Na české hokejisty už jsou jen VIP lístky, překupníci chtějí i pětinásobek ceny

  20:14aktualizováno  20:14
Necelý měsíc před začátkem mistrovství světa v ledním hokeji 2019 se stále ještě dají koupit lístky také na zápasy české reprezentace, ceny jsou ale závratné a fanoušci jsou často odkázáni na nabídky překupníků. Těm platí několikanásobné marže.

Čeští hokejisté se radují ze vstřeleného gólu v utkání Euro Hockey Challenge proti Německu. | foto: ČTK

Na první pohled to na stránkách ms2019.ticketportal.sk, kde se oficiálně prodávají lístky na šampionát, vypadá celkem povzbudivě. Ze zápasů ve skupině, ve kterých se představí česká hokejová elita, jsou vyprodané jen dva, proti Rusku a proti Švédsku. U dalších pěti svítí, že lístky jsou ještě k dispozici a že cena začíná na šedesáti eurech.

Jágr poletí se Zemanem do Číny, tamnímu hokeji chce pomoci před olympiádou

Realita je ale jiná. Nejlevnější vstupenky už jsou dávno pryč a poslední zhruba dvě stovky lístků, které se dají ještě oficiální cestou koupit už jsou pouze v sektoru C29, tedy v zóně pro VIP.

Tomu odpovídá také cena. Aktuálně se dají koupit lístky ve dvou cenových kategoriích. Za atraktivnější zápasy s Norskem a Švýcarskem fanoušek zaplatí 399 eur, tedy zhruba deset tisíc korun. Méně zajímavé zápasy proti Rakousku, Lotyšsku a Itálii stojí o sto eur méně, tedy sedm a půl tisíce korun. Situace tak nahrává překupníkům.

Zatímco oficiálních lístků je na prodej málo, na stránkách, které zprostředkovávají přeprodej, se dají koupit vstupenky i na vyprodané zápasy. Samozřejmě za vyšší cenu. Na serveru Viagogo je možné kupit třeba i lístky na zápas s ruským výběrem. Ceny jsou ale několikanásobně vyšší.

Lístek za 22 tisíc

Vůbec nejlevnější lístky stály původně 60 eur, dnes se prodávají za cenu okolo čtyř tisíc korun. Fanoušek tak překupníkovi zaplatí víc jak dvojnásobek. Rozdíly jsou ale i extrémnější. Třeba vstupenky do sektoru A1, které původně stály 75 eur, jsou na stejném serveru nabízeny za 9 tisíc korun. Rozdíl je tak téměř pětinásobný.

Podobně vysoké ceny jsou i na dalších stránkách, které propojují překupníky a zákazníky. Lístky na druhý vyprodaný zápas Česko-Švédsko na stránce teeckit.cz začínají aktuálně v horších sektorech na osmi tisících, dá se zde ale koupit i vstupenka do VIP sektoru za víc jak 22 tisíc korun.

Program MS 2019 v hokeji: V Bratislavě proti Rusku či Švédsku

„Pokud někdo koupí lístek a je jeho právoplatným držitelem, tak si s ním může dělat co chce, včetně toho, že ho může přeprodávat,“ popsal situaci tiskový mluvčí České obchodní inspekce Jiří Fröhlich. To je také princip, na kterém weby, kde se lístky dají neoficiální cestou koupit, fungují. Jde vlastně o formu bursy, na které mezi sebou obchodují dva spotřebitelé, web samotný funguje jenom jako zprostředkovatel obchodu.

Česká obchodní inspekce doporučuje nakupovat lístky jen u oficiálních prodejců. Před praktikami Viagogo varovala spotřebitele minulý rok na konci listopadu. Inspektorům vadilo především to, že stránka cenu lístku dodatečně navyšuje, aniž by o tom zákazníka dostatečně informovala. Společnost dostala šedesátitisícovou pokutu, kterou už podle Fröhlicha zaplatila.

Prodej první vlny lístků začal ve středu 19. září. Fanoušci si stěžovali, že systém prodeje nebyl dobře zvládnutý a kolaboval. Druhá fáze prodeje, ve které byly nabízeny lístky na čtvrtfinále, semifinále a finále, odstartovala v prosinci letošního roku. V únoru 2019 spustili pořadatelé prodej posledních volných lístků na konkrétní zápasy.

Volby do Evropského parlamentu proběhnou v České republice 24. - 25. 5.
Volební místnosti budou otevřeny v pátek od 14:00 do 22:00 a v sobotu od 8:00 do 14:00.


Hlavní zprávy

Nejčtenější

Začalo to fotkou od moře. Následovaly výhrůžky a bezmoc

Ilustrační snímek

Tereze, dívce z malé vesnice, kde se všichni znají, bylo tehdy čtrnáct let. Večery zpravidla trávila u počítače. Hlavně...

Šesťačka vrazila učiteli facku, spolužáci útok podporovali a bavili se

ZŠ Za Chlumem Bílina

Fyzický útok proti jednomu z učitelů řeší od pátku vedení základní školy Za Chlumem v Bílině. Žákyně šesté třídy dala...

Česku hrozí povodně. Některé kraje zasáhne vydatný déšť

Obec Janská u České Kamenice

Česku hrozí povodně. Některé kraje zasáhne velmi vytrvalý déšť. Český hydrometeorologický ústav vydal v úterý dopoledne...

Vláda schválila zvýšení rodičovského příspěvku na 300 tisíc korun

Premiér Andrej Babiš na tiskové konferenci s ministryní financí za ANO Alenou...

Zvýšení rodičovského příspěvku z 220 tisíc korun na 300 tisíc korun od roku 2020 schválila v pondělí vláda. „Dospěli...

Ženy v ponorce. Námořníci si o nich vedli seznam plný sexuálních oplzlostí

Americká ponorka USS Hawaii na manévrech RIMPAC 2018 u Havajských ostrovů

Pouhé čtyři měsíce trvalo, než došlo na první problémy integrace žen do amerického námořnictva. Na palubě ponorky USS...

Další z rubriky

Krnáčová bude možná českou velvyslankyní v Řecku, Ťok v Indonésii

Končící pražská primátorka Adriana Krnáčová v diskusním pořadu iDNES.cz...

Bývalí ministři z hnutí ANO Daniel Ťok a Marta Nováková možná zamíří do diplomatických služeb jako velvyslanci. Stejný...

V Rožnově museli zavřít školu, teď už velká voda na Valašsku opadá

Odstraňování škod po velké vodě v obci Ústí na Vsetínsku.

Řada míst na Valašsku se vzpamatovává ze středečních přívalů vody. V Rožnově pod Radhoštěm dokonce museli na den...

V Česku pršelo nejvíc na Smědavě, na metr čtvereční spadlo 144 litrů vody

Voda ze Smědavy a ze sousední Smědavské hory se valila hlavně na Bílý Potok a...

Nejvíce vody během dešťů z uplynulých dnů spadlo na Smědavě, oblasti kolem stejnojmenné horské chaty v Jizerských...

Najdete na iDNES.cz