Sobota 22. února 2020, svátek má Petr
  • schránka
  • Přihlásit Můj účet
  • Sobota 22. února 2020 Petr

Diskuse k článku

Ke specialistovi bez doporučení praktického lékaře? Zaplatíte 200 korun

Lidé, kteří se s potížemi vydají rovnou k ambulantnímu specialistovi a nenechají si napsat doporučení od praktického lékaře, zaplatí za vyšetření místo 30 korun rovnou 200. Změnu chce zavést nový ministr zdravotnictví Leoš Heger z TOP 09. Péče od specialisty je totiž mnohem dražší a resortu tudy utíkají peníze.

Upozornění

Litujeme, ale tato diskuse byla uzavřena a již do ní nelze vkládat nové příspěvky.
Děkujeme za pochopení.

Zobrazit příspěvky: Všechny podle vláken Všechny podle času

bereniqa

achjoo:(

Prakticky doktor Vam napise recept, zdiagnostikuje bezne nemoci, jako je angina, chripka, pichne injekci, zmeri tlak, chodite k nemu na prohlidky..., ale pokud Vam neco je, tak Vas posle ke specialistovi. Nechci litat jak magor od doktora k doktorovi, chci si vybrat rovnou a sama. Kdyz si zlomim nohu, naco papir? Kdyz me pri cteni boli oci?zase papir ? K CEMU??? 8-o;-O8-okorupce a body pro pojistovny :(

0/0
10.8.2010 12:45

jakadlec

pro ministerské úředníky a doktory bych zaved, že když

přijdou třeba do autoservisu a s výměnou žárovky a pošlou je naproti, zaplatí taky 200, v potravinách to samý: dobrý den, máte droždí? nemáme, a máte to za 200, děkujem, děte vedle.

0/0
7.8.2010 18:59

jakadlec

kromě tahání peněz z nemocných, v okamžiku,

kdy jsou nejzranitelnější a zaplatí kdo jim co řekne, že vám neni hanba, za co platit 200, že vim, že s bolavym kotníkem půjdu tam, kda sem byl minule, no chybí druhej krok, aby se specialista šáboval s obvoďačkou.

0/0
7.8.2010 18:52

procensora@seznam.cz

Cesky svaz znamych?

:-P To aby doktorum zvetsili kapsy ;-D

0/0
6.8.2010 19:58

Oerteplur

Problém je v tom že praktický lékař vás pošle

pokud nemáte známého vy, ke svému "známému" specialistovi. Já na bráchu, brácha na mě. Aneb veřejná a netransparentní korupce ve veřejných službách.Rv

0/0
6.8.2010 11:47

LLucrezia

Re: Problém je v tom že praktický lékař vás pošle

Máte pravdu, věc má ale ve většině případů spíše pozitivní rozměr.

Každý lékař má se spolupracujími kolegy různé zkušenosti a pacienty posílá k těm, kteří se mu osvědčili. Pokud by je stále posílal k lékaři, který by pracoval špatně, budou se mu nespokojení pacienti vracet a byl by sám proti sobě.

Navíc - jsme zhýčkaní velkým městem. Ve vesnicích na konci světa je jeden specialista na okrese a basta...

0/0
6.8.2010 12:01

blondie76

Re: Problém je v tom že praktický lékař vás pošle

Neříkejte...to jako když Vám vypíše žádanku na ortopedii, tak Vám při té příležitosti řekne, ke kterému ortopedovi půjdete? Tak to nefunguje, může Vám doporučit, ale kterého odborníka si zvolíte, je na Vás

0/0
6.8.2010 19:56

procensora@seznam.cz

Re: Problém je v tom že praktický lékař vás pošle

Spousta obvodaku ma svoje kone, maji dohody a jmenovite posila.

0/0
6.8.2010 20:02

blondie76

Re: Problém je v tom že praktický lékař vás pošle

Ano, ale Vy nemáte povinnost tam jít, můžete klidně říct, že si vyberete sám. Když jsem šla na laserovou operaci očí, tak jsem si zjistila reference a když mně oční doporučoval jistou kliniku, tak jsem klidně řekla, že půjdu na jinou. Neřekl ani popel, jenom se po operaci zajímal o výsledek, jestli ji bude moct taky doporučovat

0/0
6.8.2010 20:08

Cenda22

já teda nevim

ale to nás mají fakt za de*ily? Dejme tomu, že 80% lidí se se svým problémem přímo trefí a jdou za správným odborníkem. Když ne, je to otázka pár minut pacienta vypoklonkovat na správné oddělení, ne? Pojišťovny nemusí u těchto 80% platit první fázi, obvoďáka. Mě tento zamýšlený systém teda jako ušetření peněz nepřijde, spíš se opět nahrává do kšeftu obvoďákům.

0/0
6.8.2010 11:17

LLucrezia

Re: já teda nevim

Bohužel 80% pacientů se svým odhadem netrefí..

Tedy přesně řečeno, třeba se i část trefí ke specialistovi, ale problém to nevyžaduje.  S vysokým krevním tlakem nemusíte hned letět na internu.. Léčbu vede praktický lékař a pokud není účinná nebo je problém, jde se na internu nebo kardiologii. Nebo s větry nemusíte hned na chirurgii..

Neúčelné vyšetření bohužel netrvá pár minut, trvá úplně stejně, jen je zbytečné..

Systém nenahrává praktickým lékařům, ti jsou placeni podle počtu registrovaných pacientů, nikoliv podle toho, kolikrát za nimi přijdou. Tedy jinými slovy, praktickým lékařům práce možná spíše přibude.

0/0
6.8.2010 11:31

egi

A ještě k těm očním třeba ...

Jak by byly řešeny takové ty občasné návštěvy?

Mám brýle. Když po čase hůř vidím (vždycky po pár letech), zajdu k očnímu - zkontroluje, předepíše zpravidla o 1/4 D silnější brejle. Naopak brble, že bych mohl taky chodit častěji.

Nic urgentního to není, úraz to není, pravidelné vyšetření to není ...

To by spadalo pod tu dlouhodobou léčbu? Nebo jak? S tím k praktikovi prostě nepolezu a nepolezu, protože mi s tím nic neudělá a neudělá.

0/0
6.8.2010 10:46

LLucrezia

Re: A ještě k těm očním třeba ...

Ano, tohle je situace - dlouhodobé či chronické onemocnění. Je jasné, že pokud má někdo výraznou oční vadu, sám se jí nezbaví. A oční kontroly jsou vhodné nejen kvůli předpisu brýlí...

0/0
6.8.2010 10:57

egi

Re: A ještě k těm očním třeba ...

Dobrá, to by se dalo pochopit. Sice mne napadá ono obecné "jen aby", ale člověk nesmí být negativista, že? :-)

0/0
6.8.2010 11:17

LLucrezia

Re: A ještě k těm očním třeba ...

Hlavně musíte počítat s tím, že značná část populace neuvažuje stejně racionálně jako Vy ...

0/0
6.8.2010 11:33

LLucrezia

Péče lékaře- specialisty

Toto opatření je nutnost, bohužel nikdo neměl v minulosti odvahu toto přiznat.

1. fronta u praktického lékaře - řada specialistů je přetížena právě pacienty, kteří přicházejí z ulice s banálními a fronty u specialisty nebo čekací doby na objednání jsou často ještě horší. 2. většina praktických lékařů již dnes také své pacienty objednává nebo dělí ordinační hodiny pro nemocné s akutními stavy a na hodiny pro kontroly a neinfekční onemocnění. Rýmě se dá vyhnout.

3. pacientů, kteří obcházejí s jedním problémem pět specialistů je skutečně hodně. Každý pak musí pacienta podrobně vyšetřit, aniž by tušil, že je již třetí cévař v pořadí. Pokud chodí pacient na základě doporučení praktického lékaře, je vybaven žádankou s důležitými informacemi

4. i to "přesunutí" pacienta praktickým lékařem ke specialistovi má svůj smysl, neúčelná vyšetření praktický lékař nepodporuje.

5. akutní stavy (úrazy apod.) jsou z tohoto poplatku vyjmuty, stejně tak jako chronické nemoci v dlouhodobé péči specialisty

0/0
6.8.2010 10:16

barbud o

Re: Péče lékaře- specialisty

... tak kdo má být přetěžován? Specialista nebo praktik?

0/0
6.8.2010 10:31

LLucrezia

Re: Péče lékaře- specialisty

Praktický lékař, který si zorganizuje ordinační hodiny, přetěžován není s výjimkou např. chřipkové epidemie apod. Ke své praktické lékařce chodím po telefonickém objednání a nikdy nečekám déle, než 10 minut a čekárna je obvykle prázdná.

0/0
6.8.2010 10:49

barbud o

Re: Péče lékaře- specialisty

... jak pomůže organizace proti narvané čekárně od rána do večera?

0/0
6.8.2010 11:12

LLucrezia

Re: Péče lékaře- specialisty

Vy jste praktický lékař s narvanou čekárnou od rána do večera??

0/0
6.8.2010 12:05

egi

Re: Péče lékaře- specialisty

Hmm ...

Měl jsem nějaký zánět na kůži. Pečlivě jsem zvážil. Praktika jsem vynechal, co by mi řekl? Poslal by mne na kožní. Tak jsem šel rovnou tam. Odeslali mne na chirurgii, tam mi to řízli a byl pokoj.

Při recidivě jsem chtěl jít rovnou na chirurgii. Nakonec jsem zamířil pro změnu k praktikovi, aby mne taky po letech viděl, spíš jenom ze zdvořilosti. Tramtadadááá, chtěl mne hnát na kožní, nakonec mne na můj popud poslal opět na chirurgii rovnou.

Chirurg sám říkal, že s takovou ptákovinou mám přijít přímo a neobrážet ostatní felčary.

Tak k čemu takové nápady? Podotýkám, že jsem zastánce regulačních poplatků. Ale měly sloužit k eliminaci zbytečných návštěv u doktorů. Tohle je naprosto proti logice.

0/0
6.8.2010 10:41

LLucrezia

Re: Péče lékaře- specialisty

Souhlasím s Vámi, toto je ale přesně ta situace, která je "akutním stavem".. Takže toto regulováno nebude.

Problém by byl, kdybyste oběhl pět chirurgů, abyste zjistil, jako vám kde dají dezinfekci, jakým materiálem se bude šít apod. To by už mělo být z Vaší kapsy, nemyslíte?

0/0
6.8.2010 10:55

egi

Re: Péče lékaře- specialisty

Není to tak docela pravda - poprvé to byl stav vpodstatě akutní (šlo o jakýsi tukový polštářek pod kůží nebo co, aterom nebo jak tomu nadávali), proto to zhnisalo a z téhož důvodu taky zrecidivovalo.

Podruhé, když se ten nesmysl probral k životu, šel jsem právě raději předem. Klidně by to bejvávalo ještě čtvrt nebo půl roku vydrželo.

Jak kdosi tady v diskusi správně podotýká - "obcházeče" ať si honí pojišťovny.

Proč já bych měl platit dvě kila za ošetření, které potřebuji (byť třeba nikoli urgentně)?

Znovu zdůrazňuji - nevadí mi poplatky jako takové a - jestliže eliminují zbytečné otraváky - jenom je vítám. V tomhle jde ovšem o princip.

0/0
6.8.2010 11:02

LLucrezia

Re: Péče lékaře- specialisty

Víte, ono to kožní vyšetření před chirurgickým výkonem opravdu není buzerace. Svého času dokonce platilo nařízení, že vše, co má jít ven, by měl ještě před tím vidět kožní lékař. Jedná se hlavně o detekci časných stádií zhoubných onemocnění, která se opravdu mohou projevit nejdříve zhnisáním..

Každopádně, pokud byste šel preventivně na "vyndání tukové bouličky" jednou za rok, můžete to vzít přes praktika i přes toho kožního.. Konec konců, Váš praktik by měl vědět, že na výkon jdete a mít to v dokumentaci...

0/0
6.8.2010 11:08

egi

Re: Péče lékaře- specialisty

Souhlasím, proto jsem na to kožní poprvé šel. Podruhé šlo o to samé (a chirurg mne na to poprvé sám upozorňoval - je to zhnisané, možná se to nepovedlo vyndat celé a znovu se projeví). To bych to kožní s ledovým klidem vynechal (jak se ukázalo, docela správně). Ale i kdyby ne, souhlasím s tou návštěvou kožního, když mám cosi na kůži. To mi přijde logické.

Nicméně proč s tím mám k praktickému lékaři? Ten v tom neuvidí zhola nic. Chápete to?

Stejně tak je mu patrně k ničemu informace, že na výkon jdu. On mne tam chlácholit nepůjde, až se ve mně budou vrtat skalpelem. To je pro něj zhola zbytečná vědomost. Nenapadá mne žádný důvod, jak by ji dokázal zužitkovat.

Dokumentace je něco jiného - při první vhodné příležitosti pochopitelně praktickému lékaři vezmu veškeré nálezy, které jsem za poslední roky nasbíral.

0/0
6.8.2010 11:15

LLucrezia

Re: Péče lékaře- specialisty

Nejste lékař, takže Vás to nenapadá celkem logicky.

Máte ale přece možnost volby - jít k praktikovi pro žádanku nebo uhradit 200 Kč. Pokud jste "normální" pacient, hrozí toto jednou za několik let..

0/0
6.8.2010 11:18

egi

Re: Péče lékaře- specialisty

Vy jste lékařka a dokážete mi to vysvětlit, proč by to obvoďák musel vědět předem? K čemu by mu to bylo a jak by tuto informaci zužitkoval?

Ano, možnost volby mám - ale právě v tomto případě se mi ani jedna z nabízených variant nezamlouvá, to je to celé, o čem se tu vede diskuse.

Když mám jasný problém, který je potřeba řešit, byť ne urgentně, tak tam prostě musím. S tím nic nenadělám. Pak nevím, proč bych měl obejdovat u obvoďáka (který mne pošle tam, kam stejně vím, že musím jít), nebo být penalizován za to, že to pochopím sám a nechci ztratit několik hodin mého i jeho času zhola zbytečnou návštěvou.

A ano, štve mne to i v případě, že jsem onen normální pacient a je to jednou za několik let.

0/0
6.8.2010 11:26

LLucrezia

Re: Péče lékaře- specialisty

Šest let medicíny a patnáct let praxe se do dvou odstavců nevejde.

Ale uvedu pár příkladů. Třeba proto, aby Vám vypsal alergie, léky, které berete apod., choroby, které  mohou ovlivnit třeba krvácení, hojení apod. Že je nemáte? A co když ano a nevíte o tom?

Dále taky proto, že např. pokud se problémy s hnisáním opakují, je třeba pomýšlet na možnost jiného onemocnění, třeba počínající diabetes.

Mrzí mě trochu, že ppoplatek 200Kč vnímáte jako "penále". Většina populace nemá problém platit za plné koše v supermarketech, jezdit po dovolených, platit stovky a tisíce za cigarety, kadeřníky, kosmetičky apod., ale platit u lékaře je "penále". To je pozůstatek minulé doby a zdá se, že to bude ještě dlouho trvat, než začnou lidé myslet jinak.

Jak jsem psala jinde, většina praktických lékařů si organizuje ordinační hodiny na hodiny pro akutně nemocné, kde se čeká, a pro kontroly a podobné případy, kam se chodí po telef. objednání a během 5 minut se odchází.

0/0
6.8.2010 11:44

egi

Re: Péče lékaře- specialisty

Hm, hm ... že bych měl alergie a jiné zlé choroby, o kterých mi obvoďák neřekl a jen si je spisuje do žádanek? To je taky protiprávní, ne? Asi kdybych měl jít na nějaký celkový repas, taky bych za ním zašel. Kvůli ptákovině a říznutí drobnosti fakt ne.

Problém se mi žádný s hnisáním neopakoval. Poprvé se aterom (tedy asi víte, oč jde) zanítil a chirurg jej nedokázal vykostit celý, což taky řekl. Podruhé to byl důsledek toho prvního nezdařeného. Zase nic, co by obvoďák potřeboval a s čím by něco nadělal.

Zajímavé je, že v případě dostatku času je jeho návštěva nezbytná, v případě akutnějšího (ale nikoli životohrožujícího) stavu ne? To si opravdu protiřečíte a snažíte se jenom tuhle bejkovinu obhájit. 

Ano, tento poplatek vnímám jako penále za to, že jsem schopen si o něčem zcela zjevném rozhodnout sám. Když je pacient jelito a neví, že má sennou rýmu a krevní skupinu 0+, stejně k tomu praktikovi půjde tak jak tak. Jsou to peníze vyhozené, za které nic nedostanu - narozdíl od obchodu.

0/0
6.8.2010 12:58

egi

Re: Péče lékaře- specialisty

Několikrát jsem opakoval - není mi líto platit u lékaře, pokud jsou to peníze za léčbu či něco podobného. Tohle by byl poplatek za to, že nejsem ochoten věnovat zbytečný (svůj i MUDrův) čas vniveč. Sankce. Pokuta.

I to telefonické objednání, stejně nějaká doba čekání, cesta tam, cesta zpátky ... pořád se motáme v kruhu. Je mi jedno, jestli to bude hodina nebo tři, stejně je to otravné.

Zajímavé bylo, že bývalá obvoďačka se svíjela jak zmije, když ji bacíte klackem, když měla cokoli dělat kromě základních věcí. Přišel jsem s požadavkem na extra placené vyšetření a pětistovkou v ruce - skučela, že jí někdo přidává práci (přičemž jsem se mylně domníval, že proto tam je - aby pracovala a byla za to placena). Vpodstatě šlo taky o deset minut - spočítat končetiny, tlak, barvocit, visus a prolistovat formálně kartu, jestli nejsem mešuge.

No, jak říkám - bývalá. Po třetím nebo čtvrtém takovémto pokusu jsem se s ní štandopéde rozloučil.

0/0
6.8.2010 13:04

LLucrezia

Re: Péče lékaře- specialisty

Když chcete řidičák, taky si jdete pro potvrzení, že jste zdravý..

Nevím v čem si přesně protiřečím? Pokusím se to vysvětlit ještě jednou.

Pokud je stav život ohrožující jede se rovnou na pohotovost, v tom se snad shodneme. Ale i ve většině nemocnic jsou centrální příjmy, kde se teprve po vyšetření lékařem rozhodne, zda pacient půjde na chirurgii nebo internu apod. Samozřejmě, že by bylo z hlediska medicíny optimální, kdyby pacient přijel po bouračce se žádankou s podrobnou anamnézou, vypsanými chorobami, alergiemi, léky.. Ale to jsme již v poloze komiksu.

Takže pokud situace není akutní, je optimální pro pacienta i lékaře, když přijde nemocný s informacemi od praktického lékaře.

0/0
6.8.2010 13:29

LLucrezia

Re: Péče lékaře- specialisty

Také nemůžu souhlasit s tím, že je návštěva praktika zbytečná. Jak víte např., že nemáte vysoký krevní tlak? Při preventivních vstupních prohlídkách jsem viděla tolik "zdravých" mužů s vysokým tlakem, o ktrerém neměli ani páru, protože nebolí a oni nikam nechodí, když jsou zdraví..

Pokud navštívite před z Vašeho pohledu banálním výkonem praktika, změří Vám tlak, skoukne papíry, zjistí, že jste už pět let nebyl na prevenci, takže by se měla udělat, a že Vám příští rok propadne tetanus.. A ten tlak je hraniční, takže teď nic, ale radši za dva týdny zkontrolovat..

A pokud to váš lékař nedělá, najděte jiného.

Každopádně Vám milý, egi, děkuji za názor a diskusi ;-)

0/0
6.8.2010 13:41

egi

Re: Péče lékaře- specialisty

Původně jste tvrdila, že by měl praktik o výkonu předem vědět, já říkal, že je to pro něj nadbytečná informace.

Na ono ilustrační říznutí do kůže: svoje alergie znám, krev mám v naprostém pořádku, ostatně i ten tlak - jako dárce krve o tom něco vím. Když vědět nebudu, k praktikovi pochopitelně zajdu. To jsem psal opakovaně. Jen nevím, proč mne tam honit, když to není potřeba. To je každého problém.

Svoje tlaky si sleduju po jiných cestách, očkování proti tetanu mám mít 01.10. každý rok končící sedmičkou (od nástupu vojenské služby si to pamatuju). Ať si tam chodí ten, kdo to potřebuje, já v téhle situaci skutečně ne. Nechal bych to na individuální zodpovědnosti každého.

A ty preventivní prohlídky - jak znovu říkám: když jdu vysypat nálezy nebo na nějakou speciální prohlídku, nechám MUDryni, ať si mne chvíli zkoumá. Ona má vždycky taky radost :o))

Neshodneme se a já doufám, že tahle zhůvěřilost neprojde. Ale děkuji vám, jako rozumné oponentce, též a přeji pěkný den.

0/0
6.8.2010 15:43

lumtom

Re: Péče lékaře- specialisty

Kdyby všichni fungovali ve zdravotním systému jako Vy pak bych s Vámi/Egi/ spíše souhlasil i když by Vám návševa praktika určitě neuškodila,ale hodně pacientů se v systému neorientuje.Hodně lidí chodí za špatnými specialisty,nezná svoji anamnézu a tím zhoršují dostupnost péče pro ostatní pacienty/díky nim čekáte p.Egi  déle u specialisty/.Věřte mi,že tito pacienti skutečně velmi zdržují specialisty,mnohdy neví s čím se léčí/staří lidé/,často se proto ordinují již provedená vyšetření,jelichž výsledky jsou založeny v dokumentaci praktika,jsou zbytečně ozařovaní.Je docela možné,že časově i s návštěvou praktika  budete ošetřen dříve u specialisty/kde nebudete tolik čekat/.Jak specialista odebere anamnézu u starého senilního pacienta?Jak zjistí,která vyšetření prodělal?Vyjímku tvoří úrazy a akutní stavy. ;-)

0/0
7.8.2010 21:27

denny2006

Re: Péče lékaře- specialisty

no,já to pochopil tak,že stačí doporučení praktického lékaře a pacient si může vybrat konkrétního specialistu,zde tedy chirurga,ale to nevylučuje návštěvu třeba pěti chirurgů,když není spokojen.Jde jen o to,aby pacient nevlezl do dveří lékaři s jinou specializací.

0/0
6.8.2010 11:16

egi

Re: Péče lékaře- specialisty

Hm, to asi ne - klasická bumážka.

Dostanete lejstro od obvoďáka, zajdete ke specialistivi, ten vám lejstro sebere (ev. do něj štípne návštěvu), cyklovat s jednou žádankou právě nemůžete.

0/0
6.8.2010 11:20

denny2006

Re: Péče lékaře- specialisty

a tuto informaci jste získal kde,když je vše zatím ve stádiu úvah?

0/0
6.8.2010 11:49

egi

Re: Péče lékaře- specialisty

To byl pouhý odhad.

K ničemu jinému to ovšem nesměruje - co byste asi tak čekal a jaký mechanismus byste vydedukoval vy? :-)

0/0
6.8.2010 13:05

denny2006

Re: Péče lékaře- specialisty

když,tak prostě jakési "doporučení" k odbornému lékaři s tím,že právo pacienta na výběr konkrétního lékaře zůstane i s možností odůvodněného opakování,zachováno.Kdyby byla elektronická zdrav. karta,při zneužívání svobodného výběru lékaře by tento s pacientem-recidivistou vyrazil dveře.

0/0
6.8.2010 14:47

egi

Re: Péče lékaře- specialisty

Dejme tomu. Každopádně buď vám "doporučení" první odborník čmajzne a pro opakování budete muset znovu k praktikovi, nebo tam výkon/zákrok alespoň vyznačí, čímž eliminuje ty, kteří cyklují mezi několika a dělají "já nic, já nový pacient".

To by mohl být jediný přínos.

Bojím se, že to ovšem způsobí mnohonásobně víc problémů více pacientům, kteří nepodvádí, neobráží čekárny a jdou se svým problémem k jednomu specialistovi, aniž by museli k obvoďákovi.

0/0
6.8.2010 15:47

LLucrezia

Re: Péče lékaře- specialisty

Jde v podstatě o obojí.

Pokud potřebujete péči specialisty, je třeba zachovat svobodnou volbu lékaře.

Pokud nejste s péčí lékaře spokojen, což se samozřejmě stává, měl byste mít možnost volby jiného specialisty. Řada zejména chronicky nemocných své lékaře změní. Ale změní ho jednou..

Pokud ovšem pacient obejde z vlastního uvážení např. čtyři cévní lékaře a se žádným není spokojen, je problém spíše v pacientovi...

Nevěřil byste, kolik lidí má zdravotní péči jako hobby nebo sport..

0/0
6.8.2010 11:25

totaknení

Re: Péče lékaře- specialisty

jak jste přišla na to, že "většina praktických lékařů již dnes také své pacienty objednává nebo dělí ordinační hodiny pro nemocné s akutními stavy a na hodiny pro kontroly a neinfekční onemocnění. Rýmě se dá vyhnout."

Běžte někdy k obvoďákovi: vsadim se, že ten váš má na dveřích napsáno, že zdravé přijme v pátek od 8 - 10, jindy musí stát s těmi chorobnými, stejně jak to má můj praktik. Takže s velice nepříjemným očním zrnem mám čekat na pátek?

0/0
6.8.2010 11:31

LLucrezia

Re: Péče lékaře- specialisty

Mluvím z vlastní zkušenosti s mou praktickou lékařkou. Pokud potřebuji jen recept, zavolám, přijdu ve tři, mezi dveřmi dostanu recept a jdu. Hodiny se takto dělí skoro každý den. Čekárná je poloprázdná, lidé chodí většinou na objednávku.

Mimochodem - běžné ječné zrno léčí praktický lékař.

0/0
6.8.2010 11:58

_m-

Re: Péče lékaře- specialisty

jestli to nebude tím, že jste obě/oba? lékaři.

Já mám velice velkou zkušenost, jak se ke mně chovají lékaři a zdravotní personál když vědí že mám VŠ a jak když to nevědí. A to nemám medicinu.

0/0
6.8.2010 13:36

LLucrezia

Re: Péče lékaře- specialisty

Nemyslím si to, má prostě takto praxi zavedenou, pacienti si na to zvykli a objednávají se, ušetří to oběma stranám čas a klid a lékař se může věnovat pacientům podle potřeby a nikoliv podle toho, kolik lidí má v čekárně. Domnívám se, že je to jen otázka času a bude to takto fungovat všude.

Jsem lékařka a samozřejmě taky občas marodím, ale nemám pocit, že by se mnou nebylo zacházeno vlídně do té doby, než oznámím titul.

0/0
6.8.2010 13:46

Tomaseq

Přetížení praktických lékařů

Co to je za blbost? Takže já půjdu za praktickým lékařem, tak si hodinu posedím. Dostanu se dovnitř doktor mi dá papír a tím půjdu k onomu specialistovi. Tam si další hodinku odsedím... Je to zbytečné votravování obyčejnejch lidí. Aby ve svým volnu chodili si sednou na zavšivené bakteriomi prolezlé čekárny... Děkuji nechci. To si raději ty 2 kilča zaplatím...Rv

0/0
6.8.2010 10:07

LLucrezia

Re: Přetížení praktických lékařů

Ano.. Tak to má být. Máte prostě možnost volby...

0/0
6.8.2010 10:22

_m-

To už tu bylo

za totáče. Když mělo dítě zánět středního ucha tak jsme museli nejprve na dětské, kde potvrdili, že ho opravdu bolí ucho a ne koleno a až potom na ušní.  Pamatuju scénu na ušní noční pohotovosti, kdy synovi z ucha tekl pramínek hnisu a sestra na mě ječela, že musím přes půl Prahy zpátky na normální pohotovost pro papír. Já na ni ječela, že nepojedu až vykoukla doktorka - a nejeli jsme nikam. Teď to bude bez kraválu, jen za dvě stovky :-/

0/0
6.8.2010 10:04

LLucrezia

Re: To už tu bylo

Myslím, že nečtete pořádně..  Proč??

Akutních stavů se přece poplatek netýká.

Pokud bude mít dítě zánět středního ucha, musí co nejdříve k lékaři..

Pokud vás ale budou bolet záda, je asi nesmysl chodit k třem ortopedům, dvěma neurologům..nebo ne?

0/0
6.8.2010 10:19

_m-

Re: To už tu bylo

Pokud vám ten první nepomůže...... Já jsem s nepohyblivou rukou navštívila asi 5 specialistů - nepomohl mi žádný.

0/0
6.8.2010 10:23

Premium

Která auta jsou skutečně bezpečná? Crash testy versus realita

Setkáváme se s názory, že auta jsou navrhována tak, aby dosáhla dobrých výsledků v nárazových testech. Díky Folksamu...

Premium

Trend u rozvodů: čím dál více dětí končí ve střídavé péči

Neustálé pendlování mezi dvěma domácnostmi dětem škodí, varují odborníci. Ve střídavé péči je v Česku stále více dětí....

Premium

Když je střílečka povinná. Hraju hry a platí mě za to, říká člen týmu Brute

Má k dispozici fitness trenéra, mentálního kouče, psychologa a ve škole individuální studijní plán. Tedy servis...

Prodáváte rasistické zákusky, tvrdí zákazníci. Tradiční, brání se výrobce

Čokoládová pusinka, zákusek populární hlavně během německých únorových karnevalů, narazila na odpor kvůli svému...

Všichni jste krásní, říká modelka. Předávání cen moderovala zcela nahá

Modelka Ibi Støvingová (45), která moderuje dánskou verzi americké show Naked Attraction, vyvolala pozdvižení...

Výrobce největšího mobilního propadáku definitivně zavírá krám

Po třech letech od uvedení prvního neúspěšného pokusu prorazit na smartphonový trh značka Essential od spoluzakladatele...

PRVNÍ DOJMY: Co až tvé nahé fotky uvidí mamka? I herečky V síti pláčou

Vít Klusák zažívá věk zralosti. Zatímco v debutu Český sen ubližovala mystifikace neškodným zástupům toužícím po...

Nenáviděla jsem se za svá prsa, říká Fialová. Poprsí si nechala zmenšit

Herečka Kateřina Marie Fialová (22), známá ze seriálu Ordinace v růžové zahradě či show Tvoje tvář má známý hlas, šla...