Muž u soudu odmítl nařčení z podpory neonacistů, pak napadl kameramana

  19:32aktualizováno  19:32
Neobvyklou scénu předvedl v pátek u pražského soudu pětačtyřicetiletý cizinec Martin Baldauf. Německoitalský podnikatel se soudí s organizací Romea kvůli článku, v němž byl vylíčen jako příznivec neonacistů. U soudu si odmítl sundat kapuci a při odchodu zaútočil na kameramana. Soudkyně přivolala justiční stráž.

Soudní jednání začalo s půlhodinovým zpožděním. Čekalo se na Baldaufova advokáta. Ten pak žádal, aby se žaloba jeho klienta na ochranu osobnosti projednávala s vyloučením veřejnosti. Podle soudkyně k tomu nebyl zákonný důvod, požadavek proto zamítla. 

S jejím svolením mohl štáb iDNES.tv pořizovat v jednací síni obrazový záznam. Baldauf si nejprve promýšlel, zda za této situace do místnosti vůbec vstoupí. Nakonec se odhodlal. Nechal si však na hlavě kapuci a na očích sluneční brýle. 

Jeho právní zástupce poté nařkl soudkyni z podjatosti. Ta proto jednání odročila s tím, že o podané námitce musí rozhodnout nadřízený Městský soud v Praze.

Při odchodu vyzval advokát kameramana, aby Baldaufovi ustoupil z cesty. Ten mu vyhověl. Cizinec opustil jednací síň a vyšel na chodbu. Mohl pokračovat v cestě, ale najednou se otočil a do kameramana strčil. Pak sehrál hysterickou scénu.

„Policie! Trestní oznámení! Proč tohle dovolíte? Nemáte zákony v Čechách? Mám rodinu, mám strach,“ vykřikoval Baldauf lámanou češtinou a pak i němčinou. Soudkyně se snažila cizinci vysvětlit, že jednání soudu je veřejné. Pak pro jistotu tlačítkem přivolala několik strážných. 

„Žádám pracovníky justiční stráže, abyste nám umožnili odchod z jednací síně a my odejdeme,“ prohlásil advokát. „Odstupte! Odstupte!“ poroučel kameramanovi. Poté i s Baldaufem soudní budovu opustili.

Manažer sexbomby i účastník akcí neonacistů

Martin Baldauf vešel v devadesátých letech ve známost jako „generální manažer“ Francouzky Lolo Ferrari, ženy s největším poprsím na světě. Po její smrti začal podnikat v Brně, kde si v roce 2002 založil modelingovou agenturu MB - Model Management. 

Připomeňte si Lolo Ferrari, které dělal Baldauf agenta:

V říjnu 2010 byl cizinec v Brně pravomocně odsouzen za sexuální vydírání několika modelek. Dívkám tvrdil, že mu dluží peníze, a trval na tom, aby si dluh odpracovaly poskytováním escort servisu. Soudy za to Baldaufa potrestaly půlroční podmínkou.

V době, kdy byl cizinec odsouzen, o něm web Romea.cz publikoval článek. Odkazoval se v něm i na informace, které o Baldaufovi shromáždili antifašisté. Podnikatel se totiž opakovaně účastnil neonacistických akcí pořádaných členy Národního odporu Brno. Podle zveřejněného článku se údajně prezentoval jako příznivec a finanční podporovatel těchto radikálů.

Baldauf to odmítá. Tvrdí, že se neonacistických akcí účastnil jako novinář. Nesouhlasí ani s dalšími informacemi, které se v článku objevily, například s tím, že se v minulosti „vrhl na produkování porna“.

Žalobou na ochranu osobnosti se domáhá stažení údajně nepravdivých pasáží z článku, omluvy a satisfakce ve výši 300 tisíc korun. Soudní jednání bylo v pátek odročeno na neurčito.

Autor:

Volby do Evropského parlamentu proběhnou v České republice 24. - 25. 5.
Volební místnosti budou otevřeny v pátek od 14:00 do 22:00 a v sobotu od 8:00 do 14:00.


Hlavní zprávy

Nejčtenější

Začalo to fotkou od moře. Následovaly výhrůžky a bezmoc

Ilustrační snímek

Tereze, dívce z malé vesnice, kde se všichni znají, bylo tehdy čtrnáct let. Večery zpravidla trávila u počítače. Hlavně...

Šesťačka vrazila učiteli facku, spolužáci útok podporovali a bavili se

ZŠ Za Chlumem Bílina

Fyzický útok proti jednomu z učitelů řeší od pátku vedení základní školy Za Chlumem v Bílině. Žákyně šesté třídy dala...

Česku hrozí povodně. Některé kraje zasáhne vydatný déšť

Obec Janská u České Kamenice

Česku hrozí povodně. Některé kraje zasáhne velmi vytrvalý déšť. Český hydrometeorologický ústav vydal v úterý dopoledne...

Vláda schválila zvýšení rodičovského příspěvku na 300 tisíc korun

Premiér Andrej Babiš na tiskové konferenci s ministryní financí za ANO Alenou...

Zvýšení rodičovského příspěvku z 220 tisíc korun na 300 tisíc korun od roku 2020 schválila v pondělí vláda. „Dospěli...

Ženy v ponorce. Námořníci si o nich vedli seznam plný sexuálních oplzlostí

Americká ponorka USS Hawaii na manévrech RIMPAC 2018 u Havajských ostrovů

Pouhé čtyři měsíce trvalo, než došlo na první problémy integrace žen do amerického námořnictva. Na palubě ponorky USS...

Další z rubriky

Lávku v Obřím dole rychle spravili, cesta na Sněžku je zase otevřena

Opravená lávka v Rudné rokli (23. 5. 2019)

Cesta po modré turistické značce Obřím dolem na Sněžku v Krkonoších je po opravě mostku znovu otevřena. Jakmile se...

Krnáčová bude možná českou velvyslankyní v Řecku, Ťok v Indonésii

Končící pražská primátorka Adriana Krnáčová v diskusním pořadu iDNES.cz...

Bývalí ministři z hnutí ANO Daniel Ťok a Marta Nováková možná zamíří do diplomatických služeb jako velvyslanci. Stejný...

Prezident kritizoval ODS, že nevyloučila Langa. Nabádal k podřezání Zemana

Prezident Miloš Zeman a majitel televize Barrandov Jaromír Soukup při pořadu...

Prezident Zeman kritizoval Občanskou demokratickou stranu za to, že ze svých řad nevyloučila radního Jesenice u Prahy...

Najdete na iDNES.cz