Miloši Zemane, tohle je také váš hnůj a žumpa!

  1:00aktualizováno  1:00
Dočetl jsem rukopis knihy, která mě vrátila v čase. Do doby, kdy se v české politice zabydleli mafiáni. Do doby, kdy poprvé vládla sociální demokracie. Aféra Bamberk. Aféra Český dům. Aféra Olovo. Aféra Stiess... To, co jsem tehdy jako reportér popisoval na stránkách MF DNES, se teď – při četbě knihy – přede mnou odehrálo znovu.

Pletichy, zastrašování, propojení zájmů politiků se zájmy těch, kteří mají ve slušné zemi sedět za mřížemi... Za tyto mafiánské žně můžeme děkovat vašemu vládnutí. | foto: David NeffMF DNES

Tyto "hry" jsem najednou neviděl jako kdysi, tedy coby divák v hledišti, nýbrž z druhé strany, ze zákulisí. Tehdy jsme to s kolegyní Sabinou Slonkovou za své dotěrné otázky od premiéra Miloše Zemana pravidelně schytávali. "Nedávno jsem novináře označil za póvl a hnůj. Po tom, co jste dnes napsali, se musím omluvit hnoji," řekl třeba.

Dovolte mi, pane Zemane, abych vám po přečtení připravované knihy kolegy Kmenty Kmotr Mrázek 2 vzkázal: Hnůj a žumpa zapáchaly jinde – na vašem Úřadu vlády! Největší spojenec Františka Mrázka, šéfa podsvětí a člověka podezřelého ze dvou vražd, seděl právě u vás: říkal jste mu šéf poradců, jmenuje se Miroslav Šlouf. Společně s Mrázkem vymýšleli taktiku, jak ovlivnit rozhodování vlády, koho a jak si získat.

Pletichy, zastrašování, propojení zájmů politiků se zájmy těch, kteří mají ve slušné zemi sedět za mřížemi... Za tyto mafiánské žně můžeme děkovat vašemu vládnutí. Už šest let žijete na Vysočině a tváříte se jako spokojený důchodce. Nalevo napravo posíláte rady, jak se správně dělá politika. A Šlouf, hlavní mafiánova spojka, je dodnes vaší pravou rukou!

Dřív jste mohl říkat: Nevěděl jsem o tom (to z vás však nesnímá politickou odpovědnost). Teď už se můžete vymlouvat jen na slepotu a hluchotu.

Za vašeho vládnutí museli policisté zastavit vyšetřování Mrázkových temných vazeb: odposlechy telefonů, které jsou dnes důkazem o propojení mafiána s politiky, se ukončily, spis šel do archivu.

Pohádky před spaním
Jestliže se dnes – tak jako někteří jiní – rozčilujete, že jsou tyto citlivé údaje venku, chápu to. Není to správné. Správné by bylo, kdyby policie dál shromažďovala důkazy, vyšetřovala, podezřelé posílala před soud. Jenže to se bohužel nedělo ani za sociálních demokratů a neděje se to ani teď. Možná i proto, že v ODS mají pořád vliv ti, kteří vám pomáhali vládnout v oné mafiánské éře.

Premiér Topolánek se teď bije v hruď, že vymete Augiášův chlív. Bylo by to fajn, jen se tomu těžko věří: jeho blízký spolupracovník, ministr dopravy Řebíček, si zve Šloufa na oslavu narozenin. Marek Dalík si zase veřejně pochvaluje, že Šlouf je na rozdíl od jiných čestný a dá se mu věřit.

A sám Topolánek se nejednou zmínil, že vy jste jeho vzor. Onehdá s Dalíkem dokonce zajeli za vámi a Šloufem na Vysočinu...

Kmentův příběh není tím správným čtením na klidnou, dobrou noc. Čtenáři se u něj budou rozčilovat, možná i křičet vzteky. Ale stojí jim za to. Chtějí-li například vědět, kdo se nám to zatím tak nenápadně vrací nevrací do politiky. Nejlépe rovnou na Pražský hrad.

Autor:

Hlavní zprávy

Nejčtenější

Otroku, pošli výplatu. České studentky si našly na internetu novou obživu

ilustrační snímek

Bohatí cizinci začali díky sociálním sítím využívat nečekaných služeb českých vysokoškolaček. Nejde přitom o žádnou...

Do Španělska uprchlíky nepovezeme, vzkázali aktivisté z lodi Open Arms

Loď se 147 africkými migranty čekala v mezinárodních vodách asi 50 kilometrů od...

Humanitární loď Open Arms, která se 107 migranty na palubě kotví přes dva týdny u italského ostrova Lampedusa, odmítla...

Na Krétě onemocněl zájezd Čechů. Naše vina to není, brání se cestovka

Řecká pláž

Několik desítek českých turistů se na Krétě v posledních dnech nakazilo střevním onemocněním. Nyní sepisují hromadnou...

Sibiř lehá popelem, většinu požárů ani nehasí. Ekologická zkáza je obrovská

Lesní požáry v Krasnojarském kraji na východě Ruska (7. srpna 2019)

Sibiř hoří a ruští hasiči na požáry ani zdaleka nestačí. Z té obrovské masy stačili uhasit jen pouhá dvě procenta a s...

Vojáci přispěli rodině s nemocnou dcerou víčky. Lidé je za to kritizují

Zaměstnanci vojenského letiště Praha - Kbely s pytli víček pro nemocnou...

Zaměstnanci vojenského letiště Praha-Kbely darovali rodině s nemocnou dcerou několik kilogramů nasbíraných víček. Na...

Další z rubriky

Je mu osm a je mistrem světa v šachu. Šampióna ale nejvíc baví tělocvik

20.8.2019, Pardubice, J. Bouška-sedmiletý šachový Mistr Světa, Foto:Radek...

Jiří Bouška z Kameniček na Pardubicku má kromě nesporného šachového talentu i srdce bojovníka. Z běloruského Minsku...

Koupání bez chemie. Podívejte se, jaké jsou koupací biotopy ve vašem kraji

Koupací biotop Malvíny v Třešti

Koupací biotopy jsou u nás stále populárnější. Návštěvníky láká hlavně přírodní úprava vody, díky které se nemusí do...

Zedník, truhlář nebo instalatér. Načekáte se a zaplatíte víc

Dobrých instalatérů je stále málo.

Díky dobré ekonomické situaci se v Česku stále více staví. Chuť budovat ale naráží na nedostatek řemeslníků. Podle...

JAKO Z INSTAGRAMU: Stáhněte si zdarma milníkové kartičky
JAKO Z INSTAGRAMU: Stáhněte si zdarma milníkové kartičky

Znáte milníkové kartičky? Jsou to obrázky s textem, který označuje nějaký milník vašeho děťátka. eMimino si jich pro vás připravilo celou sadu k vytištění. Pojďte se na ně podívat.

Najdete na iDNES.cz