V Janově se z mostu zřítil i kamion pražské firmy, řidič přežil

  15:07aktualizováno  21:03
V italském Janově při zřícení mostu spadl i kamion pražské firmy Sped-it. Český řidič přežil a je mimo ohrožení života. „Čekáme, až se podrobí dalším vyšetřením a následně samozřejmě zařídíme jeho převoz z Itálie,“ řekl MF DNES jednatel firmy Jan Polák.

Kamion řídil jeden z nejzkušenějších řidičů, nákladními vozy jezdí po Evropě přes dvacet let. Z tragédie vyvázl se zlomeným nosem, čtyřmi žebry a propíchnutou plící. Leží v janovské nemocnici a je mimo ohrožení života.

Fotogalerie

„Řidič je ve stabilizovaném stavu a komunikuje. Bližší informace budeme vědět později,“ řekl iDNES.cz  druhý jednatel firmy Václav Zázvůrek. Na informaci upozornila Česká televize.

„Jsme v kontaktu s naší ambasádou v Římě, která celou tuto záležitost řeší a rovněž komunikuje s naším honorárním konzulem, kterého máme jako Česká republika v Janově. Nicméně zatím nemáme k dispozici informace, že by mezi oběťmi nebo zraněnými měli být čeští občané. Samozřejmě to nemůžeme v tuhle chvíli potvrdit ani vyvrátit, protože situace se s ohledem na probíhající záchranné práce vyvíjí,“ sdělila iDNES.cz Irena Valentová, mluvčí ministerstva zahraničí.

„Mohu prozatím říct, že se na nás od toho neštěstí obrátil jeden Čech, konkrétně zaměstnavatel českého řidiče kamionu, s tím, že dotyčný řidič se měl nacházet v okolí a nedaří se s ním spojit. Spojení se naší ambasádě zatím nepodařilo uskutečnit.“

Do Janova jel v úterý na pravidelné lince z Prahy také autobus společnosti RegioJet. „ Autobus na dnešní pravidelné lince Praha - Mnichov - Curych - Janov s pravidelným příjezdem do Janova ve 14:35 před několika desítkami minut v pořádku dorazil do cíle na svou zastávku Piazza Vittoria v Janově,“ sdělil tiskový mluvčí RegioJet Aleš Ondrůj.

„Situace po zřícení mostu v Janově neměla na příjezd autobusové linky RegioJet do Janova vliv - cestující dorazili v pořádku a vystoupili na standardně používané zastávce. V tuto chvíli nepředpokládáme, že by byl nějak ovlivněn také zítřejší odjezd autobusu z Janova do Prahy, a to ve 14.40 hodin ze zastávky na Piazza Vitoria,“ dodal.

„V souvislosti se zítřejším odjezdem ve 14:40 hodin z Janova bude RegioJet ještě dnes informovat cestující (SMS zprávou) o tom, aby si vyčlenili dostatek času na to, aby se dostali s ohledem na očekávané dopravní komplikace včas na zastávku na Piazza Vitorio, odkud autobus RegioJet odjíždí do Prahy.“

Na frekventované dálnici v Janově na severu Itálie se v poledne zřítil asi 100metrový úsek mostu. Podle záchranářů zahynuly desítky lidí. Z mostu spadla zhruba dvacítka vozidel, včetně nákladních.

Záchranářům se z trosek podařilo vyprostit sedm přeživších, které převezli do nemocnice. Pět z nich je v kritickém stavu. Na místo dorazili také specialisté na vyhledávání lidí.

Podle prvotních zpráv zřícení části mostu i s pilířem způsobil sesuv půdy během prudkého deště. Televize Sky Italia přinesla výpověď jednoho svědka, který na mostě ve chvíli tragédie viděl „osm či devět“ vozidel. Kolaps stavby podle něj připomínal „apokalyptickou scénu“.

Autoři: ,

Hlavní zprávy

Nejčtenější

Soud definitivně osvobodil policistu, který autem zastavil motorkáře

Policista Šimon Vaic je viněn z těžkého ublížení na zdraví z nedbalosti kvůli...

Policista Šimon Vaic, který čelil obžalobě kvůli tomu, že zahradil ujíždějícímu motorkáři cestu autem v roce 2017,...

Soukup chce dobýt Evropský parlament. Z TV Barrandov zmizí jeho pořady

Jaromír Soukup na snímku z března 2016

Jaromír Soukup učinil zásadní životní rozhodnutí, píše TV Barrandov na svém twitterovém účtu. Podle Info.cz Soukup...

Policie dopadla údajné vrahy čerpadlářky v Nelahozevsi

Dům ve Vojkovicích na Mělnicku, kde policisté zadrželi podezřelého z vraždy...

Policie zadržela dva podezřelé z vraždy čerpadlářky z Nelahozevsi. Informaci iDNES.cz potvrdil policejní mluvčí Zdeněk...

Útočník na pódiu pobodal starostu Gdaňsku, ten na následky zranění zemřel

Starosta Gdaňsku Pawel Adamowicz při vystoupení na charitativní akci (13. ledna...

Na starostu polského Gdaňsku zaútočil během nedělního večera muž s nožem. Stalo se tak při charitativní akci, kdy...

Tátové od rodin i gauneři. Podezřelí z vraždy pumpařky byli „známé firmy“

Dům ve Vojkovicích na Mělnicku, kde policisté zadrželi podezřelého z vraždy...

Oba měli rodinu, jeden z nich by se brzy měl stát otcem. Oba jsou z Mělnicka, kde byli známí kvůli své kriminální...

Další z rubriky

Chystá se nový zákon pro makléře. Bez vzdělání a pojištění se už neobjedou

ilustrační snímek

V České republice zatím neexistuje zákon, který by reguloval práci realitních makléřů. Realitním makléřem se tak může...

S rakovinou je třeba rozmlouvat, radí onkoložka. Lékař nesmí brát naději

Onkoložka a psychoterapeutka Olga Dostálová

V moderní době se zhoubný nádor objeví u každého čtvrtého člověka. S nádorem by lidé měli umět rozmlouvat a velmi...

Jazykovkám utíkají rodilí mluvčí i Češi, výuka angličtiny je neuživí

Ilustrační snímek

České jazykové školy se potýkají se stále větším úbytkem svých lektorů. Odcházejí z nich nejen rodilí mluvčí, ale i...

Najdete na iDNES.cz