Kdo je Jakub Konečný, muž, který zmizel

  10:05aktualizováno  10:05
Čtyřiatřicetiletý podnikatel Jakub Konečný, o němž Radovan Krejčíř tvrdí, že zprostředkoval jeho půjčku Stanislavu Grossovi, zmizel v úterý 1. března. Naposledy ho ten den v šest hodin večer viděl obchodní partner, který s ním měl schůzku v pražské Šrobárově ulici.
Nezvěstný podnikatel Jakub Konečný.

Nezvěstný podnikatel Jakub Konečný. | foto: ČT - Na stopě

Informace zazněla o dva měsíce později v pořadu České televize Na stopě.

Zmizení Konečného nahlásila policii jeho přítelkyně, která na něj 1. března večer marně čekala. Ve Šrobárově ulici však už byl jen prázdný automobil Porsche, kterým Konečný na schůzku přijel.

"Nemáme o něm žádné zprávy," řekl MF DNES otec pohřešovaného podnikatele Pavel Konečný. O tom, že by se jeho syn stýkal se Stanislavem Grossem, prý nikdy neslyšel. "Můj syn podnikal sám, o jeho obchodech nic nevím," dodal.

Policisté, kteří po podnikateli pátrají, prověřují několik možných verzí jeho zmizení: buď se Konečný stal obětí únosu, nebo vraždy v rámci vyřizování účtů mezi podnikateli.

Možné je i to, že zmizel dobrovolně za hranice s podílem z dvou set milionů korun, které nyní chybějí v jeho vytunelované firmě K. P. Edwards.

Mnoho neosvětlil ani dokument, který policisté našli v Konečného trezoru. Podnikatel tam píše o tom, že ho Krejčíř 19. dubna 2002 nechal unést. A donutil ho podepsat směnky, daňové doklady a několik čistých papírů.

Jenže svůj únos tehdy nenahlásil policii. Proč? Možná proto, že i jeho podnikání provázejí pochybnosti. První firmy založil už ve svých třiadvaceti letech. Jeho impérium se rozrostlo na 24 společností, nyní figuruje už jen v šesti z nich. Specializuje se na kdeco: od obchodování s realitami a leasingy až po nakládání s odpady. Ovládl i síť sběrných surovin.

Jeho obchodní partner Kurt Kuntscher, který by mohl rozkrýt jeho obchody, s MF DNES hovořit nechtěl. Sdílný není ani další společník, Ludvík Zvěřina. "Nechci s ním být spojovaný. Rozešli jsme se už v roce 1999," uvedl Zvěřina. "Před lety jsme si firmy rozdělili, já mám jednu. Pak už jsme se vídali jen zřídka," říká Tomáš Spěvák, který s Konečným také podnikal.

Řada Konečného firem je v likvidaci. Konkurz teď čeká i jeho společnost K. P. Edwards, v jejímž sídle v Burzovním paláci v pražské Rybné ulici podle Krejčíře údajně proběhla transakce se Stanislavem Grossem.

"Je to brokerská firma, kam lidé ukládali peníze s tím, že jejich vklady budou zhodnocené víc než v bance. Pět let klienti dostávali výnosy. Letos na jaře se ukázalo, že jejich peníze jsou pryč. Dělá to dvě stě milionů," vysvětluje advokát Michal Hráský, který zastupuje padesát klientů. Na základě jejich trestních oznámení i tento případ vyšetřuje policie.

Autoři:

Hlavní zprávy

Nejčtenější

Vraha své dcery potkala v metru, sedl si přímo proti ní. Zhroutila se

Roberta Kučerová s fotografií své zavražděné dcery Reginy

Před dvaceti lety přišla Roberta Kučerová o jediné dítě. Její sedmadvacetiletou dceru Reginu nechal zavraždit Zdeněk...

Hašek titul JUDr. neměl získat. Jeho práce by propadla i jako seminárka

MF DNES získala rigorózní práci Michala Haška

Rigorózní práci, díky které Michal Hašek získal titul JUDr. ve slovenském Sládkovičově, exhejtman 7 let tají. MF DNES...

Liberecký podnikatel vystřelil po mladé rodině, teď mu hrozí osm let

Jiří Vařil na snímku z července 2009

Policie prověřuje incident z poloviny ledna v liberecké části Harcov. Devětatřicetiletý muž tam tehdy vyběhl z honosné...

Hmyz rychle vymírá, podle vědců do 100 let zmizí. Přírodu čeká kolaps

SOSÁNÍ. Hmyz saje nektar z květu pampelišky v lese nedaleko běloruského...

Katastroficky rychle neumírají pouze včely. Každý rok ze světa zmizí 2,5 procenta z celkového objemu veškerého hmyzu....

Školačka utekla k IS. Teď je opět těhotná a kvůli zdravotní péči chce zpět

Britské školačky Amira Abaseová, Kadiza Sultanaová a Shamima Begumová (zleva)...

Britka Shamima Begumová přijela v roce 2015 se svými dvěma přítelkyněmi do Sýrie, aby se připojila k Islámskému státu...

Další z rubriky

Taxi dispečink je dnes přežitek, řekl šéf Taxify ČR v Rozstřelu

Šéf Taxify ČR Roman Sysel a Karolína Venclová z Asociace koncesionářů v...

Od letošního roku musejí mít řidiči alternativní taxislužby Taxify licenci stejně jako řidiči běžní řidiči taxi. Před...

Internet se baví na účet ministryně za výrok o mobilních datech a wifi

Šéfka Svazu obchodu Marta Nováková.

Ministryně průmyslu a obchodu Marta Nováková na sebe upozornila výrokem, že mobilní data jsou drahá i proto, že lidé...

Petříček by skončil ve vládě, když ho nezvolí místopředsedou ČSSD

Ministr zahraničí Tomáš Petříček z ČSSD při setkání s novináři

Pokud ministr zahraničí Tomáš Petříček neuspěje při volbě vedení ČSSD na sjezdu, vnímal by to tak, že nemá důvěru...

Najdete na iDNES.cz