Středa 14. dubna 2021, svátek má Vincenc
  • schránka
  • Přihlásit Můj účet
  • Středa 14. dubna 2021 Vincenc

Nepolitická politika v Impulsu: Babiš dělal diskotéky, Hamáček složí Lego

  9:39
Rádio Impuls v předvánočním čase zpovídalo předsedy všech parlamentních stran. Politická témata však tentokrát zůstala stranou. Straničtí šéfové vyprávěli vtipy, mluvili o svých rodinách, snech i náročném životním stylu ve vysoké politice.

Předsedové parlamentních stran | foto: koláž iDNES.cz

Prvním hostem moderátorky Zuzany Bubílkové byl předseda Pirátů Ivan Bartoš. Přiznal, že se pokusil skoncovat s kouřením, ale zatím neuspěl. „Přestal jsem 1.9. a vydrželo mi to přesně 61 hodin,“ řekl. Kouřit prý začal opět poté, co si v poděbradské kanceláři Pirátské strany vyslechl velmi dojemný příběh jednoho z občanů a musel si potom zapálit. 

Ivan Bartoš, volební lídr Pirátů ve Středočeském kraji

Předseda Pirátů Ivan Bartoš

Předseda Pirátů se poté, co si vzal manželku Lydii, stal nevlastním otcem její dvanáctileté dcery. Dcera jeho manželky Amálka je pro něj podle jeho slov „kamarád, kterému tak úplně nerozumím“. V rozhovoru se také mluvilo o tom, jak na politiky reagují například běžní lidé na ulici.

„Nikdo na mě neplive,“ odpověděl a dodal, že se snaží s těmi, kteří na něj mají negativní názor, vést smysluplnou debatu. Do nového roku by popřál nejen ostatním politikům, aby v sobě našli solidaritu, soucit, snažili se pochopit problémy jiných lidí a se navzájem se poslouchali

Předseda ČSSD Jan Hamáček při rozhovoru pro iDNES.cz

Předseda ČSSD Jan Hamáček

Předseda ČSSD a ministr vnitra Jan Hamáček se hovorům o politice prý vyhne málokdy, i mezi přáteli se podle něj na politiku debata často na politiku nakonec stočí. Přiznal také, že se zatím úplně nedokázal, podobně jako předseda Pirátů, zbavit cigaret, začal ovšem kouřit ty elektronické.

Rodinný život podle něj jeho politickou aktivitou občas trpí. Hamáček je ženatý a má dvě děti, se kterými se někdy ráno kvůli velmi brzkým jednáním vlády ani nevidí, když musí vstávat i v půl páté ráno. „Zatím to ještě není tak, že by mi děti vykaly,“ komentoval komplikace rodinného života. O Vánocích chce s dětmi trávit více času. Ke čtyřicetinám dostal od dětí stavebnici Lego Technik, které chce o svátcích složit.

Předseda KDU-ČSL Pavel Bělobrádek přišel do štábu lidovců v pražském Paláci...

Předseda KDU-ČSL Pavel Bělobrádek

Předseda lidovců Pavel Bělobrádek mimo jiné prozradil, že je fanouškem pražské Slavie. Od dětství hrál fotbal a dva roky trénoval dorostence. Má tři děti. O ty se zatím stará hlavně kvůli jeho pracovním povinnostem mnohem více jeho manželka. Poznamenal, že k z funkce předsedy KDU-ČSL odchází také kvůli tomu, aby se mohl více věnovat rodině.

Přiznal, že občas nejde daleko pro sprosté slovo. Do věcné diskuse například i na sociálních sítích urážky podle něj nepatří. „To neznamená, že mezi přáteli nebo někdy i v rodině tam nepošlu nějaký těžký kalibr,“ poznamenal. Politici jsou podle něj věrným odrazem společnosti. „Jaká je společnost, takoví jsou politici,“ dodal.

Petr Gazdík je poslancem, krajským radním a volebním lídrem hnutí Starostové a...

Předseda hnutí STAN Petr Gazdík

I předseda hnutí STAN Petr Gazdík mluvil hodně o své rodině. Má čtyři děti a je rád, že jsou hlavně zaneprázdněny povinnostmi nebo kroužky, a proto nemají čas na hlouposti. „Každá z dcer hraje na hudební nástroj, musí doma obsloužit krb, pračku, sušičku. Pro mě je důležité, aby děti neseděly celý den u mobilu nebo u počítače,“ řekl.

Vzpomínal i na zajímavé zážitky. Na vojně sloužil u Hradní stráže na Pražském hradě. „Před ženou prezidenta Havla jsem běhal na zámku v Lánech. Když šla paní Dagmar venčit psy, tak jsem se samopalem musel běžet 200 metrů před ní a prohledávat oboru zámku v Lánech, jestli tam není nějaký narušitel.“ Ocenil také, že si prezident Havel čas od času s příslušníky stráže přišel popovídat.

Premiér Andrej Babiš na summitu EU v Bruselu (17. října 2018)

Premiér a předseda hnutí ANO Andrej Babiš

Nepolitický rozhovor v Rádiu Impuls absolvoval i premiér a předseda hnutí ANO Andrej Babiš.  K Vánocům prý každý rok zdůrazňuje své manželce, že by si neměli v rodině dávat příliš mnoho dárků. „Každý by měl dostat jenom jeden dárek,“ řekl. Dodal, že má rád fotografie, dopisy a různé vzpomínkové předměty týkající se rodiny. 

Přiznal také, že posledních několik let v politice se podepsalo na jeho zdraví a fyzické kondici. Kvůli náročnému životnímu stylu spí pouze čtyři až pět hodin denně a nedávno měl problémy s tlakem.

Premiér vzpomínal na své mládí, kdy byl příznivcem hlavně rockové hudby. „Tak je pravda, že kdysi jsem dělal diskotéky a jak to šlo s věkem, tak jsem přešel od Deep Purple, Uriah Heep, přes Elán, Vašo Patejdla, Modus až k No Name a Michalu Davidovi,“ sdělil v rozhovoru. Na koncertu Michala Davida se letos prý rozvášnil tak, že si natáhl sval.

Jiří Pospíšil při tiskové konferenci TOP 09 v Poslanecké sněmovně. (23....

Předseda TOP 09 Jiří Pospíšil

Hostem netradičních předvánočních rozhovorů byl i předseda TOP 09 a europoslanec Jiří Pospíšil. Ten přiznal, že se v soukromí a na veřejnosti chová odlišně. „V politice se snažím působit seriozně a věcně argumentovat. Na druhou stranu v soukromí rád použiju tvrdší slovo. Když se na nějakou situaci hodí vulgárnější termín, tak ho klidně řeknu, pokud se to hodí,“ uvedl v Rádiu Impuls.

Také mluvil o své lásce ke psům. Sám má dvě fenky a plánuje svou psí smečku rozšířit. Vánoce bude trávit s rodiči v Plzni i v Praze na Kampě v muzeu Medy Mládkové, které spravuje. Je také prý vášnivým kuchařem a vinařem. Vaří hlavně vegetariánská jídla, protože nejí maso. Také si postěžoval, že má nadváhu, chtěl by do Vánoc zhubnout.

Předseda ODS Petr Fiala odpovídá novinářům při tiskové konferenci v Poslanecké...

Předseda ODS Petr Fiala

Předseda ODS Petr Fiala na rozdíl od Andreje Babiše prý na diskotéky moc nechodil. Byly pro něj totiž určitým symbolem komunistického režimu a také poslouchal spíše alternativní hudební scénu, například Karla Kryla nebo Vladimíra Mišíka. Prozradil, že se svou manželkou se seznámil na  demonstracích v roce 1989.

Rodina je pro něj velmi důležitá a nemohl by bez její podpory být v politice. „Jsem katolík, jsem věřící, je to pro mě důležité a je to i důležité pro můj život. Naše rodina se vztahuje k víře a myslím, že je to něco, co je pro nás klíčová věc,“ dodal. 

Předseda KSČM Vojtěch Filip v diskusním pořadu Rozstřel. (1. listopadu 2018)

Předseda KSČM Vojtěch Filip

V adventním čase byl hostem Rádia Impuls také předseda KSČM Vojtěch Filip. Politikem se prý necítí nebýt hlavně v momentech, když je se svými vnoučaty.

V rozhovoru také prozradil, že už má plány na důchod. „Já nevím, jestli se mi to může splnit, ale rád bych se stal správcem obory. To bych pak chodil do lesa, sčítal zvěř, prováděl bych hosty. Mě by to bavilo,“ uvedl ke svým plánům. Připomněl, že se i podílel na vypracování zákona o myslivosti.

Předseda Svobody a přímé demokracie Tomio Okamura

Předseda Svobody a přímé demokracie Tomio Okamura

Posledním hostem předvánočních rozhovorů byl předseda SPD Tomio Okamura. Zavzpomínal na léta, kdy žil v Japonsku, kde pracoval jako prodavač občerstvení v kině. Okamura přiznal, že v mládí koktal. Nyní je podle něj upovídaný právě proto, že velkou část života vlastně pořádně mluvit nemohl. „Já jsem se postupně koktání v dospělosti zbavil a od té doby prostě rád mluvím,“ řekl v rozhovoru.

Mluvil také o Japonsku. Jako zajímavost zmínil, že většina piva se tam vyrábí z českého chmele. Sám vaří spíše japonská jídla, ale nevyhýbá se ani klasickému českému vánočnímu cukroví.  

Autor:

Velikonoce pandemii nezhorší, budeme z toho dřív než Němci, očekává matematik

  • Nejčtenější

Blatný a Plaga končí. O ničem nevíme, říkají oba ministři

Dny ve funkci ministra zdravotnictví Jana Blatného a šéfa resortu školství Roberta Plagy jsou sečteny, potvrdil redakci...

Stahují se mračna soudních bitev? Češi se bouří proti Arenbergerovi

Ministr zdravotnictví Petr Arenberger čelí kritice za nejasné informování o omezeních, která začnou platit po skončení...

Opět chaos a špatná komunikace. Arenberger schytává ostrou kritiku

V sobotu v podvečer nový ministr zdravotnictví Petr Arenberger oznámil, že omezení shromažďování lidí na nejvýše dvě...

Pondělní rozvolnění zřejmě dozná změn. Arenberger připustil úpravu setkávání

Ministr zdravotnictví Petr Arenberger bude rozhodovat, zda nevrátit omezení shromažďování lidí na dva, řekl v pátek...

{NADPIS reklamního článku dlouhý přes dva řádky}

{POPISEK reklamního článku, také dlouhý přes dva a možná dokonce až tři řádky, končící na tři tečky...}

Vrah dvou žen v Českém ráji dostal doživotí, u soudu zaskočil svého obhájce

Za uškrcení dvou žen na Turnovsku odsoudil královéhradecký krajský soud Karla Šťovíčka k zostřenému doživotí. O...

Bláznivý voyeur Tichý. Žil jako bezdomovec, dnes jeho fotky stojí statisíce

Premium V jeho domě se fotky válely po zemi, padal na ně prach i bláto z bot. Na téměř každé z nich byla skvrna od kávy nebo...

Za fotky nehody Philipa nabízeli obří sumu. Neprodal jsem, říká exšéf Kladrub

Premium Když v roce 1996 přijela do Čech britská královna Alžběta II., snad nikdo nemohl velkému milovníkovi koní a jejich...

Svačiny jsou zbytečné. Stačí jíst dvakrát denně, vysvětluje profesor Anděl

Premium Nadváhu má v Česku až 44 procent mužů a 31 procent žen. A obezitu dalších 20 procent mužů a 18 procent žen. Statisíce z...

  • Další z rubriky

Lidovec Bartošek chce prověřit, zda členka Rady ČT Lipovská neporušuje zákon

Poslanci zvolí čtyři nové členy Rady České televize. Podle šéfa poslaneckého klubu KDU-ČSL Jana Bartoška by měla být z...

Poslanci smetli kvóty na české potraviny, odmítli jejich dvojí kvalitu

Poslanci odmítli povinné kvóty pro prodej českých potravin v obchodech nad 400 metrů čtverečních. Zákon zavádí sankci...

Očkování pro lidi nad 65 let startuje. Jak a kde se registrovat?

Od středy se mohou k očkování v Česku nově registrovat lidé starší 65 let. Podle údajů ministerstva zdravotnictví se to...

Kvůli covidu ubylo šancí k výdělku, zachraňuje to charita, říkají bezdomovci

Pandemie covidu-19, která před rokem vyhnala z Prahy turisty i část obyvatel, kteří nastoupili na home-office, zasáhla...

Advantage Consulting, s.r.o.
ELEKTROTECHNIK 32.000KČ

Advantage Consulting, s.r.o.
Jihomoravský kraj
nabízený plat: 28 000 - 35 000 Kč

Kuchyň mají na terase. Šílený plán mladých manželů je geniální

Honza a Katka se po svatbě nastěhovali do domu svých prarodičů. V patře, které obývají, jim však chybí kuchyň. A tak...

Princ Harry se vrátil do Británie na pohřeb dědečka, karanténu nestihne

Britský princ Harry přiletěl z Los Angeles na pohřeb svého dědečka prince Philipa. Na letišti Heathrow ho v neděli po...

Podstoupím úpravu prsou. Není čas cvičit a chroustat mrkev, říká Kalivodová

Andrea Kalivodová (43) se svěřila s tím, proč se rozhodla podstoupit remodelaci prsou. Operní pěvkyně v rozhovoru pro...

Pohřeb prince Philipa se bude konat 17. dubna, Harry dorazí bez Meghan

Buckinghamský palác oznámil, že pohřeb zesnulého prince Philipa se bude konat 17. dubna. Zároveň potvrdil, že princ...

Karel neskrýval, že chce syna, prozradila těhotná Lilia Khousnoutdinova

Lilia Khousnoutdinova (32) a Karel Janeček (47) se za pár týdnů dočkají miminka. Publicistka, návrhářka a cestovatelka...