Pondělí 8. srpna 2022, svátek má Soběslav
  • schránka
  • Přihlásit Můj účet
  • Pondělí 8. srpna 2022 Soběslav

Online reportáž

21:59
Podle předsedy poslanců ODS Petra Tluchoře premiér další jednání K9 svolá až poté, co prezident Václav Klaus odvolá ministry za VV, jak mu to premiér navrhl.
21:02
Bezpečností agentura, která našla štěnici u Kristýny Kočí, hledala v pondělí večer i u Jaroslava Škárky. "Nic nenašli," řekl iDNES.cz Škárka těsně před 21. hodinou.
20:26
Schůzka K9 skončila. Lídři vládních stran se na jednání dohodli, že vypracují dodatek ke koaliční smlouvě. Jeho obsah neprozradili. V trojkoalici chtějí pokračovat. - více čtěte zde
20:07
Předsedové VV v Moravskoslezském kraji dnes po jednání v oficiálním stanovisku vyzvali Kristýnu Kočí, aby neprodleně vrátila poslanecký mandát, který nabyla na kandidátce VV za Moravskoslezský kraj. “Plně podporujeme vedení strany v čele s Radkem Johnem a poslanecký klub Věcí veřejných," dodali moravskoslezští véčkaři, které poté, co Kočí opustila stranu, povede poslanec Jiří Rusnok.
20:04
"V bytě bydlím asi dva měsíce, patří ministerstvu pro místní rozvoj, (...) Jsem zděšená, že v mé ložnici naproti mé posteli se našlo něco takového. Na noc pojedu na neurčité místo a zvažuji i odjezd mimo ČR. Toto už je za hranou všeho, co jsem si dokázala představit," řekla iDNES.tv Kristýna Kočí.
19:47
Velmi mne znepokojila informace o odposlouchávání poslankyně Kristýny Kočí, reagoval na odhalení štěnice v bytě bývalé poslankyně VV stínový ministr vnitra Jeroným Tejc (ČSSD). "Je pro mne naprosto nepřijatelné, a z morálního hlediska i nepředstavitelné, aby zde nadále byly využívány praktiky z prostředí tajných služeb či bezpečnostních agentur," dodal.
19:43
Věci veřejné chtějí do dvou dnů podat trestní oznámení na ministra zemědělství Ivana Fuksu (ODS). Důvodem jsou údajná pochybení v zadávání veřejných zakázek ve státním podniku Lesy ČR. Serveru Týden.cz to řekl poslanec VV Josef Novotný.
19:20
Zástupci ODS, TOP 09 a VV začali ve sídle vlády jednat o dalším osudu vlády.
19:17
Bárta po schůzce s Kalouskem potvrdil, že bude žádat, aby ministr financí opustil vládu Petra Nečase. Jestli má platit presumce viny, tak pro každého, řekl ČT.
19:15
Vít Bárta se ve svém bytě na pražském Klárově sešel s ministrem financí a místopředsedou TOP 09 Miroslavem Kalouskem. Jednali spolu přes schůzkou K9, informovala ČT.
18:45
Bezpečnostní agentura, která našla v bytě Kristýny Kočí odposlouchávací zařízení, míří i do bytu dalšího exposlance VV Jaroslava Škárky. iDNES.cz to řekl sám Škárka. Už v neděli agentura prohledala dům Stanislava Humla, ale nic nenašla, řekl poslanec.
18:37
Podle Peake by vrácení postu ministra vnitra do rukou ODS bylo přiznáním chyby. Za demokraticky nejčistší řešení v této chvíli považuje předčasné volby. "Pro mě osobně by to ale bylo obrovské zklamání," řekla poslankyně.
18:31
Na úterní zasedání poslaneckého klubu VV podle Peake dorazí i poslankyně Jana Suchá, která zatím jednoznačně nepotvrdila, že v klubu zůstane. "Také jsem požádala Michala Babáka, aby na úterním jednání jasně vysvětlil své sponzorování strany," dodala místopředsedkyně VV.
18:15
Podle předsedkyně poslaneckého klubu VV Karolíny Peake dnes večer na jednání K9 konečné rozhodnutí o budoucnosti vládní koalice nepadne. "Výsledky dnešního jednání musí zítra potvrdit náš poslanecký klub," podotkla Peake v Rádiu Impuls.
17:56
Tluchoř v reakci na poslední události prohlásil, že ve vládní koalici s ABL dál nebude.
17:54
Podle Humla, který ke Kočí do bytu přijel, objevila firma odposlouchávací zařízení v pondělí odpoledne. Následně zavolala policii. "Přijali jsme oznámení, které na místě policisté prověřují," řekl iDNES.cz před 18. hodinou mluvčí pražské policie Tomáš Hulan.
17:50
"Jsem tím absolutně šokován. Je to potvrzení, že není možné pokračovat ve vládě s ABL," reagoval na informaci o štěnici v bytě Kočí šéf poslaneckého klubu ODS Petr Tluchoř.
17:38
Soukromá bezpečnostní agentura, která už několik dní hlídá bývalou poslankyni za Věci veřejné Kristýnu Kočí, našla v její ložnici odposlouchávací zařízení. iDNES.cz to řekl další exposlanec VV Stanislav Huml. Informace redakci potvrdila i policie.
17:27
Ministr spravedlnosti Jiří Pospíšil označil nabídku Alexandra Vondry k rezignaci za projev politické kultury a velkorysosti. "Vnímám to jako signál, že nelpí na své funkci za každou cenu. Je ale na premiérovi, jak se k jeho gestu postaví," prohlásil ministr. Pospíšil nechtěl uvést, zda by měl svůj post nabídnout i nějaký ministr za TOP 09. "Nechci hovořit, co má činit jiná strana. Nebudu vybízet ministry jiné strany, aby odstoupili," dodal ministr.
16:46
Gazdík dodal, že poslanecký klub TOP 09 a Starostové "plně podporuje předsedu vlády v personálních návrzích, které dnes předložil prezidentovi".
zpravodaj Zprávy zpravy.idnes.cz domaci Domácí Před přijetím demisí chci znát Nečasův plán proti chaosu, řekl Klaus http://zpravy.idnes.cz/pred-prijetim-demisi-chci-znat-necasuv-plan-proti-chaosu-rekl-klaus-1pz-/domaci.asp?c=A110411_113213_domaci_jan 2011-04-11T11:25:00 Prezident Václav Klaus nepřijme žádnou demisi či návrh na odvolání ministra, dokud mu premiér Nečas nepředloží plán dalšího fungování vlády. Premiér chce odvolat ministry Radka Johna a Josefa Dobeše, šéf resortu dopravy Vít Bárta ohlásil rezignaci v pátek. http://i.idnes.cz/11/042/superfototyp/JW3a64bf_p201104110440301.jpg Prezident Václav Klaus (11. dubna 2011) V110411_124152_tv-zpravy_sha A110411_113213_domaci_jan zpravodaj Zprávy zpravy.idnes.cz domaci Domácí Původ milionů pro VV vysvětlím, slibuje Babák. To hlavní ale neřekne http://zpravy.idnes.cz/puvod-milionu-pro-vv-vysvetlim-slibuje-babak-to-hlavni-ale-nerekne-1da-/domaci.asp?c=A110411_130725_domaci_js 2011-04-11T13:45:00 Poslanec Michal Babák zatím neřekl, kdo mu půjčil miliony na sponzorování Věcí veřejných. Doklady o původu peněz prý předloží do konce týdne. Ekonomický expert VV věnoval straně za poslední tři roky šest milionů, jeho firma ale tolik nevydělává a poslanec si peníze údajně půjčil. Od koho, nechce říct. http://i.idnes.cz/11/041/superfototyp/KOT3a4f9d__a_vv_mat_1.JPG Před schůzí poslanců VV ve Sněmovně - Michal Babák (7. dubna 2011) A110411_130725_domaci_js