Hasiči na galavečeru ocenili velitele ze Dvora Králové i zásah v hotelu

  17:06aktualizováno  17:06
Titul hasič roku 2018 obdržel při slavnostním ceremoniálu na Pražském hradě Zdeněk Šedivka, velitel hasičské stanice ve Dvoře Králové nad Labem na Trutnovsku. Ocenění v anketě získali na čtvrtečním galavečeru také pražští hasiči za loňský zásah při tragickém požáru hotelu v centru metropole.

Titul Hasič roku 2018 získal velitel stanice ve Dvoře Králové nad Labem Zdeněk Šedivka (vlevo), ocenění mu předal ministr vnitra Jan Hamáček (uprostřed) a generální ředitel Hasičského záchranného sboru Drahoslav Ryba na slavnostním večeru na Pražském hradě. (11. dubna 2019) | foto: HZS ČR

Jubilejní 10. ročník ankety Hasič roku se odehrál v prostorách Španělského sálu Pražského hradu. „Byly oceněny nejlepší zásahy, projekty, hasiči i zaměstnanci nebo kolektivy roku 2018,“ uvedla na webu mluvčí Hasičského záchranného sboru Nicole Zaoralová.

Fotogalerie

Titul hasič roku 2018 získal Zdeněk Šedivka z Královéhradeckého kraje, který pracuje u profesionálních hasičů 39 let. Nejprve působil jako výjezdový hasič, poté se stal velitelem družstva a postupně se propracoval na pozici velitele stanice ve Dvoře Králové nad Labem.

„Svou osobností, která spojuje všechny potřebné vlastnosti, jako je odhodlanost, férovost, vytrvalost a smysl pro týmovou spolupráci, je skvělým vzorem pro další generace hasičů i sportovců,“ uvedla Zaoralová.

Ocenění mu předal ministr vnitra Jan Hamáček (ČSSD) spolu s generálním ředitelem Hasičského záchranného sboru Drahoslavem Rybou.

11.dubna 2019 v 19:55, příspěvek archivován: 12.dubna 2019 v 14:03

Měl jsem tu čest předat cenu Hasič roku Zdeňku Šedivkovi, předsedovi krajské reprezentace v požárním sportu Hradeckého kraje. Gratuluji jemu i ostatním oceněným v dalších kategoriích #hasicroku. https://t.co/9LtSajPcpr

Prvenství v kategorii zásah roku si připsali hasiči z Prahy. Loni v lednu vyvedli z hořícího hotelu Eurostars David v Náplavní ulici čtyřicet zahraničních hostů. Pět lidí v důsledku požáru zemřelo.

Pražští hasiči už letos v březnu získali za svůj zásah druhé místo v mezinárodní soutěži Conrad Dietrich Magirus Award, označované jako „hasičský Oscar“.

Druhé místo v kategorii nyní získali středočeští hasiči za uhašení požáru skladovací haly v Mochově loni v únoru. Třetí místo náleží hasičům z Libereckého kraje, a to za zvládnutí lesního požáru, který v létě ohrožoval horský hotel na Ještědu.

Za nejlepší hasičský kolektiv byla vyhlášena směna A pražských hasičů, která loni zasahovala u několika velmi náročných požárů, včetně zmíněného tragického požáru hotelu v centru metropole.

Na druhém místě se umístil tým vodních záchranářů stanice Cheb a na třetím místě skončili olomoucká odborná skupina, která se zabývá vyprošťováním lidí ze závalů a stabilizací staticky narušených budov a výkopů.

Nejvyšší ocenění v kategorii velitel roku obdržel David Kareš ze Záchranného útvaru Hasičského záchranného sboru ČR. Pod jeho velením byla například vytažena zřícená lávka v pražské Troji nebo vyproštěna uvízlá loď Albis v Drážďanech. Záchranný útvar má také dílčí podíl na odstraňování následků exploze muničních skladů ve Vrběticích.

Ze zásahu v hotelu zveřejnili hasiči záznam z termovize, která pomáhá uvnitř budovy vidět skrz hustý dým:


Autoři: ,

Volby do Evropského parlamentu proběhnou v České republice 24. - 25. 5.
Volební místnosti budou otevřeny v pátek od 14:00 do 22:00 a v sobotu od 8:00 do 14:00.


Hlavní zprávy

Nejčtenější

Začalo to fotkou od moře. Následovaly výhrůžky a bezmoc

Ilustrační snímek

Tereze, dívce z malé vesnice, kde se všichni znají, bylo tehdy čtrnáct let. Večery zpravidla trávila u počítače. Hlavně...

Šesťačka vrazila učiteli facku, spolužáci útok podporovali a bavili se

ZŠ Za Chlumem Bílina

Fyzický útok proti jednomu z učitelů řeší od pátku vedení základní školy Za Chlumem v Bílině. Žákyně šesté třídy dala...

Česku hrozí povodně. Některé kraje zasáhne vydatný déšť

Obec Janská u České Kamenice

Česku hrozí povodně. Některé kraje zasáhne velmi vytrvalý déšť. Český hydrometeorologický ústav vydal v úterý dopoledne...

Vláda schválila zvýšení rodičovského příspěvku na 300 tisíc korun

Premiér Andrej Babiš na tiskové konferenci s ministryní financí za ANO Alenou...

Zvýšení rodičovského příspěvku z 220 tisíc korun na 300 tisíc korun od roku 2020 schválila v pondělí vláda. „Dospěli...

Ženy v ponorce. Námořníci si o nich vedli seznam plný sexuálních oplzlostí

Americká ponorka USS Hawaii na manévrech RIMPAC 2018 u Havajských ostrovů

Pouhé čtyři měsíce trvalo, než došlo na první problémy integrace žen do amerického námořnictva. Na palubě ponorky USS...

Další z rubriky

Déšť ustává, hladiny řek postupně klesají. Nehrozí už žádné velké problémy

Na Olši v Českém Těšíně byl ve čtvrtek ráno vyhlášen třetí stupeň povodňové...

Po vydatných deštích stouply hladiny vodních toků, na třech desítkách míst byly ráno povodňové stavy. Odpoledne déšť...

V Česku pršelo nejvíc na Smědavě, na metr čtvereční spadlo 144 litrů vody

Voda ze Smědavy a ze sousední Smědavské hory se valila hlavně na Bílý Potok a...

Nejvíce vody během dešťů z uplynulých dnů spadlo na Smědavě, oblasti kolem stejnojmenné horské chaty v Jizerských...

Do právních sporů jdou častěji muži. Ženy se víc angažují v boji o dědictví

Ilustrační snímek

Každý třetí Čech se alespoň jednou ocitl v právním sporu. Češi kromě rodinných rozepří řeší také zaměstnanecké a...

Najdete na iDNES.cz