviem, či viete čo robí scientologovia vrazane CCHR, ale ak nie mrknite na

www.r-factor.cz

www.xenu.net

0/0
30.9.2008 7:31

shsbc

Pravda o Psychiatrických zločinech

Neviem, či viete čo robí psychiatria, ale ak nie mrknite na www.cchr.cz alebo www.cchr.org alebo máte možnosť ísť na výstavu, ktorá sa koná v Praze až do 5.10.2008 a to na ulici Štětkova 18, Praha 4 – u stanice "M" Vyšehrad (odkud jsou směrovky). Tam sa doviete právdivé dáta o psychiatrii. ak neveríte že sa tieto zverstva deju tak verte, že je to tak. Já se dennodenne setkávam s ľudmi, ktorí berou alebo brali antidepresiva aje to veľmi žalostný stav týchto ľudí, pretože oni ani niekedy nevidí čo sa s nimi naozaj deje ak si to uvedomí tak s tým prestanú pretože majú veľké zdravotné problémy. 

0/0
29.9.2008 20:04

j@ck

-

Jiste, psychiatrie je zla a spatna a jedine scientologie nas zachrani. Je se divim, kolik americkych medialnich hvezd k teto podivne organizaci patri - Stonova, Travolta atd. Zrejme kvuli penezum.

0/0
29.9.2008 11:20

agent_A54

Re: -

Existuje i mnoho jiných pohnutek než jen peníze... Ony hvězdy mají prachů dost...  Psychiatrii kritizují i mnozí jiní...  A ta je pro dnešní společnost skutečně nebezpečná. De-facto je skoro v pozici, že má nad pacientem takovou moc, jako ve středověku inkvizice nad kacířem... Tenkráte šlo o ideologické důvody, tady jde hlavně o zisk.  Zájem je pacienta léčit, nikoli vyléčit. A mají to platit všichni.

0/0
29.9.2008 19:18

_m-

Re: -

No o scientologii nevím nic - ale mému synovi třeba pomáhá jóga a meditace k tomu, že už je poměrně dost dlouho bez prášků a je v pohodě - přitom psychiatr jakoukoli alternativní léčbu předem odmítl. takže , jak říkám - o scientologii nevím nic, ale psychiatrie by se nad sebou měla přinejmenším zamyslet.

0/0
30.9.2008 11:58

agent_A54

Re: Re: -

Hodnotný příspěvek. Děkuji.

0/0
30.9.2008 15:12

Šílený buddhista

Alternativa k lékům

Buddhistický lama Ole Nydahl z Diamantové cesty doporučuje opakovat pořád dokola mantru OM MANI PEME

HUNG :-P

0/0
22.9.2008 12:13

j@ck

Re: Alternativa k lékům

kolik dvojite slepych studii na toto tema uz pan Nydahl provedl? Hledal jsem jeho vyzkumy na web of science a nema tam zadny zaznam. :-P

0/0
29.9.2008 11:21

petr_sleder

Americké a britské děti užívají stále více psychofarmaka

Vyplývá to z nové studie vědců z Británie publikované v magazínu Pediatrics. Čím dál častěji se tak děti v obou zemích potýkají s vedlejšími účinky, jako je přibírání na váze či srdeční problémy. ve Spojených státech užívalo léky už v roce 2001 téměř 45 dětí z 10 tisíc oproti 23 v roce 1996. Tolik fakta.

0/0
22.9.2008 11:49

Kam

Sekta zůstane sektou

Škoda, že scientologická sekta nepřišla s žádným konstruktivním řešením. Vypadá to, že jen za pomoci různých organizací typu Občanská komise pro lidská práva se snaží zdiskreditovat ty, co by mohli prokázat škodlivost tohoto kontroverzního kultu. Nechci hájit psychiatrii, neznám její výsledky, ale znám výsledky i jednání některých scientologů. Myslím, že je fajn, že na scientologickou sektu při její demonstraci upozornil i Anonymous (www.whyweprotest.net), který byl v Praze přítomen. 1.10. 08 bude na serveru www.r-factor.cz i obrazová dokumentace.

0/0
21.9.2008 14:45

agent_A54

Re: Sekta zůstane sektou

Trochu historie: pejorativní termín sekta rádi užívali už staří Římané, např vůči křesťanům. To předcházelo pak potlačování příslušného náboženského hnutí... O celá století později byli sektou i naši Husité, později pak různé protestantské církve - vždy to bylo spojené s vedením boje proti těmto skupinám ze strany tehdejší "mainsteamové společnosti". Poměrně dlouhou dobu křesťané hovořili i o muslimech jako o příslušnících "mochamedánské sekty". I v politice jsme se s tímto termínem setkali, jeden čas byl mezi komunisty populární termín "maoistická sekta"či "trockistická sekta". Historie nás tedy učí dávat si pozor spíše na ty, co rádi užívají tento termín než na ty, kteří jsou takto stigmatizováni.:-©

0/0
29.9.2008 10:55

Kam

Re: Re: Sekta zůstane sektou

Doufám, že nepatříš třeba k sektě Óm šinrikjó, kterou také mainstreamová společnost odsoudila !. Slovo sekta má řadu významů, když jsem psal o scientologii, měl jsem na mysli tento: "Náboženská, politická apod. skupina, ve které převládají sklony jako

autoritářství, uzavřenost, fanatizmus, nesnášenlivost nebo selekce

informací." Vše bylo předvedeno v jejich průvodu. Myslím si, že scientologové protestují proti psychiatrii proto, že ta jediný je může usvědčit. Jeví se mi to jako scientologický boj o pozici na poli duševního zdraví. Scientologové kritizují psychiatrii a její výsledky, ale ještě jsem neviděl žádného duševně nemocného, který by prošel Church of Scientology, LITE, Business Success, Dianetické centrum, ... a byl potom OK. Zajímavé povídání je i na www.sekty.cz :-)

0/0
29.9.2008 11:42

agent_A54

Re: Re: Re: Sekta zůstane sektou

Uvedené sklony se dají shledat i všude jinde...  U katolíků, u nadnárodních společností, státních institucí, v politice, u policie, armády, u tajných služeb ...  To byste takto chtěl stigmatizovat každého? Ten význam, který uvádíte nedává  smysl.  Zde je od jednoho bývalého poradce papeže (tedy zřejmě nescientologa) článek o scientologii. Z něj pro mě plyne, že by se za fanatický dal označit spíše Váš názor, na který ale přirozeně máte právo... http://scientologie.nazory.cz/ 

0/0
29.9.2008 19:47

Kam

Re: Re: Re: Re: Sekta zůstane sektou

Nedělej z toho drama agente! Sekta, pokud se chová jako sekta, prostě zůstane sektou. Pokud ti to nedává smysl, kup si u scientologů (v Dianetickém centru nebo Business Success) kurz o studování a jak oni říkají, vyklíruj si tu definici a utvoř si na ni alespoň 10 vět. Případně si to vymodeluj v modelíně. Třeba to pak pochopíš, co tam je napsáno. :-)

Názory zvenku jsou sice fajn, ale pokud ten člověk neprošel tím systémem, tak je jen otázka k čemu ho pustili a co posuzoval. Potěmkinovské vesnice byly kdysi  také stavěny na vylepšení image. 

Myslím si, že je lepší se podívat na zkušenosti lidí, kteří tím systémem prošli a přišli v něm o spoustu peněz, času a iluzí. Ne od těch, co ho jen z povzdálí studovali.

http://www.r-factor.cz/dokumenty/Robert-Dam/ma-zkusenost.htm

http://www.r-factor.cz/dokumenty/kniha-Xenu/Xenu00.htm

0/0
30.9.2008 6:08

agent_A54

Re: Re: Re: Re: Re: Sekta zůstane sektou

Jo takových potěmkinovských vesnic jako jsou Vámi uvedené stránky bych také dovedl postavit... Ale řekněme, že na stránkách které propagujete je pravda. Víte co mě napadá? To je úplné prd ve srovnání s náboženskou historii v Evropě. Ty války, mučení ... To bych pak musel dle Vašeho vzoru odrazovat lidi od toho aby byli katolíky, evangelíky... U materialistických ideologii to je ještě horší. Kolik životů stál komunismus, fašizmus...:-© Když někdo je scientolog, nebo Hare Krišna, nebo Mormon, tak mu prosím dovolte provozovat jeho víru v klidu, patrně něco duchovního z toho má, co třeba Vy nechápete.

0/0
30.9.2008 11:26

Kam

Re: Re: Re: Re: Re: Re: Sekta zůstane sektou

Také mne zajímalo, zda je na www.r-factor.cz vše pravdivé. Prý se dokonce obrátili na některé zmiňované organizace s výzvou, že kdyby tam bylo něco nepravdivého, ať jim dají vědět. Nic nepřišlo ve smyslu, že je tam něco lživého. Vždyť si ty věci můžeš sám ověřit. Napiš nebo zajdi do těch organizací a zeptej se na ta konkrétní fakta. Utvoř si svůj názor na věc. Neposlouchej jednostranně r-factor nebo scientology nebo psychiatry. Buď sám sebou!

Materialistické ideologie jako např. komunismus či fašismus byly zrůdné jako státní zřízení. Ale je pravda, že i ony byly maličké, jako např. scientologie dnes.

Ohledně válek a mučení církvemi v dávných dobách si přečti v dějepise. Ale ty církve a lidi už to buď nedělají nebo neexistují. Tzn. není to bezprostřední hrozba. A pokud se tam i něco v současnosti děje špatného,  vyjde to na světlo. Viz. např. sexuální zneužívání dětí. Příslušná církev to ale vyšetřila, omluvila se a distancovala se od toho. Narozdíl třeba od nepravostí v scientologii.

0/0
30.9.2008 12:28

agent_A54

Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Sekta zůstane sektou

No jo ale dle informací které ke mě přišly, např. v USA scientologii několik desítek let vyšetřovali úřady jako FBI nebo IRS apod. aby jí nakonec udělily status církve a náboženské společnosti obecně prospěšné a tedy osvobozeneé od daní! To snad hovoří za vše! To se stalo i v dalších zemích světa! Uvedené obrovské úřady, tedy nic závažného, ač se o to velice snažily, nenašly... Tak tedy nevím o jakých nepravostech tady píšete. Jen o věcech smyšlených a nedokázaných ... Nevinen, pokud není vina prokázána! Ctěte to. Jinak jde o pomluvy.:-©

0/0
30.9.2008 15:10

Kam

Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Sekta zůstane sektou

1) 38 Ukázek případů porušování lidských práv Scientologií

http://www.lisamcpherson.org/cos/hr_abuse.htm

2) pozorně prozkoumej organizační strukturu celé církve, napřídklad

jakou roli tam hraje firma CST, proč pronajímá scientologickou

technologii RTC, kdo jsou vlastníci, zda jsou vůbec scientologové, ... Zkus se i zamyslet, proč tedy tato "obecně prospěšná" společnost má po 18ti letech činnosti v ČR jen desítky, maximálně 1-2 stovky věřících a proč není ani schopna se zaregistrovat jako církev, ačkoli o to dlouho usilovala a sbírala na to podpisy? Zkus si najít pravdu sám pro sebe.

0/0
4.10.2008 10:07

agent_A54

Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Sekta zůstane sektou

Jo to si tedy rád přečtu. Víte, nedávno jsem se dozvěděl příšerné věci o novém papežovi - psalo se to v polských novinách... Kdesi na internetu jsem študoval i cosi špatného o tom předchozím, že prý byl polským obchodním zástupcem I.G.Farben v Osvětimi...  Myslím, že scientologie je menší problém (pokud je pravda, co se o ní píše) než obecně dnešní svět.

0/0
6.10.2008 13:15

Kam

Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Sekta zůstane sektou

Máš pravdu Agente, scientologie je menší problém (než sama sebe prezentuje). Kdeže jsou ty miliony věřících po celém světě, že? Když budeme jen porovnávat v Čechách, tak náš svět čítá zhruba 10 mil a scientologů je cca 100 (viz http://www.czso.cz/csu/2005edicniplan.nsf/t/D60030FC73/$File/41320510.pdf   ), takže ten problém (scientologie) je opravdu menší. Cca jedna stotisícina. Obdobný poměr předpokládám na celé planetě. V celé galaktické konfederaci to ale bude asi ještě nicotnější.

Ohledně tvých dalších výplodů: buď prosím, konkrétní. Takovéto řeči (nebo texty) - nekonkrétní a všeobecné - považuje scientologická církev za jeden z projevů utlačovatelské osobnosti, tak ať s tím neskončíš na Etice, jako se to stalo třeba Margery, když zaspala do hodin studia scientologie (www.r-factor.cz/dokumenty/kniha-Xenu/Xenu00.htm  ). Kde a co konkrétně jsi četl a študoval o obou papežích? Prosím! Nebo nám snad příště napíšeš, že jsi někde četl, že Ježíš byl homosexuál?

0/0
7.10.2008 21:05

agent_A54

Re: Re: Re: Sekta zůstane sektou

Pak je zde další věc, psychiatrie zde existuje cca 200 - 250 let. Před tím se o duševně nemocné staral kdo? Podle mě církve. A vzhledem k tehdejší úrovni vědy to možná dělali lépe než dnešní psychiatři... Pokud vím, scietologie se (alespoň dnes) nezabývá léčbou duševně chorých. Jak tedy může ukazovat výsledky? Vaše poznámka má stejnou logiku, jako byste chtěl např. po obyvateli spadlého baráku a zabývá se např. obchodem, aby ukázal kolik postavil domů, že si dovoluje kritizovat architekta.;-O

0/0
29.9.2008 19:47

Kam

Re: Re: Re: Re: Sekta zůstane sektou

Bingo agente! Ten, kdo se v problematice nevyzná a bude kritizovat architekta za to, že spadl dům se může docela seknout. Což takhle podívat se na práci statika, stavební společnosti, stavebního dozoru nebo třeba kvality použitého materiálu. He?

Některé církve se dříve a i nyní staraly o potřebné, mezi nimi i duševně nemocné, ale nezahrávaly si s duševním zdravím jako scientologie. Můžeš si všimnout, že tato "církev", která není ani schopna se zaregistrovat po 18 letech činnosti v ČR, ačkoliv  usilovala o změnu zákona pro registraci církví, se o potřebné vůbec nezajímá. Žádný hospic, nebo zájem o bezdomovce, tělesně či duševně postižené, atd. Všimni si, že se zajímá (nebo zajímáte) o dobře finančně situované skupiny. Mladí lidé, rodiny s dětmi, které mohou platit za doučování, podnikatelé, narkomani. Docela selektivní, že? No a zájem CCHR o psychiatrii je docela zřejmý. Občanská práva se porušují i jinde, ale to už asi občanskou komisi moc nezajímá. Škoda :(

0/0
30.9.2008 6:35

agent_A54

Re: Re: Re: Re: Re: Sekta zůstane sektou

No vidím, že jste opravdu zaujatý... S tím se holt nedá nedá nic dělat... Jaký máte třeba názor na Jehovisty, Moonisty, Hare Krišna, Mormony? Jinde jsou jako církve respektovány i když mohou působit kuriozním dojmem. Také zde máme ekonomické podmínky. Jinak si může dovolit fungovat církev, která dostává na svou činnost peníze od státu (tedy vlastně od daňových popatníků, kteří jsou třeba i ateisté...) a která z příspěvků svých členů nemusí odvádět daně... a jinak je to v naší zemi s novými skupinami co nemají žádný majetek a z příspěvků svých členů musí mnohdy odvádět daně... (což je vlastně diskriminace). No k tomu spadlému domu: to co uvádíte nepopírá ale spíše potvrzuje mou myšlenku... K různým skupinám starajícím se o boj za lidská práva: nelze dělat vše. Mám za to, že ani Amnesty int. nebo Helsinské výbory se nestarají o všechny oblasti, kde dochází k porušování lidských práv...

0/0
30.9.2008 10:51

agent_A54

Re: Re: Re: Re: Re: Re: Sekta zůstane sektou

Jo ještě jsem se krátce zamýšlel nad významem slova sekta: Jeho současné významy jsou: nepřesné, příliš všeobecné, historické či zastaralé, a jedna definice zcela určitě chybí (stačí prozkoumat třeba slovníky jiných národů - třeba angličtinu). To souvisí s minulým komunistickým režimem...   Navrhoval bych kvůli společenské poptávce používat tuto definici: Menší uzavřený okruh osob schopných a ochotných z ideologických důvodů (politické ideje, náboženské ideje...) páchat organizovaně a třeba i hromadně těžké zločiny takového druhu jako např. vraždy, sebevraždy, nálilí, sexuální zneužívání, distribuce a zneužívání drog a zakázaných látek, apod. nebo k nim napomáhat. Líbilo by se Vám to? No a teď je třeba určit, kdo by do toho zapadal? Mormoni (i když kdysi na počátku unášeli ženy) ani Scientologové a další mnou zmínění ne. Ale třeba právě Vámi uvedení Om šinrikjó ano. Co na to říkají třeba religionosté na univerzitách? Respektujete je? Já ano.

0/0
30.9.2008 11:06

Kam

Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Sekta zůstane sektou

Já agente nerespektuji každý výrok, který se někde objeví, ale ani nikomu neupírám právo na jeho vlastní pohled na věc. Své názory, třeba scientologickou sektu, si však tvořím sám, hlavně na základě osobní zkušenosti. Tuším, že univerzitní religionista přispívá i na www.sekty.cz, že?

Ohledně společenské poptávky: takovou poptávku jem nezaznamenal. Komunismus byl totalitní režim a tebou navrhované "menší uzavřený okruh osob ..." by se na to právě už z hlediska velikosti nehodil. Komunismus nebyl podle mne sekta, ale opravdu totalitní režim. Mají spolu hodně společného. Sektu chápu tak, že funguje uvnitř společnosti, ale zrůdnost komunismu se projeví až když je státním zřízením.

A ostatní se vleze sem: "Náboženská, politická apod. skupina, ve které převládají sklony jakoautoritářství, uzavřenost, fanatizmus, nesnášenlivost nebo selekce informací." To, jestli budeš jako fanatik jen hulákat po Praze, nebo vraždit, distribuovat zakázané látky, ..., tak to je jen otázka, kam až to dotáhneš.

0/0
30.9.2008 12:11

agent_A54

Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Sekta zůstane sektou

U Vás mě chybí úsilí o objektivní pravdu. Toť vše. Např. můj děd byl také komunista a skvělý člověk. Přesto komunismus nehodnotím dle něj... Jeden myšlenkový postup je: vzít v potaz všechny dostupné informace a vyhodnotit je... a pak učinit nějaký závěr... a další je, udělat si nějakou teorii a pak k ní shánět informace a ty k té teorii nevyhovující odmítat... což děláte. Píšete, že Vám scientologie ublížila. Neuvádáte jak... Proč to nedokážete?

0/0
30.9.2008 15:21

Kam

Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Sekta zůstane sektou

Agente, ty už z toho musíš nějak divně vidět. Kde píši, že mi scientologie ublížila? Ale pokud se chceš podívat na popisy toho, jak ublížila jiným, můžeš třeba zde:

www.r-factor.cz/dokumenty/kniha-Xenu/Xenu00.htm

www.r-factor.cz/dokumenty/Robert-Dam/ma-zkusenost.htm

http://www.lisamcpherson.org/cos/hr_abuse.htm

:-)

0/0
4.10.2008 10:19

agent_A54

Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Sekta zůstane sektou

Jo, já jsem si to vše důkladně prošel... Např. mě překvapilo, že pan Štampach ze společnosti pro studium sekt má podobný názor na problematiku slova sekta jako já. No ti, co si stěžují na scientologii na stránkách r-faktoru apod. - No je smutné co se stalo, ale podobně si mohu já stěžovat např. na školu, na své zaměstnavatele... Nikde žádný prokazatelně mrtvý jako např. u psychiatrie...

0/0
6.10.2008 11:29

Kam

Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Sekta zůstane sektou

Agente, ty jsi si nepřečetl pozorně ten poslední odkaz http://www.lisamcpherson.org/cos/hr_abuse.htm

tam se popisují i ti tví mrtví. A ber také v úvahu, že scientologie se nezabývá léčením narozdíl od psychiatrie. Pokud vyplníš do jejich dotazníku, že jsi bral drogy nebo měl něco do činění s léčbou právě na psychiatrii, nebudou ti dostupné všechny jejich "bohoslužby" i když jsou tvrdě placené. Na psychiatrii pracují se všemi i velmi silně narušenými pacienty, tam si nevybírají. Tím nechci obhajovat psychiatrii, ale ukázat na to, že porovnáváš hrušky s jabkama. Dá se říci, že ti co odejdou ze scientlogické sekty mohou skončit na psychiatrii. Obrácený postup nebyl dosud nikde publikován.

Scientologická církev bude ve Franci souzena za údajné podvody. Zdroj ČTK, web:

http://www.christnet.cz/magazin/zprava.asp?zprava=16380

0/0
6.10.2008 12:07

agent_A54

Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Sekta zůstane sektou

No jo, mě pravdy odjakživa velice zajímají. Proto se živě zajímám o kde co. A můžu Vám říci, že existuje např. na tisíce způsobů, jak někoho diskreditovat, což znají např. velice dobře tajné služby. Jak Vám můj nick napovídá, je to téma, které mě zajímá. Třeba takový agent provokatér, který se stane zaměstnancem organizace, aby ji zevnitř rozvrátil a z vnějšku diskreditoval... Kolikrát k tomu stačí zlákat jedince v organizaci již pracujícím. V nedávné době jsem např. v časopise 100+1 četl jeden článek popisující existenci jedů, které se obecně netestují u úmrtí a jsou nesmírně těžko zjistitelné a které způsobují selhání srdce tak pravděpodobné, že na pitevně nezjistí nepřirozenou příčinu smrti... Můj postoj je, že úřady jako FBI, když nic nenašly, pak nemohly nic podniknout... Kdyby něco našly, scientologie by dnes nikde neexistovala na legální úrovni...

0/0
6.10.2008 12:57

Kam

Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Sekta zůstane sektou

Agente a když tě to tak zajímá (tisíce způsobů, jak někoho zdisktreditovat), tak se k nim (scientologům) přidej. Mají tuto oblast (tajné služby) velice dobře zmáknutou. Věci jako je 3. strana, Black PR, ... Dokonce se s přáteli přeme, zda scientologický "Dead agent" je to samé jako "Postradatelný zvěd" z klasického díla čínského autora Sun-c'. O tom jedu myslíš, že ho scientologové používali a proto, že to FBI neodhalila?!?! To, ačkoli mám o nich (o sektě) vlastní názor, si myslím, že už přeháníš!

  Určitý druh zaměření na psychiatrii je mezi scientology cítit. Podívej se třeba do této diskuse:

http://www.lidovky.cz/diskuse.asp?iddiskuse=A080414_000107_ln_noviny_sko&razeni=back

To je jak seznam cz a sk scientologů. Nehájím psychiatrii a elektrošoky. Mne zaráží tato razance, ale kupodivu jen jedním a úzkým směrem

Zkus prozkoumat US firmy RTC, CST, jejich majitele, zda jsou to vůbec scientologové, když pronajímají scientologii, ... A poděl se pak s námi, zjistíš-li něco zajímavého.

0/0
7.10.2008 14:28

agent_A54

Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Sekta zůstane sektou

Jo s tou psychiatrii, já nemíchám jablka a hrušky... Vím, že existují i psychiatři, co se vážně zabývají léčbou různými terapiemi a odmítají psychofarmaka a šokovou léčbu. Ale těch je příšerně málo! Obecně mě psychiatrie zneklidňuje. V tržní ekonomice je to prostě nebezpečný obor. Psychiatr např. potřebuje mít obsazená lůžka a dnes mu pomalu stačí se jen na někoho podívat a prohlásit jej za duševně nemocného a začít jej proti jeho vůli léčit... Jako s tím Chocholouškem... Fakt bych raději viděl, aby obor psychiatrie byl nahrazen více obory a i různými církvemi či kláštery, které se budou starat o různě postižené či o různé šílence apod. ... Ta diskuse tady není o scientologii a o tom zda je či není dobrá. Ta diskuse je o psychiatrii a ta dnes rozhodně je o bussinessu a ne o léčení. To že tam berou silně narušené jedince je logické...

0/0
6.10.2008 13:06

Kam

Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Sekta zůstane sektou

Já si myslím, že mícháš jablka s hruškam. Vždyť si nepochopil ani tuto diskusi. Ta není o psychiatrii, ale o tom, že 500 scientologů mašírovalo Prahou a odmítali psychofarmaka. Ano, psychiatrie se musí chovat ekonomicky, zrovna tak jako hasiči, zubaři nebo samoobsluha na růžku či kdokoli jiný. Klidně tomu říkej business. Zrovna tak je tedy ale scientologická církev businessem. A to docela tvrdým a ještě dokonce ani negarantujícím výsledek, že? Kolik stojí stát se Clearem? Vejdu se do milionu? A OT stupně? Bude mi stačit 10 milionů i s poplatky do IAS? Vím, je možnost i tzv. letadla, kdy přivedu 10 jedinců, kteří si to vše zaplatí a já mám z každého 10% a tudíž zadarmo. I to je business.

A protesty scientologů proti psychofarmakům a psychiatrii obecně vidím jen jako ochranářký zájem svého vlastního scientologického businessu a respektive snahu o okleštění úhlavního nepřítele, který by mne mohl odhalit.

0/0
8.10.2008 8:33

iBlues

Úžasný ..!

tak to byla tahle partička ... ahá .. ja si říkal, že nechápu, kdo to moh' tak pěkně zorganizovat. A ona to zatím byla reklamní a náborová akce scientologů .. Škoda, že nedorazil božský TOM z Hollywopodu! Celkově si však myslím, že to bylo dost plonkový .. takovej pěknej výlet do Prahy pro kámoše ze zahraničí !Rv

0/0
21.9.2008 13:29

agent_A54

Re: Úžasný ..!

Nevím přesně co T.C. kde všude řekl, ale vím, že bulvár někdy ty věci dost překroutí, a pak také vím, že bulvár hvězdy potřebuje, a hvězdy potřebují bulvár... Proto se stává, že někdy hvězdy úmyslně říkají "výbušné hlášky", aby se o nich hodně psalo. Někdy to přestřelí. Ale všichni děláme chyby... Chce to klídek a rozum.  Jinak Psychiatrie vážně není OK a potřebuje radikální změnu nebo nahrazení jiným humánnějším oborem. Zamylete se nad tímto - je normální, aby např v USA bralo na 6-7 mil dětí psychofarmaka? Dle mě ne. Scientologové na to docela dobrým způsobem upozorňují. Nebo víte ještě o někom dalším, kdo to dělá? Vy asi ne, ale já ano - ale nejsou tak hlasití, bohužel.

0/0
29.9.2008 11:15

Kam

Re: Úžasný ..!

Ty jsi Agente také trošku přestřelil s těmi masovými vrahy, že? A to ani nejsi žádná hvězda. Jinak docela fajn ten nový design na webu a je dobré, že už tam je i o spojení se scientologickou církví. Už asi nic jiného nezbývalo, ale i tak dobrý obchodní tah. Když už to vědí téměř všici, tak to tam napíšeme a nikdo nás nebude popotahovat za to, že to tam není. Jsi dobrý obchodník :)

Upozornit, zdá se, nestačí. Musíš přinést nějaké funkční a lepší řešení. Na co budeš demontovat a rozbíjet stará a poškrábaná okna, když nemáš nová? To pak ty děti dáš do scientologického nápravného RPF že zlobí při vyučování?

Jsou třeba lidé, kteří nehulákají po městě, ale myslí si, že mohou stavu svého dítěte pomoci láskou a i dobrou životosprávou. A nepotřebují na to žádná dogmata nějaké sekty. Jsou tací, kteří si myslí, že za hyperaktivitou může stát i nadměrná konzumace cukru. Vyzkoušej to! Ale hlavně zkus najít příčinu toho stavu, pokud ti o něj opravdu jde.

http://www.blisty.cz/art/30073.html

0/0
8.10.2008 12:14

buttcrack

Tolik se boji Anonymous, ze.

Chudaci asi ani neznaji dejiny Co$. Hubbard rikal ze nejlepsi zpusob jak vydelavat je zalozit "nabozenstvi."(Se omlouvam za mou cestinu. Neni moji materstinou.)

Jeho syn pracoval dlouho ve kultu a potom jak odesel delal rozhovor pro Penthouse v nichz (?) uvedl ze to bylo vsechno jenom obchod.

A ten Co$ jeste maji na svedomi nekolik mrtvych. Lisa McPherson, Heribert Pfaff, Josephus Havenith a to jsou jenom dokumentovane smrti ktery maji spojeni s Co$ v USA.

Nastesti, ten trpaslik Cruise neumi byt pokorny a mluvil do toho jak Brooke Shields jedla leky na kojeneckou neurozu kteri ji fakt pomohly. Kdyby umel zdrzenlivosti, bych nestudovala o jeho kult.

Vlastne bych mela ho za to podekovat. ;-D

0/0
21.9.2008 9:52

takkáča

Je psychiatrie léčba?

Myslím, že by se  "psycholéčbám" měla věnovat větší pozornost. Je to

vydělávání peněz za cenu poškozování zdraví. Dokud si to lidé neuvědomí, nebo si budou říkat mně se to netýká, bude se to dít dál a může se to stát osudným

právě jemu. Ve zprávách byla zmínka o kamionu, kde je ukázka schizofrenie. Opomněla moderátorka /či jí to psychiatrické špičky neřekli?/, v tak

důležité záležitosti říct, jak schizofrenie může vzniknout, či kolik lidí se schizofrenií

je vyléčeno? Každý desátý schizofrenik při "léčbě" spáchá sebevraždu...,a ostatní? Jsou vyléčení? Proč dostávájí důchod třeba od 30 let a jsou na práškách? Jsou to apatičtí roboti - tak vypadá vyléčený člověk? Napište, vy, co jste vyléčení ...

0/0
20.9.2008 22:08

MysteryTrain

Re: Je psychiatrie léčba?

Kamión kde byla schizofrenie? Takkáčo, Vy zjevně nejste vůbec léčena.;-D

0/0
21.9.2008 22:29

PS_PS

No to je událost

Myslím si že by se takovým organizacím měla věnovat větší pozornost, neboť jsou to továrny na peníze vytvářející osoby závislé. Lákají své ovečky v supermarketech svými testy (spojeného s prodeji knížek o dianetice), pořádají manažerská školení a pak sají a sají a sají. V době kdy se to člověk dozví do čeho to vlastně šlápl tak bývá většinou pozdě.

Každopádně doporučuji se rozhlédnout v okolí, kteří vedoucí pracovníci mají za sebou v kanceláři grafy produktivity, které ručně doplňují, bývá to docela spolehlivé vodítko k tomu, že jste se právě setkali s členem scientologické sekty.

Zrušit to asi tak jednoduše nejde, ale minimálně by o tom media mohla čas od času informovat, aby normální lidé věděli do čeho lezou když budou lapeni.

Jinak na to že jim pánbůh Ron L. Hubbard zemřel před cca 50ti lety tak jim to sype a jede docela dobře.

0/0
20.9.2008 17:31

buttcrack

Re: No to je událost

R^

Mozna nebylo by to nejednoduse. Muzem se podivat jak s Co$ Nemecko nebo Francie zachazeji. Ty vlady maji vsech pet pohromade.

0/0
21.9.2008 9:58

shsbc

Re: No to je událost

Hej, naozaj si myslíš že Scientológia saje a saje z ľudí peniaze?

A vieš aká je definícia slova "sekta"?Ja mám taký pocit že nemáš ani ponetie.

A ani nevieš čo to vobec Scientológia je.Keď chceš vedieť čo scientológia naozaj je mrkni na www.scientologia.cz alebo www.scientology.org ak se nebojíš mrknúť na tieto stránky :-) A pokiaľ nevieš L.Ron Hubbard nebol boh a nezomrel pred 50 rokmi.

s pozdravom

SHSBC

0/0
29.9.2008 19:46

Kam

Re: Re: No to je událost

Ano, já si myslím, že Scientológia saje z lidí peníze. Znám osobně člověka, kterého podvedli. Vytáhli z něj okolo 200 000 Kč, ale slíbenou službu nikdy nedodali. Trvalo to 4 roky a neskutečně mnoho tahanic, než bez jediné omluvy peníze vrátili. Kdyby jste někdo potřeboval vědět, jak na to, tak  postup na to je zde:  http://www.xs4all.nl/~jeta/spb/czech.html

Sekta je mimo jiné i: "Náboženská, politická apod. skupina, ve které převládají sklony jako

autoritářství, uzavřenost, fanatizmus, nesnášenlivost nebo selekce

informací." 8-o   Áno LRH nebol boh, to z nej len tá sekta robí odborníka na hocičo. Pozor, je to ich ochranná známka.

Ak nevieš čo to vobec Scientológia je, choď na: www.r-factor.cz  alebo www.sekty.cz alebo www.sekty.sk :-)

0/0
30.9.2008 7:48

agent_A54

Re: Re: Re: No to je událost

No jo, ale do té definice by se dal napasovat kde kdo... Asi ta definice bude ještě z munulého komunistického režimu... Podobně se dá vyvrátit vše co tvrdíte...

0/0
30.9.2008 11:35

agent_A54

Re: No to je událost

Probůh, kde jste přišel na takovýto šílený názor?  Např. grafy se užívají všude možně... Zde je jeden článek o scientologii od nescientologa http://scientologie.nazory.cz/ Teď jsem jej četl. Udělejte to také, než budete psát nesmysly.

0/0
29.9.2008 19:57

Kam

Re: Re: No to je událost

Agente, a není trochu k pousmání, že to napsal člověk, který to nezažil na vlastní kůži a zřejmě ani nehovořil s těmi, kteří byli z tohoto kultu vyobcování prohlášením za "SP - utlačovatelské osobnosti", či odešli z jiných důvodů? He?  A všimni si, že pouze tuto studii prezentují scientologové na svých stránkách či v různých diskusích. Všimni si, že scientologové neprezentují jiné názory, např. Ministerstva školství:

http://www.odrogach.cz/index.php?disp=aktuality&p=&shw=117&sess=

nebo třeba Společnosti pro studium sekt a nových náboženských směrů. www.sekty.cz, čti zde: http://www.sekty.cz/texty/netradicni_nabozenstvi/kap3/scientologie.html

Zvláštní, že? Že by záměr?

0/0
4.10.2008 10:35

agent_A54

Re: Re: Re: No to je událost

no ta diskuse tady je o škodlivosti psychiatrie... A nějak se to zvrtlo - obrazně vysvětlím jak to myslím: žalobce s mnoha nezvratnými důkazy (scientologie) žaluje masového vraha (psychiatrii) a obhajoba (tedy Vy a další) se snaží mást porotu (tedy veřejnost) poukazováním na jiný v podstatě irelevantní spor vedený proti žalobci ve věci zda spal či nespal s něčí ženou a jakýže to vlastně je jeho charakter... a dále se někteří snaží hájit tohoto masového vraha lživým tvrzením, že jej nelze ve společnosti nahradit kýmkoliv jiným...a že tento masový vrah občas udělal i nějaký ten dobrý skutek...:-© 

0/0
7.10.2008 10:22

Kam

Re: Re: Re: Re: No to je událost

Agente, ty jsi musel mít pěkně opepřenou bagetu ke sváče: "masový vrah". R^ To tedy koukám.

.

Má obhajoba podle tebe: neumíš porozumět napsanému, že? Asi před 14 dny jsem psal: "Nechci hájit psychiatrii, neznám její výsledky, ale znám výsledky i jednání některých scientologů", viz výše. Dojdi si do scientologické církve / dianetického centra a udělej si alespoň kurz "Učení jak se učit" nebo "Základní studijní příručka", třeba se ti to zlepší. A pokud jsi to již studoval, zkus to ještě jednou, prosím.

.

Tato diskuse není o škodlivosti psychiatrie, jak uvádíš. Tato diskuse je o demonstraci scientologů proti psychofarmakům. A toto vlákno bylo o tom, že by se takovýmto organizacím (jako scientologická sekta) měla věnovat větší pozornost. Ty jsi tady začal prezentovat scientologii jedním posudkem od člověka, který ani scientologii nezažil na vlastní kůži. Chováš se jak jejich tiskový mluvčí.

0/0
7.10.2008 10:55

agent_A54

Re: Re: Re: Re: Re: No to je událost

Živím se jako obchodník. Věřím i tomu, že někteří scientologové někdy jednali špatně.Nedělám si o ničem obecně žádné iluze. Ale např. neodsoudím Katolickou církev za to, že Hitler byl také katolík... Nebo nebudu špatně soudit policii kvůli nevhodnému chování některých policistů. Pokud je v scientologii něco v nepořádku, jsou zde orgány činné v trestním řízení, že... Demonstrace proti psychofarmakům byla dobrá ať se jí účastnil kdokoli! Jedince soudím podle toho jak se chovají. Organizace nesoudím dle některých jedinců, ti mohou chybovat, ale dle jejích ideálů či zaměření. Třídní boj u komunismu, nebo boj za rasovou čistotu u nacismu jsou mi odporné.

0/0
7.10.2008 15:08

Priske exkluzivně. O titulu, datech, jazykové bariéře i manželce v Iráku

Premium Když se zadívá na velké esko ve sparťanském znaku, vrátí se na chvíli do dětství. „Nevím, jak vy, ale já jako kluk...

Pád „letadla“ za 2,3 miliardy. Podvodem vylákali peníze i ze známých sportovců

Premium Klientům slibovali zisk třicet procent. Místo toho nakupovali luxusní auta, zlaté cihly a nemovitosti. Společnost JO...

VELKÝ TEST ELEKTROKOL 2023: Horská kola s pevným rámem

Premium Hardtaily, tedy modely elektrokol s přední odpruženou vidlicí, mají výsadní postavení jako skutečný univerzál. Stále...