Jak přežít a užít si Madonnu. Návod pro návštěvníky i obyvatele

  10:30aktualizováno  10:30
Od 19 hodin vystoupí v areálu na pražském Chodově zpěvačka Madonna. Organizátoři očekávají 40 tisíc návštěvníků. O bezpečnost se bude starat tisíc lidí včetně policistů a strážníků. Co by měli vědět návštěvníci a co ti, které americká hvězda nezajímá?

Již dnes se fanynky i fanoušci dočkají koncertu Madonny. | foto: ČTK

Fanoušci Madonny se dočkali, dnes jejich favoritka koncertuje v areálu na Chodově. Pro připomenutí nabízíme návštěvníkům koncertu návod, jak se na koncert dostat a "nezkolabovat" ještě před ním.  

Informace pro návštěvníky

1. Přijďte včas, otevřeno bude od 16:00
Koncert začíná v 19 hodin, chcete-li stihnout začátek, vyrazte o několik hodin dřív. Vzhledem k tomu, že do areálu se vchází dvěma vstupy a každým by mělo projít zhruba 20 tisíc lidí, dá se zvláště po 18. hodině počítat se zdržením.

Čtyři bloky písní a také rolls-royce

Jak bude vypadat show, s níž Madonna přijíždí

Čas ušetříte tím, že přijdete ke správnému vchodu. Majitelé vstupenek ke stání projdou bránou v ulici Na Jelenách, k níž vede cesta od stanice metra Opatov. Lidi s lístky k sezení nebo dražšími ke stání u pódia vpustí ochranka pouze vchodem u Roztylské ulice, která je lépe přístupná od stanice Chodov.

Pořadatelé otevřou areál po 16. hodině, uvnitř bude k dispozici velké množství stánků s občerstvením, takže ti, kteří přijdou včas, rozhodně neprohloupí.

Parkoviště P+R

Chodov - 693 míst
Opatov - 185 míst
Skalka - 112 míst
Skalka II - 70 míst
Černý Most - 300 míst
Černý Most II - 138 míst
Rajská zahrada - 90 míst
Nové Butovice - 57 míst
Zličín - 84 míst
Zličín II - 64 míst
Holešovice - 75 míst
Letňany - 614 míst
Ládví - 81 míst
Běchovice - 94 míst
Radotín - 46 míst
Zdroj: TSK Praha

2. Jízdné na MHD máte zdarma
Kdo pojede na koncert veřejnou dopravou, nemusí si kupovat jízdenku. Revizoři se spokojí s tím, že se jim cestující prokáže platnou vstupenkou. To platí i o cestě z koncertu. "Opatření se vztahuje i na noční tramvajovou dopravu," upozorňuje Jan Cibulka z Dopravního podniku.

Na odvoz z koncertu posílí dopravce spoje metra, jeden vlak pojede za 2,5 minuty. Polovina souprav bude stavět na Chodově, druhá na Opatově, aby metro odvezlo lidi rovnoměrně. Dopravní podnik slibuje, že všechny lidi stihne metro odvézt během jediné hodiny.

3. Po koncertě pojede víc vlaků
Posílení provozu chystají na dnešek i České dráhy. Nemusíte se proto bát, že se nedostanete do nočních vlaků, které jezdí z Prahy například do Kladna, kam pojede půlnoční vlak s větším množstvím vagonů než obvykle. Směrem na Kralupy zase místo motorového vlaku pojede prostornější pantograf.

4. Zaparkují jen ti nejrychlejší
Jestli máte v plánu přijet na Madonnu autem, raději sedněte za volant už brzy odpoledne. Poblíž koncertního areálu bude totiž k dispozici jen zhruba 900 parkovacích míst na plochách u vysokoškolských kolejí a u konečné autobusů.

Jakmile se parkoviště naplní, budou policisté řidiče přijíždějící na koncert vykazovat pryč z oblasti, takže hrozí, že najdete parkovací místo velmi daleko a hodně se zdržíte.

Madonnin syn slavil v Praze osm let

Rocco se dočkal oslavy v Trojském zámečku

Rozumnější variantou je nechat auto na některém z velkých P+R parkovišť a přijet na koncert metrem. Z toho nejbližšího na Chodově se dá dojít pěšky.

5. Deštníky nechte doma
Málokterý návštěvník koncertu bude mít s sebou střelnou zbraň. Pořadatelé ovšem vydali seznam dalších zakázaných předmětů, s nimiž budete mít u vstupu problém, pokud je u vás ochranka objeví.

Zapovězeny jsou třeba spreje, fotoaparáty, kamery, zvuková záznamová zařízení, rachejtle, plastové lahve, plechovky nebo deštníky. Brát byste na koncert neměli ani psy.

6. Vstupenky ještě seženete
Pro ty, kteří si zatím nezajistili lístky na koncert, není nic ztraceno. Vstupenky seženete i těsně před začátkem vystoupení v pokladnách u obou vchodů. Koupit můžete lístek k stání za 995 nebo na tribunu za 7 995 korun.

Informace pro obyvatele

1. Počítejte se zdržením
Pokud pojedete do Prahy po dálnici od Brna, připravte se na to, že sjezd na Šeberov bude od 9 hodin až do půlnoci uzavřen. Do oblasti se dostanete nejlépe chodovským sjezdem.

Madonna bydlí na Malé Straně

Zpěvačka přicestovala do Prahy i s rodinou

Ráno budou hlavní ulice kolem areálu zřejmě průjezdné bez problémů, pozor však při odpoledních cestách. Po poledni přijdou ulice Chilská a Roztylská o jeden jízdní pruh v každém směru, protože tudy půjdou tisíce lidí od stanic metra. Dá se proto předpokládat menší zdržení. Na křižovatkách budou dopravu řídit policisté.

2. Zaparkujete s dokladem
Aby fanoušci Madonny neblokovali parkovací místa obyvatelům okolí, bude od 9. hodiny do půlnoci platit zákaz vjezdu do dvou desítek ulic v oblasti sídliště Jižní Město i starého Chodova.

U vjezdu do ulic budou hlídat pořadatelé a městští strážníci, kteří každého řidiče na příjezdu zkontrolují. Projet nechají nejen lidi, kteří mají v oblasti trvalé bydliště, ale i například ty, kteří poblíž pracují či bydlí přechodně.

"Ke každému bude individuální přístup," informoval ředitel městské policie Prahy 11 Petr Schejbal. Jistotu úspěchu budete mít tehdy, když se strážníkům prezentujete nějakým dokladem.

Na Jižním Městě jde o ulice Křejpského, Zdiměřická, Chomutovická, Láskova, Jarníkova, Hráského, Šustova, Dědinova, Augustinova, Kloknerova, Hrdličkova, Komárkova. Na starém Chodově se zákaz týká ulic Bartůňkova, V Benátkách a K Remízku.

3. Metro bude přeplněné
Kdo nemusí dnes jezdit na Chodov autem, ať použije městskou dopravu, dá se vyčíst z předchozích řádek. Jenže ani cesta metrem nebude bez obtíží.

Zvláště na lidi vracející se domů po 16. hodině čekají zřejmě plné soupravy: na stanice Chodov a Opatov se bude chtít dostat přes 30 tisíc fanoušků Madonny.

Dopravní podnik přesto dopředu žádné posilování počtu vlakových souprav nechystá, bude reagovat až podle vývoje odpolední situace. "Pokud si to situace vyžádá, jsme schopni zkrátit intervaly," uklidňuje běžné cestující ředitel oddělení řízení provozu Dopravního podniku Jan Cibulka

Koncert na Chodově

Mapa okolí koncertu Madonny na pražském Chodově

4. Chraňte si sluch, zavřete okna
Areál je sice od okolí částečně oddělen přírodním valem a pódium je obráceno směrem od nejbližších obytných budov, hluk z koncertu ale bude slyšet stovky metrů od výkonných reprobeden.

Zvláště obyvatelé Nechvílovy ulice a přilehlých domů musí být připraveni na hlučnější večer. "Hluk bude jistě dosahovat hodnot nad běžnou hladinou, organizátoři se však zavázali, že koncert skončí do 22 hodin, jinak budou platit pokutu," zaručil dodržení nočního klidu starosta Prahy 11 Dalibor Mlejnský.

Koho z místních hudba Madonny baví a na koncert se mu nechce, může si uspořádat party třeba na balkoně.

5. Na procházku zapomeňte, na louku se nedostanete
Protože v okolí Chodova se nachází několik cenných přírodních lokalit, městská část se je rozhodla před hromadným návalem lidí jdoucích na koncert ochránit.

V praxi to znamená, že například kolem louky na Šeberově natáhnou pořadatelé červeno-bílou pásku a budou hlídat zákaz vstupu. Úklid okolí by měl být hotov do páteční šesté hodiny ranní.

Autor:

Sametová revoluce

Připomeňte si události, klíčové osobnosti a atmosféru roku 1989 ve speciálu 30 let svobody.


  • Nejčtenější

Pojď, cvaknem ho! Čeští řidiči kamionu si vyřizovali účty s německým autem

„Hele, von mě tady drží, vole. Pojď vole, cvaknem ho, vytáhnem ho a dáme mu přes držku!“ rozčiluje se český...

Z večeře kamarádem. Příběh přátelství tygra a kozla skončil smutně

Neuvěřitelný příběh o přátelství kozla Timura a sibiřského tygra Amura, který Rusko sledovalo od roku 2015, skončil....

Vládní daňový balíček prošel. Zvýší se zdanění alkoholu, tabáku i hazardu

Vládě ANO a ČSSD se s pomocí komunistů podařilo ve Sněmovně prosadit daňový balíček, který bude znamenat zvýšení...

Přebraly jsme vaši roli, omlouvají se ženy mužům. Feministé nechápou

Video, na němž se ženy omlouvají mužům, zhlédlo za několik dní téměř čtyři sta tisíc lidí. „Videem jsme chtěli...

{NADPIS reklamního článku dlouhý přes dva řádky}

{POPISEK reklamního článku, také dlouhý přes dva a možná dokonce až tři řádky, končící na tři tečky...}

Rodičovský příspěvek se zvýší. 300 tisíc korun získá jenom část rodin

Poslanci schválili zvýšení rodičovského příspěvku z 220 na 300 tisíc korun. Dosáhnou na to ale jen rodiny s dětmi do...

Premium

Kořeněná jídla ani káva neškodí, vyvrací profesor Tesař letité mýty

Kola je pro ledviny hrob. Nejlepší je nesolit a nejíst ostrá exotická jídla. Alkohol dokáže „propít“ ledviny, které je...

Premium

Hra o 80 tisíc: kolik peněz navíc mohou rodiče získat a jak to udělat

Rodičovský příspěvek se od ledna zvýší ze současných 220 tisíc korun až na celkových 300 tisíc. MF DNES přináší návod –...

Premium

Test celoročních pneumatik. Jak si vedou za sucha, za mokra a na sněhu

K celoročním pneumatikám výrobci přistupovali po dlouhá léta macešsky. Konečně se však vrátily do jejich přízně....

  • Další z rubriky

Jihlava nabídne městské byty bezdomovcům, přidělí jim je losem

Velké sčítání lidí bez domova a v bytové nouzi chystá na poslední listopadový týden radnice v Jihlavě. Následně z nich...

Lidovci navrhli, aby i koalici více stran stačilo ve volbách jen pět procent

Změnu volebního zákona, která by zjednodušila koalicím více stran vstup do Poslanecké sněmovny, navrhla KDU-ČSL....

Kocáb připustil kandidaturu na prezidenta. Tentokrát bych do toho šel, řekl

Hudebník a bývalý politik Michael Kocáb v rozhovoru pro Rádio Impuls prohlásil, že uvažuje o kandidatuře na prezidenta....

KVÍZ: Havlova amnestie. Zločinci na svobodě i největší vzpoura vězňů

Na Nový rok 1990 propustil Václav Havel dvě třetiny všech tehdejších vězňů, kterým tresty uložil ještě komunistický...

Najdete na iDNES.cz