Je neskutečný podrazák, zaútočil Pirát Ferjenčík na šéfa TOP 09 Pospíšila

  11:51aktualizováno  15:24
Na lídra TOP 09 Jiřího Pospíšila zaútočil ostře poslanec za Piráty Mikuláš Ferjenčík. „Největší a řekl bych že jediný podstatný problém pražské koalice je to, že Jiří Pospíšil je neskutečný podrazák,“ napsal na Facebooku. Věří, že koalice obou stran vydrží do eurovoleb a potom si Pospíšil vybere, na které židli chce sedět. Pospíšil se ohradil.

Mikuláš Ferjenčík při vystoupení v Poslanecké sněmovně (30. října 2018) | foto: Roman Vondrouš, ČTK

Lídr TOP 09 Jiří Pospíšil je europoslanec a lídr společné eurokandidátky STAN, TOP 09, Zelených, strany Les a regionálních uskupení. Zároveň je zastupitelem v Praze, kde mají společnou koalici Piráti, hnutí Jana Čižinského Praha sobě a Spojené síly pro Prahy, jejichž součásti je i Pospíšilova TOP 09.

„Podstatný bude i podzimní sjezd TOP 09, věřím, že se tam předseda TOPky změní, protože s takovýmhle podrazákem žádná integrace TOP 09 a STAN jednoduše není možná,“ napsal také Ferjenčík o Pospíšilovi.

13.dubna 2019 v 12:56, příspěvek archivován: 14.dubna 2019 v 11:43

Po volbách do sněmovny, kdy jsem se stal poslancem za svůj domovský Pardubický kraj, jsem ukončil angažmá v pražském zastupitelstvu, protože jako Piráti máme za to, že kumulace funkcí v politice není rozumná. To mi umožňuje sledovat fungování nové pražské koalice s odstupem a současně můžu mluvit otevřeněji, než přímí účastníci.

Pražská koalice funguje dobře, radní jsou pracovití a kompetentní, věci se začaly hýbat, třeba se nám daří dostávat soudce a státní zástupce z městs...kých sociálních bytů. Bohužel jsme narazili na jeden problém, o kterém jsme tušili od začátku, ale doufali jsme, že nebude eskalovat tak rychle.

Je neslušné, že se plete do TOP 09, ohradil se Pospíšil

Pospíšil se proti výpadům poslance Pirátů Ferjenčíka brání. „To jsou agresivní vulgarismy, já bych nikdy takové vulgarismy nepoužil. Je to neslušné, že se plete do toho, jak budou spolupracovat dvě suverénní strany TOP 09 a STAN, jichž ani není členem,“ řekl iDNES.cz Pospíšil.

Lídra TOP 09 se proti Ferjenčíkovi na Twitteru zastal i šéf poslaneckého klubu TOP 09 Miroslav Kalousek. „Před volbami 2017 jste o mně šířili na svém autobusu tu nejsprostší babišovskou pomluvu a povykovali, že nesmím být předsedou TOP 09. Teď zase vzýváte náš sněm a nechcete pro změnu Jiřího Pospíšila. Jděte do ”háje” Vy a přestaňte kádrovat druhé,“ napsal Kalousek.

14.dubna 2019 v 00:27, příspěvek archivován: 14.dubna 2019 v 11:42

Pane @Mikiferjencik, už jste únavní.Před volbami 2017 jste o mně šířili na svém autobusu tu nejsprostší babišovskou pomluvu a povykovali, že nesmím být předsedou @TOP09cz. Teď zase vzýváte náš sněm a nechcete pro změnu @Pospisil_Jiri. Jděte do”háje”Vy a přestaňte kádrovat druhé. https://t.co/XFJaQwWrEw

Krize mezi oběma stranami, které spolu vládnou v Praze, ale zároveň se před eurovolbami ucházejí o stejnou skupinu liberálněji orientovaných voličů, vypukla, když se Pospíšil ohradil proti záměru Pirátů odhalovat s pomocí elektroměrů prázdné byty v Praze.

„V pondělí se shodnete se zástupci TOP 09 v koalici, že uděláte anonymní analýzu počtu prázdných bytů, ve středu vás za to Pospíšil označí za komunisty,“ postěžoval si to na Facebooku Ferjenčík.

„Vyřešilo se to, když Piráti od návrhu KSČM ustoupili. Já jsem velmi kvitoval, že jsme si řekli, že se prázdné byty zdaňovat nebudou, že zde nebudou žádné levicové experimenty a zásah do soukromého vlastnictví,“ řekl k tomu v neděli iDNES.cz Pospíšil.

Pospíšila kritizuje i pražský primátor Hřib

Do šéfa TOP 09 se v neděli pustil i pražský primátor za Piráty Zdeněk Hřib. Vytkl v otevřeném dopise Pospíšilovi jeho mediální výstupy. Nelíbí se mu jeho nekonzistentní postoje, liknavý přístup k práci pro Prahu a snahu TOP 09 o dosazování politických trafikantů.

„V pražské koalici nemáme prakticky žádný věcný konflikt nebo ideový problém. Jediným problémem je nedodržování dohod a Vaše snaha o předvolební zviditelnění,“ napsal Hřib.

Odmítl tvrzení, že by Piráti do dozorčí rady plynáren dosazovali „politické trafikanty“ a napsal, že to je právě TOP 09, která se do představenstva snaží prosadit člena strany Tomáše Tesaře, bývalého asistenta expředsedy strany Miroslava Kalouska.

Pospíšil na dopis reagoval na Twitteru. „Úplně nerozumím tomu, proč pan primátor o víkendu posílá otevřený dopis do médií. Pro nás důležitý ideový spor o zdanění prázdných bytů a zásahu do soukromí lidí jsme vyřešili minulý týden společnou tiskovou konferencí, beru to proto jako uzavřené téma,“ napsal. Problémy se změnami v dozorčí radě Pražské plynárenské se podle něj budou řešit na pondělní koaliční radě.

Jiří Pospíšil byl hostem pořadu Rozstřel (8. dubna):Hlavní zprávy

Nejčtenější

Žena odešla na jógu a už se nevrátila, v Šáreckém údolí ji našli mrtvou

V Šáreckém údolí v Praze našli mrtvolu ženy ze Žižkova

V Šáreckém údolí v Praze našli odpoledne policisté mrtvolu ženy ze Žižkova, která byla od neděle pohřešovaná. Odjela...

Hotely a kostely na Srí Lance zasáhly výbuchy. Vyžádaly si přes 200 obětí

Srílanští vojáci hlídají kostel svatého Antonína v Kolombu poté, co na něj...

Nedělní útoky na Srí Lance si podle nové policejní bilance vyžádaly 207 obětí, dalších 450 lidí utrpělo zranění....

Učitelka ze školky popletla adresáta, nevhodný mobilní text se šíří webem

Mobilní aplikaci si stáhlo do svých chytrých telefonů již téměř 600 lidí

Učitelka z bratislavské mateřské školky poslala omylem přes mobilní telefon nevhodnou zprávu matce dítěte, které učí. V...

Pětiletou Sofii vypátrali policisté na vídeňském letišti, únosce zadrželi

Ilustrační snímek

Pětiletou dívku, kterou v úterý unesli v Praze, policisté vypátrali. Dívka je zdravá a v pořádku. Policisté ji našli s...

Poslance Feriho na vinařské slavnosti napadli dva muži, skončil v nemocnici

Dominik Feri na konferenci k 20 letům Česka v NATO. (12. března 2019)

Poslance TOP 09 Dominika Feriho napadla na koštu vín v obci Boršice na Uherskohradišťsku dvojice mužů. Zraněný Feri byl...

Další z rubriky

Lepší ochrana hranic, podpora malých firem: TOP 09 a STAN zahájily eurokampaň

Předseda TOP 09 a lídr kandidátky Jiří Pospíšil (vlevo) a europoslanec a lídr...

Posílení ochrany hranic Evropské unie, proevropské směřování nebo podpora malých a středních firem z evropských fondů...

Uložme vládě, ať předloží plán daňové reformy, žádal marně šéf ODS

Poslanec a předseda ODS Petr Fiala hovoří na mimořádné schůzi Sněmovny ke...

Řadu konkrétních úkolů vládě Andreje Babiše by měla uložit Sněmovna podle šéfa ODS Petra Fialy. Chtěl, aby do konce...

Do pátku si ještě užijeme letní počasí, o víkendu se výrazně ochladí

Ilustrační foto

Už několik dní přetrvává slunečné a teplé počasí, které můžeme očekávat ještě ve čtvrtek a v pátek, kdy teploty...

Najdete na iDNES.cz