Kvůli zničenému mostu objížďka 25 kilometrů. Lidé jezdí po polní cestě

  14:28aktualizováno  14:28
Řidiči, kteří si chtějí vyrazit z Liberce do rekreační oblasti v Hamru na Jezeře, se musí připravit na dopravní šílenství. Kvůli havarijnímu stavu mostu v obci Břevniště na silnici II/278 jej silničáři pro veškerou dopravu uzavřeli a objízdná trasa měří 25 kilometrů. Letovisko s vyhlášeným koupalištěm se obává, že přijde i o zbytek turistů.
Ilustrační snímek

Ilustrační snímek | foto:  Radek Cihla, MAFRA

Z uzavírky mostu starosta Hamru Milan Dvořák nemá žádnou radost. "Pro zdejší lidi je to totální kolaps. Břevniště je součást Hamru a zůstává v podstatě bez dopravní obslužnosti," zlobí se.

Aby nemuseli místní jezdit po 25 kilometrů dlouhé objížďce, jezdí po polní cestě spojující Břevniště s Útěchovicemi. "Nový most by měl být postavený do konce roku, ale jak třeba budou od září jezdit děti do školy v Osečné?" ptá se starosta. Stejný problém budou muset podle něj řešit hasiči či záchranka.

Objízdná trasa kvůli poničenému mostu v Břevništi

Objízdná trasa kvůli poničenému mostu v Břevništi

Krajská správa silnic Libereckého kraje most na silnici II/278 uzavřela minulý pátek odpoledne. "Důvodem úplné uzavírky mostu byl havarijní stav mostní konstrukce, kdy statik nařídil jeho okamžité uzavření," vysvětlil provozní náměstek krajské správy Petr Šén.

Mostu se zbortila klenba a podle silničářů hrozila jeho celková destrukce. Za zničením mostní konstrukce vidí silniční správa řidiče kamionů, kteří nerespektovali zákaz vjezdu vozidel nad 3,5 tuny a přes most i nadále projížděli.

Most zničily kamiony

"Po otevření mýtné brány na silnici R35 u obce Chrastava - Bílý Kostel ji začali někteří autodopravci objíždět po silnici vedoucí přes Hamr na Jezeře a břevništský most," je přesvědčený technicko-správní náměstek krajských silničářů Jan Růžička.

Podle starosty Dvořáka letní sezona v Hamru skončila. "Co se týče rekreace, jsme zaříznutí. Těšili jsme se na babí léto, ale je to pryč. Nikdo sem nepřijede," říká zoufale.

Objížďka nyní vede řidiče po silnicích II/592 a III/27241 přes obce Křižany, Dubnice a Žibřidice. Všechny obce tak čeká nárůst dopravy do té doby, než se most opraví. Lidé z Liberce mohou přijet do Hamru delší cestou přes Jablonné v Podještědí. Správa silnic předpokládá, že se nový most otevře na konci letošního roku.

Autor:

Hlavní zprávy

Nejčtenější

Hašek titul JUDr. neměl získat. Jeho práce by propadla i jako seminárka

MF DNES získala rigorózní práci Michala Haška

Rigorózní práci, díky které Michal Hašek získal titul JUDr. ve slovenském Sládkovičově, exhejtman 7 let tají. MF DNES...

Podvodníci rozehráli obří „letadlo“, z lidí vylákali 398 milionů korun

Obžaloba viní tři podnikatele, že zmanipulovali téměř šest tisíc lidí a...

Společnost Rhinoceros nabízela rychlé zbohatnutí. Její zakladatelé díky dovedné manipulaci omámili vidinou snadno...

Jana Masaryka patrně zabili britští agenti, napsal bývalý Havlův poradce

Jan Masaryk

V roce 1948 zemřel za podivných okolností československý ministr zahraničí Jan Masaryk. Většina odborníků se přiklání k...

Náctiletá jde za vraždu muže na 18 let za mříže. Umírajícího si natáčela

Osmnáctiletá Simona Macháčová čelí obžalobě z brutální vraždy svého známého....

Za brutální vraždu sedmatřicetiletého muže si devatenáctiletá Simona Macháčová definitivně odpyká 18 let. Trest uložený...

Spalničky se šíří raketovým tempem. Staré očkování už nemusí fungovat

Případů spalniček je stále více.

Po desítkách let jsou spalničky zpátky. V Evropě se epidemie šíří hlavně v Itálii, Francii či Řecku, na Ukrajině bylo...

Další z rubriky

Příval fotek homosexuálních párů považuji za vtip, říká lidovec Bělobrádek

Předseda KDU-ČSL Pavel Bělobrádek přišel do štábu lidovců v pražském Paláci...

Byl Národní týden manželství, a tak KDU-ČSL na sociálních sítích vyhlásila tématickou soutěž. Křesťanští demokraté...

Kvůli náledí byla na hodinu uzavřena D1 na 98. kilometru směrem na Brno

Ilustrační snímek

Dálnice D1 směrem na Brno byla v pátek večer asi hodinu zavřená na 98. kilometru kvůli náledí. Provoz levým jízdním...

Etická komise potvrdila, že bývalý prorektor UK opisoval odborné texty

Ředitel Ústavu světových dějin a odborník na Velkou Británii Martin Kovář v...

Etická komise Univerzity Karlovy v pátek potvrdila stanovisko etické komise Filozofické fakulty, že se bývalý prorektor...

Najdete na iDNES.cz