Vodním skútrem zabil dívku, platit jejím rodičům ale mladík nechce

  0:03aktualizováno  0:03
Šárka Jarolímková každé ráno vstane a pošle totožnou SMS zprávu. Píše Christophovi Steinertovi, mladíkovi, který v červenci 2016 zabil při jízdě na vodním skútru její dceru pod zámkem Orlík. „Nemůžu se s tím smířit. Nejde to. Vstanu a pošlu mu totožnou zprávu. Že by se měl omluvit a postavit se k tomu jako chlap. Čelem,“ říká Jarolímková.

Vodní skútr, na kterém dva mladíci narazili do pramice. | foto: Policie ČR

Dvaadvacetiletý Christoph Steinert dováděl na Orlické přehradě na silném vodním skútru, a když míjel pod zámkem parník, rozhodl se, že přeskočí vlnu, kterou plavidlo za sebou dělá. Ve velké rychlosti najel na vlnu a ta jej vymrštila rovnou na pramici, na které plula osmnáctiletá Simona s přítelem. Dívku náraz zabil.

Fotogalerie

Soud potrestal Steinerta, který v den nehody slavil devatenácté narozeniny, tříletou podmínkou a osmiletým zákazem řízení plavidel. Zároveň rodičům dívky, kteří spolu nežijí, musí uhradit 1,4 milionu korun. 800 tisíc matce, která dívku vychovávala, a 600 tisíc korun otci.

Rodina však z nařízených peněz dodnes nic neviděla, a právník Šárky Jarolímkové proto na Steinerta podal návrh na exekuci.

„Po téměř roce od toho, co se to Simonce stalo, jsem měla těžkou autonehodu, kdy jsem měla zlomenou pánev, nemohu jít od práce, po finanční stránce je to těžký a nemohu se dodnes s tragédií vyrovnat,“ rozpláče se Jarolímková. 

Necelý rok od tragické smrti dcery havarovala s kamarádem Markem v automobilu, když mladý řidič nezvládl řízení a auto na Písecku vylétlo ze silnice. Řidič zemřel, Šárka Jarolímková byla déle než měsíc v nemocnici se zlomenou páteří i čelistí. 

Soud s mladíkem, který skútrem usmrtil ženu začal v Písku v dubnu 2017:

Podmínka a pak ticho

Christopher Steinert, mladík, který v době tragédie chodil s dcerou Lindy Finkové a Richarda Genzera, se u soudu rodině omluvil. I proto, že soudce jeho lítosti uvěřil, dostal nízký trest.

„Je mi to líto, ve vteřině se mi změnil život, kdyby to šlo, hned bych si to s ní vyměnil. Bohužel to nejde vrátit zpátky,“ řekl Steinert před soudem. Dnes už se o nehodě bavit nechce. „Nezlobte se, řeší to můj právník, pošlu vám jeho číslo,“ říká stroze do telefonu. 

Jeho advokát Eduard Belšán potvrzuje, že exekuce běží a exekutor sepisuje mladíkův majetek. „Je třeba si uvědomit samozřejmě situaci, ve které je. Tedy zejména vzhledem ke svému věku, příjmu. Víme prozatím jen to, že běží exekuční řízení a byl pověřen exekutor,“ komentuje právník Belšán. 

Steinert byl v době soudu studentem. Nyní je však podle obchodního rejstříku od loňského května jednatelem firmy Rimedio delta, která patří zpěvačce Ludmile Genzerové alias Lindě Finkové. Firma provozuje v parkovacím domě u akvaparku ve středočeských Čestlicích ruční mytí vozidel. 

Volby do Evropského parlamentu proběhnou v České republice 24. - 25. 5.
Volební místnosti budou otevřeny v pátek od 14:00 do 22:00 a v sobotu od 8:00 do 14:00.


Hlavní zprávy

Nejčtenější

Začalo to fotkou od moře. Následovaly výhrůžky a bezmoc

Ilustrační snímek

Tereze, dívce z malé vesnice, kde se všichni znají, bylo tehdy čtrnáct let. Večery zpravidla trávila u počítače. Hlavně...

Šesťačka vrazila učiteli facku, spolužáci útok podporovali a bavili se

ZŠ Za Chlumem Bílina

Fyzický útok proti jednomu z učitelů řeší od pátku vedení základní školy Za Chlumem v Bílině. Žákyně šesté třídy dala...

Česku hrozí povodně. Některé kraje zasáhne vydatný déšť

Obec Janská u České Kamenice

Česku hrozí povodně. Některé kraje zasáhne velmi vytrvalý déšť. Český hydrometeorologický ústav vydal v úterý dopoledne...

Ženy v ponorce. Námořníci si o nich vedli seznam plný sexuálních oplzlostí

Americká ponorka USS Hawaii na manévrech RIMPAC 2018 u Havajských ostrovů

Pouhé čtyři měsíce trvalo, než došlo na první problémy integrace žen do amerického námořnictva. Na palubě ponorky USS...

Vláda schválila zvýšení rodičovského příspěvku na 300 tisíc korun

Premiér Andrej Babiš na tiskové konferenci s ministryní financí za ANO Alenou...

Zvýšení rodičovského příspěvku z 220 tisíc korun na 300 tisíc korun od roku 2020 schválila v pondělí vláda. „Dospěli...

Další z rubriky

Havel po propuštění na svobodu slavil. Na večírek pozval i Dubčeka

Jaroslav Kučera: Václav Havel a Alexander Dubček ve chvíli, kdy Čs. televize...

17. května 1989 se neodehrálo jen setkání Husáka a Jakeše s rumunským diktátorem Nicolae Ceaušeskem na Pražském hradě....

Sociální sítě dětem neškodí, ale nesmí na nich být neustále, ukázal průzkum

Ilustrační snímek

Mezi jedenáctým a třináctým rokem prudce narůstá intenzita online života. Výzkumníci zjistili, že dětem rozumný čas...

VIDEO: Stíhačka s akrobatickým speciálem trénují na unikátní show

Akrobat Martin Šonka a pilot gripenu Ivo Kardoš během nácviku svého společného...

Je to jen malá ochutnávka z připravovaného unikátního vystoupení, které v sobotu 25. května na letecké základně v...

ZE ŽIVOTA: Jak fungujete po rozvodu?
ZE ŽIVOTA: Jak fungujete po rozvodu?

Ahoj maminky, co jste rozvedené, napsaly byste mi prosím, jak fungujete po rozvodu? Myslím, co se týče třeba rozvržení času dětí mezi Vámi a ex, oslav narozenin, svátků, vánoc. A jak to snáší děti? A vy? Já mám děti ve věku 2 a 4. Tohle je jediný důvod, proč jsem od manžela ještě neodesla, bojím se, že budu mít výčitky, že jsem dětem něco vzala. Nebýt dětí jsem od něj dávno pryč.

Najdete na iDNES.cz