Mejstřík s MF DNES a Novou prohrál

  12:50aktualizováno  12:50
Senátor Martin Mejstřík neuspěl s žalobami na média, která se loni v prosinci zabývala jeho bydlením. Podle TV Nova a MF DNES Mejstřík neoprávněně žádal o finanční pomoc po povodních, což senátor označil za nepravdivé. Chtěl omluvu a odškodné 250 tisíc od každého z médií.

MF DNES a TV Nova přinesly koncem minulého roku zprávy, že senátor zneužil svého bydliště po povodních, respektive v komunálních volbách.

"Článek i reportáž byly nepravdivé," reagoval Mejstřík a žádal od médií omluvu. Když nereagovala, obrátil se na soud. Podle něho byly článek i reportáž zpracovány na objednávku.

MF DNES 27. listopadu 2002 zveřejnila, že senátorova žena Petra neprávem žádala příspěvek na vytopený byt v Praze 1. Rodina se totiž v té době stěhovala do bytu na Prahu 5. - článek najdete zde

Soudce: Mejstříkovi na pomoc nárok neměli
Soudce Martin Valehrach, který spor rozhodoval, potvrdil, že Mejstříkovi podali žádost neoprávněně. Nicméně dodal, že jsou články a reportáž plné nepřesností.

"Pomoc byla vázána na domácnost, kterou její členové trvale obývají a uspokojují tak svoji bytovou potřebu. Žalobce však byt měsíc před povodněmi vyměnil, a i když v době záplav v domě bydlel a užíval ho, měl v tu chvíli již právo k bytu jinému," řekl deníku Právo Valehrach.

Mejstřík označil verdikt za absurdní a chce se odvolat k pražskému vrchnímu soudu, píše list.

"Pan soudce sice říká, že článek v novinách a reportáž nebyly pravdivé, tvrdí ale, že jsme na pomoc nárok neměli. Moc tomu nerozumím. I proto se odvoláme," řekl iDNES Mejstřík.

Mejstřík: V bytě jsem bydlel
Mejstřík se hájí tím, že měl nájemní smlouvu do konce srpna a že voda zničila výbavu bytu. "Je lež, že jsem v době potopy nebydlel s rodinou ve Všehrdově ulici na Malé Straně," komentoval už loni článek v deníku Mejstřík.

"Je také lež, že jsme neměli nárok na jednorázovou výpomoc. A nakonec, je lež, že výpomoc byla vázána na nájemní smlouvu, jak tvrdí v článku Sabina Slonková," dodává. Autorce dal ale za pravdu soudce.

Do Mejstříka se obula i Nova
Televize Nova týž večer, kdy vyšel článek v MF DNES, přinesla ve zprávách reportáž, která zpochybnila Mejstříkovo vítězství v komunálních volbách na Praze 1. Opět se týkala jeho bydlení.

Moderátor Jan Tuna se pozastavoval nad tím, jak mohl Mejstřík kandidovat do obecního zastupitelstva v obvodě, kde nebydlí.

"Je lež, že jsem v době komunálních i senátních voleb neměl trvalé bydliště na katastru Prahy 1. Je lež, že jsem oklamal své voliče," tvrdí Mejstřík.

Soud: Mejstřík do zastupitelstva patří

Mejstřík neprávem žádal příspěvek na byt

Mejstřík: Kampaň asi nastartovala ODS
Mejstřík se domnívá, že za oběma kauzami stojí ODS.

"Nemám na to žádný přímý důkaz, ale z mého působení na zastupitelstvu Prahy 1 se dá vyvodit, že za kampaní proti mě stojí pražská ODS," řekl v prosinci 2002 senátor.

Deník spojitost s ODS vylučuje
MF DNES trvá na tom, že zveřejněné informace v článku ze 27. listopadu jsou pravdivé.

Deník také protestuje proti tomu, že by za kauzou stála ODS. "To, že s tím přišla ODS, mohu jednoznačně odmítnout," řekl vedoucí domácího oddělení Jiří Kubík.

Autoři:

Hlavní zprávy

Nejčtenější

Vraha své dcery potkala v metru, sedl si přímo proti ní. Zhroutila se

Roberta Kučerová s fotografií své zavražděné dcery Reginy

Před dvaceti lety přišla Roberta Kučerová o jediné dítě. Její sedmadvacetiletou dceru Reginu nechal zavraždit Zdeněk...

Hašek titul JUDr. neměl získat. Jeho práce by propadla i jako seminárka

MF DNES získala rigorózní práci Michala Haška

Rigorózní práci, díky které Michal Hašek získal titul JUDr. ve slovenském Sládkovičově, exhejtman 7 let tají. MF DNES...

Liberecký podnikatel vystřelil po mladé rodině, teď mu hrozí osm let

Jiří Vařil na snímku z července 2009

Policie prověřuje incident z poloviny ledna v liberecké části Harcov. Devětatřicetiletý muž tam tehdy vyběhl z honosné...

Hmyz rychle vymírá, podle vědců do 100 let zmizí. Přírodu čeká kolaps

SOSÁNÍ. Hmyz saje nektar z květu pampelišky v lese nedaleko běloruského...

Katastroficky rychle neumírají pouze včely. Každý rok ze světa zmizí 2,5 procenta z celkového objemu veškerého hmyzu....

Imigranti chtějí ve školách místo angličtiny turečtinu, Němci se bouří

Výuka islámské věrouky v německém Offenburgu.

Učme na základních školách místo angličtiny turečtinu, polštinu či ruštinu. S tímto návrhem přišla Rada pro integraci v...

Další z rubriky

Jsou si taxikáři a řidiči Taxify rovni? Sledujte debatu v pořadu Rozstřel

Taxikáři protestují také proti alternativním taxislužbám. (Praha, 2.října 2017)

Od letošního roku musejí mít řidiči alternativní taxislužby Taxify licenci stejně jako řidiči běžní řidiči taxi. Před...

Havel byl v únoru 1989 naposledy odsouzen. Protesty probudily společnost

Václav Havel při svém projevu na Světovém summitu dětí při OSN v New Yorku (30....

Hru Podněcování a trest Václav Havel nikdy neplánoval napsat. A vlastně ji ani nenapsal. Vznikla tak, že jeho švagrová...

Čunek nekandiduje na předsedu lidovců. Zaměří se na krajskou politiku

Jiří Čunek - KDU-ČSL (Vsetín)

Hejtman Zlínského kraje a senátor Jiří Čunek nebude kandidovat na předsedu lidovců. Chce se zaměřit především na...

Najdete na iDNES.cz