Nyní tak dokončil svůj postupný přesun z proevropské strany do hnutí, které otevřeně hlásá, že Česko by mělo z Evropské unie odejít. A to jako jediné z uskupení zastoupených ve Sněmovně, kde má hnutí SPD čtvrtý nejsilnější klub s devatenácti poslanci.
Za SPD také Foldyna kandiduje v rajských volbách v Ústeckém kraji, je na třetím místě listiny.
Foldyna se dlouhodobě dostával do sporu s ČSSD ohledně její zahraniční politiky. Současné vedení „liberální a neomarxistické sociální demokracie“ podle něj táhne stranu, ve které v minulých letech působil, ke dnu.
V sociální demokracii byl Foldyna dlouhodobě jedním z nejvýraznějších stoupenců prezidenta Miloše Zemana a propagátorem zahraniční politiky orientující se víc na Rusko.
Nepřijatelně pro něj bylo například to, že Česká republika po vstupu do NATO podpořila letecké bombardování Srbska kvůli etnickým čistkám v Kosovo, které prováděl režim Slobodana Miloševiče. Foldyna je po matce poloviční Srb.
Své názory na vojenské mise potvrdil Foldyna i v úterý ve Sněmovně při projednávání českých vojenských misí v zahraničí v příštích dvou letech. „Ptám se, co děláme v Afghánistánu? Co to přineslo českému daňovému poplatníkovi? Jak nás ten Afghánistán ohrožuje?“ řekl Foldyna. Podobně zpochybnil vojenské působení českých vojáků v Mali a v Iráku.
Pravidelně se také účastní jízd s Nočními vlky, ruskými motorkáři, kteří podporují politiku současného ruského prezidenta Vladimira Putina.