Lidovci jsou součástí vlády, samozřejmě se jednoznačně vysloví proti nedůvěře vládě, uvedl Výborný k úterní mimořádné schůzi Poslanecké sněmovny.
Výborný poděkoval Decroix, která se konference také zúčastnila. Lidovce informovala o krocích, které v úřadu činí i těch, které plánuje. Podle Výborného připravuje časovou osu celé kauzy i audit, který bude mít pod taktovkou externí firma.
„Vzala na vědomí skutečnost, že se situací byli naši zástupci ve vládě seznámeni až se zveřejněním v médiích,“ řekl Výborný k účasti Decroix na konferenci. „Myslím, že získala naší jednoznačnou podporu,“ dodal.
Policie si přišla ke Stanjurovi a Decroix pro dokumenty, týkají se bitcoinové kauzy![]() |
KDU-ČSL podle Výborného považuje jednání bývalého ministra spravedlnosti Blažka za nepřijatelné. „Důkladné a věrohodné prošetření kauzy považujeme pouze za nezbytnou základní podmínku,“ řekl Výborný. Lidovci podle něj budou pracovat na obnovení důvěry občanů ve stát a státní instituce.
Lidovci na jednání probrali také volební kampaň. „Bavíme se o technických i programových detailech, abychom dokázali docílit úspěchu ve volbách. Máme silné kandidáty a jako lidovci se silným zázemím v regionální politice jsme aktivní i v ulicích,“ řekl Výborný.
Majetkový úřad viděl smlouvu o bitcoinech už v únoru. Zapojení do kauzy popírá![]() |
„Stojíme pevně za touto vládou. Jsme zodpovědnou a aktivní součástí koalice SPOLU i vlády. Jsme připraveni pokračovat v prosazování dobrých a spravedlivých řešení, která odpovídají našim křesťanskodemokratickým hodnotám a našemu programu,“ stojí v prohlášení, které předsednictvo strany zveřejnilo na svých stránkách ve středu.
Blažkův úřad přijal bitcoiny v miliardové hodnotě od Tomáše Jiřikovského, který v roce 2017 skončil ve vězení za zpronevěru, obchod s drogami a nedovolené ozbrojování. Kauzu kritizovaly opoziční strany, hnutí ANO ve čtvrtek podalo návrh na svolání mimořádné schůze Sněmovny, na které chce vládě vyslovit nedůvěru.