Mluvčí vlády bude Anna Stárková

  • 2
Další z vedoucích funkcí na úřadu vlády bude zastávat žena. V pondělí vystřídala Karla Březinu ve funkci šéfa úřadu vlády Jana Gavlasová. Nový kabinet mění i svého mluvčího. Libora Roučka nahradí Anna Stárková, která působila jako mluvčí na ministerstvu průmyslu. Kabinet ji má ve funkci schválit 24. července. Tiskové oddělení povede dosavadní mluvčí ministerstva práce a sociálních věcí Václav Svoboda, upřesnila vedoucí úřadu Gavlasová.

"Od čtvrtka nastupuji," potvrdil iDNES Václav Svoboda. Zatím ale nechtěl uvést, zda tiskové oddělení povede. "Dosud na to nemám žádné papíry, berte to ale ode mě spíše jako pověrčivost," dodal.

Stárková potvrdila, že je od úterý zaměstnankyní tiskového odboru ve Strakově akademii. Zúčastní se zřejmě už příštího zasedání vlády a bude moderovat i odpolední tiskovou konferenci.

Svoboda: Personální změny nechystám
Tiskový odbor se bude podle svého budoucího ředitele více orientovat na premiéra a na úřad jako takový. Půjde mu o průhlednou prezentaci a o zprostředkování informací odborníků.

"Tato koncepce se mi osvědčila na ministerstvu a hodlám v ní pokračovat," zdůraznil. Svoboda neplánuje personální změny. "Tiskový odbor neměl v minulém období žádné zásadní výkyvy. Půjde spíš jen o upřesnění kompetencí," uzavřel.