Bobošíková svou kandidaturu potvrdila. „Je to pravda, budu kandidovat,“ řekla iDNES.cz Bobošíková. Podrobnosti chce politička oznámit až v úterý. Hovoří se ale o tom, ze povede pražskou kandidátku. Už v minulém týdnu se měla setkat se zástupci pražské organizace Volného bloku.
Ten bude v nadcházejících volbách mimo jiné kandidovat společně s Dělnickou stranou sociální spravedlnosti (DSSS). „Jde nám o to, aby se netříštily hlasy,“ komentoval v minulosti spojenectví předseda DSSS Tomáš Vandas. DSSS je česká ultranacionalistická radikální mimoparlamentní politická strana s důrazem na národní a sociální hledisko.
S obdobně radikálními názory se sice do Sněmovny v minulých volbách dostala i SPD Tomia Okamury - mimochodem kandidoval za ni i Lubomír Volný, v současnosti je ale podle politologů vnímána jako spíš ta umírněnější strana.
Bobošíková v současnosti působí v Institutu svobody a demokracie, který založila v prosinci 2019. Ve správní radě je mimo jiné i ekonomka a radní České televize Hana Lipovská. Mimochodem společně obě ženy prosluly například podáním trestního oznámení kvůli zrušení části volebního zákona Ústavním soudem. Ústavní soudce Pavla Rychetského, Jana Filipa a Kateřinu Šimáčkovou podezíraly ze zneužití pravomoci úřední osoby a z maření přípravy a průběhu voleb.
Bobošíková a Lipovská podaly trestní oznámení kvůli zrušení volebního zákona![]() |
Bobošíková se veřejně známou stala zejména při krizi v České televizi na přelomu let 2000 a 2001, kdy byla hlavní tváří náhradního oficiálního vysílání a jedním ze dvou manažerů ČT, kteří nejviditelněji čelili vzbouřeným redaktorům. V politice se vždy profilovala euroskepticky a nacionálně.
Kromě toho, že v minulosti Bobošíková působila v Evropském parlamentu, byla také předsedkyní strany Suverenita, nebo Politiky 21 a Hlavy vzhůru. V roce 2008 pak také kandidovala za KSČM na prezidentku České republiky. Před samotnou volbou však kandidaturu stáhla.