Premiér Sobotka práci ve sněmovně ignoroval. Zamířil na mítinky ČSSD

  9:55aktualizováno  9:55
Ve čtvrtek, v den pravidelných písemných i ústních interpelací na předsedu vlády, se poslanci premiéra Bohuslava Sobotky nedočkali. Předseda ČSSD dal místo práce ve sněmovně přednost jinému programu - volebním mítinkům své strany v Hlučíně a v Ostravě.

Poslanci na premiéra Bohuslava Sobotku čekali marně. Vynechal písemné i ústní interpelace na něj a místo toho zamířil na mítinky ČSSD do Hlučína a Ostravy. | foto: Adolf Horsinka, MAFRA

„Nikdo z vás se nezlobte na Hlučínsko, Hlučínsko je nádherný kraj,“ řekl ve čtvrtek poslancům Herbert Pavera zvolený za TOP 09 v Moravskoslezském kraji.

Jeho kolega z klubu, místopředseda sněmovny Petr Gazdík dokonce navrhl na páteční ráno zařazení mimořádného bodu, kde by se řešily skutečné důvody premiérovy nepřítomnosti, o jehož omluvě z pracovních důvodů informoval oficiálně poslance řídící schůze Vojtěch Filip z KSČM.

„Přidávám se k tomu a podporuji toto stanovisko,“ chtěl stejně jako Gazdík vědět, co Sobotku přimělo neúčastnit se schůze sněmovny, Karel Fiedler zvolený za Úsvit přímé demokracie.

„Jsem taky z Hlučínska. V této chvíli 96, ne 200 poslanců čeká na pana premiéra,“ hájil nepřítomného Sobotku, který dal přednost stranické volební kampani před prací ve sněmovně, poslanec ČSSD Václav Klučka. Zařazení mimořádného bodu o Sobotkově nepřítomnosti pak vládní poslanci nepovolili. Hlasovalo pro to 44 ze 104 přítomných, devět hlasů opozici chybělo (jak poslanci hlasovali, najdete zde).

Proč předseda vlády v těchto dnech nechodí do parlamentu, ČSSD nijak netají a lze to najít na internetových stránkách strany. V kalendáři předvolebních akcí je to pojmenováno jasně - 11 hodin v Hlučíně s kandidátem sociální demokracie do senátu Pavlem Mihálikem a kandidátem na starostu Pavlem Kubušem, 14:30 Ostrava Hrabůvka s kandidátem na primátora Lumírem Palyzou. A o dvě hodiny v Porubě znovu s Palyzou a Mihálikem. Až v 18 hodin první akce, kterou by šlo interpretovat i jako součást práce premiéra a která je i na webových stránkách vlády - účast na slavnostním otevření Světa techniky v Dolní oblasti Vítkovice.

Pojeďme ho interpelovat do Hlučína na náměstí, navrhl Gazdík

Už ve středu, kdy poslanci schvalovali klíčové vládní návrhy, jako je zvýšení slevy na dani na děti, třetí sazbu DPH či porodné na druhé dítě, Sobotka v parlamentu nebyl. Sociální demokracie dokonce novinářům poslala SMS, že je předseda vlády připraven komentovat dění v parlamentu z Muzea fotografie v Jindřichově Hradci. V ten den totiž pracovní program premiéra České republiky vypadal takto - postupně volební akce ČSSD v městech Jindřichův Hradec, Písek, Strakonice.

Obdobná SMS, že Sobotka je připraven komentovat dění, tentokrát z Hlučína, dorazila iDNES.cz i dalším novinářům z Úřadu vlády ve čtvrtek dopoledne.

Místopředseda sněmovny Gazdík proto navrhl, aby se poslanci přesunuli do Hlučína a interpelovali premiéra tam, na náměstí. Komunista Pavel Kováčik zase v nadsázce přišel s tím, že by kromě písemných a ústních interpelací na premiéra mohly být do jednacího řádu zařazeny i telefonické.

„Není možné sedět jen ve Sněmovně. Je potřeba mluvit s lidmi a sbírat jejich názory. Doporučil bych to i opozičním poslancům,“ řekl Sobotka v Hlučíně k tomu, proč ignoroval svou práci ve sněmovně právě v den, na který jsou zařazeny písemné a ústní interpelace na předsedu vlády.


Hlavní zprávy

Nejčtenější

Bylo to hrozné, líčí turistka. Při bouři zemřeli v Chalkidiki dva Češi

Převrácený autokaravan v řecké vesnici Sozopoli, v němž zemřeli dva čeští...

Silná bouře na řeckém poloostrově Chalkidiki si ve středu večer vyžádala sedm obětí, šest z nich byli turisté. Mezi...

V penzi spolu chtěli procestovat svět. Na řecké pláži je zabila bouře

Na pláži na řeckém poloostrově Chalkidiki v noci na čtvrtek zemřeli dva Češi....

Manželé z Vysočiny si na stáří koupili zánovní obytný automobil. Chtěli procestovat Evropu, být na důchod co možná...

Bouřky, déšť a zima. Počasí kazí Čechům dovolenou v Chorvatsku

Silná bouřka provázená přívalovým deštěm v Praze (6. června 2019)

Chorvatsko je pro Čechy nejoblíbenější letní destinací, každoročně jich tam za mořem vyrážejí stovky tisíc. Na tento...

Letní radovánky v Německu. Na koupaliště raději s policejním doprovodem

Němečtí policisté dorazili urovnat jeden z násilných incidentů ve venkovním...

Teploty stoupají a s nimi i počet návštěvníků koupališť. Německo uvažuje o posílení bezpečnosti na plovárnách kvůli...

Expremiér Nečas si koupil byt. Finanční transakce však nahrávají spekulacím

Manželé Petr a Jana Nečasovi přicházejí na slavnostní  recepci, kterou...

Byt o velikosti téměř sto metrů čtverečních s terasou o výměře 37,66 metrů čtverečních v sedmém patře Rezidence Na...

Další z rubriky

V rybníku Buňkov je opět herpes virus, desítky tun ryb míří do kafilerie

Rybáři na Buňkově opět likvidovali ryby zasažené herpes virem. (19. července...

V rybníku Buňkov ve Břehách na Pardubicku se opět objevil pro ryby smrtelný herpes virus. Navíc jej veterináři odhalili...

Hřib se chová jako malé uražené dítě, pustil se do primátora šéf KSČM

Předseda KSČM Vojtěch Filip v pražském volebním štábu. (6. října 2018)

Do pražského primátora za Piráty Zdeňka Hřiba se pustil kvůli sporu s Čínou šéf KSČM Vojtěch Filip. „Současné pražské...

Vláda odmítne návrh, který by Pavla Zemana udržel ve funkci ještě sedm let

Před komisí hovořil i nejvyšší státní zástupce Pavel Zeman (29. srpna 2017).

Před prázdninami plnily náměstí protesty kvůli obavám, aby se ministryně spravedlnosti Marie Benešová nesnažila vyměnit...

Akční letáky
Akční letáky

Prohlédněte si akční letáky všech obchodů hezky na jednom místě!

Najdete na iDNES.cz