Muži mají během mistrovství v hokeji menší zájem o prostitutky, tvrdí průzkum

  10:06aktualizováno  10:06
Zatímco pro některá povolání představuje mistrovství světa v hokeji žně, prostitutky naopak strádají. V dobách zápasů s Českem klesá poptávka po sexuálních službách, vyplývá z průzkumu mezi pracovnicemi sexbyznysu. Téměř polovině dotázaných žen se v těchto dnech snížily tržby o polovinu.

Pětadvacetiletá Lenka Svobodová se prostitucí živí už sedm let, převážně v Brně. Ve čtvrtek večer však měla méně zákazníků, než obvykle. „Včera večer práce byla, ale až po hokeji,“ přiblížila žena. Množství zákazníků se „do normálu“ vrátilo až kolem desáté hodiny večer. 

MS v hokeji 2019

Není však sama. Pokles zákazníků v těchto dnech pociťuje drtivá většina, tedy 503 z 562 dotázaných sexuálních pracovnic. Necelé polovině, tedy 42 procentům z nich, poklesla poptávka o třetinu, podobnému množství žen dokonce o polovinu. Ženy odpovídaly v průzkumu prostřednictvím online dotazníku portálu sex.cz od pondělí 13. května do půlnoci 22. května.

„Je to jako každý rok během nějaké sportovní události, která prokazatelně snižuje libido mužů. Ti raději s napětím sledují hokej v televizi. Čím blíže je finále, tím menší je poptávka. Naopak den po skončení mistrovství nebo po vyřazení našeho týmu poptávka raketově vyroste,” vysvětlil Andrej Anastasov z portálu sex.cz.

S tím souhlasí i sexuolog Jaroslav Zvěřina. Podle něj je pokles v poptávce způsoben tím, že prostituci využívají především muži. „Zmíněný jev je dán tím, že značná část potencionálních zákazníků dává přednost fandění našim sportovcům,“ přiblížil Zvěřina. 

Podle sexuoložky Laury Janáčkové hraje roli i hodina, kdy se velké sportovní utkání konají. Zpravidla je to totiž ten samý čas, kdy se muži nejčastěji věnují sexuálním aktivitám. „To, že muži dávají přednost velkým sportovním zápasům před sexem, dokázal i celosvětový průzkum věnující se tomu, čemu muži dávají přednost v rámci sexuálních aktivit,“ dodala Janáčková.

Muži nemají při sledování chuť na sex

Mužům se však také podle ní při sledování sportu uvolňuje adrenalin a na sex pak obecně nemají takovou náladu. Společné sledování velkých sportovních utkání připodobnila k lovu ve skupině. „Pořád je to muž lovec. Při společném sledování muži například odhadují vzdálenosti, jsou v tom zapojení. Vnímají to proto úplně jinak, než když se na sport dívá žena,“ vysvětlila.

Podle sexuoložky Heleny Riguli mají muži různé preference. „Vidíte, že někdy svůj sexuální apetit dokážou potlačit, když mají jinou motivaci. Umí se uvolnit jiným způsobem,“ vysvětlila.

Mistrovství světa v ledním hokeji probíhá od desátého do pětadvacátého května na Slovensku. Zápasy se hrají na Zimním stadionu Ondreje Nepely v Bratislavě a v košické Steel Aréně. Zlato z MS 2018 obhajovalo Švédsko (letos vypadlo ve čtvrtfinále s Finskem), český tým loni prohrál ve čtvrtfinále 2:3 s USA, nyní postoupil do semifinále, kde se v sobotu utká s Kanadou o postup do boje o zlato. 

Autor:

Nejčtenější

Lidé létali jeden přes druhého, líčil strojvedoucí havarovaného vlaku

Kabina vlaku po srážce s kamionem na přejezdu v Uhříněvsi (6. září 2019)

Jednal rychle a pohotově. Strojvedoucí Tomáš Kadlec minulý týden u Uhříněvsi zabránil neštěstí. „Od prvního momentu,...

Známe výherce soutěže, který se vydá na exkluzivní cestu kolem světa

Barevná Indie - Taj Mahal

Sedm her velké soutěže, kterou uspořádaly iDNES.cz a CK S.E.N u příležitosti třiceti let svobody, připomnělo v průběhu...

Jak obejít povinnost. Majitelé psů přemýšlejí, jak čip vyříznout z kůže

Strážníci kontrolují povinné očipování psů v Ostravě.

Do povinného čipování všech psů zbývají poslední tři měsíce. Na internetu už ovšem lidé vymýšlejí, jak nařízení obejít....

Vyhrál nad sázkovkou. Ta nechtěla vyplatit výhru kvůli chybějícímu písmenu

ilustrační snímek

Až u soudu skončila sportovní sázka na zápas dvou tenistek loni v dubnu. Marek Vach si tehdy vsadil na vítězství jedné...

Údiv mladého rybáře: jeho úlovek z hlubin připomínal spíš mimozemšťana

Devatenáctiletý rybář Oscar Lundahl se svým úlovkem - parybou chimérou podivnou.

Vydal se lovit platýse černé, místo toho vytáhl rybu, jejíž vzhled mu připomínal spíš mimozemšťana. Mladý norský rybář...

Další z rubriky

Z Bruselu do Afriky nebo k sekačce. Co dělají bývalí europoslanci?

Europoslanec Pavel Telička z politického hnutí Hlas sleduje v pražském štábu...

MF DNES zjišťovala, co dělají bývalí europoslanci, kteří po letošních volbách skončili ve funkci. Například Miroslav...

Kauza Staněk byla od Zemana zjevné porušení Ústavy, řekli ústavní právníci

Prezident Miloš Zeman na jednání vlády o státním rozpočtu na rok 2020 (16. 9....

Za zjevné porušení Ústavy ze strany prezidenta Miloše Zemana označil ústavní právník Jan Kysela Zemanovo počínání v...

S vrácením Janouška do vězení soud nespěchá, i když lobbista tolik nestrádá

Roman Janoušek před hlavním líčení u Městského soudu v Praze. (16. července...

Lobbista Roman Janoušek, který na jaře kvůli údajně vážným zdravotním problémům přerušil pobyt ve vězení za úmyslné...

Abolici bych nepřijal. Debata o tom je nesmyslná, zopakoval Babiš

Usnesení Městského státního zastupitelství v Praze v kauze Čapí hnízdo

Premiér Andrej Babiš zopakoval, že by nepřijal abolici, tedy prezidentské zastavení svého trestního stíhání. Prezident...

Adecco spol. s r.o.
Svářeč Ostrava Hrabová, přímo pod kmen

Adecco spol. s r.o.
Moravskoslezský kraj
nabízený plat: 28 000 - 31 000 Kč

Najdete na iDNES.cz