Vodním skútrem zabil dívku, platit jejím rodičům ale mladík nechce

  0:03aktualizováno  0:03
Šárka Jarolímková každé ráno vstane a pošle totožnou SMS zprávu. Píše Christophovi Steinertovi, mladíkovi, který v červenci 2016 zabil při jízdě na vodním skútru její dceru pod zámkem Orlík. „Nemůžu se s tím smířit. Nejde to. Vstanu a pošlu mu totožnou zprávu. Že by se měl omluvit a postavit se k tomu jako chlap. Čelem,“ říká Jarolímková.

Vodní skútr, na kterém dva mladíci narazili do pramice. | foto: Policie ČR

Dvaadvacetiletý Christoph Steinert dováděl na Orlické přehradě na silném vodním skútru, a když míjel pod zámkem parník, rozhodl se, že přeskočí vlnu, kterou plavidlo za sebou dělá. Ve velké rychlosti najel na vlnu a ta jej vymrštila rovnou na pramici, na které plula osmnáctiletá Simona s přítelem. Dívku náraz zabil.

Fotogalerie

Soud potrestal Steinerta, který v den nehody slavil devatenácté narozeniny, tříletou podmínkou a osmiletým zákazem řízení plavidel. Zároveň rodičům dívky, kteří spolu nežijí, musí uhradit 1,4 milionu korun. 800 tisíc matce, která dívku vychovávala, a 600 tisíc korun otci.

Rodina však z nařízených peněz dodnes nic neviděla, a právník Šárky Jarolímkové proto na Steinerta podal návrh na exekuci.

„Po téměř roce od toho, co se to Simonce stalo, jsem měla těžkou autonehodu, kdy jsem měla zlomenou pánev, nemohu jít od práce, po finanční stránce je to těžký a nemohu se dodnes s tragédií vyrovnat,“ rozpláče se Jarolímková. 

Necelý rok od tragické smrti dcery havarovala s kamarádem Markem v automobilu, když mladý řidič nezvládl řízení a auto na Písecku vylétlo ze silnice. Řidič zemřel, Šárka Jarolímková byla déle než měsíc v nemocnici se zlomenou páteří i čelistí. 

Soud s mladíkem, který skútrem usmrtil ženu začal v Písku v dubnu 2017:

Podmínka a pak ticho

Christopher Steinert, mladík, který v době tragédie chodil s dcerou Lindy Finkové a Richarda Genzera, se u soudu rodině omluvil. I proto, že soudce jeho lítosti uvěřil, dostal nízký trest.

„Je mi to líto, ve vteřině se mi změnil život, kdyby to šlo, hned bych si to s ní vyměnil. Bohužel to nejde vrátit zpátky,“ řekl Steinert před soudem. Dnes už se o nehodě bavit nechce. „Nezlobte se, řeší to můj právník, pošlu vám jeho číslo,“ říká stroze do telefonu. 

Jeho advokát Eduard Belšán potvrzuje, že exekuce běží a exekutor sepisuje mladíkův majetek. „Je třeba si uvědomit samozřejmě situaci, ve které je. Tedy zejména vzhledem ke svému věku, příjmu. Víme prozatím jen to, že běží exekuční řízení a byl pověřen exekutor,“ komentuje právník Belšán. 

Steinert byl v době soudu studentem. Nyní je však podle obchodního rejstříku od loňského května jednatelem firmy Rimedio delta, která patří zpěvačce Ludmile Genzerové alias Lindě Finkové. Firma provozuje v parkovacím domě u akvaparku ve středočeských Čestlicích ruční mytí vozidel. 

Volby do Evropského parlamentu proběhnou v České republice 24. - 25. 5.
Volební místnosti budou otevřeny v pátek od 14:00 do 22:00 a v sobotu od 8:00 do 14:00.


Hlavní zprávy

Nejčtenější

Otec se doznal k vraždě dítěte v Pardubicích. Nebyla jiná cesta, řekl

Obviněný otec čeká u soudu na rozhodnutí o vazbě.

Čtyřicetiletý otec se doznal k vraždě svého syna, která se stala v noci na pondělí v Pardubicích. Příčinou úmrtí bylo...

Začalo to fotkou od moře. Následovaly výhrůžky a bezmoc

Ilustrační snímek

Tereze, dívce z malé vesnice, kde se všichni znají, bylo tehdy čtrnáct let. Večery zpravidla trávila u počítače. Hlavně...

Šesťačka vrazila učiteli facku, spolužáci útok podporovali a bavili se

ZŠ Za Chlumem Bílina

Fyzický útok proti jednomu z učitelů řeší od pátku vedení základní školy Za Chlumem v Bílině. Žákyně šesté třídy dala...

Česku hrozí povodně. Některé kraje zasáhne vydatný déšť

Obec Janská u České Kamenice

Česku hrozí povodně. Některé kraje zasáhne velmi vytrvalý déšť. Český hydrometeorologický ústav vydal v úterý dopoledne...

VIDEO: Já, zvrhlý pán internetu. Reportér odhalil, jak predátor loví děti

Redaktoři MF DNES s pomocí figurantky nachytali sexuálního predátora. (13....

Říká si „Zralý chlapák“ nebo také „Zvrhlý pán“. Je mu padesát, je rozvedený, žije sám a na internetu oslovuje nezletilé...

Další z rubriky

Zeman o demisi Staňka rozhodne příští týden. Až poté, co se s ním setká

Jan Hamáček hovoří s prezidentem Milošem Zemanem na sjezdu ČSSD (1. března 2019)

Za prezidentem Milošem Zemanem přijel na Hrad předseda ČSSD Jan Hamáček. Hovořil s ním o důvodech rezignace ministra...

Hrozí kolaps sociálních služeb, varuje opozice. Mimořádně se sejdou poslanci

Ilustrační snímek

Poslanci pěti opozičních stran požádali o mimořádnou schůzi Sněmovny k financování sociálních služeb. „Považuji za...

Olše je na nejvyšším stupni povodňové aktivity, déšť na východě bude ustávat

Na Olši v Českém Těšíně byl ve čtvrtek ráno vyhlášen třetí stupeň povodňové...

Po vydatných deštích stouply hladiny vodních toků, na třech desítkách míst byly ráno povodňové stavy. Nejvyšší stupeň...

Akční letáky
Akční letáky

Prohlédněte si akční letáky všech obchodů hezky na jednom místě!

Najdete na iDNES.cz