Šanci vidí Klaus u více než deseti nespokojených poslanců napříč stranami

  11:20aktualizováno  15:20
Nové politické uskupení Trikolóra hnutí občanů má podle zakladatele Václava Klause mladšího šanci získat další posily v Poslanecké sněmovně. Klaus pro iDNES.cz v pořadu Rozstřel uvedl, že ve Sněmovně je nyní více než deset poslanců, kteří nejsou spokojeni se svým postavení ve stranách a které by jeho Trikolóra mohla oslovit.

„Lidí, co mi řekli tak napůl v žertu, já už jsem tak vytočený, já jdu k vám, tak těch je určitě víc než deset,“ prohlásil Klaus mladší v pořadu Rozstřel s tím, že by ho potěšilo, kdyby Trikolóra měla poslanecký klub do ustavujícího sněmu spojeného s programovou konferencí, který bude na přelomu září a října. Nikoho z poslanců však nejmenoval. Spolu s ním hnutí založila bývalá členka ODS Zuzana Majerová Zahradníková.

Fotogalerie

„Ve Sněmovně mám nadstandardní, přátelské vztahy se spoustou poslanců z různých politických stran. Je tam řada poslanců, která je nespokojená v těch stávajících stranách, to je prostě fakt,“ řekl Klaus mladší v Rozstřelu.

„Kdyby v září něco takového vzniklo, abychom měli poslanecký klub na celostátní ustavující sněm, tak to bude milé, ale není to priorita,“ dodal poslanec.

Czexit v programu nemáme, říká Klaus mladší

Při představení nového politického uskupení Trikolóra hnutí občanů přečetl herec Marek Vašut přátelské zdravice dvou členů senátního klubu ODS - majitele sázkového kolosu Iva Valenty a Jaroslava Zemana. Ani jednoho ale zatím Klaus k těsnější spolupráci s uskupením Trikolóra hnutí občanů nezískal.

Kdyby šel na Mt. Everest, tak mu také popřeju, uvedl Zeman

„Přeji Trikolóře, aby dnes vkročila do politiky pravou nohou. Přeji vám, Václave, abyste naplnili očekávání vašich voličů,“ četl Vašut při představení nového hnutí Trikolóra vzkaz senátora za Jablonecko a starosty obce Albrechtice v Jizerských horách Jaroslava Zemana.

Jaroslav Zeman - ODS (Jablonec nad Nisou)

Senátor za Jablonecko Jaroslav Zeman

„Já už mám tak naloženo, že nemohu další aktivity přijímat. Mám své podnikání v hračkářském sektoru, lyžařské vleky, starostování a senátorování. Už nemůžu další náklad nést,“ odmítá ovšem zatím Zeman, že by chtěl do Trikolóry vstoupit.

„Jsem přející člověk a když se něco nového narodí, tak popřeju hodně zdaru a úspěchů. Kdyby šel na Mount Everest, tak mu také popřeju hodně zdaru. S panem Václavem Klausem mladším se znám od jeho vstupu do politiky, tak to beru jako normální, že někomu, koho znám, popřeju hodně zdaru. Jsem už mimo struktury ODS. Funguji ale v klubu ODS v Senátu, a tak si myslím, že to zůstane,“ řekl iDNES.cz Jaroslav Zeman, který se s ODS rozhádal a v únoru si v ní pozastavil členství.

S Klausem ml. se shoduji v mnoha názorech, říká Valenta

„Přeji nové politické straně hodně zdaru a úspěchů. Je třeba, aby na české politické scéně bylo čím dál více těch, kteří mají odvahu hlasitě hájit zdravý rozum a nazývat věci správnými jmény,“ napsal Trikolóře k jejímu vzniku senátor Ivo Valenta.

„S panem Václavem Klausem ml. se shoduji v mnoha názorech a postojích. Fakt, že založil novou politickou stranu, je jen logickým vyústěním vzniklé situace. Česká politika potřebuje lidi, kteří se nebojí nazývat věci pravými jmény a bojovat za prosazení zdravého rozumu,“ uvedl pro iDNES.cz senátor Valenta, majitel herního holdingu Synot a spolumajitel Parlamentních listů.

Majitel společnosti Synot a senátor Ivo Valenta.

Majitel společnosti Synot a senátor Ivo Valenta.

„Za sebe však mohu jen znovu zopakovat, že si i nadále zachovám svou nezávislost a nebudu vstupovat do žádné politické strany,“ zdůraznil Valenta, jenž je stejně jako Jaroslav Zeman jedním z 18 členů klubu ODS v horní komoře parlamentu. Strana se tak nyní nemusí být, že by se její klub zmenšil.

„Jsem přesvědčen, že oba v našem klubu zůstanou, i když nejsou členy ODS,“ řekl iDNES.cz předseda senátního klubu ODS Miloš Vystrčil.

A ačkoliv se Klaus mladší při představení nového hnutí chlubil, že jde o nové parlamentní hnutí, zatím disponuje ve Sněmovně dvěma hlasy - Klausovým a poslankyně Markéty Majerové Zahradníkové, která odešla z ODS, když výkonná rada strany Klause mladšího vyloučila.


Hlavní zprávy

Nejčtenější

Policie odkryla identitu pachatele, který hrozil střelbou na českých školách

Zásahové jednotky na soutěži likvidovaly gang i toxickou látku.

„Pražská policie právě zjistila identitu pachatele, který na Twitteru hovořil o hrozbě střelbou ve školách v Praze....

My chceme znovu motýle! Babišův výrok si žije vlastním životem

Andrej Babiš během rozhovoru pro MF DNES telefonoval s ministrem životního...

Když premiér Andrej Babiš přednášel na konci května v pražském Mánesu na výroční schůzi Česko-německé obchodní a...

Přišel čas vzít si naši zemi zpátky, řekl Klaus. Představil hnutí Trikolóra

Václav Klaus mladší představil nové politické uskupení Trikolóra, na snímku se...

Poslanec Václav Klaus mladší představil nové hnutí Trikolóra, které zakládá poté, co ho vyloučila ODS. „Přišel čas vzít...

Sobotní výheň spláchnou bouřky, kroupy a přívalový déšť

Turisty na Karlově mostě v Praze náhlá bouřka s průtrží mračen nepřekvapila....

V sobotu odpoledne se bude Česko dusit vysokými teplotami, podle varování meteorologů v celé republice překročí...

Loupež století s posvěcením státu: ČR přišla v kauze LTO o 100 miliard

První vlak čerpá českou naftou uskladněnou v německém skladu zkrachovalé...

Říká se jí loupež století s posvěcením státu. V kauze, při níž obchodníci přejmenovávali naftu na lehký topný olej, aby...

Další z rubriky

Ostrovský zámek vystavuje meč, který nejspíš patřil katu Mydlářovi

Kurátorka výstavy Miluše Kobesová s mečem z počátku 17. století, který údajně...

Pozoruhodný exponát je k vidění na zámku v Ostrově na Karlovarsku, kde se koná výstava Schlikové a mincování. Její...

Hamáček pohrozil koncem koalice s ANO, když bude zvolen Semín do Rady ČTK

Premiér Andrej Babiš s ministrem vnitra Janem Hamáčkem po schůzce s...

Zvolení Michala Semína do Rady ČTK za SPD s pomocí hnutí ANO by podle šéfa ČSSD Jana Hamáčka bylo obrovským problémem....

Firmě, jejíž lidé sponzorovali SPOZ, Hrad pronajal prostor pro jarmark

Prezident Miloš Zeman podepsal v sídle strany SPOZ petici za zákon o

Exkluzivní prostor před katedrálou svatého Víta už za 14 dnů zaplní stánky prodejců. Hrad náměstí podle smlouvy na...

Najdete na iDNES.cz