Úterý 24. května 2022, svátek má Jana
  • schránka
  • Přihlásit Můj účet
  • Úterý 24. května 2022 Jana

PŘEHLEDNĚ: Kdo všechno oznámil či zvažuje boj o Hrad

  20:10aktualizováno  9. května 10:23
Kandidátů na Pražský hrad přibývá. Portál iDNES.cz připravil přehled těch, kteří svou kandidaturu v prezidentských volbách v roce 2023 již potvrdili nebo ji zvažují.

Pražský hrad. | foto: Shutterstock

Prezidentem se může stát občan České republiky starší 40 let. Kandidáta může navrhnout každý dospělý Čech, svůj návrh však musí podpořit alespoň 50 tisíci podpisy. Kandidáta může navrhnout také alespoň 20 poslanců nebo nejméně 10 senátorů. Nikdo nemůže být zvolen více než dvakrát za sebou, uvádí Ústava.

Další prezidentské volby se budou konat v roce 2023 před 8. březnem, kdy uplyne druhé funkční období úřadujícího prezidenta republiky Miloše Zemana. Termín volby vyhlásí předseda Senátu, a to nejpozději 90 dnů před jejím začátkem.

Potvrzení kandidáti (podle abecedy)

Vladimír Boštíkpodnikatel

Vladimír Boštík

Někdejší starosta obce Vraclav na Orlickoústecku chtěl kandidovat už v minulých volbách, tvrdil dokonce, že sesbíral přes 72 000 podpisů. Do voleb se ale nakonec nepřihlásil, zdůvodnil to zdravotními problémy po operaci. V roce 2013 neúspěšně kandidoval do Sněmovny za Úsvit přímé demokracie Tomia Okamury. Svůj zájem kandidovat v prezidentských volbách 2023 Vladimír Boštík oznámil v červnu loňského roku.

Tomáš Březinamiliardář

Tomáš Březina

Podnikatel a miliardář Tomáš Březina oznámil kandidaturu na prezidenta 8. dubna 2022. V 90. letech byl poslancem ODS a Unie Svobody. Založil firmu Best, která vyrábí betonové dlaždice. Loni společnost prodal. Ve volbách do Poslanecké sněmovny v roce 2013 měl kandidovat ve Středočeském kraji jako lídr hnutí ANO 2011. Z kandidátní listiny ale odstoupil s tím, že hnutí ANO podle něj není dostatečně pravicové.

Karel Divišpodnikatel

Podnikatel Karel Diviš (19. ledna 2022)

Karel Diviš oznámil svůj záměr kandidovat v polovině ledna 2022. Dosud nepůsobil v politických funkcích na žádné úrovni, což považuje za výhodu. Je šéfem IDC-softwarehouse firmy. Řekl, že by z Pražského hradu chtěl od základu změnit atmosféru v zemi tak, aby byla moderní, přátelská a sympatická. „Prezident by měl být nadstranický, byť je to jednoznačně politik,“ uvedl.

Pavel Fischerdiplomat a senátor

Bývalý diplomat a neúspěšný prezidentský kandidát Pavel Fischer

Pavel Fischer deklaroval připravenost zúčastnit se voleb už v roce 2018. Senátor a bývalý diplomat na přelomu tisíciletí působil v Kanceláři prezidenta republiky, nejprve jako poradce Václava Havla, později vedl politický odbor. V letech 2003 až 2010 byl českým velvyslancem ve Francii a v Monaku. Zúčastnil se volby prezidenta v roce 2018, skončil třetí, na podzim 2018 byl zvolen senátorem za Prahu 12.

Marek Hilšerlékař a senátor

Nový senátor Marek Hilšer, který ohlásil vstup do klubu Starostové a nezávislí.

Marek Hilšer je senátor a lékař. Svůj záměr dostat se na Hrad oznámil na podzim 2019. Rodák z Chomutova vystudoval mezinárodní vztahy a medicínu na Univerzitě Karlově. Od roku 2007 pracoval jako pedagog a vědecký pracovník na 1. lékařské fakultě UK, působil i v akademickém senátu univerzity. V roce 2018 se zúčastnil prezidentské volby, skončil pátý. Na podzim 2018 byl zvolen senátorem za Prahu 2.

Karel Janečekmiliardář

Tisková konference matematika a podnikatele Karla Janečka, který oznámil svoji...

Svou kandidaturu oznámil v pátek 21. ledna. Je matematikem a podnikatelem, spolumajitelem společnosti RSJ, která se zabývá obchodováním s finančními deriváty. Karel Janeček stál u zrodu Nadačního fondu proti korupci nebo Nadačního fond Neuron na podporu vědy. Janeček vystudoval teorii pravděpodobnosti a matematickou statistiku na Matematicko-fyzikální fakultě UK, studoval také na univerzitách v USA.

Miloš Knorkomik

Miloš Knor

Komik svůj zájem o prezidentské křeslo projevil v říjnu 2021. Miloš Knor uspěl zejména jako představitel žánru stand up comedy. Během epidemie koronaviru se opakovaně vyslovoval například proti nošení roušek nebo zpochybňoval testování.

Jako komik debutoval v roce 2007 v pořadu Na stojáka televize HBO, v televizi Barrandov (ještě před jejím převzetím Jaromírem Soukupem) spolu s Lumírem Tučkem předváděl skeče v programu Koko TV.

Ivo Marešteolog

Zájem o prezidentské křeslo projevil vystudovaný teolog Ivo Mareš. (3. května...

Mareš svou kandidaturu ohlásil veřejnosti 3. května 2022. Je občanským kandidátem, nestojí za ním žádná politická strana. Mareš je vystudovaným teologem, působil jako protestantský farář, novinář a mluvčí Diakonie. Jako prezident by chtěl bojovat s chudobou. Stát podle něj nedokáže pružně reagovat na vzniklou situaci a selhává v komunikaci.

Jakub Olbertpředseda hnutí a restauratér

Jakub Olbert

Jakub Olbert je předsedou hnutí Otevřeme Česko - Chcípl PES, které vystupuje proti vládním opatřením zmírňujícím epidemii koronaviru. Hnutí vedl i do sněmovních voleb, kde získalo jen 0,4 procenta hlasů. Od poloviny 90. let podniká v oblasti dekorací a scénografie. Olbertovi patří i pražská restaurace Šeberák, která jako jedna z prvních přestala respektovat vládní opatření zaměřená proti šíření koronaviru.

Petr Pavelarmádní generál

Petr Pavel je český voják, armádní generál Armády České republiky ve výslužbě....

Petr Pavel veřejně hovoří o tom, že se již připravuje na prezidentskou kandidaturu. Je armádním generálem ve výslužbě, v letech 2015 až 2018 byl předsedou Vojenského výboru NATO. Prošel řadou velitelských pozic, od července 2012 do dubna 2015 působil jako náčelník Generálního štábu AČR. Začátkem 90. let na sebe upozornil v misi UNPROFOR v Chorvatsku, když jeho jednotka osvobodila skupinu francouzských vojáků uvězněných mezi bojujícími stranami.

Jana Peterkováaktivistka

Aktivistka Jana Peterková

Jana Peterková patří k nejvýraznějším tvářím odpůrců protiepidemických opatření a očkování. Soud ji stíhá za šíření poplašné zprávy. Ve videu lživě uvedla, že v domově pro seniory v Měšicích u Prahy zemřelo po očkování proti koronaviru několik seniorů. Jako své prezidentské cíle si Peterková klade konec války, platbu za plyn v rublech a vystoupení z EU a NATO.

Denisa Rohanováprezidentka asociace

Prezidentka České asociace povinných Denisa Rohanová vystoupila v Praze na...

Denisa Rohanová svou kandidaturu oznámila 18. února 2022. Je prezidentkou sdružení Česká asociace povinných, která se snaží hájit postavení lidí s dluhy. V politice se angažovala nejprve v řadách ČSSD, v roce 2014 neúspěšně kandidovala do zastupitelstva v Kralupech nad Vltavou jako nestraník za Úsvit přímé demokracie, ve volbách do Sněmovny v roce 2017 byla na kandidátce hnutí Referendum o Evropské unii.

Josef Skálapolitik

Místopředseda KSČM Josef Skála v diskusním pořadu iDNES.cz Rozstřel (16. října...

Josefa Skálu vyslala do prezidentského boje KSČM. Jeho kandidaturu strana oznámila 2. února 2022. Skála vstoupil do KSČ v osmnácti letech, vystudoval žurnalistiku na Univerzitě Karlově. Ještě před revolucí zastával vysoké pozice v komunistické straně,  ve svazcích StB byl veden jako ideový spolupracovník StB. Ve straně platí za zástupce ultrakonzervativního křídla a tradicionalistu, patří rovněž mezi odpůrce současného vedení.

Klára Long Slámováadvokátka

Advokátka Klára Long Slámová

Svůj zájem kandidovat advokátka ohlásila v květnu 2021. V minulosti byla zhruba měsíc poslankyní za ODS, do Sněmovny se dostala jako náhradnice krátce před volbami 2010, kdy už kandidovala jako nezávislá za stranu Suverenita.

Jako advokátka Klára Long Slámová vystupovala v několika známých kauzách, mimo jiné zastupovala dvojnásobného vraha Jiřího Kajínka, nebo byla zmocněnkyní pozůstalých v kauze Petra Kramného odsouzeného za vraždu manželky a dcery během dovolené v Egyptě.

Ivan Smetanaaktivista

Ivan Smetana

Ivan Smetana vystudoval obor hutník pro tváření kovů, pracoval jako dělník. Žije ve Frýdku-Místku. Kandidaturu na prezidenta oznámil podruhé. Již před volbami v roce 2018 řekl, že se bude ucházet o prezidentský post, nakonec kandidaturu stáhl. Smetana uvedl, že ho štve „dvojí metr justice, policie i politiků, bezmocnost obyčejných lidí a bezostyšná beztrestnost podvodníků a lhářů.“

Josef Středulapředseda odborů

Předseda ČMKOS Josef Středula

Předseda Českomoravské konfederace odborových svazů (ČMKOS) kandidaturu potvrdil 5. května na svém Twitteru. Odbory vede od dubna 2014, předtím byl devět let předsedou Odborového svazu KOVO. Po listopadu 1989 se Josef Středula podílel na přeměně Revolučního odborového hnutí (ROH) ve standardní odbory, v roce 1991 byl zvolen členem rady OS KOVO, od roku 1993 pak působil jako místopředseda svazu. V době, kdy Středula stál v čele svazu KOVO, profiloval se jako výrazný kritik pravicových vlád.

Alena Vitáskovámanažerka

Předsedkyně Energetického regulačního úřadu (ERÚ) Alena Vitásková (21. března...

Pětašedesátiletá Alena Vitásková je absolventkou Stavební fakulty Vysokého učení technického v Brně. Ve vysokých funkcích působila na přelomu století v Severomoravské plynárenské či Pražské teplárenské. Svou kandidaturu oznámila 24. ledna 2022 večer. „Jdu do volebního boje, abych zvítězila a byla oporou lidem. Po stanovení termínu a podmínek prezidentské volby vydám prohlášení a představím svůj tým,“ napsala Vitásková v prohlášení pro portál Parlamentní listy.

Kandidaturu zvažují nebo nevyloučili (podle abecedy)

Andrej Babišpolitik

Andrej Babiš

Předseda hnutí ANO a expremiér Andrej Babiš chce případnou kandidaturu chce oznámit až v létě nebo na podzim. ANO se po úspěchu ve volbách 2013 stalo v lednu 2014 vládní stranou a Babiš ministrem financí a vicepremiérem pro ekonomiku. Babiš patří k nejkontroverznějším politikům v současnosti, mezi voliči má velkou skupinu podporovatelů, ale i silnou skupinu odpůrců. 

Hynek Blaškopolitik

Hynek Blaško, volební lídr SPO ve Středočeském kraji

Europoslanec Hynek Blaško byl do Evropského parlamentu zvolen v květnu 2019 za Svobodu a přímou demokracii - Tomio Okamura (SPD). Je generálmajorem ve výslužbě. V letech 2009-2012 byl velitelem Společných sil AČR. Vojenskou činnou službu ukončil v roce 2012. Hynek Blaško ve volbách do Senátu 2018 kandidoval jako nestraník za SPD v obvodu Chrudim, nepostoupil do druhého kola. Prezidentskou kandidaturu zvažuje.

Jana Bobošíkovánovinářka a politička

Jana Bobošíková

Jana Bobošíková svoji kandidaturu už dříve nevyloučila. „Abych říkala, že budu kandidovat, tak to rozhodně ne. Nevylučuji to,“ zopakovala. Bývalá neúspěšná kandidátka na prezidentku je novinářkou a političkou. Veřejně známou se stala při krizi v České televizi na přelomu let 2000 a 2001, kdy byla hlavní tváří náhradního oficiálního vysílání a jedním ze dvou manažerů ČT, kteří nejviditelněji čelili vzbouřeným redaktorům.

Lenka Bradáčováprávnička

Lenka Bradáčová

Lenka Bradáčová je pražská vrchní zástupkyně a prezidentka Unie státních zástupců. Vystudovala právo na Univerzitě Karlově v Praze a po získání doktorátu se stala státní zástupkyní v Litoměřicích. Poté působila jako náměstkyně krajského státního zástupce v Ústí nad Labem. Dozoruje mimo jiné i korupční kauzu Davida Ratha. Kandidaturu nevylučuje.

Vladimír Dlouhýekonom a politik

Vladimír Dlouhý, prezident Hospodářské komory ČR

Vladimír Dlouhý je ekonom a politik, vystudoval VŠE v Praze, v letech 1977-78 studoval na Katolické univerzitě v belgické Lovani. Působí jako prezident Hospodářské komory ČR , dříve jako ministr hospodářství a ministr průmyslu a obchodu.

Jiří Hynekprezident asociace

Jiří Hynek

Vystudoval Matematicko-fyzikální fakultu Univerzity Karlovy v Praze. V současnosti zastává pozici prezidenta a výkonného ředitele Asociace obranného a bezpečnostního průmyslu České republiky. Jiří Hynek je zakládajícím členem stany Realisté. Ve volbách do Sněmovny v roce 2017 byl lídrem neúspěšné kandidátky této strany v Ústeckém kraji. Za tuto stranu také kandidoval neúspěšně na prezidenta ČR. Kandidaturu v prezidentských volbách v roce 2023 nevyloučil.

Věra Jourovápolitička

Místopředsedkyně Evropské komise Věra Jourová diskusním pořadu iDNES.cz...

Věra Jourová se narodila roku 1964 v Třebíči. Vystudovala Filozofickou fakultu Univerzity Karlovy, byla ministryní pro místní rozvoj mezi lety 2011 a 2014. V letech 2014 až 2019 pracovala jako komisařka pro spravedlnost, ochranu spotřebitelů a otázky rovnosti pohlaví v Junckerově evropské komisi. V současnosti je místopředsedkyní Evropské komise pro hodnoty a transparentnost. Kandidaturu nevylučuje.

Václav Klauspolitik

Václav Klaus

V roce 1963 ukončil studium na obchodní fakultě Vysoké školy ekonomické v Praze. Byl předsedou Občanského fóra. Po jeho rozdělení v únoru 1991 byl v dubnu téhož roku jedním ze zakladatelů Občanské demokratické strany. V prosinci 1989 se stal ministrem financí. Po volbách v červnu 1992 se stal předsedou vlády České republiky. Poprvé zvítězil ve volbě prezidenta 28. února 2003, podruhé byl zvolen hlavou státu v roce 2008. Bývalý prezident Václav Klaus kandidaturu nevylučuje.

Michael Kocábhudebník

Hudebník a bývalý politik Michael Kocáb hovoří s novináři ve volebním štábu...

Michael Kocáb kandidaturu zatím zvažuje. Kocáb je hudebník, v letech 2009 až 2010 působil jako ministr pro lidská práva ve vládách Mirka Topolánka a Jana Fischera. Proslavil se jako lídr kapely Pražský výběr. V listopadu 1989 byl spolu s Michalem Horáčkem u jednání mezi zástupci komunistické moci a Občanského fóra. K politice měl ale blízko i později, patřil do okruhu spolupracovníků Václava Havla.

Danuše Nerudovárektorka

Danuše Nerudová

Rektorce brněnské Mendelovy univerzity končí její mandát letos v lednu. O kandidatuře uvažuje. Danuše Nerudová vystudovala obor hospodářská politika a správa na Provozně ekonomické fakultě tehdejší Mendelovy zemědělské a lesnické univerzity v Brně (PEF MENDELU), kde v roce 2005 získala i doktorát. V dubnu 2020 společně s dalšími ekonomy založila občanskou iniciativu KoroNERV-20, snažící se zmenšit dopady pandemie na českou ekonomiku.

Miroslava Němcovápolitička

Poslankyně Miroslava Němcová v diskusním pořadu Rozstřel. (29. září 2020)

Současná senátorka, dlouholetá poslankyně za ODS a bývalá předsedkyně Sněmovny Miroslava Němcová kandidaturu na první českou prezidentku nevylučuje. Němcová byla považována za nejvážnější kandidátku své strany na nejvyšší úřad v zemi už v roce 2012. Nakonec se ale rozhodla, že se stranických primárek nezúčastní a kandidaturu přenechala Přemyslu Sobotkovi. 

Jiří Paroubekpolitik

Jiří Paroubek

Po ukončení Vysoké školy ekonomické v roce 1976 pracoval až do roku 1990 jako ekonom v různých vedoucích funkcích v podnikové sféře. V listopadu 1998 byl zvolen do funkce náměstka primátora hl.m. Prahy pro oblast finanční politiky. V srpnu 2004 byl Jiří Paroubek jmenován do funkce ministra pro místní rozvoj, dne 25. dubna 2005 jmenován předsedou vlády České republiky.

Alena Schillerovápolitička

Ministryně financí a lídryně kandidátky hnutí ANO v Jihomoravském kraji Alena...

Alena Schillerová vystudovala gymnázium v Tišnově a poté práva na Univerzitě Karlově. Byla od prosince 2017 do prosince 2021 ministryní financí ve vládě Andreje Babiše. Byla místopředsedkyní jeho druhé vlády. Pozici ministryně financí zastávala jakožto první žena v historii České republiky. V současnosti je předsedkyní Poslaneckého klubu ANO a výraznou tváří opozice. Kandidaturu nevylučuje.

Jaromír Soukuppodnikatel

Jaromír Soukup na snímku z března 2016

Podnikatel a majitel mediální agentury Médea, vydavatelství Empresa Media a televize Barrandov dal zájem o prezidentský post najevo v dubnu 2019. Začínal v agentuře Médea, která funguje jako zprostředkovatel při zadávání reklamy mezi firmami a médii. Koncem 90. let ji převzal a vybudoval z ní jednoho z hlavních hráčů v ČR. V poslední dekádě Jaromír Soukup koupil časopisy Týden, Instinkt nebo Mladý svět, na přelomu let 2012 a 2013 přibyla televize Barrandov.

Robert Šlachtabývalý policista

Róbert Šlachta

Bývalý policista Robert Šlachta byl v letech 2008 až 2016 ředitelem Útvaru pro odhalování organizovaného zločinu. Na svůj post rezignoval 10. 6. 2016, nelíbila se mu navrhovaná reorganizace policie a vznik Národní centrály proti organizovanému zločinu. V lednu 2021 s bývalými kolegy založil hnutí Přísaha, se kterým se v roce 2021 neúspěšně pokoušel dostat do Sněmovny. Zvažuje, že bude usilovat o místo na Hradě.

Kateřina Valachovápolitička

Kateřina Valachová (ČSSD)

Kateřina Valachová je právnička a politička, bývalá poslankyně. Pracovní kariéru začínala v letech 2001 až 2002 jako právnička na Magistrátu města Brna. Od 2015 do června 2017 byla ministryní školství ve vládě Bohuslava Sobotky. Na konci března 2021 ohlásila kandidaturu na post předsedkyně ČSSD na dubnovém sjezdu strany, neuspěla. Svou kandidaturu na post prezidentky nevyloučila.

Exkluzivní průzkum: Kdo by se stal prezidentem? První Babiš, druhý Pavel

Miloš Vystrčilšéf Senátu

Předseda senátu Miloš Vystrčil při svém novoročním projevu. (1. ledna 2022)

Prezidentskou kandidaturu nevyloučil ani současný předseda Senátu ČR Miloš Vystrčil (ODS). „Nechme to nyní být. Dělejme práci, kterou máme nyní před sebou,“ uvedl na přímý dotaz ohledně kandidatury v pořadu K věci na CNN Prima News. Vystrčil se v politice pohybuje od začátku 90. let. V minulosti byl mimo jiné starostou Telče a hejtmanem Vysočiny. Do Senátu byl Vystrčil poprvé zvolen v říjnu 2010. V únoru 2020 nahradil v čele horní parlamentní komory Jaroslava Kuberu, který nečekaně zemřel.

Jan Zahradilpolitik

Poslanec ODS Jan Zahradil

Europoslanec Jan Zahradil kandidaturu zvažuje. Politik se v roce 1998 stal poslancem Parlamentu České republiky, kde působil jako místopředseda Zahraničního výboru. V roce 2002 byl zvolen prvním místopředsedou ODS, kterým byl až do roku 2003. Tuto funkci opět zastával v letech 2014–2016. Ve volbách do Evropského parlamentu v roce 2009 byl jako lídr kandidátky ODS úspěšné znovuzvolen. 

Autoři: ,

80 let od atentátu na Heydricha

27. 5. 1942 provedli českoslovenští parašutisté atentát na zastupujícího říšského protektora na území Čech a Moravy Reinharda Heydricha.

Praha bude v létě opět ztichlá, obává se šéf turistické centrály

  • Nejčtenější

VIDEO: Jsme pro smích! Ruský plukovník vykolejil hlásnou troubu Kremlu

Nezvykle ostře se v pondělí ke schopnostem ruské armády i státu v mezinárodní politice vyjádřil ve státní televizi...

A je to venku: Putinova dcera má dítě s baleťákem Zelenským

Premium Zatímco s jedním Zelenským se ruský prezident už tři měsíce neúspěšně potýká na ukrajinském bojišti, druhého má v...

{NADPIS reklamního článku dlouhý přes dva řádky}

{POPISEK reklamního článku, také dlouhý přes dva a možná dokonce až tři řádky, končící na tři tečky...}

Vypínají eskalátory i okrádají. Dětské party terorizují obchodní centrum

Poflakují se, dělají nepořádek, pouští si hlasitou hudbu a čas od času se pokusí někoho okrást, nebo dokonce napadnout....

Byl divně cítit, tepala mu žíla a potřeboval brýle, popisuje Putina analytička

Bývalá poradkyně amerického exprezidenta Donalda Trumpa a odbornice na mezinárodní vztahy Fiona Hillová zavzpomínala na...

Máme generály idioty! Rusové rozebírají vojenský debakl u Bilohorivky

Premium O bezmála pět set mužů přišla ruská armáda, když se neúspěšně pokusila překonat řeku Severní Doněc. Velitele zodpovědné...

Půst, občas večeře, čtyři kávy denně. Jak jíst podle výživového poradce Havlíčka

Premium Strava ovlivňuje nejen naši váhu či kondici, ale i náladu a zdravotní stav. Ostatně až dvě třetiny všech nemocí mají...

Vláda má 20 korun z každého litru benzinu, říká šéf sítě levných čerpacích stanic

Premium Nikoho nenechají na pochybách, že tohle je nízkonákladová firma, kde se nehýří. Okázalost tu nemá místo. Spolumajitel...

Všechno vymyslela Škrlová. Je to hlava manipulace, říká režisér Síbrt

Premium Před patnácti lety Česko šokovala kuřimská kauza. Týrání malých chlapců nejbližšími příbuznými i podivná role „Aničky“....

  • Další z rubriky

STALO SE DNES: Začíná dlouhodobá fáze války na Ukrajině. Pastrňák září na MS

Rusové se zakopávají. Začíná třetí, dlouhodobá fáze války na Ukrajině. Už jen rozséváme lži a nenávist. Zkušený ruský...

Zeman si v průzkumu mírně polepšil, vládě nedůvěřují dvě třetiny lidí

Pětina Čechů je spokojená se současnou politickou situací. Prezidentovi důvěřuje 38 procent lidí, vládě pak o tři...

{NADPIS reklamního článku dlouhý přes dva řádky}

{POPISEK reklamního článku, také dlouhý přes dva a možná dokonce až tři řádky, končící na tři tečky...}

Česko věnovalo Ukrajině helikoptéry, tanky a raketové systémy, uvedly USA

Česká republika nedávno věnovala ukrajinské armádě bojové helikoptéry, tanky a raketové systémy, řekl v pondělí...

Masivní šíření opičích neštovic nečekám, je to problém jedné akce, říká Chlíbek

Opičí neštovice. Nemoc, která v posledních dnech rychle postupuje Evropou. V Česku doposud podle Státního zdravotního...

Část dětí dostane 5 000 Kč automaticky, zbytek bude žádat elektronicky

Rodiče, kteří na své potomky pobírají příspěvek na dítě, dostanou státní pětitisícovou pomoc automaticky. Ostatní budou...

Muž s penisem na předloktí. Pěstoval si ho šest let pro transplantaci

Je to vlastně příběh protkaný smutkem, groteskní fyzickou modifikací, ale se šťastným koncem. A též s mnoha otázkami....

Hrušínského dcera se svlékla pro Playboy. Manžela to překvapilo, říká

Pro nové číslo Playboye se svlékla a nafotila sexy snímky Kristýna Hrušínská (37). Dcera Jana Hrušínského a Miluše...

Ukrajinci dostali západní superhoufnice M777. Do akce šla i Bohdana

Ať už si dělostřelectvo v dávných dobách vysloužilo titul královny či krále bojiště, ukazuje se i v jednadvacátém...

V Charkově se skrývá tajemný supertank, příliš drahý pro sériovou výrobu

Válka na Ukrajině vstupuje do nové fáze. Rusové se po Kyjevu stahují i z okolí Charkova a chystají se zřejmě soustředit...