Langer se vrací do vedení ODS. Kapitánem být nechce, podpořil Nečase

  14:43aktualizováno  14:43
Ivan Langer, kterého v roce 2010 vykroužkovali voliči, takže se nedostal do Sněmovny, se vrací do vedení ODS. Za Olomoucký kraj bude členem klíčového stranického orgánu, výkonné rady. "Žiji s politikou, ne z politiky. A tak to také zůstane. Žádné veřejné funkce," zdůraznil Langer a před kongresem podpořil Petra Nečase.

Ivan Langer, kterého jako poslance v roce 2010 vykroužkovali voliči, se vrací do vedení ODS, do výkonné rady. | foto:  Petr Topič, MAFRA

"Nemířím na kapitánský můstek, ale do lodní strojovny. Mou podporu jako předseda strany má Petr Nečas," řekl iDNES.cz Langer, dříve místopředseda ODS a jeden z nejmocnějších politiků v zemi.

Jistou dobu se o něm dokonce mluvilo jako o "korunním princi" ODS, někteří mu dávali přezdívky jako Ivan Hrozný, ale v každém případě byl Ivan Langer silným zákulisním hráčem nejen v ODS. A to i v době, kdy nebyl ministrem vnitra.

Petr Nečas a Ivan Langer debatují v Poslanecké sněmovně. (1. listopadu 2005)

Petr Nečas a Ivan Langer debatují v Poslanecké sněmovně. (1. listopadu 2005)

Před dvěma lety, kdy strana donutila k odchodu předsedu Mirka Topolánka a do voleb ji vedl už Petr Nečas, se stal Langer jednou z nejviditelnějších obětí záliby, kterou našli voliči - kroužkování.

Kroužkovali kandidáty ze zadních míst a Langer se do Sněmovny vůbec nedostal. Stáhl se a nejvíce bylo jeho jméno slyšet v souvislosti s tím, že jeho žena soudila řidiče Romana Smetanu, který politikům na billboardech přimalovával tykadla.

Langer se nyní naplno věnuje své zálibě, vysoké škole CEVRO, kterou vybudoval a kde stojí v čele správní rady. S Nečasem se ale prý dál občas potkával, nikdy to však podle Langera nebylo tak, že by mu oficiálně radil.

Do vedení strany vrací Langera ODS z Olomouckého kraje

Teď, právě v době největší rebelie v ODS, kdy několik poslanců hrozí, že položí Nečasovu vládu, se tak Langer vrací nahoru. Ve středu si ho do výkonné rady občanských demokratů vybral regionální sněm ODS v Olomouckém kraji, který také podpořil Nečase, aby zůstal dál předsedou strany.

Langer se nejdříve s iDNES.cz o svém návratu na politické výsluní nechtěl vůbec bavit. "Děkuji, ale nijak zvlášť netoužím po publicitě. A navíc se s vaším deníkem již čtvrtým rokem soudím, tak proč bych mu měl umožňovat na mně vydělávat?" odepsal v esemesce. Pak si to ale přece jen rozmyslel a sám se ozval.

A přidal i názor na "politický přestup" roku, tedy to, že se předseda Věcí veřejných Radek John rozhodl sedět na dvou židlích - být zároveň poslancem a pracovat v mediálním impériu Jaromíra Soukupa.

"Je to neuvěřitelný incest. Něco tak absurdního by mě nenapadlo. Je to důkaz hlouposti a stupidity toho člověka," řekl iDNES.cz Langer. Muž, kterého také svého času velmi zajímala média. To když ještě působil v mediální komisi Poslanecké sněmovny.


Hlavní zprávy

Nejčtenější

Vraha své dcery potkala v metru, sedl si přímo proti ní. Zhroutila se

Roberta Kučerová s fotografií své zavražděné dcery Reginy

Před dvaceti lety přišla Roberta Kučerová o jediné dítě. Její sedmadvacetiletou dceru Reginu nechal zavraždit Zdeněk...

Hašek titul JUDr. neměl získat. Jeho práce by propadla i jako seminárka

MF DNES získala rigorózní práci Michala Haška

Rigorózní práci, díky které Michal Hašek získal titul JUDr. ve slovenském Sládkovičově, exhejtman 7 let tají. MF DNES...

Utajená auta policie lze snadno odhalit. Jejich značky chybí v databázi

Ilustrační snímek

Policejní sledovači mají poněkud nečekaný problém. Je jím nenápadná vyhledávací databáze České kanceláře pojistitelů. V...

Liberecký podnikatel vystřelil po mladé rodině, teď mu hrozí osm let

Jiří Vařil na snímku z července 2009

Policie prověřuje incident z poloviny ledna v liberecké části Harcov. Devětatřicetiletý muž tam tehdy vyběhl z honosné...

Hmyz rychle vymírá, podle vědců do 100 let zmizí. Přírodu čeká kolaps

SOSÁNÍ. Hmyz saje nektar z květu pampelišky v lese nedaleko běloruského...

Katastroficky rychle neumírají pouze včely. Každý rok ze světa zmizí 2,5 procenta z celkového objemu veškerého hmyzu....

Další z rubriky

Lékaři bojkotují e-neschopenky, systém je prý nefunkční politický handl

lékař počítač e-neschopenka

E-neschopenky se potýkají s problémy. V ideálním případě má pacient přijít a dostat od doktora neschopenku. Tu by si...

Ministerstvo kárá úřady, přehlížely připomínky sousedů masivní vily

Výrazná betonová stavba v hodnotě desítek milionů korun obehnaná čtyřmetrovou...

Ministerstvo pro místní rozvoj se zastalo odpůrců mohutné stavby na okraji Prostějova. Investor z rozhodování o její...

„Velký bratr“ začne v květnu elektronicky sledovat pohyb cigaret na území EU

Ilustrační snímek

Brzy na bedra tabákových firem v Evropské unii dolehne nová povinnost. Musejí elektronicky sledovat pohyb svého zboží....

Najdete na iDNES.cz