Milenka? Nesmysl, odvrací lídr ODS Nečas útok na svůj soukromý život

  10:13aktualizováno  10:13
Volební lídr ODS Petr Nečas pocítil, jak vypadá opravdu ostrá negativní kampaň. Na Facebooku vznikla skupina "Proti pokrytectví nevěrného Nečase", která mu vyčítá údajný dlouholetý mimomanželský poměr s blízkou spolupracovnicí. "Je to samozřejmě nesmysl," řekl MF DNES Nečas. Pevně doufá, že jeho manželku to nevyděsí.

Málokterý z českých politiků tak jako Nečas zdůrazňuje, jak moc pro něj rodina znamená.

Na rozdíl od svého předchůdce, který kvůli vztahu se stranickou kolegyní Lucií Talmanovou opustil manželku a rozvedl se s ní, si Nečas ještě více hlídá soukromí své rodiny - má ženu Radku, která je v domácnosti, a čtyři děti, z toho dvě dospělé.(více o soukromí Nečase čtěte zde)

Po odchodu Mirka Topolánka z čela jihomoravské kandidátky ODS Nečas v rozhovoru pro MF DNES odpovídal i na otázku, jaký je jeho názor na nevěru a řekl: "Je to soukromá věc každého. S tím se musí každý vyrovnat sám." (rozhovor s Nečasem)

Teď sám čelí na Facebooku útoku, že udržuje již osm let mimomanželský poměr se svou spolupracovnicí Janou Nagyovou, která s ním byla i na ministerstvu práce a sociálních věcí, když byl ministrem.

"Pokud má Petr Nečas skutečně přinést morální obrodu ODS, tak by měl začít sám u sebe," píše se na Facebooku i v mailu, který byl ve středu rozeslán do médií. Na Facebooku ale velký ohlas skupina nevzbudila. Ve čtvrtek ráno měla jen 24 příznivců.

"Tahle skupina je daleko za hranicí vkusu. Předložte důkazy," napsal na zeď této facebookové skupiny člověk, který se podepsal jako Tonda Kůs. Žádné důkazy se neobjevily ani na internetu a nejsou ani v hanopisu rozeslaném do médií. "Tohle ale asi nikomu nepřidá," reagoval Nečas.

Nevěra českým politikům u voličů neubližuje

V Česku nevěra politikům žádné velké problémy u voličů nedělá. V zemi, kde se asi každý třetí pár rozvádí, by překvapením byl spíše opak. Třeba středočeský hejtman David Rath oficiálně uvádí, že žije se dvěma ženami - střídavě s manželkou a s milenkou.

Když se Radek John, šéf strany Věci veřejné, která může letos poprvé proniknout do Sněmovny, rozešel kvůli nemanželskému dítěti s manželkou Zlatou Adamovskou, preference jeho strany to nesrazilo. Střídání manželek bez dopadu v hodnocení veřejnosti ustál i šéf ČSSD Jiří Paroubek.

Netypicky na politika se zachoval jen exministr Michael Kocáb, který nabídl demisi premiérovi Janu Fischerovi, když bulvár řešil jeho údajný paralelní vztah s mluvčí Lejlou Abbásovou. Fischer demisi nepřijal, Kocáb už ale stejně ve vládě není, zelení ho stáhli z jiných důvodů - kvůli sporům s premiérem o elektrárnu Prunéřov.(o Kocábově nabídce rezignace kvůli údajné nevěře čtěte zde)

Zrušená diskuse

Omlouváme se všem slušným čtenářům za to, že jsme kvůli urážlivým výpadům některých diskutérů zrušili diskusi pod článkem.

Autoři: ,

Hlavní zprávy

Nejčtenější

Vraha své dcery potkala v metru, sedl si přímo proti ní. Zhroutila se

Roberta Kučerová s fotografií své zavražděné dcery Reginy

Před dvaceti lety přišla Roberta Kučerová o jediné dítě. Její sedmadvacetiletou dceru Reginu nechal zavraždit Zdeněk...

Hašek titul JUDr. neměl získat. Jeho práce by propadla i jako seminárka

MF DNES získala rigorózní práci Michala Haška

Rigorózní práci, díky které Michal Hašek získal titul JUDr. ve slovenském Sládkovičově, exhejtman 7 let tají. MF DNES...

Liberecký podnikatel vystřelil po mladé rodině, teď mu hrozí osm let

Jiří Vařil na snímku z července 2009

Policie prověřuje incident z poloviny ledna v liberecké části Harcov. Devětatřicetiletý muž tam tehdy vyběhl z honosné...

Hmyz rychle vymírá, podle vědců do 100 let zmizí. Přírodu čeká kolaps

SOSÁNÍ. Hmyz saje nektar z květu pampelišky v lese nedaleko běloruského...

Katastroficky rychle neumírají pouze včely. Každý rok ze světa zmizí 2,5 procenta z celkového objemu veškerého hmyzu....

Školačka utekla k IS. Teď je opět těhotná a kvůli zdravotní péči chce zpět

Britské školačky Amira Abaseová, Kadiza Sultanaová a Shamima Begumová (zleva)...

Britka Shamima Begumová přijela v roce 2015 se svými dvěma přítelkyněmi do Sýrie, aby se připojila k Islámskému státu...

Další z rubriky

Šéf diplomacie se pokusí v Americe vyjednat i přijetí Zemana u Trumpa

Prezident Miloš Zeman přijal na Pražském hradě premiéra Andreje Babiše,...

Při své cestě do Spojených států bude ministr zahraničí Tomáš Petříček usilovat o pozvání prezidenta Miloše Zemana i...

Doučování je výhodný byznys. Kolem přijímaček může rodiče přijít na tisíce

matematika

Sezona doučování vrcholí a lektoři nejrůznějších předmětů si mohou mezi klienty vybírat. Mezi předměty vede matematika...

Bývalý uhlobaron Koláček u soudu prováděl duchovní cvičení

Někdejší spolumajitel Mostecké uhelné společnosti Antonín Koláček u soudu,...

Pouhé modlení už nestačí. Bývalý uhlobaron a buddhista Koláček, který si změnil křestní jméno z Antonína na Antonio,...

Najdete na iDNES.cz