Diskuse k článku

Špatně ošetření pacienti v době krize ostrouhají, lékaře právo ochrání

Po 1. březnu hrozí, že pacienta s akutním úrazem nebude mít v nemocnici kdo ošetřit, pokud lékaři hromadně odejdou. A pacient se práva nejspíš nedovolá. Zvláštní případy se budou posuzovat jinak než obvykle, a lékařům pomůže i takzvaný stav krajní nouze.

Upozornění

Litujeme, ale tato diskuse byla uzavřena a již do ní nelze vkládat nové příspěvky.
Děkujeme za pochopení.

Zobrazit příspěvky: Všechny podle vláken Všechny podle času

yeraslow

Zákony ve Švejkistánu

Zákony ve Švejkistánu chrání zloděje, podvodníky, vrahy, politiky a jinou svoloč.

Ale normální lidé ti vždy ostrouhají! Nakopat všechny do pozadí.

Tato vláda by měla vyhlásit mimořádný stav a zrušit všechny výpovědi lapiduchů a nařídit jim zákonem dělat to co mají dělat a co slibovali, že dělat budou a nedělají! A pokud se budou vzpěčovat, tak zaplatí pokutu - třeba 10.000.000 Kč!

Státní zaměstnanci (i lékaři - placení ze statních peněz), dostali od r. 1997 mnohokráte zvýšený plat, zatímco zaměstnanci privátního sektoru měli mzdy buď zmražené anebo zvyšování nekopírovalo ekonomický růst, s odůvodněním: "aby se nepřehřála ekonomika". Tak to chodí ve Švejkistánu. A teď když se těmto skupinách sahá na penízky, tak kvičí jako břicho hladového Švejka! Ale co živí tyto vydřiduchy to je privátní sektor. Vše státní jen vysává peníze, protože Švejci jsou pěkní bejci!

0/0
9.2.2011 20:18

chirurg

Re: Zákony ve Švejkistánu

no, nevím, co tady bude, ale já jsem od 1.3. na dovolené a v Egyptě se rozhodně nehodlám nervovat... ...a nechat si nadávat do lapiduchů a čelit nějakým výhružkám.. ...good luck všem!!!

0/0
9.2.2011 20:59

kocourek96

Re: Zákony ve Švejkistánu

a v tom Egyptě zústáváš, nebo nastupuješ někde v cizině?

0/0
10.2.2011 18:16

JirkanSirkan

je třeba skončit s touto vládou - hned

Vezměme hypotetického člověka, který celý život pracoval a odváděl daně, a nyní zemře, nebo bude trvale poškozen v důsledku omezení zdravotní péče. Má se to brát jako smůla? osud? mají snad trpět lidi za neschopnost vlád Klasovo počínaje, Nečasovo konče?Jak to, že vládní politici riskují životy občanů, kteří je živí a dostatečně nejednají, tak aby úspěšně zařídili fungování zdravotního systému? Oni radši odešlou platbu na prohranou arbitráž v řádu miliard (kde by nikdo nezemřel, kdyby ji nedostal), místo aby splnili svou povinnost vůči občanu této země? není to vlastizrada? je třeba tuto vládu okamžitě odstavit od moci, aby nedocházelo ke zbytečným ztrátám na životech (ať běžných občanů - kde by mi to vadilo, nebo vládních politiků rukou nešťastných a jejich politikou trpících lidí - kteří by si to sice  zasloužili, ale do civilizovaných zemí to nepatří). Je třeba jít do ulic, a tuhle špatnou vládu ukončit, než se situace dále vyostří.

0/0
9.2.2011 16:24

55108311ver3

Re: je třeba skončit s touto vládou - hned

:-) Zajímavé

Takže až nějací muslimští fanatici oznámí, že musíme zavést právo šaría, a jinak na nás pošlou sebevražedníky, tak jim musíme vyhovět?

Protože hypotetický člověk, který celý život pracoval a odváděl daně, a nyní

zemře, nebo bude trvale poškozen, nesmí trpět za neschopnost

vlády Nečasovy zavést šaríu?

0/0
10.2.2011 18:47

hradec

Neplatit zálohy na zdravotní pojištění

Odmítám platit zálohy na zdravotní pojištění pokud nebude zajištěno poskytnutí předmětu plnění v plném rozsahu "sjednaného" pojištění a to do doby, než bude provedno jeho adekvátní snížení v souvislosti s krácením rozsahu státem (ústavou) garantovaného předmětu pojištění. U standartního komerčního pojištění by to byl důvod k odstoupení od smlouvy. Jsem zvědav jesli je vůbec možné v takovém případě vyměřit pojistníkovi nějaké penále z nezaplacených záloh, pokud prokazatelně  v daném období nebylo možné poskytnout pojistníkovi předmět plnění v plném rozsahu! Vidím to jako báječnou příležitost pro 950 000 OSVČ, jak se vyhnout v inkriminovaném období placení záloh  na ZP.

0/0
9.2.2011 16:07

chirurg

Re: Neplatit zálohy na zdravotní pojištění

klidně neplaťte, já s tím problém mít nebudu (a ani beudu v ČR), jen doufejte, že se Vám vyhne zánět slepého střeva nebo ledvinná kolika...

0/0
9.2.2011 21:00

kakaki

Co a kdo za tím skutečně je se asi nedozvíme ?

Někdo níže napsal. Já myslím, že dovíme. Už nyní je jasné, že lékaři jsou jen nástroj. Zkusím si tipnout.    Zdravotnictví se bude trápit.  Tu nastoupí zachránci, kteří již dnes nějaké nemocnice a pojišťovny vlastní a nabídnou "záchranu" rychlou  privatizaci, samozřejmě pod cenou, parlament to rychle pod tlakem odsouhlasí a vše se šmahem vyřeší.  Hmmm, kdo si myslí, že by to tak nemohlo být ?8-o

0/0
9.2.2011 13:32

pindlik

Re: Co a kdo za tím skutečně je se asi nedozvíme ?

tuhle informaci mám asi 14 dní a jeví se mi čím dál tím pravděpodobnější.

0/0
9.2.2011 18:37

P-P

Re: Co a kdo za tím skutečně je se asi nedozvíme ?

Možné je všelicos. Každopádně pro takovouto verzi svědčí i neochota organizátorů celé akce o jakoukoliv diskuzi. S jedním jsem se chtěl sejít. On mě ale poslal do pr... (je to přesný citát). A protože dotyčný odborář je i zastupitelem města, tak jsem to začal řešit přes jeho politickou stranu. Hned mi začal hrozit žalobou. Tak už začínám sepisovat zprávu pro média a přemýšlím, kam všude informace o tomto pošlu.

0/0
9.2.2011 19:39

hanys66

Jaké nouze ? ,, Krajní ,, ?

 .. a to jako proč , protože nedostali přidáno ? V době , kdy se rozjíždí reformy , které by měli právě oni pomoci budovat ? V době , kdy všichni věděli , že se toto období mají začít reformy rozhýbávat ? No, jen doufám, že nebude vážně marodit někdo z jejich family, že:-/

0/0
9.2.2011 13:16

Marcus Antonius

Re: Jaké nouze ? ,, Krajní ,, ?

pak se nediv ,že odcházejí.Takoví lidé jako ty se budou muset léčit sami. o svoji family se určitě postarají.

0/0
9.2.2011 13:23

hanys66

Re: Jaké nouze ? ,, Krajní ,, ?

Takže nepochopil, a vydírání taky nic.  To že si na straně doktorů bych chápal , ale na straně daného chování ? To snad jen jedinec podobných charakteristických vlastností , že !

Veřejná správa je rozrostlá  atýká se nikoli jen doktorů. Pokud by tímto vyděračským způsobem apelovali všichni , můžeme to jako ČR ihned zabalit .

0/0
9.2.2011 13:55

martin0669

Re: Jaké nouze ? ,, Krajní ,, ?

to se právě divím, že odcházejí ... nechtějí reformy? nechtějí při těch reformách pomáhat?

malá poznámka ... jak to cítím:

nemocniční doktor vystudoval za státní peníze, bere státní peníze a složil nějakou přísahu ... být doktorem je poslání ... samozřejmě musí živit rodinu, ale má víc než je průměr ... dvakrát (možná i víc) ... a teď chtějí přidat nebo se na stát vykašlou a jako rukojmí si vezmou nemocné lidi, děti, rodičky ... ať jdou, lidi to bez nich nějak přežijou a nebo ne, ale to už je život a smrt

---

kdyby byl systém tak špatný jak tvrdí odbory, tak ve všech nemocnicích aspoň 1/3 podepíše D-O ... jak je vidět, tak to někde jde (ani JEDEN podpis) a jinde (většina podpisů pod D-O) je ta nemocnice na prd a patří ji zavřít !!kraje se až do nedávna bránily nějaké akci státu a najednou ... státe vyřeš to ... podporovala ČSSD tuhle akci, určitě, protože jde proti vládě ... a teď to maj

0/0
9.2.2011 14:38

chirurg

Re: Jaké nouze ? ,, Krajní ,, ?

kdokoliv z mojí rodiny bude marodit, ošetření mu zajistím, pár známých v nemocnicích mám... ...mimo moji rodinu ať se každý stará sám o sebe, moje "poslání" mi hypotéku nezaplatí a milionkrát zmiňovanou hipokratovu přísahu už doktoři spoustu let neskládají...

0/0
9.2.2011 21:02

lspeedy

Co je mi do lékařů, vina je na straně ministra zdravotnictví

a ten má jít v případě podobných problémů do krimu a hotovo!

Zdravotní pojištění ze mě neždímou doktoři nebo nemocnice, ale vláda...proto právě po ní chci, aby mi zajistila mnou zaplacenou kvalitu služeb

0/0
9.2.2011 12:51

martin0669

Re: Co je mi do lékařů, vina je na straně ministra zdravotnictví

ministrů (všech od revoluce) zdravotnictví a vlád a poslanců ... protože se o reformě mluví už dlouho

a pak taky na pojišťovnách, které ty vybrané prostředky prožírají ve svých palácích

0/0
9.2.2011 12:54

lspeedy

Re: Co je mi do lékařů, vina je na straně ministra zdravotnictví

jo, koneckonců myslím, že všem těmhle by pár let v base neuškodilo...a ušetřit ročně dvě stě miliard by pak byla úplné zívačka:-)

0/0
9.2.2011 13:07

martin0669

A zase kecy ... zastrašování

Pokud mne ošetří doktor na ulici, tak prosím, ale v nemocnici je už v jiné pozici a personál tam je ... nebudou jen další doktoři na konzultace.

Je to výklad jednoho právníka, který se bije za nemocnice a nebo druhého za odborový svaz ... jeden chrání nemocnici a druhý samozřejmě odbory ... ať se vyjádří právník lidí (protože nevím co je ten z Platformy zač :) )

Zdravotní po 1. březnu nepřestaneme platit, tak se pro nás nic nemění ... oni se lékaři ještě rádi vrátí ... zajímalo by mne kolik jich umí perfektně německy (z těch 3800)? Jen silná slova a uměle vyvolaný problém ... možná na objednávku nějaké lobby ... odborářům nevěřím

0/0
9.2.2011 12:43

Marcus Antonius

Re: A zase kecy ... zastrašování

Jenže Araři slouži na rychlé a v nemocnici , hodně jich má 2 úvazky, tak z jednoho úvazku mohou žít pěkně dlouho , a bez nich operovat nepůjte . Nebo bys sis nechal udělat operaci bez anestezie?

0/0
9.2.2011 13:26

martin0669

Re: A zase kecy ... zastrašování

jdou všichni? asi ne ... a pokud ano, tak ta nemocnice nebude přijímat a ani operovat a sanita to bude vědět dopředu ... ZP zajistí náhradní péči ... od toho je :)

bude to o hu...ústa, ale určitě to půjde

jak jsem psal nevěřím, že by těch 3800 doktorů odešlo ... kde by je vzali? kolik je jich špičkových a s jazykovým vybavením na zahraničí

pokud bude jednat jeden doktor sám za sebe o zvýšení peněz nebo sbohem, tak prosím ... to beru a podporuju ... je to odborník, schopný a potřebný

pokud za "bandu" vyjednává odborový svaz, tak nemám jistotou, že nedostanou přidáno "cvachové" ... právě na úkor těch schopných!

0/0
9.2.2011 14:19

jozko skocdopole

Neni pravda

budu se soudit, soudit, soudit. Budu soudit cely system, nemocnici a stat !

0/0
9.2.2011 12:41

AES/EBU

Udělej si sám:

Zakládám e-shop s potřebami pro amatérskou chirurgii. ;-)

0/0
9.2.2011 12:35

231

Re: Udělej si sám:

Můžu si předplatit časopis "Odoperuj si sám"?

0/0
9.2.2011 12:49

AES/EBU

Re: Udělej si sám:

jasně, jen co seženu nějakého neodcházejícího doktora který bude psát podrobné návody. Zatím mám "Slepé střevo snadno a rychle kuchyňským nožem." Chceš?:-)

0/0
9.2.2011 16:40

martin0669

Re: Udělej si sám:

dej adresu ... a rozšiř to o gyndu (porody) a anestézii ... zbytek je zajištěn soukromým sektorem dostatečně

---

jak je možné, že jsou nemocnice kde nepodepsal ani jeden lékař a nemocnice kde podepsala většina "lékařů" ... to není špatný systém státu, ale té jedné nemocnice či provozovatele ... nebo se pletu?

Kolik skutečných odborníků a kapacit to podepsalo? Je nějaká statistika?

0/0
9.2.2011 12:53

richu.ch

a ono by to bylo vsechno tak jednoduche,

kdyby zdravotnictvi bylo soukrome ... (ostatne, zdravotnictvi uz davno neni "poslani" - je to jenom kseft, jako kazdej jinej.)

0/0
9.2.2011 12:35

10 nových životů

Co bude špatně ošetřený pacient

STROUHAT??????

0/0
9.2.2011 12:20

hradec

Dotaz

To už jako od 1.3.2011 nebudu muset platit zdravotní daň (povinné zdravotní pojištšní?

0/0
9.2.2011 12:16

richu.ch

Re: Dotaz

presne ... konecne to nekoho napadlo. ... Vubec se totiz nemluvi o vztahu k VZP. VZP je totiz uplne normalni smlouva ve ktere je zachyceno nejake plneni. Pokud VZP neni schopna tohoto plneni dosahnout u svych smluvnich partneru, tak si hold budu muset zajit jinam a nechat si to od VZP proplatit, ne?

0/0
9.2.2011 12:30

pepito

Vydírání ze strany lékařů

není vyšší moc...

0/0
9.2.2011 12:00

nafouknutá bublina

Re: Vydírání ze strany lékařů

R^

0/0
9.2.2011 12:21

231

Re: Vydírání ze strany lékařů

Vydírání je trestný čin a ten by se dal jako vyšší moc chápat. Platové požadavky a výpovědi, nejsou ani vydírání ani vyšší moc.

0/0
9.2.2011 12:27

nafouknutá bublina

Re: Vydírání ze strany lékařů

A "Náš exodus = Váš exitus" je co?

0/0
9.2.2011 12:36

231

Re: Vydírání ze strany lékařů

Něco podobného, jako bývá v mnoha návodech "Nehrabte se v elektrickém zařízení pod napětím,nebo vás to zabije.", tj. upozornění, případně varování.

P.S. Chybí Vám tam otazník.

0/0
9.2.2011 12:40

nafouknutá bublina

Re: Vydírání ze strany lékařů

Velice přátelské upozornění. Jako upozornění by se to možná dalo brát, pokud by za to nechtěli páni doktoři peníze.

0/0
9.2.2011 12:42

231

Re: Vydírání ze strany lékařů

akže až Vám pokrývač řekne, "Pokud Vám nevymněn ty dvě krokve, tak Vám ta střecha spadne na hlabvu, připravte si 20tisíc." Tak Vám vlastně vyhoržuje.

P.S. Požadavek peníze, nebo dáme výpověď je legální. Upozornění, "Když odejdem nebude se mít o pacienty kdo starat a můžou umírat." je nejen legální, ale i slušný. Bez něj by ministrovi a Hejtmanům nedošlo jaký průšvih je čeká. I takhle jim to došlo na poslední chvíli

0/0
9.2.2011 12:48

martin0669

Re: Vydírání ze strany lékařů

máš špatný příklad: pokud mi nepřidáte víc, tak vám to spadne na hlavu

požadavek jednotlivců je legální ... když je to organizováno odbory, tak je to nátlaková akce a vydírání

odbory totiž nesmlouvají, ale stupňují ... a kdo za tím skutečně je se asi nedozvíme

stejně se zase vrátí do práce :) ... kam by šli? ruský doktor chodí dělat na stavbu, to oni nepůjdou

0/0
9.2.2011 12:59

meeddaa

Re: Vydírání ze strany lékařů

Příklad je v pohodě. Zaměstnavatel není schopný zaplatit své pracovníky, tak si musí sehnat jiné. Ty nejsou? Tak holt bude muset přitlačit...

Kde a kdy své požadavky LOK stupňuje? To, že chce garance, není žádný stupňující se požadavek, to je prostě garance, že sliby budou splněny.

Jo, ruský doktor dělá na stavbě - a proč ne v nemocnici? Protože by makal jak barevnej za horších podmínek, na stavbě si svý oddělá a jde v klidu domů.. :-P

0/0
9.2.2011 13:30

hanys66

Re: Vydírání ze strany lékařů

proč to prosím nepodepsali všichni doktoři , když je to tak nadmíru jasné ?

0/0
9.2.2011 14:01

martin0669

Re: Vydírání ze strany lékařů

ruský doktor maká na stavbě, protože by ho tu nepřijali bez zkoušek nebo protože má závazky vůči nějaké té jejich mafii, která ho sem dostala ... asi ... ale určitě si vydělá víc než u nich v nemocnici!

nemocnice je schopná zaplatit své pracovníky a pokud jednotlivec není spokojen může jít jinam nebo jednat o platu (jednotlivec!)

pokud odbory říkají dejte víc všem, tak to znamená (aspoň pro mne), že se přidá i těm neschopným ... stačí, že budou křičet a jako štít mít před sebou ty schopné ... ale je fakt, že jsem si nevšiml nějaké výrazné podpory kapacit pro tuhle akci ... ale je možné, že jsem to přehlédl, víš o nějakém uznávaném odborníkovi?

nalezly se 2 miliardy na jejich platy půjdou 3/4 ... je to málo ... jestli slovo ministra není dostatečná garance do jednání, tak co víc chtějí ... urychlenou reformu, tak ať nezdržují a dávají rady jak tu reformu nejlíp udělat ... reforma se nedá dělat pod tlakem a horkou jehlou

0/0
9.2.2011 14:29

meeddaa

Re: Vydírání ze strany lékařů

Chybí vám tam otazník, tzn. onen slogan neznamená konstatování faktu, ale otázku, která měla probudit zájem široké veřejnosti mj. o personální stav našich nemocnic, který je v dost tristním stavu, navíc se zhoršující se tendencí. A to už před akcí D-O.

0/0
9.2.2011 12:41

nafouknutá bublina

Re: Vydírání ze strany lékařů

A zájem široké veřejnosti přitáhla. Tak si nestěžujte, je to o.k., ne?

0/0
9.2.2011 12:45

meeddaa

Re: Vydírání ze strany lékařů

Na co jsem si v mém příspěvku stěžoval?

0/0
9.2.2011 12:54

MIR80

Aha

Jo tak uz ani Listina zakladnich prav a svobod obcana neochrani ? Ze se ohybaji paragrafy a zakony jak je lobby a politikum libo uz tu vidime, ale ze se zacina ohybat u ustava a Listina...tak to je silne kafe.

Takze jedine zaloba na cely stat u Evropskeho soudniho dvora pro nezajisteni akutni pece ?

0/0
9.2.2011 11:50

Paeris Kiran

Re: Aha

Ale tu musíte nárokovat proti státu a zdravotní pojišťovně, nikoli proti lékařům.

0/0
9.2.2011 11:51

MIR80

Re: Aha

Samozrejme ze proti Ceske republice, vzdyt to pisu

0/0
9.2.2011 11:53

avatar30

Re: Aha

Ono by to dle meho bylo problematicke neb jestli se vyhlasi krizovy stav tak vse je trochu jinak. Ne nadarmo tje v listine napsano za podminek, ktere stanovi zakon. Ale nevim, bylo by to celkem zajimave sledovat.

0/0
9.2.2011 12:29

231

Re: Aha

a) jak slouho bude může trvat krizový stav?

b) může stát takovou práci nařídit bez patřičné náhrady?

0/0
9.2.2011 12:30

pat.ton

Špatně ošetření

pacienti ostrouhají vždy a ne jen v době krize.;-D;-D;-D

0/0
9.2.2011 11:45

Najdete na iDNES.cz